» »

Kampiranje na Pagu

Kampiranje na Pagu

Orchestra ::

V namenu mam it za kak tedn v avgustu v Zrće in ker sem to leto bolj na švoh s soldi, bi šel v kamp. Od kampov na Pagu pride v poštev zaradi bližine do Zrć in Novalje, kamp Straško.
Zmotila me je cena kampiranja v tem kampu, po njihovem ceniku ( http://www.kampstrasko.com/cijene-kampi... ) znaša cena kampiranja 9,50€/oseba/dan + 17,50€/kamp prostor/dan + ostalo (taxa, prijavnina), od oka bi to bilo 20€/dan/oseba, če kampirata 2 osebi. Ker se mi je cena zdela sumljivo visoka (pričakoval bi nekaj v rangu 10€/oseba/dan), sem predpostavljal, da se tistih 17,50€ plača le v primeru, če na kamp prostor parkiraš vozilo in/ali koristiš električni priključek, čeprav to v ceniku ni navedeno.

Poslal sem jim mail, in dobil takle odgovor:

Kamp mjesto je 17,50€ bez obzira imate li auto ili ne.
Dakle plaćate 17,50€ za kamp mjesto (na kojem postavljate šator) te 9,50€ po osobi.
Boravišna pristojba je 1,00€ po osobi


Torej 9,50€/oseba/dan + 17,50€/kamp prostor/dan + ostalo (taxa, prijavnina), če tudi imaš samo šotor, brez prisotnosti vozil in koriščenja priključkov?

BladE_ ::

Recimo, da je 20€/dan na osebo... 10 dni 200€, 2 osebi, 400€... za tak oziroma podoben denar si priskrbiš apartma pa imaš vse potrebno... moje mnenje... v kolikor pa želiš kampirat, odgovor že imaš. :)
Akcija - Reakcija

Mr_Globus ::

Eh prijavi naj se samo eden in pride normalna cena.. Stalno prakticiram, ker so kampi uberpredragi. More pa bit dovolj velik da se not zgubiš in ne smeš posedat cel da pred šotorom ;)

Orchestra ::

BladE_ je izjavil:

... v kolikor pa želiš kampirat, odgovor že imaš. :)

Mi je še zmeraj uber sumljivo vse skupaj, 20€/oseba/dan za kamp, wtf?Da mi niso uvalili ponudbe za parcelo al pa kak podoben vic?Zato pa naprošam za koga, ki je bil tam oz. ki je seznanjen s kampiranjem, za več informacij.

Zgodovina sprememb…

Mr_Globus ::

nope, je kar normalna cena. Kampiranje je dražje kot apartma že precej časa :8)

foofighter ::

Straško pač spada med top kampi in zato ima takšno ceno. Pa še slavne Zrće so blizu. Rajši poglej za kakšne apartmaje v Gajcu.

satfinder ::

Za primerjavo: ravnokar naredil kalkulacijo za autocamp Lopar, Rab,
za Avgust, za 2 odrasli osebi, 1 otroka do 12 let [za kolega]:

[€30.3/dan] Autokamp San Marino

Cenik:
2 x €7 = €14/dan [2 osebi],
1 x €4 = €4 /dan [otroci od 5 - 12 let],
2 x €1 = €2/dan [turisticna taksa, otroci do 11.99 leta oprosceni],
1 x €1 = €1 [stroski prijave],
1 x €7.90/dan [neparceliran kamp prostor],
1 x €2.40/dan [hladilnik]
----------------------------------------------------------------------------------
€30.3/dan x stevilo dni,
+ €1 za stroske prijave [placa se samo 1x]


Cenik
http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava...
http://camping.imperial.hr/hr/autokamp-...

---------
Apartmaji Anka / !Apartma: A2 + 1 [2 + 1 oseba]

[€50/dan, + turisticna taksa (2 x €1/dan)]

za 2+1 osebo,
v 1. nadstropju, 40 m2,
1 spalnica (zakonska postelja, dodatno lezisce, posteljno perilo),
kuhinja (kuhinjsko posodje, jedilni pribor, hladilnik, stedilnik),
dnevni prostor (kuhinja in dnevni prostor v enem prostoru,
Sat/TV, klima naprava), kopalnica (wc, tus, brisace),
balkon (pogled na zelenje), parkirni prostor na dvoriscu, vrtni zar,
hisni ljubljencki so dovoljeni.


Apartmaji Anka, in ostali apartmaji v Loparju, na otoku Rabu:

http://www.lopar-apartment.com/si/2/
http://www.lopar-apartment.com/si/
Korak do konca in Naprej :).

