» »

začel se bom ukvarjati z hardware-om! kaj je treba posebaj vedeti!

začel se bom ukvarjati z hardware-om! kaj je treba posebaj vedeti!

c3R4R ::

sklenil sem, da se bom začel ukvarjati s strojno opremo računalništva, ki je veliko bolj zanimiva od ostalih stvari! Kje naj začnem? kaj moram posebaj vedeti? Kaj mi svetujete?

Prosim za odgovore....:\

bozicek ::

Da das prste stran od raznih 386,486, ter prvih Pentiumov, ker bos zivce izgubil

Vesoljc ::

najprej morš pomoje definirat "ukvarjanje" :
- švercanje?
- dilanje ?
- popravljanje ?
:)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

smirnof ::

kr naenkrat se boš začel ukvarjat al kua?
ne me jebat. če nimaš pojma (očitno ne), dej raj prste stran, ker že kr vidm cel kup zatikajočih se athlončkov

ABX ::

Od hardware-ja ni kruha.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

iration ::

glede na tvoje prejšne teme bi ti samo rekel, da se ti kar ukvarjaj s hardwarom lepo doma, ZASE.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

3L33T ::

Jao, se prav si čisti začetnik? Sodeč po vprašanju ja. Vse kar ti lohk svetujem je:
-Preber VSE članke na slo-techu
-Preber jih še enkrat
-Prste stran od tujih računalnikov :D
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3L33T ()

||_^_|| ::

na kakšen način pa bi se ti ukvarju s hardverom?

BaRtMaN ::

Kot da se je ustrašu. Tukaj maš nekaj takih člankov za n00be: accelenation.com in Hardware Week iz julija lani: gamespy.com.

speed machine ::

Zdi se mi, da se se je temu človku mal sfrclal.:D Brez zamere. Veš hardware je širok pojem. Prvo si ga razjasn. Drgač pa rabmo take ljudi, da prinesejo mal(veliko) smeha na forum.:P

iration ::

jest mam pa premal rama.
anyone?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

c3R4R ::

SORI, K DIHAM! KOK STE NESRAMNI, DA TKO NADERETE ZAČETNIKA! PEJTE VSI V KU***!:O

UPAM, DA SE BOSTE POPRAVILI...:D

Gandalfar ::

ok,

tole mi pa zdej ni vsec. Za zacetek bom grdo okaral vse uporabnike, ki se delate norca. Kot drugo bom pa okaral se tebe za prevec siroko in premalo definirano temo.

Definiraj 'ukvarjanje s hw' .. naceloma se vsak od nas ukvarja s tem. Zacnes pac tako, da vzames kisto pa pogledas kaj bi lahko naredil z njo oz. naslednjic, ko kupis nov dvd-rom ne neses rac. na servis ampak ga sam vgradis.

Nato pa mogoce se kaksen procesor navijes pa tko.. pocasi. Pa kaksni stari deli se najdejo pa jih skupaj sestavljas pa tako.

Se bomo razpisali samo malo bolj se razjasni.

Za vse ostale, ki se mislite delat norca ... ze dolgo nisem dal naziva in ga nebi zelel dati komu od vas...

koyotee ::

go go gandalfar:P, ce mas denar mustafa(po nicku sodec ti je oce arabec-sejk, tko d loh mate ksno naftno vrtino:D :D ) joke:D

c3R4R ::

Sori vsem, k sm vas prej nadrl! Drugač ni šlo...:D ! rad bi se ukvarju s tem, da bi vgrajeval kej v računalnik, navijal, kako delujejo komponente, pa še varnost (da kej ne skurm, kej narobe ne vgradim)! Predvsem me zanima delovanje komponent in navijanje!

zdej sm vam pa dost skrčil temo!!!

Hvala!

Firebat ::

In kok si star ,da lahko priporocamo letom primerno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Firebat ()

BaRtMaN ::

Sam sem se dosti naučil prek forumov takih in drugačnih, 'osnove' hardvera maš pa na dveh mojih linkih zgoraj.

Trubadur ::

Da sem jzt šu na hw pota je kriv slo-tech.:D

mustafa:
glej po forumu pa se boš nauču.Za OC pa je en članek na slo compu objavlen.
Berite Thomasa!

BoGo ::

Ja, glede vljudnosti na tem forumu bi res trebalo vpeljati dolocene sankcije. Skoraj je prenevarno priznati, da si zacetnik, ker se potem kopoica prepotentnezev smeje s tebe. A zacet je treba.

Mustafa, Bartman ti je ze dal dva koristna linka. Jaz se dostikrat tudi posluzujem PC Mechanic, lahko se pa kaj tudi naucis na How Stuff Works, za se kaj vec pa priporocam Google. Uporaba googla pa je itak opisana v clanku na slo-techu.

bodom ::

hja...jst sm sprva samo cepel za kisto in bral tele teme na slo-tech...
pol pa pocas tud kej sam probas pa prebere se kake clanke na drugih linki, ki jih dobis tule na forumu, pa tko naprej.
pomoje se noben ni rodil z sraufcigerjem v roki a? (no ja...edin ce je bla sila v avtodelavnici:D )...
mal preber...in predvsem ne razglasaj da si zacetnik in postavljat take teme npr. HELP!!! HELP!!!...to itak da se bolj podzge folk, da te motjo mal podrezat pol8-)
ce bo pa kaka tvoja tema z naslovom "Pomagajte, skuril sem procesor..."...pol pa se tud jst prdruzim smejanju sprva, hehe>:D

LP

the_unborn ::

s hw-jem sem se malo ukvarjal ze pred s-t, zdej mam pa itak same nore ideje in mode

preberi si clanke, teste, vse imas tukaj na slo-tech, pa forum beri, stare temp, kaj jst vem

to je dolgotrajen proces, ne mores kar cez noc postat oc master in poznavalec

bodom ::

tocno tako...ne mors kar cez noc postat nevemkdo:D
sam poglej si temo o navijanju Tbread B-jev...pa bos vidu klk problemov se da imet...ma pocas se dalec pride...

