» »

generična baterija za mobitel

generična baterija za mobitel

anika87 ::

Živjo!
Imam Samsung galaxy ace in bi si rada kupila novo baterijo, ker se mi ta originalna (1 leto star telefon) izprazni že pozno popoldan vsak dan, tudi če ne veliko prčkam po telefonu, imam pa naštimane opomnike za mejle in FB, vreme, pa mogoče še kaj malega... Originalna baterija je 1350 mAph, na bolhi pa sem zasledila, da se prodajajo 1500. Kolk je tvegano dat ponarejeno baterijo v telefon? A se pogosto zgodi, da se razlije ali napihne? To me je namreč prestrašil prodajalec v trgovini, kjer prodajajo originalne baterije... :)
A je potem treba bit ful pazljiv kako polniš? Ker jaz zaštekam zvečer, ko grem spat in potem odštekam zjutraj, ali pa če se ponoči zbudim...
Hvala!
LP

francek1 ::

Ti samo neoriginalno kupi. Normalno, da te je prodajalec poskusil prestrašit, če pa 15 € na tebi zasluži. Take baterije se namreč da dobit za 3-5 € na Dealextreme ali Focalprice...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Pyr0Beast ::

Če imaš možnost kupit original za drobiž - kar
Mora biti enake barve oblike, vse črke in vse ostalo enako

Vse ostalo je bolj ali manj dober ponaredek

Višje cifre so samo nateg. več kot originalne kapacitete nikoli ne pričakuj, bolj kot je cifra različna - manjša je dejanska kapaciteta ponavadi
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

francek1 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Če imaš možnost kupit original za drobiž - kar
Mora biti enake barve oblike, vse črke in vse ostalo enako

Vse ostalo je bolj ali manj dober ponaredek

Višje cifre so samo nateg. več kot originalne kapacitete nikoli ne pričakuj, bolj kot je cifra različna - manjša je dejanska kapaciteta ponavadi

Ta izjava je ali laž ali neznanje. Imam neoriginalno baterijo za SGS2 in zdrži konkretno več od originalne!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pyr0Beast ::

Ni treba trollat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

francek1 ::

To ti meni? A sploh veš, kaj to pomeni?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

keitai ::

Fora je, da lahko prek ebaya kupis recimo 10 fake 2000mah baterij od različnih prodajalcev in par jih bo 2000mah, par 1500mah, par 1000mah, ena ali dve pa ne bosta delali.

blackbfm ::

Ta izjava je ali laž ali neznanje. Imam neoriginalno baterijo za SGS2 in zdrži konkretno več od originalne!


In po kakšni logiki bi v enak volumen baterije natrpal konkretno več energije? Ali imaš original defekten ali pa se ti samo zdi da zdrži dlje.

Dr_M ::

Te neoriginalne delajo nekaj mesecev ok, po pol leta zdrzijo mogoce samo se polovico od prvotnega.
Za SGS imam 5 baterij iz DX, pa so prakticno vse mrtve (s tem, da nisem uporabljal po ene, ampak po 4).
Original dela bp.

RejZoR ::

Akumulatorske celice so vse isti drek, razlika je samo v tem, da se originalne dele bistveno velč testira in nadzor kakovosti je višji. Zato ni odstopanj, ni crkavanj itd. Pri nadomestnih pa je pač odvisno od sreče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

blackbfm je izjavil:

Ta izjava je ali laž ali neznanje. Imam neoriginalno baterijo za SGS2 in zdrži konkretno več od originalne!


In po kakšni logiki bi v enak volumen baterije natrpal konkretno več energije? Ali imaš original defekten ali pa se ti samo zdi da zdrži dlje.

Po kakšni logiki pa imajo polnilne AA baterije enakega tipa različne kapacitete? Mislim, boljše, da logike ne omenjaš...
Če pa koga zanima, za katero baterijo sem dal odgovor, je to tale.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Do neke mere se da večat, potem pa naraste tud sam volumen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

So NiMH baterije drugacne, kot Li-Ion.

blackbfm ::

Zgornji limit za baterije določenega tipa, volumna itd je tam tam. Dvomim pa da so kitajci v tem času odkar obstaja sgs pogruntal neko novo tehnologijo in tako konkretno izboljšal kapaciteto baterije kot trdi francek1. Sicer pa na dxu v dveh komentarjih piše da franckova ultra super duper 1800mah baterija zdrži manj kot original. Toliko o tem.

šernk ::

Meni je neoriginalna 2x močnejša (prodajajo skoraj tudi 3x močnejše :P), zdržala prvi mesec cca 10-12ur dlje. Skratka namesto polnit na 48ur sem polnil nekje na 55-60 ur (jaka razlika...eno noč dlje je zdržalo). Po pol leta uporabe neoriginalne zdrži do 48ur oz. Natančno toliko kot original. Ni bila pa cheap za 2€, temveč sem zanjo plačal velikih 7€ :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mzakelj ::

Baterije zdržijo čisto odvisno od kje jih dobiš. Sam sem vzel za Galaxy Ace kitajca pa je kao 1400, in res drži več. Niso pa ne NIMH baterije ampak LiPo. Take uporabljamo tudi v modelarstvu in od tam vem da je vseeno a kupiš pri nas za 45€ ali od kineza za 10€ ena sezona pa gre baterija v rit. Ker pa take baterije v telefonih še bolj trpijo ( 90% ljudi nepravilno polne ) pa je rok take baterije pol leta čisto normalna stvar. Sam sem dal tam okrog 3-4€ pa je čisto vredu. No kmalu bo eno leto in se pozna. Pač LiPo, kaj čmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mzakelj ()

francek1 ::

Kdor meni, da je originalna vredna 5x več, naj kupi original. Je pa verjetno res, da moraš pri neoriginalnih imet malo sreče.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

šernk ::

( 90% ljudi nepravilno polne )


in kaj je pravilno polnenje li-poly baterij? Daj nas prosim razsvetli s tem, ker lion ali lipoly baterijo moraš biti pa že res mojster, da jo narobe polniš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

francek1 ::

Če se ti da brat, kakšni problemi so povezani z Lipo baterijami...

Ne mešat z litij ionskimi....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Dr_M ::

Kdor meni, da je originalna vredna 5x več, naj kupi original.


No, jest sem jo zdej kupil. Za kitajske sem porabil skoraj toliko, pa nobena ne dela vec kot nekaj ur.
Nisem kaj dosti prisparal na koncu.

šernk ::

francek1 je izjavil:

Če se ti da brat, kakšni problemi so povezani z Lipo baterijami...

Ne mešat z litij ionskimi....


torej problemi z neoriginal polnilci. Koliko ljudi, ki ima telefon ima te hitre polnilce za telefon, razen po raznih trgovskih centrih, kjer pa po pravici povedano nisem videl še nikoli nikogar polnit mobitel?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija za prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
6851 (761) pleomax
»

Amazon prodaja večinoma ponarejene baterije

Oddelek: Novice / Ostale najave
2312460 (9393) Jst
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770333912 (150931) medenko
»

"Fake" baterije za digitalne fotoaparate

Oddelek: Kaj kupiti
152967 (2080) energetik
»

Različne baterije za K700i?!?!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121367 (1367) SmeskoSnezak

Več podobnih tem