» »

Napake ob zagonu računalnika

Napake ob zagonu računalnika

uporabniik ::

Pozdravljeni,

Ob prvem zagonu računalnika, je vse normalno. Po nekaj času delovanja v sistemu vse zamrzne. Po ponovnem zagonu računalnika, se v post screenu pokažejo razmetane besede in znaki.
slika
Po naslednjem postu, včasih ne zazna tipkovnice. Po nekaj poskusih vseeno uspe iti naprej, ampak se še vedno prikazujejo znaki.
slika1
slika2
Ko se windows začne nalagat se naloži normalno ampak, ko bi moral pokazati prijavno okno, slika dvakrat osvetli in ne pokaže nič(pokaže samo črn ekran).
Po preizkusih strojne opreme, ni nič opaženo, da bi se kaj segrevalo(mogoče ni kontakta v hladilih, vendar je prej vse delovalo, ter se računalnik ni nič razmetaval).

Strojna oprema:
Matična plošča: Asus a7n8x
Grafična kartica: Winfast a280 128MB
Procesor: AMD athlon XP 1800+
Pomnilnik: 512MB

Kaj bi lahko bilo narobe?
Hvala vnaprej,

LP

amigo_no1 ::

Tole:



Resno, preveri kondenzatorje na MB.

uporabniik ::

Ne ne vidim da bi bil kateri počen. Je možnost kaj drugega?

amigo_no1 ::

Poslikaj jih.

dzinks63 ::

Po toliko letih so mogoče že kakšni konektorji oksidirani. Vse konektorje izštekaj, jih lepo očisti (vtikače in vtičnice), prav tako podnožje od grafične in ramov, zmontiraj nazaj in boš videl če je kaj boljše. Če ne bo, odpoveduje matična ali grafična, mogoče celo disk, kakšni bad sektorji, počasi se pripravi na menjavo kompa.

uporabniik ::

Kondenzatorji niso, ker niso napihnjeni. Sem jih že zamenjal na eni matični pa vem kakšni so bili.

amigo_no1 ::

Za test odklopi HDD in bootaj v nek live linux.
Tudi zamrzne ? Po koliko časa (enako kot v winsih) ?
Imaš kaj navito ?
Daj bios na default.

uporabniik ::

ok,
imel sem zagnan mini xp, v katerem sem lahko delalo vse normalno, brez problema(predvajanje filma, igranje iger,...).
Če bi bili krivi samo windowsi, mi ni jasno zakaj se pojavljajo znaki, pred zagonom sistema(ko bi naj bil računalnik segret)?

robertodee ::

Hello .

predvidevam da tukaj ni kriva matična plošča ampak grafična kartica...

če imaš pri roki nadomestno ali pa na matični plošči integrirano preizkusi in poročaj....

Lep Pozdrav..

uporabniik ::

Sem dal drugo grafično kartico in zadeva deluje. Ampak sploh si nebi mogel misliti da je to krivo.

Hvala še enkrat!

Lp,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375995 (5600) solatko
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182321 (1810) chrush
»

Več težav: računalnik se obeša brez razloga, miš ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
292158 (1737) teddy81
»

Nerešljiv problem: Windows XP particija se nenehno sesuva

Oddelek: Operacijski sistemi
242554 (1958) R33D3M33R
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar

Več podobnih tem