» »

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice

1
2
3

lopov ::

onyx 8-O

Glede poslovnih uporabnikov ima prav -- teh ne zanimajo podrobnosti in je tako kot je napisal -- drgnejo svoj program katerega obvladajo v nulo in ko je konec spoka domov. Če kaj crkne, pa naj bo to kateri izmed MS, linux ali kaj tretjega jih zanima le, kdaj bo popravljeno in če ne bo isti dan, ali gredo lahko predčasno domov.

Pri nas bom glasoval proti kupovanju Win8 zaradi čisto sebičnega vzroka -- ker se ne nameravam ukvarjati z uporabniki, kateri bodo, če jih same posadim pred monitor, vanj cel dan gledali ko tele in po 8h urah izjavili, da bi *res* radi kaj naredili, pa ne znajo in da nič ne dela. Dokler bo Win7 v prodaji in dokler se Win8 toliko ne razširi (če!), da bodo sami osvojili delo s sistemom, se v to smer ne bom pretegnil. Pričakujem, da se Win7 tudi poceni :)

dronyx ::

Kar se Microsofta tiče je daleč največja novost v Windows 8 Windows Store, samo smola, ko v poslovnih okoljih jim ne pustijo ničesar nameščat na računalnike, kaj šele da bi prenašali programe iz tržnice. Razumem pa Microsoft, kako z ihto in besom gleda Applovo in Androidovo tržnico, kjer se veselo obračajo milijoni in milijarde, sam pa ima najbolj razširjen OS na planetu, pa nobene uporabne štacune, kjer bi se delal biznis. :))

Architect ::

ti si resno strokovno povsem nepodkovan. vidiš izključno samo površinske reči.

Looooooka ::

lopov je izjavil:

onyx 8-O

Glede poslovnih uporabnikov ima prav -- teh ne zanimajo podrobnosti in je tako kot je napisal -- drgnejo svoj program katerega obvladajo v nulo in ko je konec spoka domov. Če kaj crkne, pa naj bo to kateri izmed MS, linux ali kaj tretjega jih zanima le, kdaj bo popravljeno in če ne bo isti dan, ali gredo lahko predčasno domov.

Pri nas bom glasoval proti kupovanju Win8 zaradi čisto sebičnega vzroka -- ker se ne nameravam ukvarjati z uporabniki, kateri bodo, če jih same posadim pred monitor, vanj cel dan gledali ko tele in po 8h urah izjavili, da bi *res* radi kaj naredili, pa ne znajo in da nič ne dela. Dokler bo Win7 v prodaji in dokler se Win8 toliko ne razširi (če!), da bodo sami osvojili delo s sistemom, se v to smer ne bom pretegnil. Pričakujem, da se Win7 tudi poceni :)

Ne pozabimo na lene tajnice, ki bodo pizdile, da so se komaj navadile na ribbon, pa jih spet "prevzgajajo".Se en izgovor, da manj naredijo. To bo vecji problem v firmah, kot pa tezavnost uporabe. Pac grski sindrom. . .najdi izgovor in ga molzi dokler se ga da.

dronyx ::

Architect je izjavil:

ti si resno strokovno povsem nepodkovan. vidiš izključno samo površinske reči.

Jaz ne delam za Microsoft, da bi bil lahko strokovno podkovan. V moje izobraževanje ni nihče vložil niti centa. Samo iz časopisov se pa težko naučiš kaj drugega, kot pa površinske reči. :D

Če bi me pa Microsoft kupil, potem pa z veseljem pisarim po forumih, kako bo njihov nov OS izboljšal produktivnost in omogočil višje dobičke lastnikom (tu bi zamolčal dejstvo, da so mišljeni lastniki Microsofta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

HroSCeK ::

onyx, lopov, Looo..ooka:
Se strinjam! V poslovnih okoljih je situacija malo drugačna kot domača uporaba.. Žal se nekateri tega ne zavedajo! Tudi sam nisem nek strokovnjak, sem zgolj informatik in me je groza, da bi sedaj nekomu, ki ni najbolj vešč uporabnik in je navajen delati z računalnikom samo toliko, da je stvar dokončana, naložim nek popolnoma drugačen OS!
Super, saj verjamem, da je po neki logiki Win8 zasnovan tudi za babice da lažje najdejo zadeve, samo v mojem primeru, kjer je recimo uporabnik navajen na XP, da mu naložim Win7 ali Win8, nebo najbolj najdušen! Nekateri tukaj se žal ne zavedate, da je taka sprememba ZELO velik stres za uporabnika, ki ni najbolj geek-ovske narave. V glavi imam uporabnico, ki me je dobesedno prosila, naj ji pustim XPje na računalniku, ker če bi ji zamenjal OS v kaj novejšega, bi se morala vse na novo naučit! Uporabnica je pa 5 let pred penzijo! A naj ji sedaj naložim Win8 ter Office 2010?
Poskusite se nekateri postavit v tako mišlenje. Ni vse v novih interface-ih, funkcijah in podobno.. Za nas, "geek-e" je tak prehod precej lažji! Osebno mi ni problem se prestavljati iz XP, Win7, Win8, Linux, osX.. Za tiste, ki pa nimajo toliko "veselja", pa taki prehodi ne pomenijo nič drugega kot vsaj slbo voljo!

