» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
19 / 32
»»

damjanll ::

pol leta kasneje najbrz ;) (nisem trgovec)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjanll ()

Bor H ::

Ja, sploh ker smo mogl cele 3 mesce čakat na prve primerke, je edino logično da predvidevamo da bo nov model rabu dvakrat toliko da pride k nam.

yayo ::

Da ne omenjamo, da bo stal 320e, ker cene tamanjšega še dolgo ne bodo nižali. ;)

Bor H ::

Itak, tko kot ko pride nov procesor pustijo tastarga na isti ceni, novga pa cenijo "stari + 50€"

medenko ::

sami uvozite, pa dajte dobre cene, boste služili kot nori, sploh pri kakšni 5% marži ;)

koyotee ::

cena naj bi bila enaka 16gb modelu
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matija_g ::

Danes sem dobil keyboard, ki sem ga omenil zadnjič.
Prvi vtisi: imel sem nekaj problemov, preden sta se z Nexusom povezala.
Mogoče zato, ker najprej tipkovnica ni imela dovolj napolnjene baterije?
Drugače pa tako: s tipkovnico lahko pišem hitreje, kot z zaslonsko tipkovnico,
ampak ne veliko hitreje, ker so tipke majhne in stisnjene skupaj.
Še dve podrobnosti, na tipkovnici ne najdem tipke ' ali " (torej ju moram izbrati
iz zaslonske, če ju potrebujem).

To ni hud problem, večji problem je, da mi ne dela tipka control. Mogoče je še
kakšna fora, ki je nisem pogruntal.

V splošnem, zadeva bo prišla prav, ampak manj prav, kot sem upal.

damjanll ::

Do podobnega zakljucka sem prisel tudj jaz, dodatna tipkovnica pride prav manj kakor sem pricakoval.

JawKnee ::

Zadnjic sem spraseval o uveljavljanju garancije glede privzdignjenega zaslona in bil usmerjen na sistem ena servis. Za informacijo, tam sem tudi povprasal glede problema z zaslonom in garancije, odgovorili pa so mi, da ta problem se ni v njihovi bazi napak, katere spadajo med garancijska popravila, ker naj domnevno te napake s privzdignjenim zaslonom nasi slovenski nexusi nebi imeli, je pa dejal, da se verjetno to da urediti. Dejali so mi se, da nexuse na popravilo posiljajo v tujino. Tisti, kateri imamo ameriski n7, garancijo lahko uveljavljamo le, ce imamo mednarodno garancijo. Kar se tice mojega n7, jo ima.
Torej a je ze kdo od vas uspel urediti problem z zaslonom pri nasih serviserjih in koliko casa je cakal, da je dobl napravo nazaj?

Lp

emilo ::

JawKnee je izjavil:

Zadnjic sem spraseval o uveljavljanju garancije glede privzdignjenega zaslona in bil usmerjen na sistem ena servis. Za informacijo, tam sem tudi povprasal glede problema z zaslonom in garancije, odgovorili pa so mi, da ta problem se ni v njihovi bazi napak, katere spadajo med garancijska popravila, ker naj domnevno te napake s privzdignjenim zaslonom nasi slovenski nexusi nebi imeli, je pa dejal, da se verjetno to da urediti. Dejali so mi se, da nexuse na popravilo posiljajo v tujino. Tisti, kateri imamo ameriski n7, garancijo lahko uveljavljamo le, ce imamo mednarodno garancijo. Kar se tice mojega n7, jo ima.
Torej a je ze kdo od vas uspel urediti problem z zaslonom pri nasih serviserjih in koliko casa je cakal, da je dobl napravo nazaj?

Lp

Sam sem pred kakšnim mesecem poslal na sistemena Nexusa s povzdignjenim zaslonom. Zadevo so oni poslali naprej mislim da v Poljsko, nakar sem čez dva tedna dobil paket v katerem je bil moj Nexus z obstoječo napako torej seje zaslon poponoma enako povzdigoval in škripal. Nato sm kontaktiral sistemena, ki naj bi povprašal tako imenovan servis Asus zakaj sem dobil nazaj nepopravljen izdelek, a odgovora do danes še nisem dobil.
Mi je pa v tem času popolnoma dopizdilo in sem zadevo vzel v svoje roke, ter sem rahlo povzdignil zasln inpod njega namazal prozprozorno dvokomponentno lepilo. Zadeva je zaenkrat tipitopi a dvomim da mi je zaradi tega ostala garancija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: emilo ()

andrej02 ::

A je kdo mogoče našel kakšen "smart" etui, ki ne naredi tablice še enkrat debelejše?

yayo ::

Ne Ebayu poišči NILLKIN smart etui. Tule sem ga jaz kupil, ampak je sedaj dražji.
http://www.ebay.co.uk/itm/HQ-Smart-Stan...

matija_g ::

Še par novic o tistem keyboardu: CTRL key mi ne dela v connectbotu, dela pa mi v quicksshd. Zgleda, da gre tukaj bolj za to,
kaj aplikacija pričakuje. Ponavadi uporabljam multiling keyboard, ki zna pregledovati besedilo za različne jezike, ugotovil sem,
da moram jezik zamenjati preden vklopim bluetooth. Nisem pa še uspel iz tastature izvabiti ČŠŽ znakov.

