» »

Pacific Rim

Pacific Rim

««
6 / 6
»
»»

kr?en ::

A spet se greste razbijat mozgancke, ce bi zadeve iz filma delovale v RL in zakaj ne?

Jao ...

Nikec3 ::

Veliko lažje je, če že pred ogledom filma sprejmeš kompromis, da greš gledat risanko.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Guillermo del Toro's Pacific Rim passed $100 million in China this weekend, marking its third consecutive weekend in the No. 1 box office spot with $13 million.

Pacific Rim is only the second movie this year to hit the $100 million mark in China. The first was Disney's Iron Man 3, which has made about $120 million since it opened there in June. As Warners' top-grossing film in China, the robots vs. monsters movie broke two chart records this weekend, passing The Avengers ($84 million) and Kung Fu Panda 2 ($92 million).

Nikec3 ::

oo7 je izjavil:

Guillermo del Toro's Pacific Rim passed $100 million in China this weekend, marking its third consecutive weekend in the No. 1 box office spot with $13 million.

Pacific Rim is only the second movie this year to hit the $100 million mark in China. The first was Disney's Iron Man 3, which has made about $120 million since it opened there in June. As Warners' top-grossing film in China, the robots vs. monsters movie broke two chart records this weekend, passing The Avengers ($84 million) and Kung Fu Panda 2 ($92 million).

OK, sequel definitivno bo. Čez tri leta bo trg na Kitajskem večji za vsaj 30%. Nimajo se česa bati. :D
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Bolf3nk ::

korenje3 je izjavil:

pod prvič organska snov takih razsežnosti ne more stasti na nogah, ker bi jo gravitacija pomečkala. drugič, zaradi zračnega upora, bi pri takih hitrostih roke praktično zgorele ali celo eksplodirale.
realistično bi bilo počasi, ker mišično tkivo ne more premagovati takih masnih vztrajnostnih momentov. Nekako podobno kot je pri slonih, samo še 10x počasneje. pod drugič, vsakič ko bi počast stopila na tla, bi tla morala dejansko eksplodirat, namreč točkovna obremenitev in hitrost je taka, da je udarna sila ekvivalent 100kg bombi.



ne razumeš kaj pomeni Znanstvena Fantastika?

Super man lahko leti pozraku? res čudno, da to ni možno v realnosti?

opeter ::

Bolf3nk je izjavil:

ne razumeš kaj pomeni Znanstvena Fantastika? Super man lahko leti pozraku? res čudno, da to ni možno v realnosti?


Kako pa veš, da ni možno leteti*? A si že videl oz. se srečal z božanskim bitjem?

* lahko letiš, če sedeš na letalo/zmaj itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Aston_11 ::

opeter je izjavil:

A si že videl oz. se srečal z božanskim bitjem?

Ampak to, da ga nisem videl, še ne pomeni, da obstaja.

korenje3 ::

povem svoje mnenje o filmu in že začnejo če vem kaj je znanstvena fantastika... torej ker je znanstvena fantastika, ne smem imeti mnenj?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Bolf3nk ::

a sem rekel, da ne smeš imeti mnenja? lol

ma ne moreš začeti z nekim realizmom v takšnem filmu...

Star trek tudi ima zvok v vesolju, polaganje "ovinkov" ..itd pa se na to nihče ne obeša.

Film se ne gre realizma in pravilnih fizikalnih zakonov

Gandalf je tudi višek realizma :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

opeter ::

Aston_11 je izjavil:

opeter je izjavil:

A si že videl oz. se srečal z božanskim bitjem?

Ampak to, da ga nisem videl, še ne pomeni, da obstaja.


Ne pomeni pa tudi, da ne obstaja. Eno je, da ti nisi videl. Nekateri pravijo, da so ga/ju/jih videli. Torej ni dokazov ne za in ne proti. Hmm ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

dronyx ::

Debata na IMDB o finančnem polomu filma v slovenskih kinematografih. :)

Izi ::

dronyx je izjavil:

Debata na IMDB o finančnem polomu filma v slovenskih kinematografih. :)

Lepa reč, spet smo v nečem zadnji na svetu. V zadnjih nekaj letih pa kar po vrsti podiramo vse negativne rekorde. Žalostno.