Cold1 ::

Pričakujem, da se Win7 tudi poceni :)


Ti, ti, Lopov! :D8-)

------------------------------------

ti si resno strokovno povsem nepodkovan. vidiš izključno samo površinske reči.


V primerjavi s tabo morda?

Sicer pa, neprijeten vmesnik, četudi je povsem uporaben, bo vseskozi motil uporabnike ter povzročal nepotreben stres; in Metro, tak kot je ta hip, je neprijeten (o kaki boljši, ali vsaj enakovredni, uporabnosti pa ni ne duha ne sluha, IMO).

------------------------------------------

Če bi me pa Microsoft kupil...

Bi pa morali biti hudi denarci, mar ne... mislim, glede na to da se gre za nekaj takega kot je Metro.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Looooooka ::

Neuporaben za nas bi blo bl fer. Zivljenje je mal vec kot zajebavanje z upgrejdi in novostmi.
S tem se zabavamo izkljucno uporabnikih takih forumov.
Ostalo populacijo zanima samo funcionalnost.
Ce pride z enim klikom do maila ga ostalo ne briga.
Mi bi pa vmes ze 20 strani postov objavil in se pizdil glede tega, ce bi bil metro program hitrejsi v c#-ju al javascriptu.
Ko bi koncali bi bil ta isti uporabnik ze na Pagu in z iphonom postal slike na fb.
Briga jih tehnicna stran :)

Bananovec ::

dronyx je izjavil:

sirotka je izjavil:

Isto jokanje kot pri izdaji win7, viste, ... Pač dejte najprej orenk sprobat KONČNO verzijo, ko pride, potem pa jokajte, da vam ne paše. Sicer pa imate še vedno lahko win7.

Zaradi mene bi lahko še vedno imeli XP, pa ne bi bil svet zato nič slabši. Kar se mene teči služi OS za zaganjanje programov in nimam nobene potrebe, da bi se z njim igral in sestavljal kvadratke.

Pa tudi boljši ne. Glede na to, da se na uč opazi hitrejšo zaganjanje sistema in programov, je to zate nekoristno saj kot sam praviš
služi OS za zaganjanje programov
.

TL;DR
Razumemo, kaj si hotel povedati in tvoje mnenje tudi spoštujemo.

/sarcasm
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Cold1 ::

Ce pride z enim klikom do maila ga ostalo ne briga.

Do sedaj seveda niso prišli, mar ne?;) Sicer štekam poanto kvazi wigetov, ampak ne vidim neke nadgradnje glede na že obstoječe (ki se jih po mojih izkušnjah ne uporablja prav pogosto).

Ostalo populacijo zanima samo funcionalnost.

Start meni jo ima (hiter dostop do pogostih map, datotek in programov, njihovih hitrih seznamov in Okenskih nastavitev, pa še kompakten je); poleg tega pa ni bilo potrebe (in je še vedno ni) po zamenjavi menija z Začetnim zaslonom.

--------------------------------------------

Razumemo, kaj si hotel povedati in tvoje mnenje tudi spoštujemo.

Za nekatere (IMO nevljudne) osebke je to morda sarkazem, za druge pa morda dejanski pogled na mnenja, ki so bila izražena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

LedStorm+++ ::

dronyx je izjavil:

Tule imate en pogled glede primerjave XP vs. Vista vs. Windows 7. Jaz ne vidim nič revolucionarnega od XP do Windows 7. Praktično v nobenem pogledu (Aero vmesnik in slikice za prijavno okno so zame še vedno samo šminka).


