» »

(tihi ?!?) računalnik do 800eur, intel ali amd, ati ali nvidia

(tihi ?!?) računalnik do 800eur, intel ali amd, ati ali nvidia

«
1
2

oemdzi ::

Odkar sem nazadnje kupoval računalnik in bil na tekočem je minilo skoraj 6 let, tako da se obračam na vas. Računalnik se bo uporabljal za vse mogoče relativno nezahtevne stvari in pa tudi za igre, ki pri moji uporabi predstavljajo največjo obremenitev za PC, tako da vbistvu potrebujem gaming PC, ker za ostale stvari mi je vseeno tudi če par sekund počasneje odpira, važno mi je da dobim za ta denar najboljši preformance za igre. Kupil bi v hoh.de razen ohišja, katero se mi verjtno isto nekje splača vzet v Sloveniji zaradi poštnine ? Ohišje bom vzel neko cheap za 20-30 eur, ker mi je za izgled skoraj vseeno, kakor tudi za cable managment, pc bom seveda sestavil sam.

Prva stvar za katero ne vem je ali bi vzel AMD ali intel, procesorja verjetno ne bom navijal saj nisem ravno izkušen v temu in se raje ne zanašam na to, ker mi na prejšni plati (m2n-e) ni uspelo ničesar(3000+, x2-4600+, niti x4 640) spravit preko dodatnih 150mhz ne da bi se sesuvalo :)

Druga stvar je grafična, ker računalnik uporabljam na 26inch ekranu (1920x1200) bi raje vzel kartico ki se bolje obnese na višjih resolucijah. Predvidevam da je to ATI ?

SSD verjetno more biti ? Želja je še vsaj 1tera diska in poleg tega pa je mogoče še težnja k tihem delovanju računalnika, ni pa tako bistveno če se izkaže, da bi me stalo občutno več. Rama verjetno več kot 8gb ne potrebujem ostalo pa prepuščam vam.

hvala za pomoč :)

kamuee ::

Intel definitivno, SSD obvezno vsaj 128GB samsung 830 (je najbolj zanesljiv in ima svoj kontroler in svoj pomnilnik, zaenkret top roba ter njegov novejši brat 840 PRO), 1TB 6GB/s, GPU pa kak ATI 7850 ali 7870.

Dej sam povej za kolk dnarja to misliš nabavt??

Moram vedet budget da ti lahk kej sestavim.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

bdoxx ::

je v naslovu teme :D
(tihi ?!?) računalnik do 800eur, intel ali amd, ati ali nvidia

kamuee ::

hmm... OK pardon sm spregledau.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

Osnovna plošča: ASUS P8H77-V
Procesor: Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX
Pomnilnik: Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
Grafična kartica - Radeon: ASUS Radeon HD 7850 2GB DirectCuII V2
Solid State Drive (SSD): Samsung SSD 830 PC Upgrade Kit 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
Trdi disk 1: Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB 64MB SATA3 - 6Gb/s
Optični pogon: SATA Samsung SH-222
Napajalnik: XFX Core Edition PRO 550W
Ohišje: Cooler Master Elite 430

Pri dinokomp.at cena: 906.00 eur
link: http://www.dinokomp.at

Zdej če ti je predrago pač daš not drugo grafo naprimer 7770 od asusa ti pride 75eur cenejše, sam ti priporočam da reskiraš tistih 100EUR za boljšo grafo pa boš meu za par let mir.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

Tale zadeva ti bo delovala kr tiho, dal sm ti not malce boljše ohišje, da ti nebo kej škrtalo kasnej od kakih vibracij.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

oemdzi ::

Kakšna pa je recimo razlika med to 100 eur matično in eno za 60 razen da ima tale 4 slote in max32gb, ker mislim da čez 16gb na tem računalniku ne bom nikoli šel. Je kakšna razlika v hitrosti vodila ?

Isotropic ::

tle ne mores navijat

kamuee ::

ja lahko navijaš ker je i5 3570k model, k modeli imajo odklenjen množilnik. Vse se pozna in bolljšo OC boš dosegu s to plato, poleg ima še vgrajen fan kontroler na plati in lahko kontroliraš in štelaš prek win7-ke s priloženim SW-jem.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

poiuz ::

...tle ne morš navijat...je totalno neumna izjava, ker dandanes vse plate omogočajo navijanje, tudi asrock plate za 50€. Če vzameš K serije procesor ga boš loh na vsaki plati navil.

razlika je v manj cpu faz, ni sata 3 priklopov in take malenoksti.

kamuee ::

točn tko kot je navedu lesena stena. Vsaka malenkost se pozna na plati, več ko je faz na plati bolj stabilen ti je OC, itd..

vodila so pa več al manj zdej že vse sata 6GB/s.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

oemdzi ::

