» »

nakup mocnejsega racunalnika

nakup mocnejsega racunalnika

1
2
»

Zeratul ^^ ::

Vsaj i5 3450 bi jaz vzel. Vseeno bo hitrejši tudi v drugih opravilih,noben ne kupuje računalnika samo za igre
#yolo

bluefish ::

Da, vsekakor nekaj v rangu i5.

x45 ::

tole je zgrešeno glede na cene. best buy je FX amd npr 8150 ali 8120. testov pa smo nalimali že veliko - pravih testov ne kr nekih grafov, cen pa tudi.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Janac ::

x45 je izjavil:

tole je zgrešeno glede na cene. best buy je FX amd npr 8150 ali 8120. testov pa smo nalimali že veliko - pravih testov ne kr nekih grafov, cen pa tudi.


absolutno!

Zeratul ^^ je izjavil:

Vsaj i5 3450 bi jaz vzel. Vseeno bo hitrejši tudi v drugih opravilih,noben ne kupuje računalnika samo za igre


3570k da ga navijes

3450 je brezveze

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Zeratul ^^ ::

Best buy je i7 3930k. Za visoko ceno ponuja veliko.
#yolo

Janac ::

to je stupid buy...

spirit ::

Res zka silte i7?? i5 ali pa kot rečeno FX-8120 pa hua grafa in je to to, sm bi vrjetno sicr vzel i5-3570K, nvm zka mi Intelovi proci bolj dišijo, pa imam E-450 v prenosniku in Q8300 v stacionarcu pa sm z obema zadovoljen za to kar ju uporabljam. Ampak i7 je tuki res over the top.

RoookT ::

dober dan

danes sm narocil ta pricakovani racunalnik in sicer preko hoh.de
zanga sem se kr mal stegnu in porabu 1300 evrov in sicer

ohisje: corsair obsidian 650dw atx

napajalnik: corsair hx 850w

maticna plosca: asus z77 socket 1155 atx ddr sabertooth

graficna plosca: saphire radeon hd 7970 3 gb dual fan

procesor: intel core i7 3770k sandy bridge

hladilnik za procesor: v8 coler master

hdd: seagate barracuda 7200 2000gb 6gb/s

plus: 4 modre neonke za bolsi izgled


hvala vsem ki ste mi pomagal da sem prsou do take konfiguracije
slabe komentarje pa zadrste zase

lep pozdrav Rook

kmal pridejo slike tut gor ko ga bom sestavu

Janac ::

kaj pa SSD?

klinker ::

SSD bi tu res pasal. Pa CM V8 je sicer lep na izgled, ampak ze Mugen3 ga sisne, Noctua pa za zajtrk privosci. Sicer pa...glavno da je tebi vredu, slabo definitivno ni nic ;)

RoookT ::

janac:o ssd disku sploh ne razglablam vec enostavno mam 10 sekund cajta vec da se mi windowws przge

klinker: vem da ni najbolsi je pa lep in pravtako nic slbse nebo kot ce bi imel noctua

Janac ::

heh, je razlike sigurno vec kot 10s!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

RoookT ::

pol pa mal vec sej je usen

Zeratul ^^ ::

Kdo ti ga bo sestavil? Ata? Ker bos cable management naredil zanic 100% ce bos sam. Sem pozabil dodat? Za ta denar se dobi veliko vec ;) Bye

RoookT je izjavil:

janac:o ssd disku sploh ne razglablam vec enostavno mam 10 sekund cajta vec da se mi windowws przge

klinker: vem da ni najbolsi je pa lep in pravtako nic slbse nebo kot ce bi imel noctua


Seveda je slabse.
#yolo

Zgodovina sprememb…

novinec09 ::

RoookT je izjavil:

dober dan

danes sm narocil ta pricakovani racunalnik in sicer preko hoh.de
zanga sem se kr mal stegnu in porabu 1300 evrov in sicer

ohisje: corsair obsidian 650dw atx

napajalnik: corsair hx 850w

maticna plosca: asus z77 socket 1155 atx ddr sabertooth

graficna plosca: saphire radeon hd 7970 3 gb dual fan

procesor: intel core i7 3770k sandy bridge

hladilnik za procesor: v8 coler master

hdd: seagate barracuda 7200 2000gb 6gb/s

plus: 4 modre neonke za bolsi izgled


hvala vsem ki ste mi pomagal da sem prsou do take konfiguracije
slabe komentarje pa zadrste zase

lep pozdrav Rook

kmal pridejo slike tut gor ko ga bom sestavu


Fail skoraj na celi črti!