Veš kolko dela je blo z Xpjem !!! Vedno počasnejši je bil, tako da sem ga moral formatirat že po parih mescih. Sedmica pa je čudež, do zdaj še ni šla v format ;)

Osmica pa bo polom. Odvisno... kaj bojo v finalu sčarali... Jaz bi jim predlal, da v namestilnik dajo 2 opciji: Metro in Tasbar. Tako bi zadovoljil oba segmeta uporabnikov namiznikov in tablc. :|

Če pa bo samo Metro... bo žalostno. :))
Pingvin :-)

kar-nekdo ::

Najbolse, da zacnete dos uporabljat, in pa zacnete s konji na morje hodit in rek vodo z vedrom si nosit :D, lahko se tudi v jamo preselite :D! Itak da se morjo stvari naprej razvijat, vsaj Microsoft ma jajca in dovol financ, da nekaj novega proba :P. Saj nikjer ne pise da morate uporabljati nove stvari.

dev ::

Js mam feeling da bom naložu win 8 le na prenosnik, ki ga imam za razvoj, na primarni kišti bom pa še vedno win 7 laufu :)
Fora je, da če nimaš win 8 ne moreš razvijat metro style apps. Heh...
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Cold1 ::

Veš kolko dela je blo z Xpjem !!! Vedno počasnejši je bil, tako da sem ga moral formatirat že po parih mescih.

To pripiši sebi, meni so XP-ji brez problema držali leta; Sedmica ti deluje, ker si ne nalagaš "dela" z njo (beri: ne uničuješ sistema z raznimi "optimizacijami").


Če pa bo samo Metro... bo žalostno.

MS je predaleč, da bi lahko do splovitve karkoli spreminjal, žal.

-------------------------------------

Najbolse, da zacnete dos uporabljat...

Ah ti ekstremizmi, vedno prikličejo nasmeh na obraz (mar nam je res zmanjkalo drugega gradiva za šale).:D

kar-nekdo ::

Malo mores, da ni tak monotono :D

Elysium ::

cekr je izjavil:

Jest imam Win8 nastavljeno tako, da se mi lahko direktno odpre v classic desktop.

Sicer pa ko enkrat zakapiraš(se navadiš), kako zadeva deluje, sploh ni tako napčno.


Saj problem ni v tem, da bi bilo treba kaj posebno zakapirat. Problem je bolj v tem, da mnogi, ki pišejo besne komentarje proti Metroju, le tega niso razen na slikah še niti nikoli videli.

Ker si ne znam predstavljati nekoga, ki naj bi imel celo univerzitetno izobrazbo, da bi bil vseeno tak idiot, da ne bi mogel poštekati te zadeve prej kot v eni urci.

lopov ::

Domači uporabniki (najbrž) ne bodo imeli problem z odločanjem in prilagajanjem, kaj pa narediti v firmi, kjer odločitev o prehodu pomeni kar nekaj dela tam, kjer ga najmanj želiš -- uporabnika učiš uporabljati sistem ker, roko na srce, tu izjem tako rekoč ni in se sam ne želi s tem ukvarjati, hoče neko instant rešitev, prec pa zdajle.

Imamo različne uporabnike, tudi po firmah. Jaz imam opravka s takimi, kjer (med delovnim časom) ni nikoli čas za kakršnekoli posege zato tudi vem, da lahko pričakujem odpor (tudi) z njihove strani. So nestrpni, neučakani in v preteklosti sem že imel banalno situacijo, ko se je bilo treba nekaj novega naučiti in je po 10 minutah tako rekoč rekel "fakof, dej mi mojo staro mašino nazaj, tole je preveč kompliciran" ... Who am I to argue?

lopov ::

Elysium je izjavil:

Saj problem ni v tem, da bi bilo treba kaj posebno zakapirat. Problem je bolj v tem, da mnogi, ki pišejo besne komentarje proti Metroju, le tega niso razen na slikah še niti nikoli videli.

Ker si ne znam predstavljati nekoga, ki naj bi imel celo univerzitetno izobrazbo, da bi bil vseeno tak idiot, da ne bi mogel poštekati te zadeve prej kot v eni urci.


Sem naložil zadnjo verzijo in fasal živčnega ker nisem mogel *na hitro* spremeniti tipa omrežja. Tam, kjer je v win7 možnost preklopa v win8 ni ničesar. Najbrž se da preko cmd, a se (še) nisem spravil googlat + moral sem vrniti laptop, tko da trenutno nimam "testnega" okolja. VM mi pa nekako ne diši :P

A ti sploh veš kolk "idiotov" z izobrazbo hodi naokoli in so preponosni da bi si vzeli čas za nekaj tako banalnega? Časovni limit si postavil prenizko, nekdo, ki se bo resno zavzel bo porabil kakšen dan, ker določene zadeve enostavno niso takoj jasne. Samo poglej messenger in mail, seveda metro aplikaciji, da ne bo pomote ...

lopov ::

Sem si vzel čas, malo pogledal naokoli in nekako prevladuje mnenje, kot ga je skušal izpostaviti onyx ... *khm* [snip]... strokovna javnost ocenila, da so Windows 8 skupaj z Metrojem navadna jajca!)[snip]

Win8 je predviden za domače uporabnike in tablice, predvsem slednje. O tem ni dvoma.