Ok hvala, bom probal tole identično konfiguracijo sestavit na hoh.de, kjer bi moralo biti verjetno še kaj ceneje, če pa se proračunsko še vedno ne bo izšlo bom rezal ali pri plati ali pa pri grafi-

p.s. samo preverjam OC = overclock ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

kamuee ::

jap..

mogoč boš profitirau za 50eur sam boš dal za poštnino 30eur in boš na istem kr grejo po kilaži cene poštnine.

pr dinotu je pa 10ali 12 eur za vseskup, če ne celo manj.

en nasvet, na grafični ne šparat...
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Excalibrus ::

poiuz je izjavil:

...tle ne morš navijat...je totalno neumna izjava, ker dandanes vse plate omogočajo navijanje, tudi asrock plate za 50€. Če vzameš K serije procesor ga boš loh na vsaki plati navil.

razlika je v manj cpu faz, ni sata 3 priklopov in take malenoksti.

tole je biu totalen fail s tvoje strani glede matičnih. Vzemi ti eno poceni matično za 50€ in gor 3570k al pa kako H77, ki NI namenjena navijanju. Seveda boš do neke mere lahko navil, če bo pa plata to prenesla čez par mescov al pa kako leto je pa čist druga zgodba.

oemdzi ::

kaksna je razlika med temi SSDji ker vidim da isti kot si ga ti predlagal le brez oznake " upgrade kit" stane 36 eur manj

Excalibrus ::

oemdzi je izjavil:

kaksna je razlika med temi SSDji ker vidim da isti kot si ga ti predlagal le brez oznake " upgrade kit" stane 36 eur manj

ne rabiš upgrate kita.

kamuee ::

ta ki je pod oznako pc upgrade kit ima priloženo ogrodje za 3.5 col rack da ga lahko vstaviš v ohišje. No Excalibrus po čem pa sklepaš da ga ne rab, a si prepričan da ga bo dubo poleg ohišja?? če ga ne bo kam ga bo pa pol vtaknu??? hallooo, dej študiri mal, jest vem da sm ga rabu za svojga CM Cosmos S-a..

Magar vzameš cenejšo plato pa je to to, mogoč vzameš še referenčno grafo 7850 in si na cca 800eur..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

oemdzi ::

SSD bo magari na tleh ohišja, ker mam kišto pod mizo pa zarad mene je lahko ohišje v Justin Bieber tematiki, pa me ne gane dokler je najcenejše. :DJa tole grafo in procesor zagotovo ne menjam za slabše, imaš prav! Bom pa se malo igračkal in prilepim konfiguracijo ali 2 da pokomentirate oz preverite da ne gre za kakšne bedarije :) hvala za pomoč

Janac ::

Brez problema lahko sestaviš popolnoma pasivni računalnik.

oemdzi ::

matično sem zamenjal s to: http://www.dinokomp.at/product_info.php...
napajalnik, ki si ga predlagal je samo na .si, na .at ga ni, sem vzel tega,ki je še nekaj cenejši od prejšnjega: http://www.dinokomp.at/product_info.php...

in sem na 810 eur, kar je ok. Sicer še malenkost tuhtam o izbiri napajalnika in ohišja, pa me zanima kolk močan napajalnik v bistvu potrebujem ?

Janac ::

Vzemi kakega bolj kvalitetnega, rabiš odvisno od grafične. Pod 550w ne jemat.

Isotropic ::

poiuz je izjavil:

...tle ne morš navijat...je totalno neumna izjava, ker dandanes vse plate omogočajo navijanje, tudi asrock plate za 50€. Če vzameš K serije procesor ga boš loh na vsaki plati navil.

razlika je v manj cpu faz, ni sata 3 priklopov in take malenoksti.

a tut na H77 čipovju? nima samo z77 podpore za to?

oemdzi ::

Evo tkole izgleda končna zadeva
http://shrani.najdi.si/?2H/Lu/2yHewlk8/...

najbolj bi si pa želel če mi še kdo pokomentira tole cheap matično če bo ok oziroma če sem jaz kaj spregledal
http://www.dinokomp.at/product_info.php...

axee ::

Glede tišine ti predlagam, da vzameš malce boljši napajalnik in ohišje. Tudi hlajenje v ohišju je zelo pomembno. Katerikoli Corsair CX verzije bo boljši od izbranega, če ne zaradi drugega pa zato, ker je zanesljiva firma in ti lahko garantiramo, da je tih..

Stvar se seveda ne bo drla ko hudič, tih pa tudi ne bo, če ne vzameš dobro premišljenih komponent..

