» »

Problem pri zagonu računalnika..sesutje BIOS-a?

Problem pri zagonu računalnika..sesutje BIOS-a?

svizi ::

Lep pozdrav.

Imam en problem. Vsakič ko sem poskusil računalnik prižgati so se že v biosu pojavljali v ozadju nekakšni čudni znaki, včasih podobno kot v filmu Matrica. Enkrat se je nato pojavil modri ekran, zato sem se odločil windows reinstallirat vendar se inštalacija noče izvest do konca. Pa me zanima če je vrjetno to problem matične plošče,bolj natančno bios-a in kaj bi lahko naredil oz. če je matična fuč da vem da jo zamenjam.

Hvala za mnenje,

Gašper

solatko ::

Flash bios-a - vzemi ven baterijo (okrogla na matični plošči) in z nečem kovninskim naredi kratek stik na ležišču (seveda moraš iz MB pobrati vse priklope iz napajalnika in enot).
Če ne bo bolje, vzemi ven še RAM-e in s kakšnim malo tršim čopičem, očisti ležišča in konektorje leteh.
Enako naredi z grafično kartico.
Preglej vse kondenzatorje, če je kaj napihnjenih, je najverjetneje to vzrok.

Več pa, ko boš podal malo več informacij, za kakšen sistem sploh gre.
Delo krepa človeka

svizi ::

Sem poizkusil kar si svetoval ampak je še zmeraj isto..takole se naredi na ekranu:
 slika ekrana

slika ekrana



Za sistem sam ti pa ne moram veliko povedat ker ne morem niti do windowsa dostopat. Intel processor, nvidiga grafična, MB Asus P5L02.

Je še kakšen način da kaj zresetiram ali je matična fuč?

Hvala in Lp,
Gašper

amigo_no1 ::

Slike meni ne prikaže na ST, uporabi http://shrani.najdi.si .

Na https://picasaweb.google.com sliko pokaže, grafična je rip.


MB Asus P5L02 ne obstaja, (imaš mogoče model P5LD2 ?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

solatko ::

To je precej stara matična plošča, možno je, da so kondenzatorji zanič. Odpri stranico računalnika in poglej, če so vsi na vrhu ravni. Verjetno jih je kar nekaj, lepo izbočenih.
Tudi napajalnik, če je star toliko kot plošča in verjetno ni kakšen bolj kvaliteten, zna bit problematičen.
Sigurno je v redu procesor (Intelovi preživijo vse MB), vprašljivi so RAM-i, ki pa jih ne moreš testirat s tako mašino.
Poleg tega, so lahko tudi kondenzatorji na grafični fuč.
Zadeva je pač stara in je vprašljiva smiselnost popravljanja, če se sam ne spoznaš - zna bit strošek blizu 200€, če pa imaš toliko znanja, pa je strošek nekaj €, če bi moral zamenjat kondenzatorje - cca 0,10€/kos.
Delo krepa človeka

svizi ::

Se oproščam za pozen odgovor ampak sem bil odsoten. Najlepša hvala za odgovor!

Lp, gašper


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689790 (8252) Helena123
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392927 (2002) PIK7
»

matična ali cpu zanič

Oddelek: Pomoč in nasveti
151522 (1186) Duhec
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398811 (8258) Pšenični
»

PC se ne zazene po BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
21988 (874) paljer

Več podobnih tem