» »

Pelješac

Pelješac

foofighter ::

Kako priti do tam?
S trajektom ali okoli čez Ston z avtom?
Trajekt je sicer dražja opcija, po celini moraš pa čez BiH. A komplicirajo kaj na meji?

St235 ::

Prehod BiH je bolj kot ne formalnost.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Težava s trajektom (Ploče - Trpanj) zna biti v času "smene" (običajno v soboto). V mojem spominu izpred par let trajketov ni ravno v izobilju, razdalja in čas vožnje pa ni ravno kratek (okoli ure, če se prav spomnim). Tako smo mi šli dvakrat preko Neuma in Stona. Na meji z BiH ni bilo težav, nam niso niti potnih listov pogledali, ko smo jih pomolili ven. So samo mahnili, naj peljemo naprej. Pa tudi sam Ston je vreden ogleda (obzidje). In pa vožnja po Pelješcu je zanimiva, se vzpenš kar visoko v hribe.... Je pa res, če dobiš trajekt, ti prihrani kar nekaj časa (odvisno, kam na Pelješcu si namenjen)...

LP

Jože

Nagi Bator ::

Kot je rekel Barbapapa, je se najbolj odvisno od tega kam na Peljescu gres.
Osebno bi izbral trajekt. Pelje 6 ali 7 krat dnevno (poglej na jadrolinijino stran), da pride rabi slabo uro,
nalozi pa nekje do 70 avtov naenkrat. In ker smo ravno na tehnicnem forumu, bom dodal se to,
da vozi trajekt z nevsakdanjim nacinom pogona ;)

foofighter ::

Grem v Viganj, pa še to najbrž v torek. Tako da upam da gužve ne bo. Kar se tiče razdalje je res trajekt bolj smiselna varianta. Me pa pride vožnja s trajektom okoli 40 €, vožnja z avtom pa manj kot 10 €. No bom še videl. Vožnja mi ni problem, je pa Barbarpapa2 dobro predlagal. Najprej v pristanišče preveriti vrsto čakanja, potem pa odločitev za naprej.

Kakšen pa je ta nevsakdanji način pogona?

kitewing ::

Mi gremo na Pelješac vedno okoli, vračamo se pa večinoma s trajektom, če ni potrebno čakat. Vožnja od Ploč traja ker 1 uro do Vignja ali Orebiča, sicer pa s trajektom ni dosti hitreje, samo manj utrudljivo je. Na meji praviloma ne komplicirajo, vsaj SLO tablicam ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitewing ()

Daedalus ::

Kako priti do tam?
S trajektom ali okoli čez Ston z avtom?
Trajekt je sicer dražja opcija, po celini moraš pa čez BiH. A komplicirajo kaj na meji?


Se že par let vozimo čez Ston, trajekt je dražja opcija. Prehod BiH meje je do zdaj še vedno bil formalnost. Zna pa biti gužva, če si bolj pozen preko vikenda.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nagi Bator ::

Ob torkih verjetno ne bo pretirane guzve, ampak je vseeno pametno, glede na to da je sezona, planirat zadnji pocitek na potovanju v Plocah in biti kaksno slabo uro pred odhodom trajekta v vrsti. Ce si z osebnim avtom te pride 18€ za avto (pdf), plus nek drobiz za vsakega potnika.
Nacin pogona je pa tak, kot ga lahko vidis na spodnjem videu. Ni klasicnih propelerjev.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Trajekt Vladimir Nazor je, izgleda, zadnjih par let na liniji Ploče - Trpanj. Mi smo se leta 2008 pelajli z manjšim, strejšim trajektom. Je pa trajekt zanimiv po tehnični in celo "zgodovinski" plati. Zgodovinsko zato, ker je bil zgrajen kot železniški trajekt, pa kasneje predelan v avtomobilskega ter da je bil eden od trajektov, ki jih je poškodovala jugoslovanska mornarica (mislim, da sta bila ubita dva mornarja, več pa poškodovanih). Tehnično pa je zanimiv zaradi pogona z Voith - Schneider propelerjem. Se zaradi tega lahko obrne praktično na mestu.

Voith Schneider Propeller @ Wikipedia

LP

Jože

foofighter ::

18 € je za avto do višine 2m. Za višje je ~30 €. Glede na to da bom imel na vrhu še kolesa sem računal po višji tarifi. pa 4,5 € na osebo.

kitewing ::

Sej samo poveš, da imaš osebni avto, koga pa briga, če imaš še kaj na strehi. Te niti ne vprašajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428632 (2263) Pithlit
»

Plan dopusta in vaši nasveti

Oddelek: Loža
92056 (1128) cistnov
»

roadtrip, kampiranje in šnorklanje hrvaška

Oddelek: Loža
235432 (4516) krneki0001
»

Kam na morje (hrvaška tem bolj blizo) ?

Oddelek: Loža
136880 (6375) harmony
»

Ljubljana - Hvar

Oddelek: Loža
103471 (3291) Vesoljc

Več podobnih tem