» »

Elektronski odganjalec miši, podgan, ščurkov itd itd

Elektronski odganjalec miši, podgan, ščurkov itd itd

smash ::

Zanima me ali je kdo od vas že preizkusil elektronske odganjalce miši, podgan, ščurkov itd itd...

A te zadeve res delujejo ali priporočate kaj boljšega?

Ali te zvoke človek vseeno zazna in kako je z sosedovimi psi, mačkami in podobno?

Na kaj je treba paziti pri nakupu? So boljši tisti, ki sami spreminjajo frekvence ali ne? Je eden zadosti ali jih je treba kupiti več v hiši, ki ima 2 nadstropja?

Skratka, zanima me vaše mnenje in nasveti. Hvala.

Yohan del Sud ::

Moje izkušnje? Jajca, ampak imajo znanstveno osnovo, samo težko jo je profilirat. Skorajda vsak žval ima šibko točko, s katero jo je moč odgajnat in zvok je skorajda pri vseh pri določenih frekvencah in glasnosti (plus druge okoliščine) moteč. Ampak potem se zaplete. Že pri človeku je to lahko moteč zvok pijancev pod balkonom ali pa škripanje nohtov po tabli? Vidiš kam grem?

Da preskočim.

Tako za ios, kot za androida imaš kup aplikacij, ki zgolj posnemajo frekvenco ali pa celoten nabor zvokov, ki naj bi šel (spet, zaradi različnih razlogov) na živce psom, komarjem, ščurkom, dolenjcem ali pa marsovcem. Nastaviš svojega iphona pod okno in gledaš rezultate. Sicer sem testiral samo ene dva appa proti komarjem, rezultati so bili nedoločni. :P

Me tudi zanima, če ima še kdo kaj tu za dopisat bolj konkluzivnega.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Architect ::

Nekatere ljudi moti praskanje po tabli, druge pa kruljenje pijancev pod oknom. Ampak vse pa moti recimo visoko piskanje. Vprašanje je le, ali je to piskanje zadosten razlog za odhod ali ne. Isto je pri živalih. Nekatere bodo odšle, druge pač ne.

Načeloma pa vsako žival nek ton moti. Mojega psa recimo neizmerno moti zvok gasilske/rešilske/policijske sirene.

Zgodovina sprememb…

smash ::

Architect je izjavil:

Nekatere ljudi moti praskanje po tabli, druge pa kruljenje pijancev pod oknom. Ampak vse pa moti recimo visoko piskanje. Vprašanje je le, ali je to piskanje zadosten razlog za odhod ali ne. Isto je pri živalih. Nekatere bodo odšle, druge pač ne.

Načeloma pa vsako žival nek ton moti. Mojega psa recimo neizmerno moti zvok gasilske/rešilske/policijske sirene.


saj to sem tudi jaz razmišljal....če je lakota pri miši višja kot je motnja zaradi zvoka, potem definitivno ostane

Martin Krpan ::

Ima kdo izkušnje z ultrazvočnim odganjalcem klopov?

Golden eye ::

Da ne bom nove teme odpiral.
Sodelavec je kr pohavlil ta -> Profesionalni dual action ultrazvočni odganjalec mrčesa, pravi, da ima v stanovanju dosti manj muh in komarjev. Se pa da nastavljat tud različne spektre frekvenc, sam on pravi, da ima na tisto frekvenco, ki se jo ne sliši. (mladi slišmo bolš visoke frekvence kot stari -> treba šparat ušesa :) )

A je še kdo probal omenjeni odganjalnik komarjev?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrazvočni odganjalec živali

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
107800 (7427) posavc
»

Odganjalec mačk?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2711985 (6318) heresjohnny
»

Prenosnik piska

Oddelek: Pomoč in nasveti
161860 (1611) DeeCoy
»

ULTRA ZVOK - NUJNO

Oddelek: Pomoč in nasveti
151557 (1349) denisbegood
»

Naprava za odganjanje psa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
104040 (3659) Trololololo1

Več podobnih tem