» »

Spremembe na Slo-Tech forumu

Spremembe na Slo-Tech forumu

Slo-Tech - Od danes naprej lahko na Slo-Techu sodelujete tudi v oddelku Na cesti.
Vanj smo premaknili kar nekaj obstoječih tem, preostanek pa bomo vanj preselili s časom. Verjetno jih bomo v bližnji prihodnosti dodali še nekaj.

Prav tako boste pozorni bralci ugotovili, da se pri branju posameznih tem sedaj rdeča črta pomika skupaj z vami. Funkcionalnost zaenkrat še ni polno podprta, preverili pa bi radi vaše odzive na tovrstno obnašanje. Namen je, da vas stran pričaka točno na mestu, do katerega ste jo prebrali (in ne vedno samo na meji novih sporočil, kot je bilo v navadi do sedaj). Komentarji zelo dobrodošli.

Opazili boste tudi nekaj nedokončanih gumbov v oddelku Mali oglasi. Tam nas zanima predvsem hitrost delovanja in vaše mnenje, ali bi želeli na podoben način filtrirati tudi po različnih kategorijah izdelkov in cenovnem razponu.

89 komentarjev

«
1
2

Zelnick ::

Namen je, da vas stran pričaka točno na mestu, do katerega ste jo prebrali (in ne vedno samo na meji novih sporočil, kot je bilo v navadi do sedaj)

To je to, kar rabim. Včasih predolgo zanemarjam Slo-Tech in ni časa, da preberem celo temo v 20 min :D (počasi berem).

V malih oglasih pa nisem nobenih novih "gumbov".

Zelnick je izjavil:

Namen je, da vas stran pričaka točno na mestu, do katerega ste jo prebrali (in ne vedno samo na meji novih sporočil, kot je bilo v navadi do sedaj)

To je to, kar rabim. Včasih predolgo zanemarjam Slo-Tech in ni časa, da preberem celo temo v 20 min :D (počasi berem).

V malih oglasih pa nisem nobenih novih "gumbov" vido.


Edit: končal stavek.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zelnick ()

amacar ::

Na vrhu levo imaš gumbe, kjer lahko izbiraš katero vrsto oglasa ti prikaže oz ne prikaže (K,P, ostalo).

korenje3 ::

pišuka jz ka berem med vrsticam, se tale rdeča črta premika prehitro ;)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

ThinkPad ::

Pri branju daljše strani me rdeča črta in njeno skakanje moti. Workaround je da takoj zapeljem stran (in s tem črto) v poden, potem pa se da brati.

korenje3 ::

pišuka jz ka berem med vrsticam, se tale rdeča črta premika prehitro ;)

ps... pošlji tipka mi ne dela... ne vem kdaj sem dal post.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

McLuzo ::

pri men se pa tale rdeča črta nč ne premika... hmm

GoodSatanist ::

Lahko bi uvedli oddelek "Šport" za Formulo, razne športne prenose (olimpijske bojo pravkar) in hobi/profi fitneserje. V bistvu bi lahko bilo še nekaj pododelkov...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Vrstica se sliši kul, ampak predlagam, da raje kot avtomatsko dejte tako, da moreš kliknit na gumb "zadnje prebrano" in si tako zapomne.

Ganon ::

Filtriranje mi ni všeč. Nelogično je, da ob kliku na gumb izklopiš oz. skriješ dotične oglase. Če hočem na primer videti samo oglase prodajalcev, moram izklopiti drugi dve opciji. Zakaj se ne bi kar direktno prikazali? Torej, gumb naj pomeni vklop in ne izklop.

RejZoR ::

Ne vem kaj ste naredil ampak men teme po kliku Pošlji sploh ne prikaže. Pol sem klikal Pošlji kot bedast in je nametalo 10 istih postov en za drugim. Tega prej ni delalo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

NubCake ::

Rdeča črta se ne pomakne do konca zadnjega komentarja, ampak samo predzadnjega.

amacar ::

Ne dela gumb pošlji, ta črta ga tudi serje, ko se prestaviš na novo stran, se ne pojavi več. Ko sem ponovno odprl temo, je bila na zadnji strani na koncu črta. Bi bilo fajn še prej potestirat, preden se uveljavi.

TechBeats ::

Hm pri meni se to premika že neki cajta, ubistvu odkar je ta nov izgled.

In je delalo tam 98%, mooče da je ene 3-4 zatajil.


edit:
Edino "hitri odgovor" se danes nekam čudno obnaša, kot da noče objavit, ko pa pritisnem refresh je pa že objavljeno.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Enron x86 ::

Mene v redu živcira tale rdeča črta po novem; preveč pozornosti prevzame nase, ko takole skače.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Meizu ::

Meni rdeča črta ne dela usluge. Najprej sem mislil, da je to bug, preden sem prebral tole novico.

Prehitro skače naprej, včasih ko nahitro potegnem po strani in mi rdeča črta pobegne dol, ne vem več od kje naprej so novi posti, ki jih nisem še prebral itd. Skratka če že mora biti za nekatere, naredite tako, da lahko to funkcijo vklopimo ali izklopimo.