Pinko ::

Samo za primerjavo: za 20€/dan na osebo dobiš velik, urejen in klimatiziran apartma.

Edit: satfinder me je prehitel, se tem, da je njegov apartma že luksuz..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pinko ()

gzibret ::

LOL, za takšno ceno se bolj splača najet apartma. Še posebej pa, če gre za takšno štalo od kampa, kot je Straško.

Hint: za 25€/dan (2 osebi) sem plačal letos za ogromen apartma s klimo in teraso, v prvi vrsti tik ob morju, in s pogledom na morje.

20€/noč da spiš v šotoru.... LOL LOL LOL
Vse je za neki dobr!

c00L3r ::

Sem bil pred mesecem dni v isti dilemi. It kampirat ali v apartma. Prišel do zaključka, da daš raje par € na dan več, pa imaš apartma. Prideš v kamp in nimaš strehe nad glavo, nimaš svoje kopalnice, nimaš svojega wc-a, nimaš hladilnika, nimaš štedilnika, niti usest se nimaš nikamor (razen da zraven voziš še stole).

Kamp se ne splača. Divjo kampiranje pa je prepovedano v večini držav, če se ne motim? Kar je po mojem mnenju sicer neumnost.

turk1990 ::

gzibret je izjavil:

LOL, za takšno ceno se bolj splača najet apartma. Še posebej pa, če gre za takšno štalo od kampa, kot je Straško.

Hint: za 25€/dan (2 osebi) sem plačal letos za ogromen apartma s klimo in teraso, v prvi vrsti tik ob morju, in s pogledom na morje.

20€/noč da spiš v šotoru.... LOL LOL LOL



Kje si to plačal? Jaz dobim apartma za 2 na hrvaskem za 40 e na dan in to je kar poceni. Za apartma za 2, se na pagu plača od 50 navzgor. Pa pozanimaj se, koliko je kamp zaseden. Lansko leto, nisi smel v kamp za manj kot 5 dni.

Tisto, da prijavis enega in vas gre več je neumnost, ker celo noč strazijo kamp varnostniki, in ko prides v kamp, se mores prijavit, čene boš ostal vnih.

Drugače, pa se kamp strasko najbolj splača, če greš v štirih. Saj za 4 osebe se še vedno plača en plac....in če imas velik šotor, en šotor..:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: turk1990 ()

balocom ::

Mr_Globus je izjavil:

Eh prijavi naj se samo eden in pride normalna cena.. Stalno prakticiram, ker so kampi uberpredragi.


In svizec zavije čokolado. Kamp straško ima 2 prokleto nadzorovana vhoda, pa vsaka parcela ima tablico z napisom kolik oseb, šotorov itd. je prijavljenih in ja, redne kontrole imajo. Straško je pač tako top urejen kamp, da si lahko to privoščijo, Zrče gor ali pa dol. Sicer pa svetujem Apartma, ker ga lahko dobiš za isto ceno.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Architect ::

kampirat se imho ne splača več. Šotori so precej dragi, v kampu pa se na osebo plača toliko kot če bi najel apartma.

gzibret ::

turk1990 je izjavil:

gzibret je izjavil:

LOL, za takšno ceno se bolj splača najet apartma. Še posebej pa, če gre za takšno štalo od kampa, kot je Straško.

Hint: za 25€/dan (2 osebi) sem plačal letos za ogromen apartma s klimo in teraso, v prvi vrsti tik ob morju, in s pogledom na morje.

20€/noč da spiš v šotoru.... LOL LOL LOL



Kje si to plačal? Jaz dobim apartma za 2 na hrvaskem za 40 e na dan in to je kar poceni. Za apartma za 2, se na pagu plača od 50 navzgor. Pa pozanimaj se, koliko je kamp zaseden. Lansko leto, nisi smel v kamp za manj kot 5 dni.

Tisto, da prijavis enega in vas gre več je neumnost, ker celo noč strazijo kamp varnostniki, in ko prides v kamp, se mores prijavit, čene boš ostal vnih.

Drugače, pa se kamp strasko najbolj splača, če greš v štirih. Saj za 4 osebe se še vedno plača en plac....in če imas velik šotor, en šotor..:D



Upss. mea culpa.. sem se nerodno izrazil. Za 25€/dan/oseba sem najel apartma, kar znese 50€/dan. 25€/dan je res zelo zelo poceni.
Vse je za neki dobr!

RockyS ::

Architect je izjavil:

kampirat se imho ne splača več. Šotori so precej dragi, v kampu pa se na osebo plača toliko kot če bi najel apartma.


