» »

Kakšen tih, hiter (odziven) PC za domačo rabo?

Kakšen tih, hiter (odziven) PC za domačo rabo?

ziu ::

Živjo.

Kupujem nov PC za domačo rabo - torej predvsem internet, Office, glasba, igranje iger ni pomembno.

Pomembno mi je, da bo PC tih, da bo hitro odpiral programe, predvsem pa, da bo z lahkoto prebavljal veliko število naenkrat odprtih zavihkov v brskalniku (torej, predvidevam, sta pomembna predvsem procesor in RAM). Po možnosti bi želel, da je ohišje čimbolj estetsko (minimalistično - kakšne variante podobne tem HP-jem: http://www.pricaraj.si/index.php?page=s... in "mini" velikosti. Pomembna je seveda tudi nizka cena.

Glede na to, da imam itak še laptop in PC ni ravno "must have now" nakup, me zanima tudi, ali se v prihodnjih mesecih (recimo do oktobra) obetajo kakšne večje inovacije, da bi se splačalo počakati z nakupom.

Hvala za pomoč. Lp
  • spremenil: ziu ()

darkkk ::

Konec poletja naj bi prišel ven Trinity, ampak to je bolj netbook serija procesorjev in te še ene pol leta ne zanima preveč.
Takisto pride takrat enkrat ivy bridge i3 serija ven, ampak bo najbrž predraga.

Nekaj v smeri bo office proof za nekaj časa in hitro/odzivno in majhno.
- A8 (A6) + miniITX plata + ram ~ 230€ (in ima celo nekaj 3d grafične podpore)
- i3 2100T + miniITX + ram ~250€ (grafika glih da je)
Ohišje po tvoji izbiri. (prvi sistem rabi vsaj 150W napajalnik, drugi pa dosti manj)

Lahko pa kak htpc Fusion oz. Atom procom, ampak to je bolj tolk da je (tule zna bit trinity zanimiv)

amigo_no1 ::

Za disk vzami ssd.

BlaY0 ::

ziu je izjavil:


Kupujem nov PC za domačo rabo - torej predvsem internet, Office, glasba, igranje iger ni pomembno.

Ne vem zakaj bi za to nucal nov računalnik. Doma sem si omislil enega 3 leta starega C2D Lenovo ThinkCentre M58. Notri je disk, 4GB rama grafika je pa onboard Intel in ima DisplayPort ter VGA priklop. Zadeva je skoraj popolnoma neslišna, sliši se praktično samo disk pa še to če bi pravega izbral, se ne bi. Dal sem pa 90 EUR pol leta nazaj. Edini problem takšnih računalnikov je ponavadi "nekonvencionalen" napajalnik. Če ti gre, imaš problem ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mini ITX računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10422425 (18293) Dr_M
»

Tih, odziven, poceni PC

Oddelek: Kaj kupiti
264396 (3560) trnvpeti
»

Računalnik do 250€

Oddelek: Kaj kupiti
183469 (3035) opeter
»

Kaj naj kupim, o zadevah nimam nobenega pojma

Oddelek: Strojna oprema
142125 (1779) filip007
»

Prenovljen Mac Mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7124342 (22126) gazibo

Več podobnih tem