» »

Kam na morje (hrvaška tem bolj blizo) ?

Kam na morje (hrvaška tem bolj blizo) ?

Kolarks ::

Z družino gremo na morje na Hrvaško ampak nevemo točno kam, gledali smo Umag, ker je nekako najbližje. Kaj pa priporočate vi? Super bi bilo da je kakšna plaža iz mivke za otroke. Pa zanima me kaj vse rabiš zravn slišal sem o neki zeleni karti? Apartma bomo že nekako našli.

Lep pozdrav!

Free Bird ::

Jaz bi priporočal otok Rab, je oddaljen kake 4-5 ur vožnje s Štajerskega konca, seveda vse odvisno od gostote prometa, zato priporočam, da se odpravite ponoči ali med tednom. Če najdete kak apartma v radiu cca. 2km se lahko sprehodite zvečer sprehodite v mesto, ki je zvečer čudovito in naravnost oživi. Plaže pa so peščene tu in tam, v okolici Padove sta kaki dve.
LP

luxxx7 ::

Pozdravljeni, če se lahko malo vrinem v tvojo temo. Namreč me zanima, kam mi priporočate da oddidemo na morje mladi 19 letni pebi. Najraje bi izbrali Istro. Povejte mi kje se najbolj dogaja Poreč,Umag,Kanegra? Črtali smo nekako Pag in pa Vodice.

Lp in hvala!

MIHAc27 ::

V Umagu smo že bili, in smo se imeli super. Je pa res da je obala prodnata (vsaj kjer smo mi bili).

Z družino je fajn iti tudi na Mali Lošinj, ampak je samo 1 plaža z mivko... ostale so prodnate ali celo bolj skalnate. Priporočam pa vsem, ki ne znate ali nočete govorit hrvaško. Ker tolk kot je tam Slovencev... jih še na slovenski obali ne srečaš.

Pithlit ::

Jaz zaradi uporabe slovenščine na hrvaški obali še nisem imela problemov. S praktično vsemi turističnimi delavci (od bencinskih in marketov do hotelov in plaž).

U Crikvenici pa Opatiji smo se imeli čisto fajn (family).

Lošinja se sicer bolj bežno spomnim, ampak tisto cincanje s trajektom je bilo užas (oz. čakanje na trajekt po par ur) - drugače pa lepo in mirno. Za najstnike mogoče preveč mirno.
Life is as complicated as we make it...

globalna80 ::

Pithlit je izjavil:



Lošinja se sicer bolj bežno spomnim, ampak tisto cincanje s trajektom je bilo užas (oz. čakanje na trajekt po par ur) - drugače pa lepo in mirno. Za najstnike mogoče preveč mirno.


Ja, če greš ob najhujši gužvi. Drugače pa pogledaš urnik trajektov in greš od doma ko skoraj nobenega ni pa si med prvimi na vrsti oziroma čakaš zelo malo časa.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Sedaj ko je Hrvaška v EU, a je za prečkanje dovolj vozniška?

Zanima me pa tudi, kako je z maloobmejnimi prehodi? Rabiš maloobmejno prepustnico, ali so sedaj ti prehodi kot vsi ostali?
Dve šivanki...

fantasycamp ::

Double_J je izjavil:

Sedaj ko je Hrvaška v EU, a je za prečkanje dovolj vozniška?

Zanima me pa tudi, kako je z maloobmejnimi prehodi? Rabiš maloobmejno prepustnico, ali so sedaj ti prehodi kot vsi ostali?


Hrvaška v EU?

Dokler meje ne zbrišejo in ne dajo stran policajev zamenjajo v euro valuto boš še zmeri bil pregledan...

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Double_J je izjavil:

Sedaj ko je Hrvaška v EU, a je za prečkanje dovolj vozniška?

Ko bo v 'Schengen-u'... Do takrat pa le imej osebno pri sebi.
Life is as complicated as we make it...

trizob ::

Ker si izrazil željo po bližini, se bom omejil na S del Istre. Cela je lepa, Umag še zdaleč nima samo prodnate plaže. Ima take s kamnitim dnom in celo peščene (Katoro). Lepo je v Zambratiji, Rijeka ima tudi miljavžent plaž, Novi Grad je lep ... Odvisno od dolžine oddiha, če gre za enodnevni izlet, malo pogooglaj ali položi kazalec miže na karto in pot pod noge. Nič ne boš zgrešil, saj je pri nas morja komaj za vzorec, plaže pa so po večini veliko veliko slabše, grše in manjše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trizob ()

kixs ::

fantasycamp je izjavil:

Double_J je izjavil:

Sedaj ko je Hrvaška v EU, a je za prečkanje dovolj vozniška?

Zanima me pa tudi, kako je z maloobmejnimi prehodi? Rabiš maloobmejno prepustnico, ali so sedaj ti prehodi kot vsi ostali?


Hrvaška v EU?

Dokler meje ne zbrišejo in ne dajo stran policajev zamenjajo v euro valuto boš še zmeri bil pregledan...


Meje ne bodo brisal. Evro nima veze z mejnimi prehodi. In Hrvaska se ni v EU!

S 1.7.2013 se ukine le carinski pregled. Ko bo HR enkrat v Sengenu, potem se umaknejo z mej.prehodov tudi policaji in pregledi os.dokumentov.

Glede na temo... kam it... v Istri Porec, Umag, Medulin... sicer pa Baska na Krku, Makarska riviera, okolica Zadra (Pakostani, Sukosan).

MIHAc27 ::

globalna80 je izjavil:

Pithlit je izjavil:



Lošinja se sicer bolj bežno spomnim, ampak tisto cincanje s trajektom je bilo užas (oz. čakanje na trajekt po par ur) - drugače pa lepo in mirno. Za najstnike mogoče preveč mirno.


Ja, če greš ob najhujši gužvi. Drugače pa pogledaš urnik trajektov in greš od doma ko skoraj nobenega ni pa si med prvimi na vrsti oziroma čakaš zelo malo časa.

Em, ja. Dol smo se vozili cel dan (od 8h do 15h). Ko smo se pa vračali domov, smo šli okoli 16h... po 3h urah bili že doma, pa smo se vmes še v Rijeki ustavili malo in sprehodili po obali. Sem bil skoraj šokiran, da je šlo tako hitro.

trizob ::

Tudi do Pulja je sedaj (kvazi) avtocesta in če ni pretirane gneče, si s slovenske obale kjer koli na istrskem polotoku v doglednem času (Koper - Pulj ti vzame zgolj 1 uro).

harmony ::

Umag.+1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428603 (2234) Pithlit
»

Pretečen potni list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510514 (8658) deleted
»

Promet sezona Koper <-> Istrski Y

Oddelek: Na cesti
103448 (2924) Andrej51
»

Nujno: čez mejo z poteklim potnim listom

Oddelek: Loža
4911759 (10740) bluefish
»

Kam letos na morje?

Oddelek: Loža
178978 (7947) T0RN4D0

Več podobnih tem