In seveda, viri:
Windows 8 Could Take A Decade To Reach Business Users
Windows 8: Not even Microsoft thinks businesses will use it
Why You Might Not Upgrade to Windows 8
Here's Why Windows 8 Is Shaping Up To Be A Giant Bomb For Business Users

Se pa MS nekaj "trudi" a (IMO) vseeno ne bo zaleglo ...
How Windows 8 Will Work for Your Business

Edit: zgoraj so zadetki z googla katere sem na hitro preletel in preveril, da vsebina vsaj malo ustreza temi. V enem od zadetkov precej na vrhu piše sledeče:

Loads of reviews have been written about Windows 8, including ours. Some loved it. Some hated it. But they all say the same thing: Windows 8 will require a major retraining for Windows users and there doesn't seem to be some great big advantage for all the relearning, particularly for business users.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

TechBeats ::

Architect je izjavil:

laiki, ki bodo zaupali samooklicani strokovni javnosti, recimo onyxu.

Kot če bi mehaniki cvilili da je nek proizvajalec avtov slab, ker ima grdo armaturno ploščo, za motor pa se ne bi zmenili.

idiotsko.


Al pa teb no, dej mal se umer. A se nisi že dosti izpovedal v drugi win8 temi? 8-O
AciD TriP

francek1 ::

Elysium je izjavil:

cekr je izjavil:

Jest imam Win8 nastavljeno tako, da se mi lahko direktno odpre v classic desktop.

Sicer pa ko enkrat zakapiraš(se navadiš), kako zadeva deluje, sploh ni tako napčno.


Saj problem ni v tem, da bi bilo treba kaj posebno zakapirat. Problem je bolj v tem, da mnogi, ki pišejo besne komentarje proti Metroju, le tega niso razen na slikah še niti nikoli videli.

Ker si ne znam predstavljati nekoga, ki naj bi imel celo univerzitetno izobrazbo, da bi bil vseeno tak idiot, da ne bi mogel poštekati te zadeve prej kot v eni urci.

Pa mi napiši en vzrok, zakaj bi se morali z novim lookom zajebavat? Saj nismo na modni reviji, z Androida pa dol ne grem(ker očitno ciljajo na to, da bi uporabniki prešli na win8).
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Cold1 ::

Win8 je predviden za domače uporabnike in tablice, predvsem slednje. O tem ni dvoma.

Ja, stara dobra logika "podjetja bodo pač počakala, domači uporabniki pa bodo kmalu prešli na novo platformo"; samo en čisto majhen problem je z njo: motivacija v podjetjih (dobiček, lažje delo) je mnogo močnejša (če je prisoten kak opazen napredek, seveda), motivacija pri domačih uporabnikih pa se prej ko slej vrti zgolj in samo okrog tega kako privlačna je novost.

Problem Metroje pa je v tem, da nalašč ni zasnovan tako, da bi bil privlačen (na to se je pred časom MS ponosno skliceval), mišljen je kot vmesnik, ki minimalno izstopa, to pa hkrati pomeni, da je sam po sebi bolj slab povod za nakup oz. uporabo.

In kaj potem ostane, kateri razlog za prehod na W8 naj bi zmamil uporabnike? Hitrost? Zanesljivost? Varnost? So Okna 7 mar počasna, nezanesljiva ali ne-varna? In konec koncev, so mar to vprašanja, ki rojijo po glavi domačim uporabnikom?

In potem je tu iPad, ki je eleganten in uveljavljen; dejansko mi ni jasno kako si MS predstavlja spopad med kockastim Metrojem (ki deluje kot izdelek iz 80. let prejšnjega stoletja) in zadnjo Jabolčno kolekcijo, ki ji elegance in privlačnosti pač ne manjka.

dronyx ::

Windows 7 je evolucija Windows XP in po mojih izkušnjah so tudi navadni uporabniki, ki niso neki računalniški geeki, brez težav preklopili na nov sistem, ko si jim zamenjal računalnik. S kakimi naprednejšimi nastavitvami se oni itak ne ukvarjajo oziroma jih imajo celo zaklenjene, desktop in ikone se pa niso spremenili. Morda je bilo še največ iskanja kako se na hitro pride na desktop, ker je bila včasih ikona za to zraven gumba start oz. na levi, v Windows 7 se je pa znašla čisto na desni.

