» »

Dvigovanje denarja na bankomatu na Hrvaškem?

Dvigovanje denarja na bankomatu na Hrvaškem?

ttommy ::

Mi lahko kdo iz prve roke pove, kakšna je provizija za dvig denarja z bankomata na Hrvaškem?
Gamer

All ::

2€

Rias Gremory ::

Tukaj piše:
Dvig gotovine s to kartico na bankomatih v državah EU v evrih in švedskih kronah znaša 0,47 evrov; dvig gotovine z Maestro kartico na bankomatih v državah EU v ostalih valutah ter v drugih državah v Evropi in izven Evrope pa znaša 1% od dvignjenega zneska oz. min. 1,67 evrov in max. 20,86 evrov. BA Maestro kartico lahko doma in v tujini uporabljate za brezplačno plačevanje blaga in storitev na številnih prodajnih mestih po vsem svetu. Prodajna mesta, na katerih boste lahko plačali s kartico, so označena z nalepkami na vidnem mestu. V NLB strankam, ki se odravljajo na počitnice ali potovanje v tujinu, predlagamo, da imejo s seboj le toliko gotovine, kot jo potrebujete za plačilo manjših vrednosti. Na pot ni potrebno jemati velikih količin gotovine, saj jo lahko z NLB kartico dvignemo na 20 milijonih bankomatov po vsem svetu, torej tudi na Hrvaškem. Ob dvigu gotovine v bančnih poslovalnicah v tujini, vam tuja banka lahko zaračuna dodatno provizijo, prav tako menjalnica. Odločitev glede nakupa ali dviga je torej na strani posameznika; odvisna pa je seveda tudi od vrednosti dviga, in fleksibilnosti posameznika.


Če napišeš v google "provizija na bankomatih na hrvaškem" dobiš še nekaj uporabnih rezultatov. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

ttommy ::

Aha, hvala- se pravi, da je bolje plačevati s kartico, kot pa da imam za vse gotovino......
Sem malo googla že prej, ampak vseeno je bolje dobiti informacijo od nekoga, ki je to že dal skozi. Jaz do sedaj nisem še nikoli v tujini plačeval s kartico, ampak sem zmeraj imel gotovino zraven.
Gamer

St235 ::

All je izjavil:

2€

in potem svizec zavije čokolado v folijo.

Dvig na bankomatih na hrvaškem se obračuna enako kot dvigi v EU, torej max 0,5€.

ttommy ::

Ja, če dvigneš evre, samo jaz bi dvignil kune.
Gamer

All ::

St235 je izjavil:

All je izjavil:

2€

in potem svizec zavije čokolado v folijo.

Dvig na bankomatih na hrvaškem se obračuna enako kot dvigi v EU, torej max 0,5€.



HPBPUDELNICE -2,00 Strošek dviga BA/POS 15.7.2012

genesiss ::

TN STELLA MARIS - 1,67€ - tarifa za dvig gotovine (Sparkasse), kar je minimalna tarifa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

ttommy ::

No dobro, toliko da vem. Se pravi, pri dvigu je provizija, pri plačevanju pa ne..?
Gamer

St235 ::

ttommy je izjavil:

Ja, če dvigneš evre, samo jaz bi dvignil kune.

??? Bankomat vedno daje lokalno valuto.

genesiss je izjavil:

TN STELLA MARIS - 1,67€ - tarifa za dvig gotovine (Sparkasse), kar je minimalna tarifa.


Zanimivo, men je NLB to obračunal kot 0,47€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krho ::

Pri plačevanju definitivno ni provizije. Sam sem plačeval z maestrom tako na Hrvaškem, kot v Srbiji
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12515470 (9654) gruntfürmich
»

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

Oddelek: Loža
163353 (2411) krneki
»

Menjalni Tecaji Euri v Kune.

Oddelek: Loža
326743 (4543) OvCa77
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024755 (18245) fosil
»

Denar za potovanje po Indiji

Oddelek: Loža
205361 (4644) manaay

Več podobnih tem