» »

Man of Steel

Man of Steel

1
2
3

Izi ::

...is finally here and it rocks.

Lepo in hkrati pričakovano.
Superman filmi nikoli niso bili kakšen filmski presežek. Pravzaprav so bili vsi po vrsti precej povprečni, zadnji pa je bil celo precejšnja polomija. Še najbolj je izstopala serija Smallville, ki je bila kar spodobna.
Tako da ni nobeno presenečenje, če je to res najboljši Superman film do sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Nikec3 ::

Tako zelo ga pa spet ne hvalijo.

http://www.rottentomatoes.com/m/superma...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

opeter ::

Heh, rottentomatoes pa res ni merodajen. Sem pogledal že marsikateri film, katerega so spljuvali, pa sploh ni bil tako napačen in velj tudi obratno. Določene filme, katere tako zelo hvalijo pa je bil ... slab. Vsaj zame (kot v reklami za Kinder Bueno).

Vsake oči imajo pač svojega slikarja/malarja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mipe ::

Ali gledamo filme ali reviewe? Vsak vratobradec lahko napiše, kar si misli o filmu, vendar nima to nobene veze s tem, kako bomo mi dojemali film.

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

oo7 ::

Če koga zanima premira v živo filma Man of steel:P

http://metro.co.uk/2013/06/12/man-of-st...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Včeraj sem pogledal tale film in meni je bil odličen:D
Ko se Kriptonci začnejo pretepat je razčefuk vseh razčefukov in Avengersi zgledajo, kot otroci z vrtca>:D

oo7 ::

Pa tale teta-Faora-Ul je zakon:Pnajboljša v filmu.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

oo7 ::

Rotten Tomatoes so dali Man of steel oceno 56% a Superman Returns 75% :)):))

T-h-o-r ::

jp

critics - you suck
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

yoco ::

Kočno sem pogledal film, in lahk sam rečem, da mi je bil res zakon! Akcija non stop, efekti zakon, muzka res dobr paše v filmu, pa še glavni igralec ni lesen, je ful dobr "jekleni mož" :D

9/10

oo7 ::

yoco je izjavil:

Kočno sem pogledal film, in lahk sam rečem, da mi je bil res zakon! Akcija non stop, efekti zakon, muzka res dobr paše v filmu, pa še glavni igralec ni lesen, je ful dobr "jekleni mož" :D

9/10


Se strinjam.

SPOILER

Kar se tiče akcije takega razbijanja nisem videl še v nobenem superherojskem filmu uglavnem vrhunsko.
Sploh pa borba Kal vs Zod best fight ever8-)
Čeprav Faora je najboljša kera brzina8-)

Sem gledal v kinu. Potem sem si pa posnel še z travnika cam verzijo in gledal borbe najmanj še 10x:) kar ne morem nehat:P

Assass1n ::

Dober film, gledal za vikend v kinu...akcije so super, zgodba je kdaj na cajte preveč "ameriška". Overall 7/10 zarad akcij, drugače pa 6/10.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

bojsi ::

oo7 je izjavil:

Rotten Tomatoes so dali Man of steel oceno 56% a Superman Returns 75% :)):))


Jah, jaz pa si se kar strinjal s tem.

yoco ::

oo7 je izjavil:


Sem gledal v kinu. Potem sem si pa posnel še z travnika cam verzijo in gledal borbe najmanj še 10x:) kar ne morem nehat:P

Komi čakam na Blu-Ray! :D

aerie ::

8-O Kolk ste pa kaj stari? Pod 15 let?

oo7 ::

aerie je izjavil:

8-O Kolk ste pa kaj stari? Pod 15 let?


Kaj ima starost veze z filmom?
Če je film dobr je dobr pa nima veze ali si star 15 ali pa 50 let če pa ni dober pa pač ni8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

aerie ::

Ja ne vem no... Meni je film navaden crap. Očitno me je čas povozil.:)

e-marko ::

Meni Superman Returns ni bil slab in ne vem zakaj ga vsi tako kritizirajo? Ker je malo akcije?
Man of Steel je dober, ni kaj. Mogoče ponekod že malo pretiravanja, ampak ok...

Lp
...somebody, somewhere...