Windows 8 je pa praktično nov OS s stališča uporabniškega vmesnika. Jaz sem imel težavo že samo s tem, da sem našel gumb za izklop, skrit nekje med settings, pri čemer (če se prav spomnim) ni na ekranu nobene vizualne informacije, kako priti do teh settings, ampak nekje na desnem robu ekrana malo na slepo klikaš, pa se ti prikaže, ali pa tudi ne.

In zelo previdno, ko bo kdo spet napisal kakšno žalitev, ker bom udaril nazaj! Spoštujem pa, če se z mojim mnenjem ne strinjate, samo to napišite na kulturen način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Phantomeye ::

Določeni osebki tu gor očitno ne vejo, kaj je povprečen uporabnik računalnika, ker ne razumejo koncepta uporabnosti.

Povprečni uporabnik računalnika je oseba, ki jo zmede, če ji premakneš bližnjice na namizju. Kaj se bo šele zgodilo nekomu, ki računalnik uporablja že 10 let (pa nima pojma kako računalnik deluje, tako kot jaz pojma nimam o hardwareu avtomobilov - pa to ne pomeni, da ne morm vozit avtomobila)in bo naenkrat je VSE drugače. Frustracije ob tem so NESKONČNE. Še prehod iz W7 ali XP na UBUNTU/OSX je lažji.

Še jaz, ki se imam za naprednega uporabnika, sem rabil kar nekaj časa, da sem našel kako ugasnit računalnik, pa da sem našel nastavitve (k maš metro style nastavitve pa W7 style nastavitve in pol ti ni jasno, kje je kaj)

Windows 95, windows xp, windows vista, w7. Vse to deluje na isti princip (+ par vizualnih sprememb). Windows Metro ima pa spremenjen koncept IN BO predstavljal nočno moro.

Clovek, ki je napredni uporabnik NIKOLI ne sme sebe uporabiti kot primerjavo da bi videl, kako je sistem usable. NIKOLI. S tem sam sebe spravljaš v zablodo.

Če dam jaz fotru gor METRO, POJMA NE BO IMEL. Pa z mojim fotrom ni nič narobe (razen tega, da je povprečni uporabnik). Operacijski sistem mora bit logičen vsem in to takoj.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

MS je nekaj govoril okoli vodiča ob prvi uporabi sistema. Nekaj podobnega je menda bilo pri 3.1 > 95 oz. 95 > 98.

Cold1 ::

In zelo previdno, ko bo kdo spet napisal kakšno žalitev, ker bom udaril nazaj! Spoštujem pa, če se z mojim mnenjem ne strinjate, samo to napišite na kulturen način.

Ne pusti se znervirati tečnim trolom, no.:P


In ja, skrivanje zmogljivosti uporabniškega vmesnika je izjemno problematičen aspekt Metroja.

----------------------------

Če dam jaz fotru gor METRO, POJMA NE BO IMEL. Pa z mojim fotrom ni nič narobe (razen tega, da je povprečni uporabnik).


Poguglajte: Chris Pirillo's dad tries Windows 8
Poučen prikaz prve reakcije, IMO.

darkolord ::

Windows 95, windows xp, windows vista, w7. Vse to deluje na isti princip (+ par vizualnih sprememb). Windows Metro ima pa spremenjen koncept IN BO predstavljal nočno moro.
Ah bejž. Že pri XP -> Vista/7 je bil vik in krik, kako je to "čist drugač" (ni več Start knofa, v superbaru ni več napisov, nastavitve so drugačne, ...).

Navadnemu uporabniku bo čisto vseeno, dokler bo le imel vse stvari, ki jih potrebuje.

Operacijski sistem mora bit logičen vsem in to takoj.
Nemogoče.

dronyx ::

Meni osebno se zdi desktop z ikonami (pri uporabi miške in tipkovnice) nekaj podobnega kot volan pri avtomobilu. Morda volan komu res deluje zastarelo in bi si ga kakšen nadebuden mlad oblikovalec najraje znebil, ampak imajo ga pa že zelo dolgo časa tako najcenejši, kot tudi najdražji avtomobili. Koelsa in motorje se upravlja pa z balancami. Ciljam na to, da je potrebno uporabniški vmesnik prilagoditi posamezni napravi, ne pa poenotiti. Nenazadnje so gladko pogorele tudi ideje, da bi imeli en daljinski upravljalec za vse naprave, ker je bistveno drugače upravljati klimo, kot pa sodoben televizor.

lopov ::

@Phantomeye +1

To z bližnjicami na desktopu je ena bolj pogostih "for", bohnedaj da se spremeni še ikona (recimo fajl asociira z drugim programom!).