Šotor te pride 30€. Pazi, on govori o Zrčah in partyih, ne pa o kampiranju v puščavi, kredarici ali kje drugje kjer rabiš ne vem kaki šotor.

David5 ::

Najde se apartma od 15€/dan na osebo pa do 20 oz 25€ na dan za osebo. Ne splača se kampirat, je predrago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: David5 ()

Metulj-1 ::

Maš še eno opcijo. Kamp Sveti duh mal naprej od Zrč. Maš pa sam wc , letos so celo potegnil vodo do dol, sence ni. Je pa pocen.

c00L3r ::

RockyS je izjavil:

Architect je izjavil:

kampirat se imho ne splača več. Šotori so precej dragi, v kampu pa se na osebo plača toliko kot če bi najel apartma.


Šotor te pride 30€. Pazi, on govori o Zrčah in partyih, ne pa o kampiranju v puščavi, kredarici ali kje drugje kjer rabiš ne vem kaki šotor.

Če pride burja, kot je bila pretekli teden na hrvaškem rabiš še kako dober šotor. Tistega za 20€ iz interspar-a, ti bo odpihnilo in raztrgalo.

Architect ::

kaj šele če pride do hujšega neurja.

Boljši šotori dež in burjo brez problema povsem normalno preživijo. Se pa zaplete če dežuje tako močno da območje poplavi, saj poplavi tudi notranjost šotora.
V slednjem primeru je še najbolje če se skriješ v avto, če imaš to možnost.

Zgodovina sprememb…

echo ::

Sv. Duh je tako tako.
Do Zrč je predaleč, da bi šel peš (mogoče ob obali), cesta od glavne do kampa je slabša kot makadam (luknjast asvalt).
Sekreti in tuši so čisto znosni za svojo ceno, plaža je 20m stran od šotora.
Je pa šotor srednje slaba ideja, ker je ob pol osmih obupno vroče - in če prideš v šotor z jutranjo zarjo, imaš problem. Veliko ljudi je imelo samo pavilijon in podlago (armaflex, maximus), stvari pa v avtomobilu. Ti so lahko potegnili spanec tudi do pol devetih.
Mi smo bili dol samo za vikend, tako da se je dalo zlaufat s petimi urami spanja. Več dni je mučenje.

http://www.otok-pag.net/sveti_duh/camp/...
In ja, to so kune.

bond007 ::

Najde se apartma od 15€/dan na osebo pa do 20 oz 25€ na dan za osebo. Ne splača se kampirat, je predrago.

No če mi najdeš na Pagu apartma za 15€ na osebo v največji sezoni, se priporočam za kontakt.

c00L3r ::

Prišel iz Pag-a prejšnji teden, torej največja sezona. Cena apartmaja 55€ na dan (s klimo in internetom). Bil je za 5 oseb, mi smo bili 4-je. Za 4 je cena za osebo na dan 13,75€. To je uradno prijavljen apartma, spodaj je bila še restavracija. Če iščeš "na švarc" dobiš še ceneje. Je pa to v kraju Metajna.

Če greš preko agencije kot je adriatic hr, ki ima ful dober iskalnik, pa je cena višja za okrog 20%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

bond007 ::

No pozabil sem napisat za 2 osebe... Sicer pa se da dobiti kamp na Pagu konkretno ceneje - tam 7€ na osebo na dan (parcela+avto+šotor) +2€ / na dan doplačila za štrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

RejZoR ::

Pomoje te cene pišete za urejene parcele s številko, ki so bile vedno dražje. Sicer ne vem kakšne so bile cene ampak ko smo s šotorom kampiral kar nek v kempu med drevesi ni bila cena neki groznega. Sicer je tega že 2 leti ampak vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

para! ::

Zakaj je vedno opazit "surprised brain syndrome", ko ljudje ugotovijo, da je cena za kamp in apartma približno ista? A ste mislili, da gre folk kampirat zato, ker si ne more privoščit apartmaja? Folk gre kampirat zato, ker jim sede kampiranje, v apartma grejo pa zato, ker jim sede apartma :D

lp
Death before dishonor!

Trupl0 ::

Če sem v apartmaju imam občutek kot da sem doma.
Kamping je zakon ima pa svoje minuse seveda.

