» »

Navigacija za avto?

Navigacija za avto?

toxius ::

Verjamem da je najbrž veliko tem bilo o tem napisanih, ampak vseeno potrebujem nasvet kaj kupiti?

Iščem novo navigacijo, ki NI pametni telefon in aplikacija v stilu sygic, copilot, ipd... ampak kar napravo z malo večjim zaslonom.

Najbolj me zanima kaj kupiti, da ima najboljše karte (ostala šminka me ne gane, kot je TMC, bluetooth, predvajanje slik...) in da po možnosti vključuje še 1 leto možnosti update-a kart...

Budget je nekje do max 180€...

Hvala za vse informacije.

Bellzmet ::

Kupi Garmina.

toxius ::

Bellzmet je izjavil:

Kupi Garmina.


Hehe, upam na bolj konkretne odgovore. To sem že sam zbrskal do sedaj, da je garmin glede kart nekako med boljšimi... Je kje kakšna zanimiva akcija, ki vključuje točno določen model z nekim letnim subscr. za update kart....

St235 ::

Garmin že dolgo ni več "edina" prava izbira. Osebno sem zelo zadovoljen z Igo, karte so več kot primerljive z Garminom ob enem pa že vstopni modeli ponujajo večjo fleksibilnost kar se tiče nastavitve poti. Bolj se mi dopade predvsem 3d plus pogled (ne pride do izraza v slo) in bolši lane assistant ter Sign posts.

Drugače ima petrol akcijo za Nuvi (garmin) in mio za 130€. Mio pri tem ponuja brezplačno posodabljanje kart dve leti po nakupu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

toxius ::

sem našel rešitev, je malo dražje ampak je opcija doživljenjski update kart Evrope :)

http://www.garmin.si/view_product.php?p...

floyd1 ::

Ker se z garminom nisem igral že nekaj let - a za SLO (CRO) še vedno rabiš Adriaroute, ali pa je njihova (osnovna, ki jo dobiš zraven) kartografija že tudi tu poštimana?

toxius ::

Imam luštno dekle, ampak sem tudi velikokrat sam na cesti ;)

SLO_Matej ::

Saj lahko za vsakega Garmin nüvija dokupiš nüMaps Lifetime za 99 eur, ki omogoča doživljenjske nadgradnje kartografije do 4-krat letno.

Utk ::

Kupi karkoli razen garmina. To "doživljenjsko"...upam, da veste, da je to do konca življenja vaše naprave in ne vašega. S tem, da se bo garmin odločil kdaj bo to življenje končano, ne vi.

toxius ::

To vse je RES ;) ampak dobil sem ga za 180€, prejšnjo čungalunga navigacijo sem kupil v Hoferju za 100€ (ekran crknil po dobrem letu uporabe - en mesec po izteku garancije), če bi hotel ENKRATNO posodobiti karte, bi plačal za karte Evrope 54€, čez pol leta ponovi vajo... pri tej varianti pa bom imel vsaj 2-3 leta napravo, ki bo up to date...

Invictus ::

TomTom tudi ni slab.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kr_Edn ::

Ti brskanje tule kaj pomaga?

http://www.alter.si/tabla/ubbthreads.php

( Poglej pod Ostale navigacije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr_Edn ()

francek1 ::

Utk je izjavil:

Kupi karkoli razen garmina. To "doživljenjsko"...upam, da veste, da je to do konca življenja vaše naprave in ne vašega. S tem, da se bo garmin odločil kdaj bo to življenje končano, ne vi.

Profesionalci uporabljamo Garmine; ostali si pa lahko privoščite, da vas navigacija "sprehaja"...
Čeprav mi je način navigiranja že zastarel(dosti bolj všečen je Sygic) je treba priznat, da ima vsaj po Sloveniji Garmin zaenkrat najboljše karte.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Utk ::

Ni treba nič priznat. Mio ima vsaj tako dobre zemljevide kot garmin. Celo garminov predstavnik je v intervjuju priznal to, kar pomeni, da ima Mio verjetno še boljše. Poleg tega ne zablokira po vsakem tunelu, kot nekateri garmini. Bolj robustno ohišje. Kolk sem jaz primerjal, te garmin glih tolk sprehaja naokoli kot vsi drugi, kakšno pot zadane bolje, kakšno slabše. Končno tudi cena miota ni nič nižja od podobnega garmina, pa tudi ni razloga da bi bila. Ne obstaja več samo garmin, to je treba priznat.