In se strinjam, treba se postaviti v kožo "povprečnega" uporabnika pa še takrat se ne da predvideti vseh ^n scenarijev, kaj vse je/bo narobe.

Gumb za izklop -- ctr+alt+del, pol naprej je pa znano 8-)

darkolord ::

onyx: W8 ima še vedno desktop z ikonami.

dronyx ::

lopov je izjavil:

Gumb za izklop -- ctr+alt+del, pol naprej je pa znano 8-)

Ker ni šlo drugače sem zadnjič eni uporabnici po telefonu poskušal razložiti, naj stisne CTRL+ALT+DEL. Najprej sva morala razčistiti, kje so sploh te tipke na tipkovnici, potem v kakšnem vrstnem redu se jih pritisne in zakaj pri njej ni efekta. Po nekaj časa sem obupal in se na daljavo prijavil na računalnik. :)

darkolord je izjavil:

onyx: W8 ima še vedno desktop z ikonami.

Seveda ima, samo je ta nekje v ozadju, predvsem me pa moti shizofrenost Windows 8, ko dejansko ne veš, ali se neka nastavitev v Metroju odraža tudi v "desktopu", ali je potrebno vse dvakrat nastavljati itd. Predstavljaj si, kako bi izgledal OS, če bi Microsoft od Windows 3.0 naprej vlekel s sabo vse desktope za tiste, ki ne zmorejo prehoda. To je meni neumno. Odločite se vendar, kaj želite. Ne pa da ne morejo sprejeti odločitve, potem pa naredijo tak gnil kompromis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Phantomeye ::

dronyx je izjavil:

lopov je izjavil:

Gumb za izklop -- ctr+alt+del, pol naprej je pa znano 8-)

Ker ni šlo drugače sem zadnjič eni uporabnici po telefonu poskušal razložiti, naj stisne CTRL+ALT+DEL. Najprej sva morala razčistiti, kje so sploh te tipke na tipkovnici, potem v kakšnem vrstnem redu se jih pritisne in zakaj pri njej ni efekta. Po nekaj časa sem obupal in se na daljavo prijavil na računalnik. :)

darkolord je izjavil:

onyx: W8 ima še vedno desktop z ikonami.

Seveda ima, samo je ta nekje v ozadju, predvsem me pa moti shizofrenost Windows 8, ko dejansko ne veš, ali se neka nastavitev v Metroju odraža tudi v "desktopu", ali je potrebno vse dvakrat nastavljati itd. Predstavljaj si, kako bi izgledal OS, če bi Microsoft od Windows 3.0 naprej vlekel s sabo vse desktope za tiste, ki ne zmorejo prehoda. To je meni neumno. Odločite se vendar, kaj želite. Ne pa da ne morejo sprejeti odločitve, potem pa naredijo tak gnil kompromis.


Jst ce bi ze su spreminajt koncept, bi skenslal desktop, pa OS preimenoval iz windows to something else.

darkolord ::

onyx: metro ni zamenjava za desktop. Desktop aplikacije bodo ostale še precej časa.

Kar se navadnega uporabnika tiče, je sedaj zamenjan le start meni.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

darkolord je izjavil:

Windows 95, windows xp, windows vista, w7. Vse to deluje na isti princip (+ par vizualnih sprememb). Windows Metro ima pa spremenjen koncept IN BO predstavljal nočno moro.
Ah bejž. Že pri XP -> Vista/7 je bil vik in krik, kako je to "čist drugač" (ni več Start knofa, v superbaru ni več napisov, nastavitve so drugačne, ...).

Navadnemu uporabniku bo čisto vseeno, dokler bo le imel vse stvari, ki jih potrebuje.

Operacijski sistem mora bit logičen vsem in to takoj.
Nemogoče.


Veš kaj je skupna točka večini aplikacij, ki imajo menuje?

Da je glavni menu na vrhu in da gre File, Edit View, itd...
In zakaj je to tako? Zato, se uporabniki NE zajebavajo z arhitekturo aplikacijskega okna, da ne iščejo stvari, ki niso neposredno povezane z primarno funkcijo programa, zato da lahko takoj začnejo uporabljat program. Torej, da nekaj že znajo od prej.

Predstavljaj si programe, kjer ima vsaka verzija čist svoj način prikaza menujev. To bi bil kaos.

In ravno to metro prinaša. Še en korak več. Metro je super za tablice, za DESKTOP je pa še ena frustracija več.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

darkolord je izjavil:

onyx: metro ni zamenjava za desktop. Desktop aplikacije bodo ostale še precej časa.

