» »

ftp na IIS in omejen dostop

ftp na IIS in omejen dostop

madmitch ::

Če je bilo o tem že govora me prosim napotite na temo.
Sicer pa takole, kar se tiče serverjev ftp in http sem (še) zelo butast a se učim.
K problemu (vsaj zame). Prijatelju, ki je na drugem koncu sveta občasno pomagam pri pripravi dokumentov in bi mu jih želel pustiti na svojem strežniku. Ker pa to niso dokumenti, ki bi jih lahko puščal prosto dostopne, bi rad naredil dostop do ftp strežnika ali pa vsaj do enega poddirektorija samo z uporabniškim imenom in geslom.
IIS teče na XP Pro.

Hvala za pomoč.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Ziga Dolhar ::

Ufa, s tem sem zadnjič (malo) delal pred časom na sicer server varianti Winsev. Pojdi v IIS nadzorno konzolo, ftp, ter tam dodaj Virtual Directory. Sedaj pa govorim "na pamet":

desni klik na virtual directory, ki si ga ustvaril, properties, "Security", pa tam nastaviš, da lahko do njega dostopa samo nek uporabnik -- ga določiš.
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

ufff, sem zdajle gledal (na winxp pro) -- ne bo šlo.

Morda bi lahko uporabil kak drug ftp server? www.bpftpserver.com je neat -- preprost/zmogljiv.

Če ne obstaja druga varianta v Winsih, seveda :]>
https://dolhar.si/

alesrosina ::

em, u winsih (torej IIS ftp) se to dela kr z accounti za winowse - torej (govorim za win2000, winXP se nisem imel prilke podrobno spoznat) gres na my computer, desni klik, manage, users in dodad uporabnika. Gres v mapo, ki je nastimana za ftp (default je c:\inetpub\ftproot - to gres v windows explorerju) in spet desni klik na to mapo, zavihek security, odstranis Everyone, dodas Administrator (obklukaj Full Access!!) ter tistga userja k si ga prej ustvaru - zdej odvisn, ce hoces da lahko tud on uploada dodas Write access, drgac pa samo Read & Execute. Zdej u IIS mors nastimat write access, pol pa upej da bo delal :) Ker je tale iis ftp zelo samosvoj in nekak se nism pokapiru po keri logiki daje access (je pa res da se v to nisem se poglobil, ker rabm do ftpja itaq sam admini). Zdej lahko mu das pa admin geslo, sam to pa nekak ne priporocam.

Upam da sm kej pomagu.

david ::

z xp-ji raje sploh ne testirej ... sm ze jest :)

madmitch ::

Vsem se sicer zahvaljujem, vendar sem OBUPAL.
Če mi še kdo reče, da računalnik al pa vsaj OS in programi ne znajo samostojno razmišljat, ga bom ročno po go***. XP in IIS znata sama razmišljat in to točno narobe kot jaz (in očitno še kdo).

Uporabljam GuildFTP in dela BP.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

andrej ::

to je cisto enostavno.
naredis virtualni direktorij z istim imenom kot tvoj username. potem na disku nastimas ustrezne NTFS pravice za ta direktorij, da mata samo ti in tvoj kolega ustrezne pravice.
takoj ko se ti prijavis na ftp, bos takoj notri v tem folderju in bos lahko uploadal datoteke... ostali do tega ne bodo mosli prit, ce si NTFS pravice prav nastavo.

Seveda, ce imas NTFS datotecni sistem.

Klemenn ::

kako narediti, da bo znal prebrati tudi windows bližnjice?

se da?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP win2003 server od IISja ?

Oddelek: Omrežja in internet
91571 (1571) ArisD
»

Windows server 2003 Standard

Oddelek: Operacijski sistemi
101277 (1109) kockish
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432628 (1909) flipflop
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232473 (2050) ToniT
»

IIS FTP

Oddelek: Omrežja in internet
10953 (804) CaqKa

Več podobnih tem