Na ceno ne gledam saj grem uživat ;)
If you are going through Hell, keep going !

jype ::

Plus za Metajno. Spal sem pokrit z biciklom v eni napol dokončani garaži, ker ko sem zvečer prikolesaril tja zaradi neurja ni bilo več nikjer nikogar. Lastniku sem zjutraj prinesel zavitek kave, se parkrat vrgel v morje in odšibal naprej.

m0LN4r ::

Mene tud zanima kje na pagu dobiš apartma za 2 osebi, ki stane tolko kot kamp?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

levaky ::

Mater je to drago.

Maja smo v Franciji v Provansi odšteli 6,5€/osebo v malem provizoriš kampu in 10€/osebo v fancy kampu v Cassis-u.

Tudi po Norveški sem plačeval okoli 15€/dan za sotor+avto+2 osebi. Pa so bili kampi na nivoju.

Hrvaška je draga!

Matej

Vice ::

Načeloma Hrvaška ni draga, trenutno povpraševanje ji dopušča, da si lahko privoščijo takšne cene. Enako velja za ostale države. Vendar moraš upoštevati, da vsaka država ponuja nekaj "svojega". Mal čudno bi bilo, če bi bilo povsod enako.

ahac ::

Ja, Hrvaška je draga.

Mi smo na Floridi enkrat dal $3 (tri dolarje) za vse tri osebe (pa če bi nas blo 6 bi bla še vedno ista cena, ker ti plačaš samo spot), ampak to je blo v nekem gozdu, kjer ni blo nič za počet.
Drugače pa npr. za tole: https://maps.google.com/?ll=24.807869,-... daš očitno $36 na spot/dan s tem, da je vsak spot direkt ob morju.
Pa tam je standard, da ima vsak spot svojo mizo, klopi, urejeno ognjišče ali/in grill (tudi v tistem za $3).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Vice ::

ahac je izjavil:

Ja, Hrvaška je draga.

Mi smo na Floridi enkrat dal $3 (tri dolarje) za vse tri osebe (pa če bi nas blo 6 bi bla še vedno ista cena, ker ti plačaš samo spot), ampak to je blo v nekem gozdu, kjer ni blo nič za počet.
Drugače pa npr. za tole: https://maps.google.com/?ll=24.807869,-... daš očitno $36 na spot/dan s tem, da je vsak spot direkt ob morju.
Pa tam je standard, da ima vsak spot svojo mizo, klopi, urejeno ognjišče ali/in grill (tudi v tistem za $3).


To ni nič, v zadnje, ko sem bil v sahari, smo kampirali zastonj. Pa še mir smo imeli, bili sami, noben težil... Pa še ful smo imel za počet, smo moral vodo iskat, da nismo pocrkal.

Alamar ::

Kampiraš lahko povsod zastonj, seveda dokler te ne dobijo in plačaš kazen.

Po lestvici Adaca je Hrvaška za leto 2012 na šestem mestu v Evropi po povprečni ceni kampiranja.
http://www.avtokampi.si/novica.asp?drza...

LuiIII ::

Mi hodimo na Pag v apartma za 55€. Kapaciteta je 5 oseb (2 spalnici). Ni TV in ni klime, kar je zame seveda plus, saj sem na dopustu. Imamo svojo plažo direktno pod zgledno veliko teraso. Terasa je zasenčena s trto. Zraven je zaliv s peskom, malo dalje zaliv z mivko. Seveda je za hišo v senci tudi zidani roštilj in zidana miza. Ker je zadeva na tako mirnem placu (dnevni promet mimo hiše je okoli 50 oseb) imam rezervirana vedno kar oba apartmaja, tako, da imamo vedno "preverjene" sosede ;-)
Če bi imel denar in če bi bil gazda zato ...

c00L3r ::

Kampiranje na HR je žal postalo drago. Kampi pa polni. Če se cena dvigne in je kamp še vedno poln, je to čisti profit za upravljavca/lastnika.

Divjo kampiranje je prepovedano, zato se ne da "na švarc" kaj dosti služit. Prav tako se ni bistveno povečalo število kampov ali njihova velikost v zadnjih letih.

Ravno nasprotno pa je z apartmaji. Ti rastejo, kot gobe po dežju (sploh na Pagu). In ker je ponudba večja, se tudi cene ne dvigujejo pretirano, oz. ostajajo stabilne. Dodatno k temu prispevajo še ponudniki, ki dajejo ven apartmaje "na švarc".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222280 (8381) shadeX
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8928760 (26081) maco-maco
»

Kampiranje v šotoru (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5519520 (15416) Tocko
»

Cene kampiranja na hrvaškem

Oddelek: Loža
165730 (5296) Alamar
»

Dobri avtokampi na Hrvaškem in v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5957676 (27911) shinko

Več podobnih tem