To mene tudi zanima. Kaj je dejansko Metro? Novi desktop, nova platforma za aplikacije...kaj? Govora je tudi o nekih Metro aplikacijah, ki jih še ni. Kako naj bi pa te izgledale in v čem naj bi bile drugačne od klasičnih Windows x32 ali x64 aplikacij? Kakor sem na hitro zasledil pri Metroju je tendenca v smeri, da ni več nekaterih vizualnih informacij, kje se da klikniti, ampak naj bi moral človek po novem ugibati, ali brati priročnik. To osebno mene zelo moti, verjamem pa, da je lahko taka praksa pri telefonih in tablicah.

Cold1 ::

Kaj je dejansko Metro?

Vmesnik namenjen dotiku (pa še kakšen drug namen je zraven); na namiznih Oknih je zato da bodo imeli čim več uporabnikov in zato da se jih čim prej seznani z novim vmesnikom (v pomoč prodaji telefonov in tablic).

Phantomeye ::

Cold1 je izjavil:

Kaj je dejansko Metro?

Vmesnik namenjen dotiku (pa še kakšen drug namen je zraven); na namiznih Oknih je zato da bodo imeli čim več uporabnikov in zato da se jih čim prej seznani z novim vmesnikom (v pomoč prodaji telefonov in tablic).


bi bilo pa kul, da bi mel laptopa, k bi namesto tipkovnice mel zaslon na dotik... in bi bil metro prikazan na temu zaslonu, na main screenu bi mel pa lepo desktop. V takem primeru bi pa clo premislil o metroju na pc-ju

dronyx ::

Cold1 je izjavil:

Kaj je dejansko Metro?

Vmesnik namenjen dotiku (pa še kakšen drug namen je zraven); na namiznih Oknih je zato da bodo imeli čim več uporabnikov in zato da se jih čim prej seznani z novim vmesnikom (v pomoč prodaji telefonov in tablic).

To je po prvem vtisu tudi moje mnenje. Metro je reklama za sistem, ki naj bi bil prvenstveno doma na tablicah in telefonih, je pa ta reklama tako nadležno narejena, da se ti privzeto štarta na domačem namiznem računalniku in celo na strežniku.:D

darkolord ::

Phantomeye> Zato, se uporabniki NE zajebavajo z arhitekturo aplikacijskega okna, da ne iščejo stvari, ki niso neposredno povezane z primarno funkcijo programa, zato da lahko takoj začnejo uporabljat program.

No, ravno Metro to ponuja. Kaos, ki ga omenjaš, je na stotine funkcij, zakopanih v menije, ukazne in orodne vrstice.

Tebi se zdi tole Kaos?

Mail 1


Mail 2




onyx> Kakor sem na hitro zasledil pri Metroju je tendenca v smeri, da ni več nekaterih vizualnih informacij, kje se da klikniti, ampak naj bi moral človek po novem ugibati, ali brati priročnik.

Kako pa veš, da moraš klikniti File za Print, Edit za Paste itd.? Poglej zgornji slikici pa povej, če bo treba ugibati, kam mora uporabnik klikniti?

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

Kako naj bi pa te izgledale in v čem naj bi bile drugačne od klasičnih Windows x32 ali x64 aplikacij?

Mah, saj imaš razne prototipe naokrog po spletu; poanta je v umikanju GUI-ja v ozadje in jasnemu predstavljanju samih podatkov brez motenj (so pa, po mojem mnenju, v poskusu, da poenostavijo vmesnik, šli krepko predaleč).


...ni več nekaterih vizualnih informacij, kje se da klikniti, ampak naj bi moral človek po novem ugibati, ali brati priročnik.

Ja, predaleč so šli...

----------------------------------

Poglej zgornji slikici pa povej, če bo treba ugibati, kam mora uporabnik klikniti?

Samo tistole je res... ahem... grd vmesnik.:|

dronyx ::

@darkolord: Hočeš reči, da je Microsoft po vseh teh letnih prišel do spoznanja, da je vse to kar je počel za navadnega uporabnika čisti overkill in da je potrebno ven zmetati tisoče nekih nepotrebnih funkcij? Saj če Officu 2010 odvzameš čuda (nepotrebnih) ikon in menijev dobiš na koncu Write, kjer je samo opcija poravnave besedila, spreminjanja fontov, shranjevanja in tiskanja. Ampak to težko meni prodaš kot revolucijo.

