» »

Počasno printanje iz exela v pdf datoteko

Počasno printanje iz exela v pdf datoteko

bart851 ::

Lep pozdrav!
Imam bazo podatkov v exelu. Za vsako raziskavo moram narediti poročilo in jo printat v pdf datoteko, ker je teh poročil ogromno postane delo zelo zamudno (včasih cel dan:) ). Poročilo je veliko od 12 do 16 strani sama pdf datoteka pa 300KB do 400KB, pretvorba traja približno 2 min. Rad bi skrajšal ta čas, ker pri pretvorbi kakšnih drugih dokumentov v pdf več kot 50 strani polnih grafov, teksta in slik pa traja nekaj sekund pa so nastavitve iste. Probal sem že z adobe pdf, cutepdf, pdf creator... rezultat vedno isti. Spreminjal sem tudi kvaliteto tiska iz 1200dpi na 600dpi (300dpi je preslaba kvaliteta zaradi grafov). Ali je problem v sami exel bazi?
Mogoče ve kateri za kakšno rešitev ali kakšen drugi program?
lp

first_line ::

Sam za shranjevanje internetnih strani (pa tudi razne 2D risbe) v pdf uporabljam dopdf in nisem doživel kakšne počasnosti. Dela po principu navideznega tiskalnika.

http://www.dopdf.com/

Kater Office pa imaš, ker drugače ima 2010 že vdelano Save as pdf, za 2007 si moral pa nekaj doinštalirati.

bart851 ::

Imam Office 2010.
Bom sprobal ta program.
Lp

darkolord ::

Če samo shraniš kot PDF ti ne ustreza?

first_line ::

Meni se tudi zdi čudno da ne uporabiš kar Shrani kot pdf? Sem mislil da ima kakšen 2000 Office.

bart851 ::

Sem zdaj malo primerjal:
printanje z adobe pdf: čas 00:01:40s velikost datoteke 380KB
printanje z doPDF: čas 00:01:36s velikost datoteke 848KB
shrani kot pdf: čas 00:00:10s velikost datoteke 1.650KB

"Shrani kot pdf" je najhitrejša opcija samo tudi ustvari največjo datoteko, kar mi ob nekaj 100+ poročil, malo naredi problem pošiljanja na e-mail zaradi počasne linije. Uporaba kakšnih winrar, zip programov pa ne pride upoštev kr so na drugi strani nekateri uporabniki s kamene dobe :)

darkolord ::

Si poskusil tudi z opcijo "Minimum size (publishing online)" pri shranjevanju?

bart851 ::

Ja to je ta velikost z to opcijo. Z opcijo "Standart..." pa je 300KB večja

bart851 ::

Ali je mogoče kje nastavit kot privzeto nastavitev pri izbiri "shrani kot" pod možnostjo "vrsta datoteke:" "pdf" da ne rabiš vedno iz spustnega menija izbirati

darkolord ::

Žal ne, ker zadeve shranjene v PDF ne moreš nazaj odpreti z Excelom in moraš za "tapravo" shranjevanje uporabiti drug.

Lahko pa uporabiš/napišeš kakšen macro, ki ti shrani direkt v PDF


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se da stisniti pdf?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202586 (1784) jedateruk
»

[Microsoft Word] Shrani kot ali natisni kot .pdf?

Oddelek: Programska oprema
61137 (881) darkolord
»

Kako nastaviti velikost slike v pdf formatu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171552 (1235) opeter
»

vstavljanje vektorskega logotipa v word (dopis)

Oddelek: Programska oprema
154572 (4393) Limit-sky
»

Pretvorba iz .doc v .pdf

Oddelek: Programska oprema
62321 (2129) opeter

Več podobnih tem