Okapi ::

Jaz sem Nexusa preizkusil z eno Logitechovo desktop BT tipkovnico, pa prav tako nisem uspel dobiti naših krilatih znakov (je pa res, da se nisem preveč trudil;) ).

O.

andrej02 ::

No tegale NILLKIN-a sem tudi jaz gledal. Pa je dober etui?

MacGyver141 ::

Okapi je izjavil:

Jaz sem Nexusa preizkusil z eno Logitechovo desktop BT tipkovnico, pa prav tako nisem uspel dobiti naših krilatih znakov (je pa res, da se nisem preveč trudil;) ).

O.


Jaz sem tudi preizkušal in je delala miška preko BT. Pa še tipkovnica preko OTG in je oboje lepo skupaj delalo.

Zgodovina sprememb…

yayo ::

Za ceno okoli 20 evrov zdaleč najboljši, če iščeš nekaj minimalističnega. Z vsak primer, ko dam Nexusa v torbo, ga oblečem še v kuverto z mehurčki, ker tanki etuiji ne nudijo neke zaščite pred padci. Zeo podoben je Poetic Slimline Portfolio , pa še tale je zelo lep, ampak so pri temu zunanji robovi tablice skoraj popolnoma nezaščiteni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

medenko ::

Nexus 10: 16GB for $399; 32GB for $499; available on 11/13 in the Google Play Store in U.S., U.K., Australia, France, Germany, Spain, Canada and Japan

Nexus 10

16GB = ?319
32GB = ?389

Nexus 7

16GB = ?159
32GB = ?199
32GB + 3G = ?239

Nexus 4

8GB = ?239
16GB = ?279

 W00T :)

W00T :)

andrej02 ::

Kje si pa dobil te podatke?

andrej02 ::

andrej02 je izjavil:

Kje si pa dobil te podatke?


Never mind sem že vse preveril na google play store ipd.

Jerry000 ::

Ne spremlam tok te scene ampak se spomnem da sem nekje bral da pride zdaj enkrat G nexus 7 z 32GB ter da bo 16gb verziji cena šla dol. Naj bi bil na voljo v UK? Ali je to res? Lahko kdo potrdi to? Ker če je res, brat gre v UK in bi mu reku naj nabavi 16Gb če je res cena šla dol:)

Maxl ::

V UK lahko v Currys/PC World (če je še na zalogi) kupiš Nexus 7 za dobrih 210€ ;).

divx man ::

Sam za info. Dans mate še čas, da v mercator tehniki izkoristite 10% popust. Tako dobite nexus 7 iz 279,90 za 251,91 EUR. Tole je pa že zelo blizu uradne cene googla 249 EUR.

kpkp ::

@divx man, Google je spustil cene za 50€, tako da je to bilo mogoče ugodno prejšni teden, danes ni več :)

floyd1 ::

Ali to pomeni, da se bo tudi iz Nexus 7 dalo prevajati filme na TV, pa čeprav nima HDMI?

Miracast make use of a Wi-Fi connection to deliver audio and video content from one device to another, without cables or a connection to an existing Wi-Fi network. Pretty much any of the current crop of Android devices could potentially see Miracast support, but they will need to receive a software update to enable it.
Previously, we have seen Qualcomm announce Miracast support for devices powered by their Snapdragon S4 chips and Texas Instruments has said they will support it on their OMAP4 and upcoming OMAP5 chips.
Current HDTVs and other displays will be able to directly connect to Miracast devices with the addition of small dongle that plugs into a HDMI port. We expect most of these dongles will retail for $80-100, but prices should dip to as low as $50 once the Miracast standard gains popularity.
Google has not announced native Android support for Miracast, but I expect it will be included in the next release of Android (Key Lime Pie). Android 4.x already has support for Wi-Fi Direct, which Miracast builds on.
Check out the video below to see an early Miracast demo from NVIDIA. They also released a whitepaper (pdf) that details the benefits of their Miracast architecture.


Ob tem se mi poraja še vprašanje, če je današnji Wi-Fi (in njegove večkrat precej "muhaste hitrosti") že dovolj za kvaliteten HD video prenos...

kpkp ::

@floyd1
Sicer se ne spoznam na to tehnologijo, vseeno bom tako na pamet rekel, da ni šans da je wifi dovolj hiter za fullHD. Tu gre sigurno za compresirano komunikacijo, katero potem Miracast naprava - TV, dekompresira in predvaja.

damjan1980 ::

full hd na 7 inch tablici? kje tocno je point tega?