Edit: Da ne omenjam, kako je annoying to, da se vsakič, ko se črta pomakne navzdol, zamenja tudi barva teh okenc, v katerih so komentarji. Sila nadležno, ker ne samo, da te črta moti, tudi to barvanje okenc vsakič zmede moje branje.

Naslednja stvar, ki sem opazil da ne dela, je gumb "pošlji" pri komentiranju. Klikneš gor in se ne zgodi nič, če pa refreshaš stran, pa vidiš, da je ubistvu komentar bil poslan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

shadeX ::

Maja kar vredu. Tudi to z malimi oglasi ter filtriranjem. Mi pa izpadejo tiste barve gor malo čudno. Čene pa stvar deluje.

Lion29 ::

Enron x86 je izjavil:

Mene v redu živcira tale rdeča črta po novem; preveč pozornosti prevzame nase, ko takole skače.

lp


se bi kar strinjal.... mene tudi zivcira, ko se premikam po postih dol....

naloga (ZIVO) rdece crte je, da mi pokaze, kje sem OSTAL (1x) in ne kje SEM (miljon x)..sploh pa pozicija zaslona ni dober pokazatelj.... lahko namrec scrollam dol po nesreci.... sklepam, da lahko nagaja tudi takrat, ko se cel kup slik kasneje nalozi, etc...

za moje pojme totalen overkill, skoda, ker je lustna zamisel
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

alenvprekrs ::

Bravo ST! :)

ales85 ::

Meni crta dela na Chrome Android, ampak, kot je ze nekdo napisal, se pomakne na predzadnji prikazani komentar.

Edit: gumb poslji isto kot drugi, ni osvezevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

Meizu ::

Če se že tale črta takole prestavlja predlagam tudi idejo, da vedno ostane tam, od koder naprej so novi posti v temi, le da spotoma v ozadju sistem postavlja nevidno črto, ki jo kasneje ob zapustitvi teme tudi dokončno postavi kjer smo dejansko ostali.

Lion29 ::

ali pa vsaj manj vpadljivo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Meizu ::

Ja ampak bi si sam želel, da ostane fiksna črta ne glede na premikanje po temi, ki nam ob vsakem obisku topica pokaže od kje naprej so novi posti teme.

Sc0ut ::

Rdeče črta me zelo moti. Mi je prejšnje delovanje bolj ustrezalo. Ali pa se nastavi tako da se prestavi ko zamenjaš stran, ponovno odpreš temo... Med branjem komentarjev pa je zelo annoying.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

JanezH ::

Rdeča črta se mi v FireFoxu ne premika. Ko postam (kliknem "pošlji") komentar, se po novem nič ne zgodi, šele ko refresham pa vidim, da se je komentar postal.

RejZoR ::

Vbistvu men dol visi za rdečo črto, zrihtajte knof "Pošlji". To je prva in najbolj pomembna stvar.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Meizu ::

Isto pri Chrome-u, le da se tu črta premika, kar me moti.

Primoz ::

Ok. Pošiljanje popravljeno. Hvala. Kar se tiče barv, je stvar odpravljena v belem stilu (prosim, če lahko spraznite cache in poveste, če je še vedno moteče).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Meizu ::

Ne vem, ali je to samo pri meni, ampak v črni temi pošiljanje pri meni še vedno ne deluje. Uporablja se Chrome.

Primoz ::

Poskusi refreshat temo preden kaj napišeš. Hvala.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

trnvpeti ::

tale rdeca crta, ok, mogoce se malo piljenja, da bodo vsi zadovoljni

ce ze prenova, boljsa uporabniska izkusnja,...
se vedno imam samo na polovici sirine ekrana poste, levo in desno pa prazno
za manj kot 1024 sirine ne vidim desnega menija(recimo moje teme, prijava)

desni meni se prestavi na levo stran?
tako bi videl vec recimo
levi meni se prestavlja skupaj z branjem?

Meizu ::

Sedaj sem ponovno resetiral brskalnik in Pošlji deluje. Prej sem ga ravno tako restartal >Primož< in še vedno ni deloval. Nisem neumen.

trnvpeti ::

Meizu je izjavil:

Ne vem, ali je to samo pri meni, ampak v črni temi pošiljanje pri meni še vedno ne deluje. Uporablja se Chrome.

ja tudi pri meni ne

matej_jack ::

Črta se pri meni ne premika dinamično (če prav razumem, bi se morala).

Izgled v malih oglasih je bolj kavbojski:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Primoz ::

levi meni se prestavlja skupaj z branjem, če imaš dovolj visok zaslon (že sedaj).

Desni meni se prestavi na vrh če imaš preozek zaslon (tudi že sedaj).

Ampak ja ... malo piljenja ne bo škodilo.