Assass1n ::

27 pa nimam glih slabega okusa za filme.:P
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

T-h-o-r ::

ne, zato ker je zares bedast
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

oo7 ::

Man of Steel Angry Review :)):))

Super Sonic ::

Sem šel pogledat tole in bi hotu denar nazaj.

Preveč nabijanja, zgodbe ni. Je pa dober začetek in muska v filmu tudi, samo to ni dost. Ne vem, a je tolk težko naredit film o prvem junaku Amerike. Batman ga povoz naprej in nazaj, pa še enkrat čez zapelje.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Castiel ::

vrhunski film, akcijske scene so ene najboljših kar sem jih bilokdaj videl v kateremkoli superherojskem filmu.

kapo dol.

Zgodba je ravno prav zanimiva da gledalca potegne medtem ko akcijske scene so res daleč najboljše kar so jih bilokdaj posneli. Dejansko se mlatijo, ne samo božajo.

Kar se tiče primerjave z Batmanom...primerjava ni niti približno na mestu. Niti si zgodbi nista podobni, niti način kako glavni junak postane to kar dejansko je. Akcijske scene so v batmanu veliko slabše kot tu.

(filmi o superjunakih pa itak temeljijo na akcijskih scenah. Če gledam akcijski film posnet po stripu pričakujem da bo upravičil sloves superjunaka, da igralec ne bo samo "lep" na za zaslonu).

Filmu dam oceno 9/10. Končno je tudi Superman dobil spodoben film.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Super Sonic ::

Kar se tiče primerjave z Batmanom...primerjava ni niti približno na mestu. Niti si zgodbi nista podobni, niti način kako glavni junak postane to kar dejansko je. Akcijske scene so v batmanu veliko slabše kot tu.

Na papirju sta zgodbi podobno "težki" za spravit v film. Pri Batmanu so ga, kljub parim polomijam, zadel v nulo. Pri Supermanu so se pa izgubil takoj, ko so prišli na Zemljo in na tisto ladjo rake lovit.

1 ura nabijanja ljudi čez stene mi pa pač ni poseben filmski užitek. En dober kreš - ajde. 1 uro (pomožnosti še več)? Ne, hvala.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Nikec3 ::

Super Sonic je izjavil:

Kar se tiče primerjave z Batmanom...primerjava ni niti približno na mestu. Niti si zgodbi nista podobni, niti način kako glavni junak postane to kar dejansko je. Akcijske scene so v batmanu veliko slabše kot tu.

Na papirju sta zgodbi podobno "težki" za spravit v film. Pri Batmanu so ga, kljub parim polomijam, zadel v nulo. Pri Supermanu so se pa izgubil takoj, ko so prišli na Zemljo in na tisto ladjo rake lovit.

1 ura nabijanja ljudi čez stene mi pa pač ni poseben filmski užitek. En dober kreš - ajde. 1 uro (pomožnosti še več)? Ne, hvala.

Filma nisem gledal, ampak preveč nabijanja je resen problem modernih filmov. Vedno huje je. Star Trek Into Darkness in Fast 6 sta klasičen primer. Prav utrujajoče veliko akcije.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

SPOILER-kdor še ni gledal

Ta superman film je drugačen od prejšnih.Prvo kot prvo je v tem filmu SCI-Fi elementov kot v vseh Supermanih in Avengrs filmh skupaj.In film priporočam vsakemu , ki ima rad SCI-fi in vrhunsko akcijo.
V filmu Man of steel Kal ne more rešit vseh ljudi naenkrat ampak jih nabrž v bitki z Zodom ubijeta par tisoč>:D kar me ne moti in je čisto realno, ker naredita totaln razčefuk nad mestom. Končno so prikazali pravo moč Kriptoncev v tem filmu in dobesedno prenesli razbijanje iz stripov.
Men osebno akcija in garbanje v Man od steel je vrhunska in nebi imel nič proti če bi se še pol ure dlje garbali, ker je res najboljša akcija kar sem jih videl.
Kar se pa tiče zgodbe jo je pa ravno prav.
Tako, da meni osebno je to najboljši Superherojski film kar sem jih gledal.
Ampak vsak ima svoj okus.
Komaj čakam na drugi del kar tudi bo, ker film je uspešen kljub slabim ocenam kritikov ima film neverjetno ogromno privržencev, ki pravijo drugače kot kritiki;)

