» »

naslov 192.168.1.1 in modem

naslov 192.168.1.1 in modem

Aramis ::

Ali je možen dostop do modema s 192.168.1.1 naslovom, ko je vmes še router? Ker sedaj pridem samo v routerja.

black ice ::

Na routerju spremeni naslov. Očitno imata obe napravi ista naslova.

amigo_no1 ::

Če imaš 2 mrežni zelo enostavno, drugače mislim da ne gre, sploh če je router priklopljen v wan port.

Aramis ::

nimam... problem je, da morem v modemu vedno vrata na video nastavit, če hočem gledat siol tv na PC. Problem je, ker se mi nastavitve resetirajo, ko recimo ob nevihtah izklopim vse naprave.



Saj mi ni težko 2 kabla preklopit... ampak me je zanimalo če se da

Vaseer ::

Jaz na routerjih uporabljam DD-WRT in se dostop do modema uredi v nastavitvah, link: "http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Ac...
Pred tem je potrebno modemu in routerju določit različne IP-je. Predlagam da modemu pustiš privzeto, routerju pa nastaviš 192.168.X.1

Če se ti porti na modemu po rst ponastavijo, ponavadi pomeni, da nastavitev modem ni shranil. Določeni modemi nastavitve/spremembe shranijo samodejno takoj, ko spremeniš nastavitev. Določeni pa imajo za to namenski gumb "Save configuration".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vaseer ()

butec ::

Aramis je izjavil:

nimam... problem je, da morem v modemu vedno vrata na video nastavit, če hočem gledat siol tv na PC. Problem je, ker se mi nastavitve resetirajo, ko recimo ob nevihtah izklopim vse naprave.



Saj mi ni težko 2 kabla preklopit... ampak me je zanimalo če se da


zamenjaj modem, notranja baterija je zanič (ti ga oni zamenjajo brezplačno)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje routerja Siniope

Oddelek: Omrežja in internet
171322 (925) kratos
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194917 (4120) CyberDuck
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622224 (21140) MTB
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169423 (9092) Hanzek
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822868 (13695) umexteacher

Več podobnih tem