Janac ::

Zakaj se ne odločiš za popolnoma pasivno konfiguracijo?

oemdzi ::

Želja po čim bolj tihem je bila mišljena v stilu, da tam kjer se lahko se izbere tišja komponenta za podobno ceno. Popolnoma pasivni računalnik bi me pa ali preveč stal ali pa bi bil preformance za to ceno preslab. Za1x sem zadovoljen z grafično (sem prebral pohvale nad dobrim hlajenjem oziroma eni so pisali da je celo overkill), napajalnik je tud dokaj tih(16db), ohišje ima 1 120mm fan, edino vidli bomo kakšen zvok bo cpu spuščal in če bo preveč moteče bom dokupil še cpu-cooler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

piek ::

Jaz se s sestavljanjem tihih in (semi)pasivnih racunalnikov ukvarjam ze leta. To je celo moj "fetis", ce se temu tako rece.

In prva napaka, ki jo delas, je poceni ohisje. Ce ze bodo vanj vgrajene komponente z ventilatorji, naj bo vsaj ohisje primerno zatesnjeno.
Predlagam nabavo tega ohisja: http://www.mlacom.si/fractal-design-def...
Sicer pa tudi pri nekaterih drugih proizvajalcih najdes podobne modele ... a so pac vsi v rangu 100 ali vec evrov. Verjemi, ne brez razloga.

Procesor je po mojem mnenju sicer overkill (pa tudi predrag) za to konfiguracijo, ze kak Core i3 podobnega takta bi povsem enako opravil svoje delo.
Intelovi hladilniki imajo kar tihe ventilatorje, ce pa bi rad se precej vec tisine, pa poglej za tole polkilsko zverino: Dynatron K618.
--- Finish it off if you started it! ---

oemdzi ::

Po branju reviewa o stock pcu coolerju,sem raje vzel še cpucooler: AC Freezer XTREME Rev. 2

Drugače pa je budget že zdaj razširjen, sprva sem mislil dat 500-600 eur pa sem si potem premislil in nekako ne vidim prostora za 100eursko ohišje, za katero definitivno verjamem da je občutno boljše. Važno mi je da mi ob prvi obremenitvi ne začne kakšen fan žagat tako kot je to delal na starem PCju.

mokasin ::

Dej za plato se raj stegni vsaj do tele (al pa kere druge z77) http://www.dinokomp.si/product_info.php..., če že maš K verzijo proca. Fractal design r4 ma notranjost zvočno izolirano. Review:

oemdzi ::

Zal se ne morem ker 800je max budget, lahko pa ce imas kaksen predlog sestavis cel PC z slabsimi komponentami, nek razumen kompromis med preformance in silence sem z veseljem pripravljen narediti.

Janac ::

vzemi pasivno 7770.

piek ::

Jah, mojster, potem pa ne pisi, da zelis tih racunalnik. =)

Napisi, da zelis normalno glasen PC, ki ne bo "vzletel" vedno, ko bos pognal kako igro.

Pa glede grafike se pridruzujem mnenju Janca - Radeon HD7770 s pasivnim hlajenjem.
--- Finish it off if you started it! ---

Janac ::

Potem vzameš pasivni 450w Seasonic- x series napajalnik pa eno kilo hladilnih reber na CPU, drugega ventilatorja nerabis.

axee ::

Janac, malo pretiravaš, je razlika med tihim in neslišnim računalnikom, in ko bo hotel neslišnega se bo že sam pozanimal in začel metati stran keš (hehe).

Z tišanjem pridejo kompromisi, to je dejstvo. Silent fetišisti žrtvujemo marsikaj za tišino sistema, začne pa se z tem, da nabaviš točno toliko kot rabiš in ne kupuješ oeverkilla za BV.

Definitivno pasivno grafično kartico, ampak potem pač potrebuješ kaj več kot neko poceni pleh ohišje. Potrebuješ dobro ventilacijo čez ohišje, izbira je tudi odvisna od napajalnika, ker lahko poskrbiš da je napajalnik "izhodni" ventilator, lahko je na dnu (kar se pri tebi bolj splača).

Ampak če želiš samo, da računalnik ni moteč (kar ne pomeni da je tih ali neslišen); potem pusti svojo konfiguracijo, zamenjaj samo grafično z neko pasivno, ohišje z vsaj enim vhodnim in enim izhodnim 12cm ventilatorjem in vzami kvaliteten in tih napajalnik, ki ti bo služil še za nasledna 2 sistema.

Primer moje zadnje sestave za kolega: vzela sva bitfenix shinobi in corsair CX430. Po testiranju sva ugotovila, da i7 3770 sploh nima težav z vzdrževanjem zdrave temperature brez dodatnih ventilatorjev v ohišju. Za vsak slučaj sem mu notri montiral moj odsluženi slipstream 800RPM (ki me je nerviral z praskanjem ležajev po enemu letu) in zadeva deluje neslišno v njegovi sobi. Šlo se je za sistem z integrirano grafično in SSD-jem, če bi dodal še eno pasivno grafično kartico in kakšen HDD bi pač dodal še en vhodni počasen ventilator in to je to. Človek je bil izredno zadovoljen, pa nismo na veliko vlagali v računalnik..