Ne bi rekel, da je film Slovencem tako hudo slab. Čeprav je res, da je za naš okus mnogo preveč "japonski" in "risankast", je po moje glavni problem, da je Slovenija v zadnjih letih postala ena najrevnejših držav na svetu in nimamo denarja niti za v kino.
Pa po piratstvu smo seveda tudi "zmagovalci" v svetu in smo film videli praktično vsi, čeprav nihče ni šel v kino. Pri nas se celo nihče več ne sramuje povedati, da je film ukradel. Sicer malo piratizirajo povsod po svetu, ampak o tem se nihče ne upa govoriti niti s prijatelji kaj šele javno kot pri nas.

Verjetno bomo čez kakšnih 10 let prva država na svetu brez kinematografov ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

No pa so prišli čez 400 mio natančno 404.517.000 $ :)

Tac20 ::

NO me veseli upam da bo sequel, ker mi je bil film res všeč.

Se mi zdi da folk ne hodi več v kino predvsem za to, ker je izkušnja milo rečeno res bedna, od zvoka, kvalitete slike itd,...Nek del gre pa seveda tudi na račun velikega obsega piratstva.

Digitalni posnetek ima tiste analogne nečistoče na filmu kako jim to uspe? Ali presnemavajo na film al kaj...

Izi ::

Tac20 je izjavil:

Digitalni posnetek ima tiste analogne nečistoče na filmu kako jim to uspe? Ali presnemavajo na film al kaj...

Kje si videl analogne nečistoče? v kinu ali doma?
V kinu imajo lahko stare predvajalnike, napačne nastavitve predvajalnika, neočiščene leče, prah na lečah, umazano ali celo strgano platno. Glede na boren zaslužek nič čudnega.
Zadnja leta, ko sem bil v kinu sem bil skoraj vedno sam. 20 let nazaj pa se spomnim, da smo vedno stali v dolgih vrstah če smo šli v kino in dvorane so bile skoraj vedno do konca polne.
Doma po so tiste "analogne nečistoče" verjetno posledica napačnih nastavitev kodekov in prehudega stiskanja.
Mislim, da v celem procesu ni nikjer več filma. Snema se na digitalne kamere, obdeluje se digitalno, in kinematografi imajo tudi digitalne predvajalnike.
Saj ne misliš, da v kinu še vedno vstavljajo kolute filma. Kot 20 let nazaj, ko je bila sredi filma pavza, da je operater zamenjal kolut filma :D

opeter ::

Ko sem jaz bil v kinu (povabil sem zraven tudi očeta, ki je prvič videl 3D film in je bila zanj zanimiva izkušnja, sicer pa v kinu ni bil že ene 10 let), nas je bilo vsega skupaj okoli 20-25 ljudi. V dvorani za cca. 150 oseb ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dronyx ::

>Pa po piratstvu smo seveda tudi "zmagovalci" v svetu in smo film videli praktično vsi, čeprav nihče ni šel v kino.

Lahko to tezo potrdiš s konkretnimi podatki? Jaz močno dvomim, da bi na tem področju kakorkoli odstopali od povprečja, verjetno je pa res, da ima ta film pri nas zelo ozek krog potencialnega občinstva.

Tac20 ::

Izi je izjavil:

Tac20 je izjavil:

Digitalni posnetek ima tiste analogne nečistoče na filmu kako jim to uspe? Ali presnemavajo na film al kaj...

Kje si videl analogne nečistoče? v kinu ali doma?
V kinu imajo lahko stare predvajalnike, napačne nastavitve predvajalnika, neočiščene leče, prah na lečah, umazano ali celo strgano platno. Glede na boren zaslužek nič čudnega.
Zadnja leta, ko sem bil v kinu sem bil skoraj vedno sam. 20 let nazaj pa se spomnim, da smo vedno stali v dolgih vrstah če smo šli v kino in dvorane so bile skoraj vedno do konca polne.
Doma po so tiste "analogne nečistoče" verjetno posledica napačnih nastavitev kodekov in prehudega stiskanja.
Mislim, da v celem procesu ni nikjer več filma. Snema se na digitalne kamere, obdeluje se digitalno, in kinematografi imajo tudi digitalne predvajalnike.
Saj ne misliš, da v kinu še vedno vstavljajo kolute filma. Kot 20 let nazaj, ko je bila sredi filma pavza, da je operater zamenjal kolut filma :D


To v kinu dostkrat opazim, doma - itak da ne.

opeter ::

Izi je izjavil:

Saj ne misliš, da v kinu še vedno vstavljajo kolute filma. Kot 20 let nazaj, ko je bila sredi filma pavza, da je operater zamenjal kolut filma :D


No, takšen film sem gledal pred cca. 7 leti nazaj. Pa še film se je strgal, čakati smo morali skoraj 20 minut, ker je moral operater še zadevo zlepiti. Izkušnja je bila enkratna. Retro ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Izi ::

dronyx je izjavil:

>Pa po piratstvu smo seveda tudi "zmagovalci" v svetu in smo film videli praktično vsi, čeprav nihče ni šel v kino.