LP

3L33T ::

Ja ql, Gandalf... (a si mi slučajno brisov post?)

Ok, resno sem mislu da preber vse članke na Slo-techu. jest sem s tem začev in počas začev pač sprobavat. So pa zlo ql napisani, tko da dobiš neke osnovne osnove :D čeprov so nekateri nehumano stari. V bistvu ne vem, hardware ni tko kot geografija, se ne da kr naučit. Mal si razjasn s čim nameravaš začet in mal presurfi S-T, po forumu poišč stare teme in ber vse kar ti pride pod roko. Pol pa se zgodi da naletiš na stvar, ki je ni tuki, pa se boš zanalašč potrudu in poiskal na netu...

Tko da to je neki, s čimer se morš ukvarjat vsak dan, ker čeprov razturaš na tej sceni, čez 2 let je VSE drugač. To je prehitra panoga za takšn jemanje tega.

Good luck (you will need it!) >:D
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

c3R4R ::

sori vsem, da sm vas kdaj karkoli vprašu! to obžalujem...;( !
Vi naj bi bili na forumu, da bi si pomagal, vi pa tkole...|O

se enkrat se opravičujem;(

Gandalfar ::

ok, wtf? sk8ter ti je v njegovem zadnjem postu lepo obrazlozil kako je z to zadevo. Cisto lepo itd...

the_unborn ::

mustafa15: pa kaj je narobe s tabo? zdej si dubu maximalno korektne odgovore pa nisi zadovoljen, sploh ne vem kaj hoces, pa verjetno tudi sam ne ves, ce nam ne znas razlozit.:(
Malo se umiri in nam pojasni kaj hoces;)

c3R4R ::

sori vsem!!! prej sm bil slabe volje! hvala za odgovore! verjetno sm od vas pričakoval preveč!

dons sm kupu ram pa sm ga sam ugradu!! napredek...:D

še enkrat sori, pa hvala za odgovore!!!!!1:D

Tarzan ::

mustafa15 je dvojna osebnost, ne se preveč sekerat če vas nedre>:D J/K

Mustafa, vsak začne (skoraj vsak) kot totalen outsajder. Pomoje se ni noben rodil kot MacGuywer>:D , počas spoznaj vse dele v računalniku, prebiraj članke, novice, teste,... Boš videl kot bi mignil boš sestavil svoj prvi računalnik v celoti. Čez nekaj časa jih boš sestavljal pa še za sosede in žlahto (zaenkrat kot so že prej rekli prste stran od tuje lastnine>:D ).

Če ti pa slučajno kdaj zagusti pa lahko tukaj vprašaš, nekateri pravjo, da nobeno vprašanje ni neumno vprašanje, no o tem bi se dalo razglabljat ampak načeloma drži:D

vso srečo pri tvojem novem hobiju

Jure

Daniel ::

Read Slo-Tech...Read Slo-Tech.......Read Slo-Tech

Človek skoraj ne more verjeti česa vsega sem se naučil na Slo-Techu :) :)

c3R4R ::

hvala, hvala! hmmm... dvojna osebnost- ni slabo! pr men se razpoloženje res tako hitr menja, da je kr čudn!

hvala še enkrat za lepe želje!!!:D


Trubadur ::

st rulz:D
Berite Thomasa!

Tomi ::

Dajte raje kaj pametnega napisat.
Sicer vemo, da smo kul, samo to ni namen teme..
metrodusa.blogspot.com

c3R4R ::

Tomi- jst sm dobil odgovore na tist k sm spraševal! morm bit pa tud mal prjazn, pa še opravičt sm se mogu za moje "neumnosti"!!!!:D


se slišmo!:D :D :D :D :D :D :D :D

boštjan ::

no pa da še jaz nekaj rečem.če se hočeš začet resno ukvarjat z hardverom moraš prvo kot prvo znati naštet vse kose računalnika.od matične do disketnika,pol moraš vedet kaj so to periferne enote in kaj spada pod vhodne in kaj pod izhodne enote.pol ko vse to veš(kar bo trajalo zelo dolgo),moraš znat to pravilno sestavit in pognat,tako da vse prav v biosu označiš in pol še OS gor vržeš.
najpomebneje je da paziš da ne tišiš amd proca na plato ki je namenjena intelu,da sdr rama ne tišiš v ddr režo,da grafične z agp ne tišiš na PCI vodilo.
in seveda naj ti bo slo-tech stran biblija za hardwer

freejack ::

... in pol čez neki časa, ko boš pa obvladal zadevo, se boš pa tepel po glavi, zakaj si sploh začel ...Mene je to že od malega zanimalo,.. ko nisem mel kaj za delat, sn razstavil comp na prafaktorje, še laser na cd-romu očistil, pol pa s5 nazaj sestavil. Ampak zdej mi pa zase ostane ful malo cajta, ko kr naprej neki okrog letam, da folku popravljam to in ono. :\ Bi moral prej mislit. :DHmm,..kaj bi lahk svetoval,..mal surfaj po netu, po forumih, preber stvari...pa tut praksa je pomembna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

načrt za izdelavo kulerja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
291558 (1153) medjugorje-si
»

overclokanje celerona

Oddelek: Navijanje
9861 (687) alien-w
»

kuk folk pozna S-T (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
534954 (4340) goranTNT
»

Prvo overlockanje

Oddelek: Navijanje
7857 (753) Binji
»

Lamer rab pumoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271681 (1439) luni

Več podobnih tem