In še odlična Faora, ko pometa z Supermanom>:D

Castiel ::

glede prekomerne akcije imata sicer prav. Samo stil, ki je prevladoval do cca leta 2000 pa tudi ni pravi, ko so se "heroji" božali s sovražniki, če je sploh prišlo do spopada. Stari supermanu in batmanu so bli polomija od polomije. Posneti bolj za šalo kot za res...
Tu se vsaj zmlatijo do konca, točno tako kot je bilo mišljeno v stripih!!!


Star treki pa so bili stari itak legendarni, o tem ni nobenega dvoma. Najnovejši pa je pač posnet v duhu časa, tako kot se danes te reči snemajo. Sicer sem malo jezen da si to omenil, saj si me spomnil na star wars 7, ki ima istega režiserja kot star trek: into darkness in me je kar malo strah pomislit na to, kaj pričakovati od filma.. :D

Pač filme so začeli snemat tako da je všeč masam ljudi, ne le najzvestejšim oboževalcem kot je bilo to nekoč. Kar je po eni strani prav, po drugi pa pač ne. Kakor vzamemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

oo7 ::

Super Sonic je izjavil:

Kar se tiče primerjave z Batmanom...primerjava ni niti približno na mestu. Niti si zgodbi nista podobni, niti način kako glavni junak postane to kar dejansko je. Akcijske scene so v batmanu veliko slabše kot tu.

Na papirju sta zgodbi podobno "težki" za spravit v film. Pri Batmanu so ga, kljub parim polomijam, zadel v nulo. Pri Supermanu so se pa izgubil takoj, ko so prišli na Zemljo in na tisto ladjo rake lovit.

1 ura nabijanja ljudi čez stene mi pa pač ni poseben filmski užitek. En dober kreš - ajde. 1 uro (pomožnosti še več)? Ne, hvala.



Batman Begins,Dark knight in Dark knight rises so dokaj realni filmi med tem, ko je Man of Steel že kar hardcore Sci-Fi film in tukaj je velika razlika.

Super Sonic ::

Batman Begins,Dark knight in Dark knight rises so dokaj realni filmi

Lahko tud ne bi bili imeli ta občutek človečnosti. Vedno ima režiser odločitev na pladnu kaj bo počel z njegovim filmom.

Man of Steel že kar hardcore Sci-Fi film in tukaj je velika razlika.

Ja, pa kaj pol. Film se začne odlično, sem že povedal, samo ko ga spustijo na Zemljo, no točno od tam naprej gre film za moj okus v kurac. Sci-Fi je men kul samo, ko zgodba zabluzi v tem filmu, išče film rešitev v nabijanju in to gre do konca filma. Brezveze.

Komaj čakam na drugi del kar tudi bo, ker film je uspešen kljub slabim ocenam kritikov ima film neverjetno ogromno privržencev, ki pravijo drugače kot kritiki

Sej Štefančič je ZA (sem slišal).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

oo7 ::

Super Sonic je izjavil:

Batman Begins,Dark knight in Dark knight rises so dokaj realni filmi

Lahko tud ne bi bili imeli ta občutek človečnosti. Vedno ima režiser odločitev na pladnu kaj bo počel z njegovim filmom.

Man of Steel že kar hardcore Sci-Fi film in tukaj je velika razlika.

Ja, pa kaj pol. Film se začne odlično, sem že povedal, samo ko ga spustijo na Zemljo, no točno od tam naprej gre film za moj okus v kurac. Sci-Fi je men kul samo, ko zgodba zabluzi v tem filmu, išče film rešitev v nabijanju in to gre do konca filma. Brezveze.

Komaj čakam na drugi del kar tudi bo, ker film je uspešen kljub slabim ocenam kritikov ima film neverjetno ogromno privržencev, ki pravijo drugače kot kritiki

Sej Štefančič je ZA (sem slišal).


Spoiler!!!