Ohišje - OK - to je želja posameznika
Napajalnik - Overkill
Plošča - Nič posebnega z oklepom - za precej manj EU se dobi celo boljšo ploščo
Grafična - OK
Procesor - Overkill - 3570K bi bil več, kot dovolj zate
Cooler: Drek od dreka - samo vizualno dober - vse ostalo zanič
Disk: Seagate najslabša izbira, razen Samsung modelov

Kje pa so rami?
Brez SSD za tak znesek nesmiseln nakup

Zeratul ^^ ::

Novinec09 SE POPOLNOMA
STRINJAM.
#yolo

fr4nc ::

V bistvu vse kar je OK je dejansko le grafična ;((:D.

Talent je talent in bo talent ostal...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

wnbpotato ::

A je sploh upostval kateregakoli od nasvetov podeljenih tu?

novinec09 ::

Očitno še eden izmed talentov, kateri se pridejo na forum "preseravat" koliko imajo viška denarja in na koncu ne upoštevajo nobenih nasvetov, kateri so mu bili dani.
Takšne ljudi bi bilo potrebno bannat iz foruma!

Sicer pa bo sedaj on sam na slabšem zaradi tega, prav tako pa je vstran vrgel kar lep kupček Evropskih papirnatih. :))

freesty ::

Jaz ce bi kupoval danes bi pa kupil podobno konfiguracijo. Nabavil bi se SSD edino zraven.

Pri navezi SSD+trdi disk niti nima veze kateri trdi disk je zraven, ce je ssd vecji od 64GB.
Procesor je pac i7, tu ni nic debate, da dobis za isti denar bolje?
Plata je dobra, pac malo doplaca za oklep varjanto, odlocitev uporabnika.
Napajalnik je futureproof. Ima 7 let garancije in lahko doda v tej dobi se kamot dodatno graficno(potem ni vec tak overkill kajne?)
Kuler je pa tudi cisto super za dober OC 24/7. Extremen OC pa tak noben nima 24/7 tako, da nima nobene veze, pa se lepo zgleda(sodec po vasih komentarjih, meni osebno ne). Ce pa hoce dober cooling na tem kulerju pa samo doda en ventilator spredaj pa enega zadaj pa se pomoje kamot kosa z noctuo.
Manjka se samo 2x8GB rama.

novinec09 ::

freesty je izjavil:

Jaz ce bi kupoval danes bi pa kupil podobno konfiguracijo. Nabavil bi se SSD edino zraven.

Pri navezi SSD+trdi disk niti nima veze kateri trdi disk je zraven, ce je ssd vecji od 64GB.
Procesor je pac i7, tu ni nic debate, da dobis za isti denar bolje?
Plata je dobra, pac malo doplaca za oklep varjanto, odlocitev uporabnika.
Napajalnik je futureproof. Ima 7 let garancije in lahko doda v tej dobi se kamot dodatno graficno(potem ni vec tak overkill kajne?)
Kuler je pa tudi cisto super za dober OC 24/7. Extremen OC pa tak noben nima 24/7 tako, da nima nobene veze, pa se lepo zgleda(sodec po vasih komentarjih, meni osebno ne). Ce pa hoce dober cooling na tem kulerju pa samo doda en ventilator spredaj pa enega zadaj pa se pomoje kamot kosa z noctuo.
Manjka se samo 2x8GB rama.



Glede diska: Seagate je znan po slabši kvaliteti, kvarljivosti in glasnosti. Vse to je minus. Za povrh pa je Seagate še najbolj pokvarljiv in s samo 12 mesecev garancije - FAIL
i7 za igre in podobno = NEUPORABNO - igre žal ne znajo uporabljati navideznih jeder, torej je i5 več, kot preveč. Z i7 resda dobiš več, ampak samo če delaš z programi, kateri ga lahko izkoristijo, sicer dobiš manj, saj vržeš vstran cca 100€.
Čemu potrebuje oklep? Da se mu bo plošča še bolj grela, če bo navil proc. in posledično imel višjo T? Totalna bedarija. Asrock Z77 Extreme4 poje Sabertooth za zajtrk in to za skoaj 100€ manj.
Napajalnik je boljše kvalitetnejšega in manj W, kot slabšega z več W. Sicer ne rečem, da je izbral slabo, vendar bi več naredil, če bi izbral recimo SeaSonic X-660. Dodajat grafično čez čas, ko so zunaj že precej boljše je nesmisel - boljše takrat prodat trenutno in kupit boljšo - v tem primeru bi bil X-660 še vedno čez glavo dovolj.
Si mogoče že imel ta hladilnik, da veš kako deluje? Verjetno ne, zato šuš. Prijatelj ga je kupil in sma ga kar hitro vrgla ven in šla po Noctuo. V8 je glasen in kar slabo hladi. V primerjavi z Noctuo D14 je tako, kot če bi primerjal Yugo z Audi. :D
Kar se rama tiče je pa seveda po potrebi - če ima dovolj EU, potem se lahko stegne po 16GB, sicer pa ima 8GB čez glavo dovolj.