Fantje, saj vem kaj je obsesija z tišanjem, ampak imajo zdravi ljudje valiko blažje kriterije za to, kaj pomeni tih računalnik :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Isotropic ::

nekaj malega lahko prisparas, ce vzames 3570 brez K.

oemdzi ::

Tako kot je napisal axee, če zadeva začenja vzletat ko prižgeš kaj zahtevnega pač več ne sodi med tihe računalnike, sem mislil da sem jasno napisal da ni cilj neslišen pa očitno nisem :D

axee ::

Ti samo vzami kvaliteten napajalnik, npr CX430 ali kaj podobnega (sem največja fanica Corsairja), procesor BREZ K, pasivno grafo, ne-plehnato ohišje, in to je to. Ko dobiš računalnik ga malo matraj, če vidiš da so temperature previsoke dodajaj ventilatorje. Slipstreami te pridejo pod 10€ na kos.

oemdzi ::

Hmm bom torej vzel slabši i5 procesor in nabavil kvalitetnejše ohišje, verjetno Fractal Design Core 3000.

Za grafično sem pa iskal 7770 pasivno pa jih ni, vsaj ne pri dinokomp.at pa tudi v preformance testih je prevelika razlika za teh cca 40 eur razlike v ceni.

http://www.hwcompare.com/12033/radeon-h...

Janac ::

Pri 7850 1GB verziji te bo vram omejeval... 7850 definitivno 2GB.

Isotropic ::

ce hoces igrat igrice, raje kupi 7850 in zivi z malo vec hrupa. itak se vent lahko regulira, ko je v 2d nacinu. predlagam kaksno windforce 3 verzijo. pasivna 7770 se bo itak throttala med intenzivnim igranjem igric, tko da pridobil ne bos veliko.
pa poglej si malo silentpcreview

Zgodovina sprememb…

Janac ::



pasivna 7770 od sapphire.

Isotropic ::

ce ne bo nobenega airflowa okol med igranjem, se bo imo se vedno throttlala. ne takoj, po par urah pa zih.

oemdzi ::

Evo sem po vaših nasvetih malce modificiral zadevo, ki jo bom nabavil jutri. Torej naredil sem nekaj prostora v budgetu tko da ali kupim boljši napajalnik ali ohišje, morda kakšena obrazložitev tistih, ki mi svetujete boljšo matično ? p.s. kolk watow bi zadostovalo za to zadevo ?

ASUS Radeon HD 7850 2GB DirectCuII V2 192.00 €

Samsung SSD 830 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD 99.60 €

.Rasurbo Eco & Power 650W 42.00 €

Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB 64MB SATA3 - 6Gb/s 80.40 €

SATA LG GH-24NS90 20.40 €

ASRock H61DE/S3 60.00 €

Kingston ValueRAM 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 38.40 €

Coolink Chillaramic 10g 7.00 €

Intel Core i5 3450S (2,80Ghz, 6MB) BOX 180.00 €

Cooler Master Elite 331 36.00 €

Arctic Cooling Alpine 11 Pro Rev. 2 (775, 1155, 1156) 9.90 €

Skupaj: 765.70 €

amigo_no1 ::

B75 MB ?

Janac ::

Dodatne termalne paste nerabiš, ker je priložena. Jaz bi dal boljši napajalnik.

oemdzi ::

Kako priložena ? Namazana gor ali je prav v tubi ?

Janac ::

Je(po vsej verjetnosti?) v tubi cca. 5 gramov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

oemdzi ::

Okej sem od zgornjega napisanega odstranil pasto in vzel ASRock B75 Pro3, odstranil sem tudi ohisje in napajalnik in za oboje je na voljo trenutno 110 eur, torej kolk watni napajalnik potrebujem ? Samo pogledam porabo maticne, procesorja,cpuja, graficni in sestejem ali je se kaksen faktor ?

Janac ::

za 110EUR vzam:

Fractal Design Core 3000
69.60 €

In

.Rasurbo Eco & Power 650W
42.00 €

Maš kvalitetno ohišje pa jajc PSU, kateri če crkne maš itak 2 leti garancije.

oemdzi ::

Rasurbo je večji jajc kot LC ?

p.s. ja LC ne LG :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava kompa za 500€

Oddelek: Kaj kupiti
263764 (3314) opeter
»

Iščem gamer računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8313609 (10242) lanula41
»

prosim za mnenje o novem gaming računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
366739 (6191) kamuee

Več podobnih tem