Bellzmet ::

No to bi pa res rad videl link do intervjuja, kjer je Garminov predstavnik rekel, da imajo pri Mio vsaj enako dobre zemljevide?

SLO gamer ::

Po mojem mnenju je najboljši GoClever. Mape so zelo natančne. Do zdaj pa me je tudi vedno pripeljal do želenega naslova.
http://goclever.com/si/si/navio_700vplu...
http://www.mimovrste.com/artikel/318000...
http://www.mimovrste.com/artikel/318000...
Gamer PC & game on

Utk ::

Bellzmet je izjavil:

No to bi pa res rad videl link do intervjuja, kjer je Garminov predstavnik rekel, da imajo pri Mio vsaj enako dobre zemljevide?

http://dnevnik.si/novice/svet_vozil/104...
Itak nima garmin niti mio niti nihče drug svojih zemljevidov, ampak uporabljajo bolj ali manj iste, razlika je samo kako hitro vnesejo spremembe v svoje updajte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tinlad3n ::

Kupi nek tablični računalnik ekran naj bo 7". Se da dobit že za 120€.

Nato na tablico naloži Sygic in kupi nosilec za v avto in polnilec.

Boš najbolj zadovoljen, pa še muziko boš lahko predvajal na AUX vhod v avtoradio pa še kakšen film boš lahko pogledal, če se boš želel kje ustavit za počitek. :)

šernk ::

prejšnjo čungalunga navigacijo sem kupil v Hoferju za 100€ (ekran crknil po dobrem letu uporabe - en mesec po izteku garancije),


si ziher? hofer ima praktično na vse 3 leta garancije od škarij pa do PCja.

ps: a se da kje dobiti dobre karte za navigon navigacijo, ali pa vsaj katere karte podpira. kar mi je včeraj naložilo gor, sem skoraj na mestu umrl od smeha. ne da me od A do Ž želi peljati preko W, temveč želi te peljati tudi preko ceste, katera že vsaj 20 let ni prehodna, kaj šele prevozna. ne vem al so karte res tako slabe ali pa so stare cca 50 let, ker že vsaj 30 let obstajajo nove poti, ki jih nima vrisanih in to govorim le za moje območje v razdalji 3km, vse ostalo raje nisem gledal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tinlad3n ::

Pa ne Navigona uporabljat! Smrade od smrada je ta Navigon.

Sygic ga owna. Zadeva je res super in karte so točne (vsaj toliko, kolikor sem jaz uporabljal).

šernk ::

in katere karte delujejo na sygic? topmap?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tinlad3n ::

TomTom

šernk ::

za slovenijo izgledajo mape super na netu, ampak zalomi se pri srbiji.

očitno bo treba čakat na igo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bellzmet ::

Utk: hvala za link. No, če bi jaz bil uvoznik za Garmina nikoli ne bi dal takšne izjave.

lp

draciel ::

Garmin je mene zelo razočaral. Lani ko smo šli s Paga, me je vodil domov po nekih čudnih poteh. Za piko na I, je pokazalo da morm it na še en trajekt in od tam domov ( ko sem bil že z glavnega trajekta ). lol, garmin i will never see you again. ( btw: nastavitve so bile default. Nisem spreminjal karkoli ..npr brez plačljivih cest itd ).

Sedaj imam sygic. Zgleda obetaven. Bomo videli kako bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

urosh ::

@toxius - v hoferju ima vse 3 letno garancijo, kolko vem...

šernk ::

čakam tudi sam ta odgovor glede hoferja, pa ga očitno ne bo, ker ali ekran ni crknil ali pa naprave sploh nikoli ni imel.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero navigacijo priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
4911765 (8071) scipascapa
»

Katero navigacijo kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
3911963 (5285) Tomson
»

GPS Navigacija - katero izbrat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206645 (4107) Frenckie
»

GPS navigacija za avto

Oddelek: Kaj kupiti
3011493 (9187) Mavrik
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338615 (7121) gti85kw

Več podobnih tem