Zeratul ^^ ::

On rabi 2x4 ne 16 z moznostjo nadgradnje na 32...Ce dobro premislim,mu je tudi 3x2 dosti.
i7 nerabi
graficna ne uredu
cooler crap
napajalnik se da dobis boljsi za ta denar
ohisje je grdo
se bo se porezal na maticni

Pa to mu je sigurno ata placal
#yolo

Zgodovina sprememb…

freesty ::

novinec09 je izjavil:

freesty je izjavil:

Jaz ce bi kupoval danes bi pa kupil podobno konfiguracijo. Nabavil bi se SSD edino zraven.

Pri navezi SSD+trdi disk niti nima veze kateri trdi disk je zraven, ce je ssd vecji od 64GB.
Procesor je pac i7, tu ni nic debate, da dobis za isti denar bolje?
Plata je dobra, pac malo doplaca za oklep varjanto, odlocitev uporabnika.
Napajalnik je futureproof. Ima 7 let garancije in lahko doda v tej dobi se kamot dodatno graficno(potem ni vec tak overkill kajne?)
Kuler je pa tudi cisto super za dober OC 24/7. Extremen OC pa tak noben nima 24/7 tako, da nima nobene veze, pa se lepo zgleda(sodec po vasih komentarjih, meni osebno ne). Ce pa hoce dober cooling na tem kulerju pa samo doda en ventilator spredaj pa enega zadaj pa se pomoje kamot kosa z noctuo.
Manjka se samo 2x8GB rama.



Glede diska: Seagate je znan po slabši kvaliteti, kvarljivosti in glasnosti. Vse to je minus. Za povrh pa je Seagate še najbolj pokvarljiv in s samo 12 mesecev garancije - FAIL
i7 za igre in podobno = NEUPORABNO - igre žal ne znajo uporabljati navideznih jeder, torej je i5 več, kot preveč. Z i7 resda dobiš več, ampak samo če delaš z programi, kateri ga lahko izkoristijo, sicer dobiš manj, saj vržeš vstran cca 100€.
Čemu potrebuje oklep? Da se mu bo plošča še bolj grela, če bo navil proc. in posledično imel višjo T? Totalna bedarija. Asrock Z77 Extreme4 poje Sabertooth za zajtrk in to za skoaj 100€ manj.
Napajalnik je boljše kvalitetnejšega in manj W, kot slabšega z več W. Sicer ne rečem, da je izbral slabo, vendar bi več naredil, če bi izbral recimo SeaSonic X-660. Dodajat grafično čez čas, ko so zunaj že precej boljše je nesmisel - boljše takrat prodat trenutno in kupit boljšo - v tem primeru bi bil X-660 še vedno čez glavo dovolj.
Si mogoče že imel ta hladilnik, da veš kako deluje? Verjetno ne, zato šuš. Prijatelj ga je kupil in sma ga kar hitro vrgla ven in šla po Noctuo. V8 je glasen in kar slabo hladi. V primerjavi z Noctuo D14 je tako, kot če bi primerjal Yugo z Audi. :D
Kar se rama tiče je pa seveda po potrebi - če ima dovolj EU, potem se lahko stegne po 16GB, sicer pa ima 8GB čez glavo dovolj.


Dobro argumentiranje. In ja vse to vem.

Pozabljas pa da ne kupijo vsi racunalnika samo zaradi tega, kar trenutno potrebujejo. Tak racunalnik kupis za daljso dobo, kar pomeni, da bo i7 se mogoce kdaj potreboval. Oklep je pac modni dodatek, mogoce mu je tak vsec, da pac placa tistih 40(al koliko)€ vec. Plata nikakor ni slaba.
Napajalnik nebi nikoli zamenjal za seasonica x660, ker je cena(govorim na pamet) priblizno ista kot HX850? Pa HX corsair je v samem vrhu napajalnikov. Ce ne bo nadgradil na cfx je pa res bv kupil taksno wattazo.
Kuler, ce slabo hladi pac slabo hladi, se vedno je 5x boljsi od stock. In ce mu je ta vizualno vsec ne mores nikakor oporekat.
Disk bi jaz tudi vzel drug sicer. Ampak ce se dolocena serija kvari se ne pomeni, da se kvari cisto vsak.

