» »

5.1 zvok iz notebooka na TV (via HDMI)

5.1 zvok iz notebooka na TV (via HDMI)

bosko1333 ::

Imam težavo da Windows 7 (na notebooku)nikakor noče razumeti, da mora pošiljati 5.1 zvok in ne stereo. Res, da je TV Stereo, vendar je povezan z Toslinkom (optičnim kablom) na 5.1 Home theatre. Zvok do TV-ja je prek HDMI kabla. To rabim najbolj za filme.
Kako torej naj vtepem v Windows, da naj pošilja 5.1 zvok?

Se že vnaprej zahvaljujem za ideje in rešitve.

LP

Janac ::

napacno imas povezano

bosko1333 ::

Kako to misliš?

Architect ::

saj ima prav povezano. preko hdmi zna potovati 5.1 zvok, preko optičnega kabla prav tako.

Imaš na tv nastavljeno da naj oddaja 5.1 zvok? Ali ga oddaja, ko ga sprejema iz prenosnika?
Prenosnik tudi ne oddaja vedno 5.1 zvoka ampak le ko gledaš kak dvd ali morda igraš igro. Če predvajaš dvd brez 5.1 zvoka, bo iz prenosnika proti tv potoval stereo zvok.

Zgodovina sprememb…

bosko1333 ::

Imam film z AC-3 5.1 zvokom vendar je problem ravno v tem, da TV sprejema zvok iz notebooka in ga oddaja v Home theatre.
Mislim, da je težava v tem ker je Windows preveč nor, da bi zaznal 5.1 Home theatre in zazna samo STEREO TV.
Največji problem pa je, da ne dovoli oz. vsaj jaz ne vem kje je nastavitev kjer mu vsiliš oddajanje 5.1 zvoka.

P.S.
TV ne more oddajat 5.1 zvoka, če ga Windows ne pošilja.
Torej iščem rešitev kako vsilit Windowsu da oddaja 5.1 zvok...

Zgodovina sprememb…

Janac ::

problem je TV!

daj opticni kabel iz kompa na receiver in je

bosko1333 ::

Janac je izjavil:

problem je TV!

daj opticni kabel iz kompa na receiver in je


Komp nima optičnega priključka, prav tako analognih ne.
Surround sound lahko gre le čez HDMI, kjer pa se spet pojavi problem ker Home theatre nima dovolj priključkov. Ima en HDMI output in en optični input.

krepki ::

Pa imaš nastavljen zvok 5.1 na zvočni ko oddaja zvok preko hdmi

bosko1333 ::

Imam HP-jevega prenosnika, je pa not neka AMD-jeva zvočna. Upravlja jo Beats Audio program, ki nima možnosti spremembe konfiguracije zvočnikov.

Pol če ne bo druge možnosti bom si pač mogel nabavit externo zvočno!

pi pawr ::

komp - hdmi - receiver - hdmi - televizor

jaz bi tko naredil

bosko1333 ::

Sej jaz bi tudi ampak, kot sem že prej napisal ta 3D blu-ray 5.1 home theatre nima inputov HDMI. Na njem sta samo HDMI output, ki gre v TV in Optical input, ki pa pride iz TV nazaj v HT.

Janac ::

kaki ht mas?

St235 ::

Problem je v tem, da tv ne zna prepošiljat zvoka v receiver brez obdelav. Tv pač sprejme zvok kot stereo in ker dugega ne zna takšnega posreduje naprej. Dvomim, da boš lahko tv prepričal da zvok zgolj preusmeri iz HDMI na optični izhod.

Oziroma druga možnost je da ti računalnik sploh ne podpira pošiljanja 5.1 preko hdmija. A si probla če sploh lahko dobiš 5.1 iz računalnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bosko1333 ::

Ni problem TV. Računalnik oz. Windows je pač zahteven in dovoli samo stereo, ker je TV stereo.

Problem je Kako vsiliti windowsu 7 oddajanje 5.1 zvok ne glede na priključeno napravo (kar je pri meni TV)?

Možno pa je tudi, da ne podpira 5.1 zvoka. Samo ne vem kako to preverit.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

ne bo slo, sprijazni se ze.

St235 ::

Kako veš da ni problem TV? A si predvajal 5.1 vir preko hdmi in ga je brez težav stremal na optični izhod?

A ti računalnik sploh podpira odajanje 5.1 signala preko hdmi, oziroma ali ga zna sploh kodirat v tv/ojačevalcu razumljiv signal? Ravno zgorja pišeš, da imaš zvok kodiran v AC, ali ti ojačevalec sploh to podpira? Če ne, potem mora tvoja zvočna zadevo prekodirat v DTS ali DD. Ali to sploh zmore?

bosko1333 ::

Nisem še probal predvajat prek HDMI-ja, sem pa gledal že kar nekaj oddaj na TV, ki so bile v Dolby Digital in je brez problema stremal. Drugače pa LG HX806SH (moj home theatre) podpira AC3, Dolby Digital, DTS, WMA, MP3, AAC. Tako, da ne bi smelo bit težav.

krepki ::

Mislim ,da ne bo šlo,sem sam pravkar priklopil prenosnik z HDMI na TV,predvajal film v 5.1 ampak ko greš pod zvočno kartico,predvajalne naprave HDMI Output ti pod konfiguracijo,da možnost samo STEREO.

bosko1333 ::

Mi je že jasno, da si bom mogo kupit eksterno zvočno...
Bo tema ostala na voljo drugim, ki bodo imeli enak problem.:P

Unknown_001 ::

Jaz mam to že izvedeno in ce dovolte bi rad razlozil kako vse skupaj funkcionira pri meni. :P

Imam notebook na katerega je priključena eksterna zvočna kartica na katero imam priključen 5.1 zvocni sistem, televizor mam
pa prek HDMI povezan ampak ga uporabljam samo za sliko in ne za zvok. Tako, da je treba zvočnike nastaviti za privzeto, da pa nimam komplikacij
imam pri nastavitvah za zvok TV onemogočen.

Upam da je bilo to kolikortoliko uporabno:D

St235 ::

bosko1333 je izjavil:

Mi je že jasno, da si bom mogo kupit eksterno zvočno...
Bo tema ostala na voljo drugim, ki bodo imeli enak problem.:P


ni rečeno da bo eksterna zvočna rešila problem, če TV noče streamat zvoka, ki pride preko HDMI vhoda. To da je znal DD/DTS signal iz TVkanala poslat na HDMI/optični izhod ni isto. Možno je tudi da zna oeprirat zgolj z DD/DTS signalom ne pa z AAC.

100% lahko problem rešiš samo tako, da ločeno priklopiš zvok in sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384759 (1175) KTr1sk
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365370 (4492) St235
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
475996 (4781) Bearrorist
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310569 (9844) T-Majo
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164944 (4273) shark_nm

Več podobnih tem