@matej_jack:

Opazili boste tudi nekaj nedokončanih gumbov v oddelku Mali oglasi


Pač ideja je preverit odzive in dokončat skladno z njimi, tako da bo stvar kar najbolj uporabna za vse in ne samo zame.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

trnvpeti ::

Primoz je izjavil:

levi meni se prestavlja skupaj z branjem, če imaš dovolj visok zaslon (že sedaj).

Desni meni se prestavi na vrh če imaš preozek zaslon (tudi že sedaj).

Ampak ja ... malo piljenja ne bo škodilo.

@matej_jack:

Opazili boste tudi nekaj nedokončanih gumbov v oddelku Mali oglasi


Pač ideja je preverit odzive in dokončat skladno z njimi, tako da bo stvar kar najbolj uporabna za vse in ne samo zame.

probam na ipadu, 1024x768 in se na enem 1366x768 (torej oba nista dovolj visoka?)

na desni strani vidim samo isci in moj meni(racunalnik) na ipadu pa tega ne vidim

smash ::

moteče!

poleg tega črta ne ve, ali sem prebral prvi, drugi ali tretji komentar na strani in premakne "po svoje"...tukaj bi res rad natančnost, da naslednjič ne izpustim komentarja oz. ne berem istega dvakrat

upam vsaj na nastavitev v profilu

Primoz ::

768 ni dovolj visoko (trenutno, dokler česa ne naredimo z anketo).

Na ipadu je stvar na vrhu, da ti ne krademo prostora.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

trnvpeti ::

ja na ipadu je na vrhu
ampak mi manjka vse moje teme(to se lahko prestavi na levo)
ko sem na zadnjem postu, se mi na ipadu recimo ne postavi meni zraven pisanja mojega posta (ali branja zadnjega)
tam bi imel (je prostor na levi) hiter meni, iskanje, vse moje, nove teme, ...

zakaj ne ista funkcionalnost(ista logika) za rac. in za ipad

Meizu ::

matej_jack je izjavil:

Črta se pri meni ne premika dinamično (če prav razumem, bi se morala).

Izgled v malih oglasih je bolj kavbojski:
 Mali oglasi

Mali oglasi



Kategorija "Mali Oglasi" bi IMHO tako ali tako potrebovala konkretno prestrukturiranje.

Primoz ::

Saj je. Zožaj velikost okna pod 1000 na računalniku :D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Jst ::

Meni se rdeča črta nič ne premika. V bistvu mi je bilo všeč prejšnjo obnašanje. Lahko bi to dali v nastavitve.

Opera 12.

HEY!!!

Sedaj rdeče črte sploh NI VEČ!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

trnvpeti ::

Primoz je izjavil:

Saj je. Zožaj velikost okna pod 1000 na računalniku :D

res je

kar popravite/dodajte funkcionalnosti

Jst ::

Ta rdeča črta sploh ne dela niti približno pravilno. Odprl sem novo novico z dvemi komentarji. Rdeča črta je bila med prvim in drugim komentarjem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

francek1 ::

Zelo priporočljivo bi bilo dodat oddelek "Za šankom". Tam bi se odvijale debate, ki jih čistunski moderatorji običajno brišejo.
Rdeča črta dela odlično.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

[D]emon ::

Meni tale rdeca crta laga browser:

P4@2.5, 2GB rama, Win 7, Chrome 20.0.1132.57 m
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mesar ::

francek1 je izjavil:

Zelo priporočljivo bi bilo dodat oddelek "Za šankom". Tam bi se odvijale debate, ki jih čistunski moderatorji običajno brišejo.


x2, zakon predlog.

Vidim, da se prispevki več ne obarvajo rumeno če klikniš na njih in ob tem držiš tipko Ctrl? Dan ali dva nazaj pa so se še... :D
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Meizu ::

Sej "Za šankom" je bil včasih anonimni eksperiment. Le da anonimno :)

jype ::

Pojdite raje za šank.

TheRiddle ::

Enron x86 je izjavil:

Mene v redu živcira tale rdeča črta po novem; preveč pozornosti prevzame nase, ko takole skače.
lp

Prej je bilo bolje kar se črte tiče, zadeva res krade preveč pozornosti. Desno spodaj bi bil lahko postavljen gumb "prebrano" ki se nebi pomikal s stranjo ampak bi bil vedno viden na tistem mestu. prav tako bi lahko uporabili drugo barvo (npr oker).

Primoz je izjavil:

levi meni se prestavlja skupaj z branjem, če imaš dovolj visok zaslon (že sedaj).

Mislim, da je bilo mišljeno da so vsi meniji vedno vidni, ne da moral nazaj na vrh strani, kar bi tudi meni zelo ustrezalo. Če si pa to mislil - Na Google Chrome, na ločljivotsti 1680x1050, zadeva ne dela.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kje dobiti nove confige za internet ????

Oddelek: Omrežja in internet
7949 (904) OmegaBlue

DC++

Oddelek: Pomoč in nasveti
61136 (1013) Skrat
»

GF4 Ti4800SE ali Radeon 9600Pro ali FX5600

Oddelek: Kaj kupiti
131310 (1023) boštjan

Več podobnih tem