Itak, da glede performanca(sploh ce misli igrat samo igre) bi lahko na stvareh toliko prisparal, da bi lahko dokupil se eno graficno zraven in imel 75% vec fpsjev.
Drugace pa overall ni slab komp tole. Ne gre se vedno samo za p/p.

Zeratul ^^ ::

Jaz bi zamenjal za seasonica ker je vrh. Enermax,Seasonic,BeQuiet. To je zame vrh
#yolo

TOP ::

Mater,kako Slovenci ne moremo iz svoje kože,sama fovšija in nič drugega.Vsi samo,kaj pa ti to rabiš pa kako je to overkil in podobno.Fantina ma denar in si je kupu pošteno mašino ni kaj,tukaj ugovarjat.Kar se tiče proca od viška glava ne boli in če maš denar.Vsak I7 bo dlje služu,kot bilo kateri drugi proc.Veliko ljudi je,ki so si omislili pred 4 leti I7 920 in še vsem služi za bilo kakšno delo,samo grafo menjaš in špilaš vse vrhunske špile in tak proc bo še za kakšno leto.

stock ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Jaz bi zamenjal za seasonica ker je vrh. Enermax,Seasonic,BeQuiet. To je zame vrh


Kdo pa je vprašal kaj je zate vrh? Si sploh kdaj imel kak napajalnik od naštetih firm?

TOP je izjavil:

Mater,kako Slovenci ne moremo iz svoje kože,sama fovšija in nič drugega.Vsi samo,kaj pa ti to rabiš pa kako je to overkil in podobno.Fantina ma denar in si je kupu pošteno mašino ni kaj,tukaj ugovarjat.Kar se tiče proca od viška glava ne boli in če maš denar.Vsak I7 bo dlje služu,kot bilo kateri drugi proc.Veliko ljudi je,ki so si omislili pred 4 leti I7 920 in še vsem služi za bilo kakšno delo,samo grafo menjaš in špilaš vse vrhunske špile in tak proc bo še za kakšno leto.



Se strinjam, po moje ful dobr računalnik, nevem če bi sploh kaj zamenjal, je res da bi sem not SSD zelo lepo pasal, ampak je računalnik upgradable, čez kako leto ali dve nova top end grafa pa SSD pa bo mir spet še za 2 leti. Imam doma ravno i7 920 ki je letos po 3 letih dobil nadgradnjo 4890ke ter SSD, pa bo mir še za nekaj časa. Če bi takrat vzel kak i5 bi bil zdaj že na meji bottlenecka.

Zeratul ^^ ::

Kdo pa je vprašal kaj je zate vrh? Si sploh kdaj imel kak napajalnik od naštetih firm?

Da nisi ti mogoče.

Se strinjam, po moje ful dobr računalnik, nevem če bi sploh kaj zamenjal, je res da bi sem not SSD zelo lepo pasal, ampak je računalnik upgradable, čez kako leto ali dve nova top end grafa pa SSD pa bo mir spet še za 2 leti. Imam doma ravno i7 920 ki je letos po 3 letih dobil nadgradnjo 4890ke ter SSD, pa bo mir še za nekaj časa. Če bi takrat vzel kak i5 bi bil zdaj že na meji bottlenecka.


Seveda bi. Vse razen grafične.
Čez kako leto ali dve nova grafična? Pa ti nisi normalen človek ti sploh neveš da je to najboljša amdjeva enojedrna grafa ! Mora zdržat vsaj 3 leta.
Kakšno nadgradnjo je dobil? HD 6670?
#yolo

fr4nc ::

TOP je izjavil:

Veliko ljudi je,ki so si omislili pred 4 leti I7 920 in še vsem služi za bilo kakšno delo,samo grafo menjaš in špilaš vse vrhunske špile in tak proc bo še za kakšno leto.

A za i5 750 to ne velja? Pravtako za 955BE?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zeratul ^^ ::

Seveda velja. To govorijo le taki ki so se zaje*ali in kupili i7 pa še i3 nebi izkoristili..
#yolo

klinker ::

Ne bi ti i5 bil nic na meji bottlenecka...razlika med i5 ter i7 je izkljucno v HTju. Pac aplikacije ki ti na polno koristijo 8 niti vsekakor delajo boljse, ostalo pa bi i5 pravtako prezvecu. Vsekakor pa lazje sfura vec aplikacij hkrati, ter 920ka bo super CPU se vsaj 2 leti, pa ne samo za surfat in office urejat, ampak za kar konkretne appse.