Lahko to tezo potrdiš s konkretnimi podatki? Jaz močno dvomim, da bi na tem področju kakorkoli odstopali od povprečja, verjetno je pa res, da ima ta film pri nas zelo ozek krog potencialnega občinstva.

Verjemi, da močno odstopamo od povprečja. Torrent sceno smo začeli ravno Slovenci in jo tudi naredili svetovno uporabno.
Protokol BitTorrent je leta 2001 razvil neki New Yorčan, leta 2002 pa smo Slovenci že imeli največjo svetovno stram za deljenje torrentov Suprnova.org, ki je potem bila vodilna v svetu do konca leta 2004, ko so jo zaprli zaradi legalnih groženj iz celega sveta.
Trenutno je sicer najbolj znana Pirate Bay, ki je švedska, ampak glavne svetovne torrent strani so še vedno slovenske.
Kljub temu, da je slovencev komaj 2 milijona, kar je toliko kot v vsakem MANJŠEM svetovnem mestu in nas procentualno gledano v svetu pravzaprav ni, dosegajo slovenski IP naslovi v svetovnih torrent omrežjih kar konkretne številke v procentih. Gleda na število prebivalcev po piratstvu za več tisočkrat presegamo ves ostali svet.

D3m ::

Protokol BitTorrent je leta 2001 razvil neki New Yorčan, leta 2002 pa smo Slovenci že imeli največjo svetovno stram za deljenje torrentov Suprnova.org, ki je potem bila vodilna v svetu do konca leta 2004, ko so jo zaprli zaradi legalnih groženj iz celega sveta.
Trenutno je sicer najbolj znana Pirate Bay, ki je švedska, ampak glavne svetovne torrent strani so še vedno slovenske.
Kljub temu, da je slovencev komaj 2 milijona, kar je toliko kot v vsakem MANJŠEM svetovnem mestu in nas procentualno gledano v svetu pravzaprav ni, dosegajo slovenski IP naslovi v svetovnih torrent omrežjih kar konkretne številke v procentih. Gleda na število prebivalcev po piratstvu za več tisočkrat presegamo ves ostali svet.


Če je to res. Se moramo tako tudi tržiti. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

dronyx ::

They have theaters in Slovenia? Well, I guess they need something to distract them from the fact they're living in Slovenia.

opeter ::

Še sreča, da ne pozna naše politike in raznih cirkusov npr. partizani vs domobranci. Ali pa pozna in je ravno zaradi tega napisal zgornji stavek?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

pegasus ::

Izi je izjavil:

... je za naš okus mnogo preveč "japonski" in "risankast",
Preveč? Prej premalo ...

Nikec3 ::

Ne bi rekel, da je film Slovencem tako hudo slab. Čeprav je res, da je za naš okus mnogo preveč "japonski" in "risankast", je po moje glavni problem, da je Slovenija v zadnjih letih postala ena najrevnejših držav na svetu in nimamo denarja niti za v kino.

Ni res. v Sloveniji je problem, da imamo obupen okus za filme. Ne bom rekel, da je Pacific Rim odličen film, je pa boljši od večine stvari, ki se v Sloveniji gledajo. Predvsem risanke in obupni sequeli. Pa pri nas se sci-fi ne gleda v kinu, ampak se ga piratizira.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

St235 ::

Če bi imel karkoli podobnega kinu bi bilo tudi več ljudi v kinu. Samo to kar imamo je pod vsako kritiko, še posebej v ljubljani. Konkretno sem šel gledat Pacific Rim v kolosej in me je vse minilo že pri tem, da sem se moral skregat kaj imam v torbi. Da ja ne bi prešvercal deci vode in tri bobi palčke.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Godzilla-Kong (film series) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
25854727 (738) mtosev
»

Elysium (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14538300 (17388) oo7
»

Ghostbusters (2016) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13026311 (16048) oo7
»

Pacific Rim 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
17222499 (14373) opeter

Transformers: Age of Extinction

Oddelek: Sedem umetnosti
377147 (5156) yoco

Več podobnih tem