Ja in kako naj bi drugače našel rešitev kot v nabijanju? Naj bi prosil Zod-a na kolenih naj ne uporabi World machine in spremeni zemlje v Kripton sigurno bi ga poslušal:))

Hvala bogu, da je toliko akcije, da ni spet en dolgočasen superherojski film. Ti bi moral it gledat kako dramo to ni zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

T-h-o-r ::

a lahko nehate primerjat detektiva in emota z nezemeljskim bitjem, ki ima v naših očeh božanske moči
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

AngelOfDeath ::

Gledal to zadevo. Najboljše je dati možgane na off, ker drugače ni gledljiva. Toliko neumnosti, kot se pa tu zgodi pa je že višek.

Če hočete uživati ob tem filmu ne razmišljati o tem kar govorijo. Ponavadi govorijo eno delajo pa popolno nasprotje.

Gen. ZOD npr pravi da bo on naredil vse za varnost svojega ljudstva. Trenutek zatem pa hoče ubit zadnjega, ki lahko reši njegovo ljudstvo.
edit: Slovnica

Izi ::

Gledal in je res v redu film. Močno presegel moja pričakovanja, ki so bila sicer precej nizka.
Nekateri ste precej patetično s komentiranjem zgodbe, ki v primeru Supermana nima prav nobenega pomena, ker je že desetletja zabetonirana in bi bilo bogoskrunstvo karkoli spreminjati.
Režiser je pred snemanjem dobil kar nekaj resnih groženj oboževalcev, da ne bi zgodbe slučajno kaj spreminjal in obljubil je, da vse ostane tako kot mora biti.
Supermana in Zoda vsi poznamo do obisti. Toliko filmov in serij ni imel verjetno noben super junak. Večkrat smo ga gledali vse od rojstva pa do današnjih dni. Tako, da glede zgodbe je treba režiserja pohvaliti, da se je držal Supermanovega izročila kot pijanec plota. Supermanova zgodba nikoli ni v ničemer izstopala, pravzaprav je med slabšimi super junaškimi zgodbami.

Vse kar se je v tem filmu šlo je samo, kako bo uspel povsem znano zgodbo, ki jo je vsak videl že vsaj dvajsetkrat, spraviti na platno, če ima človek na voljo 225 milijonov dolarjev. Vse kar lahko rečem je, da je bil denar dobro porabljen in režiser je opravil odlično delo. Užitek je gledati neverjetne efekte in destrukcijo vredno več milijonov dolarjev na minuto 8-)

Film, ki ga bom z užitkom dodal v mojo domačo zbirko filmov vrednih večkratnega ogleda ;)

T-h-o-r ::

ker je že desetletja zabetonirana in bi bilo bogoskrunstvo karkoli spreminjati.


ampak praktično so jo povsem spremenili, kot tudi supermana samega (and i'm not saying this is a bad thing)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Izi ::

T-h-o-r je izjavil:

ker je že desetletja zabetonirana in bi bilo bogoskrunstvo karkoli spreminjati.


ampak praktično so jo povsem spremenili, kot tudi supermana samega (and i'm not saying this is a bad thing)

Ne vem kaj misliš, zgodba gre isto kot v Smallvillu. Proti koncu se je Superman začel oblačiti v temnejše barve in se spopadel z Zodom. Enako kot tukaj.

T-h-o-r ::

ja, vse ostalo pa je spremenjeno (v primerjavi s comici, ne drekvillom)

pa zakaj omenjaš drekville v tej temi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Izi ::

T-h-o-r je izjavil:

pa zakaj omenjaš drekville v tej temi

You're not even remotely funny :P
Smallville je daleč najbolj znan Superman in ena boljših serij nasploh. Vsekakor najboljša upodobitev Supermana pred Man of Steel.

T-h-o-r ::

:)) ne se hecat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

e-marko ::

Kaj je to Smallville? ;)

Lp
...somebody, somewhere...

Apofis ::

emo Šmorn

Gregor P ::

edit - spoiler warning

Torej glede na to kolikokrat so Supermana (vsaj v stripih, risankah) pretepli, polomili v nulo in je praktično vedno vstal takorekoč "od mrtvih", ali je Zod sploh mrtev glede na to, da mu je Kal "samo" zlomil vrat?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

oo7 ::

Spoiler

Pomoje, da je Zod mrtev medtem, ko je Faoro odneslo v fantomsko zono vsaj jaz tako mislim.