HyperGL ::

Morda bo pa koga zanimalo... v roku enega meseca bo naprodaj naslednji komplet:

Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3 (še v garanciji eno leto) dodam WIFI Dongle, BT Dongle
Intel i5 2500K BOX (garancija eno leto)
4x4gb DDR3 TEAMGROUP (garancija eno leto)
Gigabyte geforce GT240 SilentCell 1gb DDR5 (garancija do 8.8.2013)
HDD WD green 750gb sata
HDD Seagate 160gb sata
Napajalnik ENERMAX 500W modularni z ohišjem Chieftech ter DVD RW
Monitor 19" 1280x1024 Samsung (podarim v kolikor kdo vzame cel komplet)

morda bom zraven dodal še SSD ForceGT 128GB, odvisno če ga lahko uporabim v novem prenosniku ali ne.
Zbiram pa ponudbe, če je kdo zainteresiran na e-mail: martin.peca@t-2.net

klinker ::

Za kolko da enermaxa?

RoookT ::

aja pa se kupu sm corsair vegance 2 x 8000gb

RoookT ::

drgac pa mislm cez cas nabaviti se eno 7970 zato dober napajalnik

TOP je izjavil:

Mater,kako Slovenci ne moremo iz svoje kože,sama fovšija in nič drugega.Vsi samo,kaj pa ti to rabiš pa kako je to overkil in podobno.Fantina ma denar in si je kupu pošteno mašino ni kaj,tukaj ugovarjat.Kar se tiče proca od viška glava ne boli in če maš denar.Vsak I7 bo dlje služu,kot bilo kateri drugi proc.Veliko ljudi je,ki so si omislili pred 4 leti I7 920 in še vsem služi za bilo kakšno delo,samo grafo menjaš in špilaš vse vrhunske špile in tak proc bo še za kakšno leto.

REŠPEKT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoookT ()

Zeratul ^^ ::

Pa jih boš znal povezati v CF?
#yolo

spirit ::

Se morm strinjat z že večkrat povedanim, da je škoda keša za tole konfiguracijo, mislm sej če ma človek preveč dnarja prou, nej ga porablja kokr želi, taki so dobri za gospodarstvo, pa čeprav ne slovensko, keš mora krožit. Bi se mu pa vseeno bolj splačalo vzet i5, pa cenej plato in drug hladilnik, še največja napaka je SSD, nikoli mi ne bo jasno zakaj tisti, ki niste videla SSD-ja ne vrjamete tistim ki ga imamo da je to nekaj ''najbolšega'' kar lahko daš v računanik. Ampak konfiguracija ni slaba hvala bogu za 1300 res ne morš kupt zlo slabe stvari pa tut če si res bumbar.
želim ti veliko užitkov v novem računalniku. Kar se tiče foušije, mislim da tukaj nihče ni ravno fouš, nekateri imajo konfiguracije za podobne pare, sam priznam da ne, če bi bila resna potreba po tem bi kam drugam dal manj denarja in kupil boljšo, ampak svetujemo pač po svojem znanju in preferencah saj vsi vemo da smo nekoliko subjektivni pri nasvetih.

RoookT ::

ja zeratul

RoookT ::

se strinjam dal bi kupil bolso zase spirit

zame je ta konfiguracije najbolsa pa recte kar cte

Zeratul ^^ ::

Okej,najboljša ni IMHO. Ok je edino grafična,priznam,jaz bi tudi o i7 razmišljal pri tem denarju...Ampak rama ne rabiš toliko,ohišje je zame grdo,napajalnik je overkill ker 2x HD 7970 nerabiš
#yolo

freesty ::

Zanimivo je, da ti tukaj folk diktira kaj rabis in kaj ne. Kako ves, da ne rabi? Kaj ce ima 3 1440p ekrane? Za to sta se 2 premal.

RoookT ::

drgac ja mam 3 ekrane res fresty

klinker se strinjam s tabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoookT ()

Zeratul ^^ ::

freesty je izjavil:

Zanimivo je, da ti tukaj folk diktira kaj rabis in kaj ne. Kako ves, da ne rabi? Kaj ce ima 3 1440p ekrane? Za to sta se 2 premal.

Nerabi niti 3 ekrane. Glede na to da bo samo CoD nažigal
#yolo

freesty ::

Pa noben ne rabi 3 ekrane. Sam pac doloceni si jih kupijo. Jaz tudi sanjam o kisti 2x7970+3770k+3x2412m... Pa zdaj ko nimam cist normalno zivim. Pac rad pa bi mel. Kaj tu ni jasno?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

(tihi ?!?) računalnik do 800eur, intel ali amd, ati ali nvidia (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593768 (3041) oemdzi
»

Iščem gamer računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8313501 (10134) lanula41
»

prosim za mnenje o novem gaming računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
366682 (6134) kamuee

Več podobnih tem