» »

(tihi ?!?) računalnik do 800eur, intel ali amd, ati ali nvidia

(tihi ?!?) računalnik do 800eur, intel ali amd, ati ali nvidia

1
2
»

Janac ::

Kaka primerjava pa je to?

Si mogoče mislil LC Power?

axee ::

Za 45€ dobiš že corsairja. Naj te ne zavede nizka wattaža, pri tvojemu sistemu imaš 400W daleč preveč.

Janac ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Za tega vem d apoganja i7 860 in 670, zelo dober napajalnik in še modularen je.

oemdzi ::

ok sem vzel tega: Corsair Builder Series CX 430W V2

hvala za pomoč

p.s. janac kje pa dobiš zraven tubo paste (zraven česa) ? Namreč tisti dan ko dobim komponente se nebi rad samo zaradi tega v LJ vozu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Janac ::

Zraven hladilnika za procesor.

Tomson ::

Mojih 5centov.

Sem skonfiguriral že kar nekaj praktično neslišnih računalnikov in kot prvo naj rečem, da Gaming computer in tiho delovanje ne gresta skupaj! :) Se pravi bo potrebno nekaj kompromisov, ampak če nisi hardcore gamer ne bo težav ...

Za ohišje je tale Silencio super zadeva, sem ga uporabil že pri 2compih in je za ta denar top zadeva, kvaliteten in tih. Napajalnik glede na kvaliteto in tišino je Seasonic SII super, za osnovno ploščo bi predlagal eno srednjo Asusko, procesor glede na to da gre za vsakodnevno nezahtevno uporabo in nekaj iger je i3 dovolj, obvezno en dober in tih hladilnik, Noctua je tukaj prva liga, grafična je tale 7750 Ultimate Silent čisto solidna zadeva, Samsung 830 ali Intel 330/335 po izbiri, ne moreš falit, bi pa predlagal 180GB, saj pri meni se je izkazalo da je 120GB res minimum, potem pa 1TB HDD.

Tukaj je treba povedat da je tale konfiguracija POPOLNOMA NESLIŠNA na 1m, edina slišna (moteča) komponenta bo HDD, sam imam za ta namen SCYTHE QUIET DRIVE SQD-1000 ki se tudi pri nas dobi za cca. 30€ in nekje za 50% stiša navaden HDD. Sam bi še edino zamenjal ventilatorje na ohišju za Noctuo, in če HDD ni nujen notranji bi nabavil zunanjega pa imaš PREVERJENO neslišen comp!



Tomson
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bdoxx ::

Janac je izjavil:

za 110EUR vzam:

Fractal Design Core 3000
69.60 €

In

.Rasurbo Eco & Power 650W
42.00 €

Maš kvalitetno ohišje pa jajc PSU, kateri če crkne maš itak 2 leti garancije.


te resurbu niti ni tako jajc ko zgleda, na netu je zelo dosti uporabnikov zadovoljnih z njim, mam ga tudi sam pa mi že 2,5leti poganja požrešnega phenoma x6 + 460gtx, 24/7, tudi glasen ni, edino malo moči manjka na linijah =)

oemdzi ::

Zadevo sem danes dobil in sestavil, na ssd nalozil sistem in vse driverje, sedaj imam le problem da mi v win7 ne zazna drugega diska. V biosu ga pa normalno najde.

p.s. SSD jao kaj to dela 10 sec za reboot do polne pripravljenosti, mislim da sem prvic v zivljenju instaliral vse driverje z rebootanjem sproti in ne na koncu :D

amigo_no1 ::

Ehm, driverji za čipset (poglej v device manager-ju za rumenimi klicaji).
Mogoče mu moraš samo določiti črko pogona.
http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

oemdzi ::

Ok hvala, je uspelo. Mogoce se kaksna ideja za kaksen fan control software ? (speed fan ne podpira moje plate )
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava kompa za 500€

Oddelek: Kaj kupiti
263731 (3281) opeter
»

Iščem gamer računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8313501 (10134) lanula41
»

prosim za mnenje o novem gaming računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
366682 (6134) kamuee

Več podobnih tem