Gregor P ::

Se opravičujem za spoiler ... sem se spomnil prepozno, da bi lahko še popravil komentar:8)

Tako da ta je tudi *** SPOILER ***

Da, ostale je vse odneslo v fantomsko zono, ampak da bi tako enostavno ubil Kriptonca na Zemlji? Razumem na Kriptonu, ali pod "rdečim soncem" ... morda preveč povezujem zgodbe iz stripov, risank, ki so verjetno zadeva zase in nimajo neke neposredne zveze s filmom.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Spoiler

Mogoče zato, ker Kal je že 33 let na zemlji in je mnogo močnejši kot Zod. Ko pride Zod na zemljo ima polno problemov z odkrivanjem svojih sposobnosti in takrat je ranljiv tako kot je bil Kal, ko je bil majhen.
Tudi Faori ni prišlo nič do živega dokler ni prišel tisti novi občutek(da lahko diha brez tiste maske) in jo je navadna raketa z aviona knokavtirala.
Tako, da mislim, da Kal je bil mnogo močnejši od vseh Kriptoncev ravno zaradi tega, ker je bil toliko časa že na zemlji in poznal vse svoje moči.
Je pa res, da je Zod rojen bojevnik medtem, ko je Kal po domače povedano kmet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Gregor P ::

Dobro na podlagi tega lahko sklepamo, da je potem tudi Superman precej bolj "umrljiv" (če pride recimo kakšen Doomsday na obisk) ... čisto tako na splošno mi je bilo pri Supermanu vedno zanimivo/pomanjkljivo, da se nikoli ni potrudil trenirati borilnih ter ostalih veščin, ampak se je vedno zanašal na svojo surovo moč.

:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Izi ::

Gregor P je izjavil:

čisto tako na splošno mi je bilo pri Supermanu vedno zanimivo/pomanjkljivo, da se nikoli ni potrudil trenirati borilnih ter ostalih veščin, ampak se je vedno zanašal na svojo surovo moč.

Ne, zanašal se je na hitrost, čeprav mu moči tudi nikoli ni manjkalo.
Tudi v realnosti je v boju na prvem mestu vedno hitrost, potem vzdržljivost in čisto na koncu moč. Superman se je lahko premikal tako hitro, da ga je človek komaj opazil, že to je povsem dovolj, da mu nikoli ni bilo potrebno nič trenirati. Za povrh pa je še hudo močan.

Gregor P ::

Dobro proti človeku je itak vseeno; toda marsikater njegov sovražnik iz vesolja je bil čisto dovolj hiter za njega oz. mu bil skorajda v vsem enakovreden, razen da je na koncu vedno obveljajo pravilo "zlikovci so neumni".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Zlikovci niso neumni ampak je Superman super inteligenten povrhu tega super hiter in super močan. V filmu Kriptonci sploh še niso znali leteti edino Zod na koncu. V filmu je bil sigurno daleč najbolj pameten Jor el.
So pa tudi pametnejši zlikovci kot Superman in to je človek Lex Luthor in seveda en najpametnejših če ne celo najpametnejši stripovski lik Brainiac.

Npr Bruce Baner je tudi super pameten človek ampak,ko se spremeni v Hulka je pa super zabit:))

oo7 ::

Man of Steel Sequel ali Zack Synder's untitled Batman/Superman film je najavljen. In novi Batman je Ben Afflec:| men je sicer dober igralec ampak ga ne vidim kot Batmana.
Christian Bale se je po triologiji odločil, da ne bo več Batman čeprav so mu ponujali za to vlogo 60 mio $ pa ni sprejel škoda;((

http://www.accesshollywood.com/ben-affl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Man of Steel 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
526192 (2003) oo7
»

The Justice League Part One & Part Two (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16434860 (15053) meho7
»

Batman v. Superman: Dawn of Justice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18545792 (18296) opeter
»

Shazam (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6413083 (7191) WallSreet
»

Aquaman (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13824010 (14058) oo7

Več podobnih tem