» »

IIS FTP

IIS FTP

|GrEgOr| ::

Na compu mam Win 2000 Advanced Server. Zdaj pa me zanima, kak bi lahko porihtal, da bi uporabnika, ko se poveže s FTP-jem (username + pass) vrglo na svoj disk oz. samo njegov direktorij (kjer bi imel vse pravice) in to za vsakega uporabnika.

npr.
bi se jaz povezal z XXX usenmamom in pripadajočim geslom. Avtomatsko bi me povezalo v nek direktorij (npr. e:XXX) tukaj bi imel vse pravice.

seveda bi lahko potem uporabniki dostopali tudi do ostalih skupnih map.


Hvala na pomoči


P.S.: upam, da ste me razumeli kaj želim...

Kekec ::

Tole mal napamet pisem ker doma le nimama Advance serverja ampak gres v IIS pa tja pod FTP pa tam dodas nov virtual directory katermu nastimas uporabnika ki ga zelis in pot kamor zelis, ampak mislim da mores uporabnika kreirat prej na samem sistemu!

I think!

CaqKa ::

kolikor sem pa jaz razumel pa uporabnike itak že ima kreirane :)

|GrEgOr| ::

ja uporabnike že mam kreirane. Jaz bi rad, da bi uporabnika ob povezavi na FTP avtomatsko preusmerilo v njegov domač folder, ker bi imel vse pravice.

CaqKa ::

ja probaj to kar ti je kekec predlagal

david ::

v ftp.ju nastimas pot do direktorija, kjer imas vse uporabniske direktorije ... primer: na c:\InetPub\ftproot\uporabniki\ imas notr xy uporabniskih direktorijev in ko se uporabniko logira z ftpjem, ga vrze v svoj dir

|GrEgOr| ::

Nobena od predlaganih rešitev ne deluje tako kot sem si zamislil. Pri virtualnem direktoriju gre našimat samo na splošno,
pri splošnem pa se vidijo vsi direktoriji oz. logiranega uporabnika ne premesti v njegov direktorij.

Še imate kakšne ideje?

CaqKa ::

a se bom res moral sam spet vsest za iis in instalirat ftp :)
ej daj malo po helpu poglej.. ce xpji majo tak vredi help da mi sploh ni jasno kak necesa nea mors nastavit

edit: zadeva je simpl celo brez helpa:
je pa res da delam to na xpjih... kar pa še ne pomeni da je na 2000AS bistveno drugace
kot je ze nekdo omenil kreiras virtualni direktorij, predlagam ti, da mu za boljsi nadzor daš ime userja, sedaj daš desni klik na ta kreiran direktorij in nastavis pravice za branje in pisanje v userjevem direktoriju.
postopek pač ponovi n-krat za n-userjev

edit2: pa za root dire skini anonymnious dostopa
admin bo lahko dostopal do vseh dirov uporabniki pa samo do svojih oziroma tistih za katere imajo pravice.
pa daj nekomu reči al pa sam gledaj malo kaj se dogaja, sej se boš pa ja znal konektat na svoj ftp pa pogledat kak si ga nastavil :)

edit3: en problem je vsak uporabnik lahko dela po direktorijih drugih uporabnikov če ve ime tistega direktorija :(
mogoče bo andrej kaj pomagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

sasox ::

Če pravilno nastavič NTFS permision na direktorije drugi uporabnik ne more nic delat po tujih direktorijih :)

|GrEgOr| ::

OK stvar deluje zdaj. Je pa finta v tem, da če nima tisti direktorij samo permišna za administratorja oz. tistega userja stvar ne deluje.
Tisto z omejitvami pa itak gre z NTFS-jem porihtat.

Hvala še enkrat za pomoč

lp

grega

CaqKa ::

super da sem lahko pomagal :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
101253 (1006) der_Alte
»

kako dolociti koliko baz, koliko prostora...

Oddelek: Programska oprema
131155 (978) Senzacionale
»

Linux in dovoljenja

Oddelek: Operacijski sistemi
51034 (951) hruske
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232476 (2053) ToniT
»

Win2k problem???

Oddelek: Operacijski sistemi
81327 (1186) Mr.B

Več podobnih tem