» »

Ljubljana - Hvar

Ljubljana - Hvar

MadMicka ::

A mi zna kdo iz letošnjih izkušenj povedati, katera je najhitrejša pot z avtom iz Ljubljane na Hvar?

Zaenkrat mislim it z avtom ponoči na Črnomelj, pa po hrvaški avtoceti (kolikor jo je) do Splita in potem naprej do Sčuraja.

Tnx.

|Luka| ::

Tukaj je zelo uporabna zadeva (vsaj nam je pomagala da smo kar najhitreje prišli do Jablanca :D )
klik
na desni strani nekje v sredni strani imaš "Program za izračun kilometrov", kar se pa same uporabe tiče je pa zelo enostaven.
Upam da sem pomagal ;)

LP

Mihc ::

Sem šel eltos po stari cesti (Novo mesto, Karlovac, Sinj ali SLunj(ne vem na pamet), Plitvice, Knin, Split! Potem sem pa šel na trajekt od Splita do Hvara(Stari grad)! Če greš na Sučuraj, računaj, da se boš cjazil po Hvaru in to po full ovinkastih in zelo ozkih cestah, nanese jih pa okoli 30-40 km takih cest! Sem sprobal, ker sem šel nazaj po Hvaru in potem še v Sarajevo!


LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

MadMicka ::

Ok, tnx. Edin iz Splita grejo samo trije trajekti na dan, in če je tisti ob 8.30 nabasan, gre naslednji šele ob 14.00 uri. Bom kr šol prvo v Split, če bo trajekt zabasan, bom pa šol še do Drvenika. Grem v Jelso, tko da je bolj iz Splita s trajektom, pa čeprov se voziš dobro uro in pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

perci ::

MadMicka: Je pa iz Splita trajekt konkretno drazji kot iz Drvenika. Pa se Makarsko vidiš - ne da je kej dost za vidt ;).

Mihc ::

Obstaja še en trajekt in sicer ob 7.00, vendar to ni redna linija, ampak je to le sprotni postanek ladje MarcoPolo, ki se ustavi tudi v Splitu in Starem Gradu!

Če se radi vozite po ozkih ovinkastih cestah, ki so nevarne, še posebej, če ti nasproti pripelje kaki kamion, pa seveda priporočam Drvenik in potem na Sučuraj! Pršparaš pa tam okol 3000SIT al pa manj po mojih izračunih! Premislite kaj se vam zdi bolje!

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

perci ::

No, ma vsaj lahko reces, da si videl cel Hvar ;).

Bessie ::

Ko si na Hvaru se moraš obvezno zvečer peljati še skozi tunel v Sv. Nedeljo.

ADF ::

Jaz sem sel iz Rijeke do Starega grada s trajektom (12h vožnje ponoči) in če ti ni škoda reskirat 870 kun (avto+2 osebi) za eno smer, potem mislim da ni ugodnejšega potovanja. In ko se zbudis (prispe v soboto ob 8h zjutraj), si prakticno pol ure od Jelse. Če se boš odločil za to opcijo, vzami kako hladilno torbo s sabo, drugače boš na trajektu pustil še kakih par 100 kun.

Rijeka - Stari grad: oseba 182kn, avto 493kn
Split - Stari grad: oseba 32kn, avto 216kn

Sicer izgleda drago, ampak če upoštevaš benzin, cestnine, in napor na potovanju, morda 14k SIT po osebi niti ni tako veliko (še dobro, da nimajo kazinoja na trajektu:).

MadMicka ::

OK, hvala vsem. Sem že na Hvaru.

Lep pozdrav!

Vesoljc ::

ne verjamem... dej link ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plan dopusta in vaši nasveti

Oddelek: Loža
92048 (1120) cistnov
»

Kam na dopust?

Oddelek: Loža
182814 (2441) PacificBlue
»

roadtrip, kampiranje in šnorklanje hrvaška

Oddelek: Loža
235406 (4490) krneki0001
»

Apartmaji na hvaru?

Oddelek: Loža
287959 (4580) arod
»

Bon Repos

Oddelek: Loža
92981 (2685) Zeberdee

Več podobnih tem