Te slikice, ki si jih nalepil zgoraj, so kot bi jih vzel iz tistega malega prenosnika, ki stane par dolarjev in je namenjen za izobraževanje otrok v manj razvitih državah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

@BigWhale: Če so te točkice vse, potem gre dejansko skoraj za isti OS. Jaz delam z Windowsi nekje od 1993, pa ne samo s svojimi, ampak pomagam in rešujem dnevno težave tudi drugih (trenutno 500 in nekaj postavitev XP in Windows 7). Nekaj malega moram kljub vsemu vedeti, če ne ne bi nič funkcioniralo, se ti ne zdi?

Je pa seveda res, da za nekega gamerja, ki bi rad igral igro, napisano za DX 11 (recimo Battlefield 3) predstavlja Windows 7 čisto drug svet, glede na XP, ker mu ta igra na XP enostavno ne bo delovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Cold1 ::

Ampak to težko meni prodaš kot revolucijo.

Na tablicah je poenostavitev nujna, tak trend je namreč vzpostavil Apple (se mi pa zdi da nameravajo prav potuhnjeno pripeljati dobro staro kompleksnost nazaj v iOS skozi zadnja vrata; takrat zna sprememba vse ostale zopet zalotiti s spuščenimi hlačami).

------------------------

Mimogrede, mar BF3 nima DX9 načina?

darkolord ::

onyx> Hočeš reči, da je Microsoft po vseh teh letnih prišel do spoznanja, da je vse to kar je počel za navadnega uporabnika čisti overkill in da je potrebno ven zmetati tisoče nekih nepotrebnih funkcij?

Ne. Tisti app zgoraj bo npr. zamenjava za Windows Mail, ne za Outlook.

onyx> Ampak to težko meni prodaš kot revolucijo.

Kdo ti hoče prodati revolucijo?

onyx> Te slikice, ki si jih nalepil zgoraj, so kot bi jih vzel iz tistega malega prenosnika, ki stane par dolarjev in je namenjen za izobraževanje otrok v manj razvitih državah.

Na žalost imajo tisti prenosniki za par dolarjev precej bolj komplicirane (in tudi vizualno manj privlačne) vmesnike.

dronyx ::

Cold1 je izjavil:

Mimogrede, mar BF3 nima DX9 načina?

Ne, kakor jaz vem je pogoj Vista ali več in BF3 se mi zdi je bil velik pospešek za nakupe novih računalnikov in zamenjave XP-jev na domačih računalnikih.

Cold1 ::

Na žalost imajo tisti prenosniki za par dolarjev precej bolj komplicirane (in tudi vizualno manj privlačne) vmesnike.

True:)); samo kaj ko MS ne tekmuje z njimi.

dronyx ::

Tole sem skopiral iz spletne strani, kjer so opisane največje razlike med XP in 7:

4. Documents and Settings

The Documents and Settings folder, the location for all protected personal files and folders, has been replaced with a simple Users folders. Not a big deal, but many tech support personnel have spent hundreds of hours answering the simple question of where the Documents and Settings folder went in Windows 7.

To leti na komentarje, kjer se mi posmehujejo ker trdim, da so razlike med XP in 7 večinoma samo šminka. Tole zgoraj ne sodi niti v kategorijo šminka, ampak traparija (podobno se v Windows 7 ne reče več Moj računalnik, ampak samo še Računalnik). :))

Metro bodo pa lahko reklamirali, da ima že serijsko vgrajenega odjemalca za Facebook in Twitter (če ga seveda ima?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

fantje, zapustite rajši računalniški svet.

ne samo da ne boste videi popolnoma nobene razlike med XP in win7, ne boste imeli niti časa za ženo saj boste pri 50ih letih cel vikend čepeli na slo-techu in jamrali da ne razumete najnovejšega OS.
Mislm oprosti samo da rečeš da ni razlike med winXP in win7 moraš biti pa res prav specialen :D Niti nevem več ali trolaš ali res gledaš samo na videz operacijskega sistema, za ostalo pa ti ni mar?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Traparija je kvečjemu to, da nekdo poskuša priti v Documents and Settings mapo, pa ni dovolj sposoben, da bi jo našel.

dronyx ::

Architect je izjavil:

fantje, zapustite rajši računalniški svet.

To se mi ni zdi konstruktivni prispevek k polemiki glede Windows 8.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi slabe prodaje telefonov razmah Windows 10 nekoliko za pričakovanji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12031380 (27625) klinker
»

Windows 8.1 RT umaknjen zaradi težav, že popravljen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11742402 (38456) Looooooka
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062464 (46397) HupChup
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937861 (32435) Lonsarg
»

CES 2012: Kaj smo izvedeli o Windows 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9730310 (24023) Bistri007

Več podobnih tem