M-XXXX ::

kpkp je izjavil:

@floyd1
Sicer se ne spoznam na to tehnologijo, vseeno bom tako na pamet rekel, da ni šans da je wifi dovolj hiter za fullHD. Tu gre sigurno za compresirano komunikacijo, katero potem Miracast naprava - TV, dekompresira in predvaja.

A dajte no, a na vseh prenostnih HD napravah pa dela? Oziroma boljši primer: če lahko predvajaš iz trdega diska lahko tudi preko Wifi, glede na to da je slednji hitrejši...

floyd1 ::

damjan1980 je izjavil:

full hd na 7 inch tablici? kje tocno je point tega?

Pogovarjali smo se o N7 kot napravi za predvajanje videa na TV in tu je velikost njegovega(N7) ekrana popolnoma irelevantna.
Ker zdaj, ko bo "Miracast" že v osnovi podprt v Androidu in Nvidia pravi, da bo to s Tegro delalo b.p., je (kar se mene tiče) padla še zadnja šibka točka N7. Dongli za TV bodo v začetku (jasno) precej dragi, a obstaja vsaj možnost povezave na TV. Tudi to se pa bo s časom verjetno uredilo. Edino, če sem kaj spregledal...

kpkp ::

@M-XXXX, nisi razumel kaj sem napisal, po domače povedano, iz trdega diska ne gre "slika" ampak gre compresirana datoteka, v HDMI pa gre "slika" in te pasovne širine Wi-Fi, nikakor ne zmore.

chercc ::

no da še js dam svoje mnenje o pomanjkanju hdmi izhoda na nexusu. sprva sem na to gledal kot slabost, zdj pa mi dejansko ni jasno zakaj sem bil takšnega mnenja. tvji ki podpirajo hdmi imajo v večini usb vhod, pač daš zadevo na kluček, vtakneš v tv in gledaš bp

sulaco ::

A kdo več ve!
Sem nekje videl, da bo 32Gb+3G verzija samo v USA...a to pomeni, da so vgradili samo "ameriški" 3G čip in tega modela (ki ga jaz že dolgo čakam) sploh ne bo v Evropo - Slovenijo??

kpkp ::

Sem tudi jaz opazil kontradiktorne informacije:
officialandroid.blogspot
Nexus 7 with 32GB and mobile data: $299 and unlocked, on sale 11/13 in the Google Play store in the U.S., U.K., Australia, France, Germany, Spain and Canada.

srus ::

Copy paste z https://play.google.com/store/devices/d...

Network
Unlocked GSM/UMTS/HSPA+
GSM/EDGE/GPRS (850, 900, 1800, 1900 MHz)
3G (850, 900, 1700, 1900, 2100 MHz)
HSPA+ 21

MacGyver141 ::

Mogoče kdo ve, če nexus 7 dobi androida 4.2?

Okapi ::

Asus, the company that makes the Nexus 7, has revealed that the Nexus 7 Android 4.2 Jelly Bean update will be hitting its 7-inch tablet at some point in the near future.

Maxl ::

Mogoče kdo ve, če je v Italiji ali Avstriji že na voljo 32GB verzija?

quadro933 ::

zanimivo, v siolovem programu zvestobe ponujajo 32gb verzijo.

medenko ::

typo.

quadro933 ::

sem že klical pa so rekli da ne

Jerry000 ::

mene zanima če zdaj ko je 32gb verzija zunaj če bo padla cena tudi 8gb verzijam in kje jih lahko dobim?

GeForce ::

quadro933 je izjavil:

sem že klical pa so rekli da ne

Kaj so rekli da ne? Da NI TYPO in da imajo 32GB model, ali da NIMAJO 32gb modela? :|

quadro933 ::

so rekli da so podatki pravi, 32gb

Cooper ::

Jerry000 je izjavil:

mene zanima če zdaj ko je 32gb verzija zunaj če bo padla cena tudi 8gb verzijam in kje jih lahko dobim?

8GB gre ven iz prodaje.


MacGyver141 je izjavil:

Mogoče kdo ve, če nexus 7 dobi androida 4.2?

Ja seveda ga dobi. In še par nadaljnih tudi, tako kot vsak Nexus produkt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cooper ()

Jerry000 ::

zkaj gre pa 8gb vn iz prodaje? Damn -.-

M-XXXX ::

Jerry000 je izjavil:

zkaj gre pa 8gb vn iz prodaje? Damn -.-

Ker ga bo zamenjala 16GB verzija za ISTO CENO!

Jerry000 ::

meh, js bi raj 8gb za ŠE NIŽJO CENO :)

medenko ::

za 150€?

Jerry000 ::

Kaj rabljeni?

rio972 ::

Za tiste, ki ste kupili 16GB Nexus 7 za 249€, pred 29.10. v Italiji, vam ASUS store ponuja bon v vrednosti 30€.

http://www.androidiani.com/news/asus-re...
««
19 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263031 (2761) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516492 (7379) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025025 (21063) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929428 (15796) Bluzer13

Več podobnih tem