» »

Port scanning

Port scanning

|Luka| ::

Zadeva je že malce nadležna.
Namreč na net sem priklopljen 24/7 in me cca. vsako uro nekdo "povoha" in skenira moje porte. Vidim tudi ip in vem, da je iz slo.
Kaj mi je storiti.

LP Lix

iration ::

Prijaviš njegovemu ISP-ju?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

|Luka| ::

Ja, samo problem je ta, da ima DU dostop in nima stalnega IP.
Bolj sem imel v mislih, da bi ga malce ustrašil>:D

LP Lix

Spajky ::

proggy SamSpade in pa naredi mu mini DDOS napad nazaj-rafal pingov!8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BaRtMaN ::

Lix: kater firewall maš?

|Luka| ::

Sygate Personal Firewall 5.0 Pro:D

LP Lix

koyotee ::

nabav si nortona! ps: ce vidv njegov ip ga nukaj pa ga bo fuknl dol
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

|Luka| ::

SPF tudi vidi njegov IP. Problem je v tem, ce on potem meme prijavi.

LP Lix

Keyser Soze ::

Port scan je verjetno nelegalno početje. Ali ne?

Ker če ni bi rad jaz podkuril nekomu, ki mi že nekaj časa najeda na računalu...
S katerim programom pa?

P.S.: Je možno, da je ta port scan posledica virusa in ne volje uporabnika Volje...
OM, F, G!

CCfly ::

Ker če ni bi rad jaz podkuril nekomu, ki mi že nekaj časa najeda na računalu...
S katerim programom pa?


Kot prvo skeniranje portov samo ne naredi nič drugega kot da "potrka na vsa vrata", da vidi če je tam kakšen servis / daemon. Zaradi tega ne vidim zakaj bi bilo to početje ilegalno. Ilegalna je morebitna uporaba teh podatkov.
Kot drugo imaš celo morje načinov skeniranja portov, kjer te je zelo težko zaznati.
Kot tretje naj te bo sram Keyser Soze. Kakšen BOFH pa si ?

cryptozaver ::

Sicer ne vem kaj pravi zakon, ampak poskusi mal 'potrkat' arnes pa bo tvoj ISP takoj dobil rahlo nervozno obvestilce... V kolikor so pa oni tvoj ISP pa ima pocetje lahko za posledico ukinitev accounta.

CCfly ::

Zelo verjetno res ne bodo navdušeni. Ne verjamem pa da je port scanning zajet v kazenskem zakoniku. Rekel bi da je v pogodbi s ponudnikom interneta tudi člen, ki govori o tej temi.

Keyser Soze ::

BOFH? Zdej nisem glih doma v tej terminologiji ampak a je to mišljeno kot pravi bastard ali tako bolj za šalo? Drugo upam da, zaradi zdravja.

Drugače pa. Arnes ni moj ISP.

1.5 Vsa vaša razmerja, odnosi, v katera stopate preko, ali s pomočjo VOLJE (preko oziroma v okvirih svetovnega spleta) s tretjimi osebami, so razmerja, odnosi izključno med vami in tretjimi osebami. V teh razmerjih, odnosih Voljatelj d.d., ne glede vrsto, vsebino, ali katero koli drugo lastnost razmerja oziroma odnosa, ni posrednik, sopogodbenik, sozavezanec ali pogodbeni partner niti vas niti tretje osebe. Razmerje s to tretjo osebo zavezuje izključno vas in tretjo osebo. Posledično VOLJATEL d.d. ni odgovoren za vaše ali pravice ali obveznosti tretje osebe. VOLJATEL d.d. tudi ni odgovoren za škodo, izgubo podatkov ali bolečine, ki bi jih utrpeli vi ali tretja oseba v teh razmerjih, odnosih ter ni dolžan vzpostaviti prejšnjega stanja niti vam niti tretji osebi.


5.3. V mejah, v katerih vaša uporaba oziroma uporaba katerekoli osebe, ki ste jo pooblastili sami ali za katero ste odgovorni (na primer roditelj oziroma skrbnik otroka), povzroči izgubo ali škodo tretji osebi soglašate, da boste podjetju VOLJATEL d.d. ali tretji osebi takoj po zahtevi povrnili kakršnokoli izgubo ali škodo, ki bo nastala podjetju VOLJATEL d.d. (posredno ali neposredno) ali tretji osebi, vključno z morebitnimi pravnimi in administrativnimi ali tehničnimi stroški, ki bi jih takšna uporaba lahko povzročila.


Ne vem. Port scan se mi ne zdi škodljiv, je pa lahko začetek škodljivega obnašanja... PA tudi v zgornjih pogojih ni opredeljen.

Tako da. Povejte mi en dober program, da naslednjič tistega ki meni trka na vrata opozorim, da sem doma...
OM, F, G!

CCfly ::

BOFH? Zdej nisem glih doma v tej terminologiji ampak a je to mišljeno kot pravi bastard ali tako bolj za šalo? Drugo upam da, zaradi zdravja.

:) Ne poznaš. Bastard Operator from Hell je kolekcija črnega humorja za admine.

Kami ::

Lahko pa da so okuženi z virusi in virusi skenirajo porte drugim...

Primoz ::

Lix ... dokler ni vedno en in isti ... in dokler se vse konča pri portscanu ... in dokler ti ne žre preveč pasovne širine ... je najbolje ignorirat (najmanj zgubljenega časa / volje / energije / živcev)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Keyser Soze ::

JA sam mi ni jasno BOFH pravi pomen. To je v bistvu fraza, ki pomeni kaj...

Operater z rožički>:D .

Vem, da je najbolje ignorirat. Saj ponavadi ne kliknem ko mi začne utripat ikona od SPFja. Dane spa sem, pa sem videl, da se en iz Arnesa nekaj muči...:\ Pa sem se zamislil, zakaj pa še jaz ne bi. Ker pomoje je bolj kakšen virus kot pa resna namera...

P.S.: Me pa še vedno zanima kateri program je OK za skenirat porte. Če ne drugega, vsaj za varnostno preverko.
OM, F, G!

Primoz ::

nmap
There can be no real freedom without the freedom to fail.

cryptozaver ::

Tole je tut kar uporabno!

BigWhale ::

Hmmm, tkole no... Ce bi meni nekdo vsak dan probaval a imam vrata in okna odprta, bi ga prijavil...

Logs are your friends... Keep them, save them, send them...

TyKee ::

Jaz pa bi zaprl vrata :> Po moznosti zaklenil z kaksno dobro kljucavnico :>

BigWhale ::

Sedis v ;lokalu, gledas svoj avto, vsake deset minut pa pride nekdo in mal vrata sprobava... Ti samo gledas? Ya, rite...

ql000 ::

ma dejte ga rajš vprašat kere porte mu sploh skenira!!!! ma grem stavit da so standardni za črve, ki lazijo zadnje cajte okrog!!!

Keyser Soze ::

Ja sej to mam filing. Bilo je pet portov skeniranih, pa ne vem katerih. Se ne spomnim.
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Torrenti, ISP-ji in zakonodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9924198 (22480) OmegaBlue
»

Kdo stoji za mail386.com? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6814970 (14970) Reycis
»

Voljatel morebitna konkurenca Telekomu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
272688 (2688) dr.J
»

Volji pada Speed?

Oddelek: Omrežja in internet
8930 (606) Predator
»

Zanimiva ponudba!

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
212166 (2166) Uporabnik

Več podobnih tem