» »

A lahko na novem AD zamenjam IP + ime in bo delovalo?

A lahko na novem AD zamenjam IP + ime in bo delovalo?

lopov ::

Hoj!

Simpl vprašanje za znalce, malo manj zame :) Gre za virtualo okolje, 2 fizična serverja v ESXi. Na prvem imam delujoči DC 2008 x86 (DC1, 192.168.10.5), katerega želim nadgraditi na 2008R2 x64. In-place upgrade ne gre in na drugi server sem namestil kopijo 2008R2 x64 (DC2, 192.168.10.7). Oba serverja posodobljena in trenutno sem prišel do dela, ko sem drugega vključil v domeno in služi kot backup DNS. Vse ostalo, DHCP, FSMO in print server je še vedno na prvem.

V vsakem primeru bo na koncu na vsakem serverju po en DC, domena mi sedaj teče na nivoju 2003 in vsi serverji razen DC1 so že nadgrajeni na 2008R2, tako da bi tudi domeno "dvignil" na isti novo.

Vprašanje, kjer sem se ustavil in ne vem odgovora se glasi -- ali lahko enostavno zamenjam IP in imeni serverjev in bo zadeva delovala naprej? Če ja, ali je vseeno, če preostanek prenesem kasneje ali moram prej?

Med brskanjem po netu sem namreč naletel tudi na tak predlog in menda deluje :)

Thx,
b.

videc ::

Zakaj kompliciraš? Prestavi vse na DC2, na novo postavi DC1, ga promoviraj in prestavi stvari nazaj, če je potrebno.

lopov ::

Kompliciram ker delam prvič in niti ni moje področje ;((

Zdaj sem našel booklo "Mastering Windows Server 2008 R2" in če se ne motim je moj "primer" poimenovan "swing-miration" (1027->). V post-migration piše ravno to -- ko uredim DNS se pozabavam s prenosom FSMO, nato pa samo zamenjam IP in preimenujem, tko da ... sem na 3/4 poti.

Na žalost se učim na živem primeru & me rešuje da gre za virtualca, če zajebem mam v 30 minutah obe mašini skopirani v prvotno stanje :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Server 2008 R2

Oddelek: Operacijski sistemi
181411 (849) slitkx
»

Cenovno dostopen ali free antivirus za win 2008 server

Oddelek: Programska oprema
131534 (1235) ABX
»

Internetna stran in domač server

Oddelek: Omrežja in internet
173320 (3156) Seljak
»

Windows Server 2008 R2 na vmware

Oddelek: Operacijski sistemi
242050 (1804) _Dejan_
»

Windows 2008 R2 Problem

Oddelek: Operacijski sistemi
141400 (897) Pureforce

Več podobnih tem