» »

Različne baterije za K700i?!?!?

Različne baterije za K700i?!?!?

SmeskoSnezak ::

Neke gledam po teh neoriginalnih baterijah in sem naletel na zanimivost. V roke mi je prišla SPEED baterija za k700i. Ima naslednje karakteristike: BST-25, Li-Poly, BKB 193 180/1, R1A, 750mAH.

Za primerjavo še karakteristike originalne baterije:BST-30, Li-Ion. BKB193 174/11, R2A, 700mAH.

Mi lahko kdo razložit zakaj takšna razlika in kaj točno to pomeni?? Kakšna je razlika v delovanju? A je mogoče ena bolša od druge? Kakšne so kaj izkušnje z neoriginalnimi baterijami?
@ Pusti soncu v srce... @

Ted ::

1. Izkušnje so dobre.
2. Tudi originalne baterije lahko kupiš z različno kapaciteto in lastnostmi tako da te to naj ne moti.
Mah...

SmeskoSnezak ::

Mogoče bi morala ta tema romati v Strojno Opremo ali pa Z&T. Mene bolj specifično vse to zanima, bolj strokovna razlaga, zakaj razlika, etc.
@ Pusti soncu v srce... @

Azrael ::

Mogoče najbolj enostavno rečeno v enako velikem ohišju lahko obstajajo akumulatorji z zelo različno kapaciteto.

Za ilustracijo leta 1980 so bili v velikosti AA baterije dobavljivi akumulatorji kapacitete 350 ali 400mAh, 1990 500 do 750mAh, leta 2000 preko 1000mAh, danes že preko 2200mAh. Načini izdelave pač napredujejo.

Enako je pri akumulatorjih za GSM in druge naprave. Vendar se včasih pri aftermarket akumulatorjih pojavljata dva zoprna problema:
- kratka življenska doba;
- kapaciteta ni taka, kot je napisano, ampak je manjša.

Dober pokazatelj kvalitete je teža. Zadeve, ki so občutno lažje od originala in po možnosti po deklaraciji še bolj zmogljive, so proč vržen denar. Žal pa podatek o teži skoraj nikoli ni naveden.
Nekoč je bil Slo-tech.

SmeskoSnezak ::

Aha... kako pa je z samo razliko teh dveh baterij? Kera je bolša? (al kak naj vprašam)
@ Pusti soncu v srce... @

Azrael ::

Po papirnatih specifikacijah je neoriginalna baterija boljša, večja kapaciteta za ~8%. Seveda se bo zato tudi malce dje polnila.

Vendar pred nakupom poskusi dobiti mnenja uporabnikov, saj sem poleti pri gsmaparati.com kupil baterijo za Samsung SGH300, ki je po specifikacijah imela 850mAh (original 750mAh). Ko sem baterijo dobil, sem ugotovil, da je pol lažja od originala, ki je 2 leti stal prazen (razlog za nakup druge).

Sedaj original še vedno drži 5 do 7 dni (odvisno od lokacije in števila klicev), ponaredek pa ima rekord 4 dni. Sicer bi akumulator vrnil prodajalcu, samo bi me pošiljanje nazaj stalo enako kot me je ta akumulator in ni imelo nobenega smisla in je sedaj za rezervo, če mi kje na poti omaga originalna baterija.
Nekoč je bil Slo-tech.

SmeskoSnezak ::

No, upam da bo kdo , ki ima kakšno neoriginalno baterijo v K700i, spregovoril tukaj, kak mu deluje.

en LP
@ Pusti soncu v srce... @

Pyr0Beast ::

Li-ion napram Li-poly je tudi malo starejša (in nevarnejša) tehnologija, ker pa sama baterja vsebuje regulacijo to nebi smel biti problem za polnilec, ki bo polnil baterijo kakšno minuto, 2 dlje.
razlika v kapaciteti se najbrž pokaže tudi v razponu delovnih napetosti, ki so pri Li-polimer malenkost ohlapnejše.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SmeskoSnezak ::

Torej se naložba v takšno neoriginalno baterijo splača?
@ Pusti soncu v srce... @

Pyr0Beast ::

Ce je vredna svojega denarja ja. Nebi pa škodilo, ce bi pogledal koliko so cene originalnih, ceprav za ceno originala lahko najbrz dobiš vsaj 2 'ponaredka'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SmeskoSnezak ::

Originalov več ni. Sicer je pa cena 50€. Z veseljem sn htel kupit original, pa jih več ni. What a shame.

Samo upam, da bo baterija držala bolj al manj enako kot original. Kaj mislite?
čas pripravljenosti v urah: do 300

čas pogovora v minutah: do 480
@ Pusti soncu v srce... @

>>><<< ::

Tukaj imaš original za 39,99 eur.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

SmeskoSnezak ::

Zdaj sem se spomnil. Zadnč sn nekomu reko, naj mi mal pokaže njegov SE K700i. Zanimivo je bilo ravno to, da je bila original baterija Li-Poly, imela pa je enako 700mAh. Me je prav presenetilo, da očitno obstajajo različne originalne baterije za SE K700i.
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon prodaja večinoma ponarejene baterije

Oddelek: Novice / Ostale najave
2312459 (9392) Jst
»

Menjava baterij v baterijskem vrtalniku

Oddelek: Loža
349288 (8581) einstein :P
»

generična baterija za mobitel

Oddelek: Mobilne tehnologije
203609 (3292) šernk
»

"Fake" baterije za digitalne fotoaparate

Oddelek: Kaj kupiti
152967 (2080) energetik
»

Prvo polnjnje GSM-a - zakaj 16 ur?

Oddelek: Loža
264608 (3767) boych

Več podobnih tem