» »

Kako čimlepše kaj napisati na ploščo...

Kako čimlepše kaj napisati na ploščo...

Srchko ::

Takole....spravljam se graditi tuner, pa me zanima kako lahko na prednjo ploščo kaj napišem. Seveda z lepimi in enakimi črkami ter majhno pisavo (STATION, BAND, TUNNING, ipd....)

Razmišljal sem o spreju in pač kosu plastike, v katero je izrezljana črka kot model, pa se mi zdi preveč nenatančno + tako majhne črke ne bi zmogel izrezati...

Kak predlog? Bi bil ekstremnooooooooo hvaležen :) Hvala...

matias ::

poznaš mogoče koga, ki ima ploter? to bi bilo idealno... Ti lepo izreže iz folije, ti sam narišeš al pa zbereš font črk:)
Drugače se pa mislim da dobijo takšni seti črk, ki so samolepljive...v knjigarnah? :)

_WilL_ ::

Lahko pa daš prednjo ploščo lasersko gravirat (napise), kar bo najbolje.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Srchko ::

Hmm, kje, kako in za koliko denarja pa naj to naredim? Ne poznam nobenega takega graverja...

Vseeno hvala :)

Gh0st ::

Od mojga sošolca fotr dela v eni firmi, ki lasersko gravirajo. Samo to je kar draga zadeva, in se splača šele na večje količine...probaj najti kakega privatnika...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Bevcan ::

z letrasetom

msmiha ::

Kar bo te po vsej vrjetnosi prišlo vseeno predrago. Jaz bi vzel kar samplepilno folijo (za ovijanje kjnig) pa bi tam ven zrezal črke. Foljio pa dobiš v vsaki papirnici.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

BoGo ::

Če boš iz samolepilne folije rezal črke sam, dvomim, da bodo enakomerne. Poskusi raje nabaviti kakšno šablono (npr. v Prometeju v LJ, ali Hobby Artu v MB, mogoče še kje drugje...)

ghibly ::

Šablona+folija+olfa nož+spray. Po moje bi moglo izpasti dokaj dobro.

Srchko ::

Hmm, ideje so sicer dobre...vendar je višina črk cca. 2-3 mm!

S čim naj to izrežem, s skalpelom in povečevalnim steklom? Oboje sicer imam, vendar dvomim, da kje obstajajo tako majhne šablone...


vseeno pa hvala za ideje :)

msmiha ::

ja pomojem bi šlo že z navadnim olfa nožem.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Pepe ::

Srchko
Predvidevam, da nimaš poznanega kakšnega sitotiskarja:
V kolikor nimaš moj predlog izpusti.
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Jebiveter ::

Jest mam enga frenda, ki je ucitel kemije in bi se take stvari lotu z kako kislino oz. kemicno spojino.
Narisi/napisi na ploscico pac kar potrebujes, okrog tega gres z voskom in nato z kislino zjedkas.
Ideja je, izvedba je na tebi...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Bevcan ::

Pa saj vam pravim na naredi to z letrasetom. Eno abecedo vsaka črka cca 20× stane kakega stotaka.
Letraset je tisto ko prisloniš na materjal podrgneš z nohtom in se prenese na materjal. Velja pa poiskusiti tudi s preslikači za majice. Naprintaš na tiso folijo in zalikaš na stranico.

matias ::

Bevcan: super ideja! za kaksen papir je sicer super, ne vem pa kak ti letraseti primejo na kovino...? Si ze probal? :)

Druga varianta je tud dobra :)

ps: osebno svetujem spray :) Z olfo izrez iz papirja al pa folije. Poznas koga, ki bi ti posodil sablono s crkami za tehnicno pisavo?

