» »

Napajalnik - pop(kaput?)

Napajalnik - pop(kaput?)

freesty ::

Čistil sem ventilator od napajalnika in sem hotel na hitro zagnat napajalnik. Povezal pa sem napacna 2 pina. Poknalo je, nato sem hitro odstekal napajalnik. Malo se je zavohalo po zazganem.

Sedaj sem sprobal napajalnik s staro maticno, se prizge normalno. Tudi na maticni se priklopljeni ventilatorji vrtijo. Sem probal se ventilatorje na molex vstekat, se tud normalno vrti.

Nekak zgleda, da vse deluje. Kaj je torej poknalo pa zasmrdelo? Me zanima preden gor vstekam racunalnik.

Janac ::

ce dela se ne sekiraj in poyabi ce je bilo samo enkrat.

freesty ::

Hvala za zelo konstruktiven komentar.

Torej ve kdo ali je varno?:)

opeter ::

Možno, da se je kaj poškodovalo (sploh, če si slišal pok in zavohal vonj po zažganem).
Lahko tvegaš in zadevo uporabljaš naprej, vprašanje, kakšne so lahko posledice za priklopljene komponente ...

V kolikor ima napajalanik še garancijo, ga pošlji na servis.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

69charger ::

Malce poglej skozi mrežo v napajalnik, če zgleda kakšen del ožgan itd. Vsekakor pa ne bi več uporabljal tega napajalnika saj se lahko vžge in povzroči še več škode.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

freesty ::

Napajalnik sem vzel narazen. Na pcbju na spodnjem delu ni videt nobenih ozganin. Tudi kondenzatorji zgledajo ok. Sem se pogovarjal s kolegom je rekel, da je verjetno samo iskra preskocla in je zato poknal, smrdelo je pa zato ker naj bi se prah vzgal.

Poknal je ko sem povezal 15 in 16 pin z zico.

http://www.smps.us/atx-connector-20-24p...

mr1two ::

Pa saj to si vredu zvezal, če si ga želel zalaufat. Mogoče je pa kakšno muho zažgalo, ki je po nepotrebnem pristala v napajalniku :).
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

freesty ::

Ja poknalo je pa zasmrdelo. Ne vem al naj vstekam svoj komp zdaj na to gor al ne?=\

einstein :P ::

Se mi je že zgodilo, napajalnik pa je še vedno deloval. Torej, po moje ni nobenega tveganja glede priklopa na računalnik, če zadeva deluje bi morala tudi z računalnikom delovati, ni pa nujno, lahko da ventilatorji še delajo ampak ti recimo ne dela ostalo napajanje. V glavnem v najhujšem primeru ti pač ne bo delal računalnik - pokov nebi smelo biti, če boš vse prav priklopil. Poglej v napajalnik in ker praviš, da nisi nič videl uporabi nos in malo povohaj od kje prihaja vonj. Lahko bi bil tudi kakšen IC, pri katerih se težje opazi ali so skurjeni ali ne, lahko pa bi bil kakšen majčken uporček ali kondenzator, ki ga težje opaziš... Tveganja za priklop pa 99% ni.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

freesty ::

Ok zdaj pa naslednja zadeva, ki sem jo odkriv. Stekal sem gor staro maticno na njo 3 ventilatorje. Potem na napajalnik molex se 1 ventilator, DVD pogon, trdi disk in tisto podolgovato lucko za v racunalnik. Na sata pa sem priklopil en disk. Priklopil sem tudi staro graficno, ki ima 6pinsko napajanje.

Prizgem vsi ventilatorji se vrtijo razen na napajalniku. Sem sprobal posebej, ventilator dela. Sklepal sem, da ima mogoce ventilator tako nareto, da se do neke meje sploh ne zalaufa, vzel sem fen da bi malo pospesil zadevo. Sem za 2 sekundi popihal po napajalniku(dosti da bi senzor zagrel). Se kar se ni vrtel. Nato sem probal z roko heatsinke od napajalnika nakar me je streslo :o

Torej nekje prebija?
Zato sklepam, da ni varno to vgradit v racunalnik?

Lp

69charger ::

Ta napajalnik zagoni samo stran, ker če enkrat prebija si delaš samo nevarnost ko prižigaš to zadevo. Ali boš dal 50€ za nov napajalnik ali pa te lahko ubije. Ne se hecat s takimi zadevami.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317726 (13849) G_mAn
»

Pokvarjen napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
322245 (1550) patriot8gb
»

Na napajalniku je crknil ventilator

Oddelek: Pomoč in nasveti
191739 (1457) mijav7
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162843 (2097) fosil
»

Ko računalnik spušča dimne signale

Oddelek: Loža
181630 (1156) Kaboom

Več podobnih tem