» »

Paysafe - zloraba preko monete

Paysafe - zloraba preko monete

iNooby ::

Torej stvar je taka. Kolegu je nekdo čez vikend "ukradel" telefon in z moneto kupil 50€ paysefa, torej storilec ima kodo ki je vredna 50€ gotovine. Me pa zanima sledeče, ali lahko mobilni operater izsledi kje je bila vpisana koda, oz če lahko izsledi "roparja" ?
Haters gonna hate...

blackbfm ::

Operater nima veze, tu bi se moral (oz. policija) obrnit na podjetje ki nudi paysafe kartice

torej
http://www.paysafecard.com/si/general/i...

Tehnično bi moralo bit izsledljivo, pač se pogleda s katerega ipja je bila kartica aktivirana oz. kaj je bilo kupljeno. Razen če bi kupoval kakšne virutalne zadeve preko neta po možnosti z neke javne točke, potem je malo jeba.

Bananovec ::

Prijaviš na Policijo, nato še greš k svojemu operaterju, da tam začnejo postopek za sleditev IMEI cifri. Čez nekaj tednov dobiš od modrih obvestilo, da se javi pri njih. Mezmes pa ti bo (mogoče?) tvoj operater poslal pismo, da tvoja SIM kartica ni bila nikoli vstavljenja v tvoj telefon in zaradi tega ne morejo izslediti telefona (brez zajebancije), spodaj v pismu pa je EN VELIK PROSTOR namenjen reklami ZA NOV PAKET.
Also, telefona ne bodo mogli izslediti če je v drugi državi ali razstavljen.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

iNooby ::

telefon kolega ima, torej nekdo mu ga je vzel in kupil paysafe, telefon ga je čakal tam kje ga je prej pustil...še se vseeno da? al se neda policiji/operaterjem s tem ubadat?
Haters gonna hate...

vorantz ::

1.) težko bo dokazal, da ni on kupu
2.) zakaj se mi zdi, da si ti nategnu kolega in te zej skrbi? :|

iNooby ::

Zato ker sem zadnje vprašanje malo kritično postavo:) sorči nisem jaz nobenga nategnu.
Haters gonna hate...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327277 (10681) Mare2
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
276025 (5042) toplakd
»

Nateg preko bolhe. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9416382 (12285) Blum
»

Ukraden telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5912338 (5765) Lightning17
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115344 (13712) Mcsin

Več podobnih tem