Bevcan ::

Na kovino sicer še nisem probal, drži pa na plastiki, laku in šipi.

amper ::

Jest sem probal na kovino sam sem jo prej pobarval z sprejem. Pol sem gor nanesu napise z letrasetom pol se pa dobi še en sprej da ga čez pošpricaš da se letraset ne odrgne. Mislim da bi se ga dalo dobit v IC ali HTE v Ljubljani. Jest sem ga mel doma že od praveka.:D
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

iiyamaa ::

Zdej je odvisno kaj si zelis..... ce bi bil zadovoljen z crnobelimi crkami ti lahko jst naredim na katerikoli material ... z laserjem ... lahko ti ga graviram direkt na kišto... sm pol bi moral prinest ohisje s sabo .. :)

Srchko ::

Letraset!! To je super ideja, tako ali takom mislim prebarvati najprej s sprejem,...
potem z belim letrasetom kaj napisati, za konec pa bi lahko prišel gor še prozoren sprej...

Super! Mi lahko kdo svetuje še kje naj to dobim, da se ne bom še z iskanjem tega zafrkaval?

Najlepša hvala vsem skupaj :)

Srchko ::

Opa, v vsem razburjenju si nisem dobro prebral, torej IC :)

_WilL_ ::

Lasersko gravira nekdo v Kranju, če te še zanima bom poiskal tudi telefonsko številko in naslov. Piši na mail.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Blisk ::

Jst sem to včasih delal z Letrasetom, pa pol s prozornim lakom našprical.
Lahk pa tud sprintaš na eno posebno folijo, ki jo potem prelepiš čez, tko da se nč ne vidi.
Sam mislim, da tega pr nas nimajo, poglej na netu.

Blup ::

iiyamaa: kak pa to z laserjem narediš? Jst bi rd bele črke, ki bojo na aluminij, ki bo eloksiran v črni barvi...

Bi to šlo? In kok bi to stal? Se mi lahko na mail javiš? Je v profilu...

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

Srchko ::

OK, v ICju letraseta nimajo, v DZS tudi ne.....bom poskusil še v Conradu in v Cankarjevi založbi.......

Ampak, bi kdo mogoče vedel, kje bi ga za ziher lahko dobil, ker se mi res ne ljubi po celemu mestu kolovratit in spraševat?

Hvala ;)

iiyamaa ::

Hm ja barve ti nemorem izbirat mislim pa da na aluminiju bo to ..... prislo bl sivo ali svetlo sivo .... odvisno od frekvence laserja in moci .... in seveda od vrste žarka ... naredu ti bom zastojn ... ni panike ti samo povej ce bos prisel kaj v NM :)

iiyamaa ::

Blup nisem prej dobro prebral tvojega sporocila... ce je alumini eloksiran v crni barvi potem bodo črke sigurno bele ... full dobro se vidi :)

Blup ::

iiyamaa: OK, velja... sam jst morm najprej to ploščo dobit... sm poslou risbo 2 k se ukvarjajo s tem.. pa že en tedn čakam na okvirno ceno :D ... kaj bo šele pol k bom res hotu, da mi nrd to zadevo... 8-O :D

Blup
:\

Srchko ::

OK, po obisku cca. 12ih štacun od Prometeja, do raznoraznih knjigarn in založb sem izvedel, da letraseta sploh ne delajo več!!

Zanimivo, ni kaj...

totimato ::

Ena stvar: če pošpricaš letraset s navadnim prozornim lakom (avtolak ali podobno) se letraset stopi. Alkohol namreč topi snov iz katerega so črke. Poizkusi dobiti brezbarvni sprej, ki je na vodni bazi (če to sploh obstaja).

lp

totimato

Bevcan ::

Jaz ga mam sicer še nekaj doma. Črnega vem pa da sem ga malo iskal že pred kakimi petimi leti pa ga tudi nisem našel. Gre pa poiskusiti z termopreslikači na katere printaš. Te imajo vsaj povsod. Naj gdo proba ki ima kakšnega doma in mu ni treba kupovati celega kompleta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plasti dip-barvanje vratnih letvic na avtomobilu?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
225257 (4316) D-PaX
»

Beli print

Oddelek: Loža
192568 (1964) blackbfm
»

Nalepke za belgijsko tipkovnico

Oddelek: Kaj kupiti
111061 (947) tt1024
»

Moja bodoča podloga za miško

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202533 (1417) Nejc Pintar
»

pobarvana tipkovnica

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81177 (1023) rc-car

Več podobnih tem