» »

Racunalnik ne zalaufa

Racunalnik ne zalaufa

innerspace ::

Zdravo, odpiram se eno od mnogih tem: racunalnik ne starta.

Stanje pred problemom: Ob zagonu(pritisku na gumb) je racunalnik odbrencal in odpiskal svoj standarden nabor zvokov, se zagnal in delal.
Obcasno sem imel le problem, ko je bil izklopljen napajalni kabel, dogajalo se je, da se cas v biosu ni ohranil in sem ga moral vsakic rocno nastavljati.

Problem: Ob vklopu je racunalnik tisji, ne zapiska(do sedaj je vedno) in ne posilja signala monitorju.
Bios se ne zazene, OS tudi ne.
Poskusil sem vse odklopit in nazaj priklopit, pa je efekt isti.
Poskusil sem zagnat z Ubuntu start CDjem, Disk recoveryjem na CDju, ni nobenega efekta*.

*CD drive bere in ocitno komunicira s plato/diskom(lucka od diska tudi sveti ob branju CDja).

Resitev? Zdaj grem po novo baterijo za bios, v upanju, da ni sla maticna plosca ali procesor, ker bi v tem primeru bilo treba zamenjat cel sistem(Abit NF7s, Athlon 3200+, WD60GB, nVidia 6600...).


Predlogi??
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Reseno.
Plata je crknila, zdaj imam backup plato in procesor.

Pocasi se dalec pride:)

Lahko zaklenete temo.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Anteus ::

Jaz imam podoben problem.
Uspelo mi je sicer zagnati računalnik tako, da sem odprl cd enoto, jo spet zaprl in ponovno zagnal.
Ko sem tako prišel v Okna sem po ~2 min dobil sporočilo tipa modri zaslon, uspel pa sem približno prebrati le prvi del, ki pravi, da je Windows zaustavil sistem, da bi se izognil škodi.
Ko sem prišel v Ubuntu, mi je po nekaj časa vse zamrznilo.
Še to - ko sem z dolgim pritiskom na zagonski gumb ustavil računalnik, se je prenosni disk še vedno vrtel s polno hitrostjo.

Kako bi diagnosticiral težavo in ugotovil kaj je odpovedalo?

Z matično ploščo sem že imel probleme - pred časom je odpovedala integrirana mrežna kartica, med nevihto sicer, vendar so dobro podkovani uporabniki tega foruma menili, da verjetno to ni bilo zaradi strele.
So Asusove matične plošče znane po tovrstnih problemih (in slabi kvaliteti) ali pa je tak samo moj primerek?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje EDINEGA diska (C disk) - Kako

Oddelek: Pomoč in nasveti
306782 (6229) Cervantes
»

osebni računalnik ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
261876 (1186) Wolfman
»

Kaj je odpovedalo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8989 (608) Han
»

računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
9974 (800) solatko
»

Precej hud problem z diskom/maticno plosco

Oddelek: Pomoč in nasveti
121164 (848) solatko

Več podobnih tem