» »

Zamenjava baterije na prenosniku-na plati

Zamenjava baterije na prenosniku-na plati

marko21 ::

Pozdravljeni!

Pred nekaj tedni mi je prenosnik začel javlati ''napako'' ob samem vklopo, da imam prazno baterijo.. tisto na matični.
Tako se mi se mi vedno ob zagono računalnika postavi ura na 00.00 ter datum za 3 leta nazaj. Naj povem da je leptop star malo več kot leto dni.

Baterijo sem v osebnem računalniko menjal že večkrat, vendar jo na prenosnem ne najdem.... Zdaj spodaj prilagam slike (žal so slabe kvalitete), če mi lahko kdo prosim pokaže baterijo oz. pove kje sploh je ...in ali je to sploh enaka baterija kot v osebnem (takšna malo večja okrogla), ker je nikjer ne vidim ?
Resnično upam da je kriva prazna baterija, ker je računalnik pravkar ven iz garancije....

http://imageshack.us/photo/my-images/54...

http://imageshack.us/photo/my-images/18...

http://imageshack.us/photo/my-images/28...
  • spremenil: marko21 ()

JanezC ::

Mislim, da je baterija na levi spodaj (pod RAM-i), kjer imaš priklopljeni dve žici na konektor - na koncu je pa gumb baterija v črni skrčljivi cevki. Slike so resnično slabe - vendar mislim, da je to to. Kupiš drugo beterijo, prilotaš žičke nanjo (pazi na polariteto) in je urejeno. Jasno, odklopi prej iz laptopa.

fosil ::

Možno da je taka baterija - klik
Tako je!

Brias ::

kaj pa ce bi povedal kateri prenosnik je, tip, ...

je mozno da je pod rami, ker kvaliteta slik ... je dizaster ....

marko21 ::

Ja slike so res ubijalske.. bom v priliki slikal z digitalco in naložil.

Če kaj pomaga je prenosnik amilo pi 3560.
Resnično upam da je res samo ta baterija, ker sem prebiral malo forume in nekateri pišejo da napis ob zagonu ''CMOS battery/Checksum error'' ni tako nedolžna napaka in da je možno da bi bila kriva tudi pokvarjena matična....

No po vnosu model prenosnika v google sem našel sliko, ki bi lahko ustrezala moji plati na prenosniku... Torej če prav vidim je baterija čisto zraven dvd enote...torej moram odstraniti še tisto plastiko nad dvd-jo.. Včeraj sem sicer odstranil vse vijake na hrbtni strani, vendar nikakor nisem mogel dobiti dol te plastike, da bi lahko prišel in pogledal okoli dvd-ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko21 ()

Pyr0Beast ::

eh checksum err. je baterija
Ljudstvo je treba pritegniti na svojo stran, ne ga razburjat.


Baterijo se vidi že na prvi sliki, je čisto desno dol.

Črn plastičen ovoj in povezana z žico na plato preko majhnega belega konektorčka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

marko21 ::

No super upam da je res tako..

In kje se bi dala dobit takšna baterija z temi konektorji.. ali je možnost samo zamenjati baterijo v tem črnem ovoju in potem priklopiti nazaj ?

Brias ::

emm ... to je slika od 3540, ti imas 3560 ...

3560 naj bi imela klasicno CR2032 z konektorji ... v delku ti jo naredijo ce staro prineses za 5 eur da je kot original ... oz placas 2 eur za baterijo z prikovanimi kontakti in se poigras sam ...

3560 naj bi imela baterijo tukaj ...



edit... ce vljucim superman sight na tvoje letnik 1991 slike, se mi zdi da vidim disk, wireless in zraven cmos baterijo ...

* na prvi sliki *

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Pyr0Beast ::

-Ali je možnost samo zamenjati baterijo v tem črnem ovoju in potem priklopiti nazaj ?
Če tesno zalimaš se da. Meni dela tako :)
(sem pa odtrgal tiste železne kontakte dol iz prejšnje baterije, ter samo zalimal jih na novo)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

router + repeater

Oddelek: Omrežja in internet
10957 (700) tomaz321
»

Opera-obvestila za varnost

Oddelek: Omrežja in internet
8507 (446) Davidexon
»

univerzalni daljinec

Oddelek: Pomoč in nasveti
242880 (2342) DragonHeart

Kaksen racunalnik imate?

Oddelek: Loža
293783 (3337) Mavrik

Več podobnih tem