» »

nakup led televizorja?

nakup led televizorja?

kronos_10_ ::

Stari tv nam gre počasi h koncu in gledamo za novega. Pri izbiri smo v veliki dilemi saj ne vemo kaj kupiti. Pa začnimo najprej z prvimi vprašanji ki bi veliko vplivale na mojo odločitev.
Katera znamka je vam najboljša?...Če izbirate med LG, Samsung in Philips?
Kaj menite o 3D tehnologiji?..na začetku sem slišal pravit da to je prihodnost in da bodo začeli se oddajat programi v 3D. Nato pa sem tudi slišal da to je pač 3D na slepem tiru da je brez pomena in zato jih prodajajo tako poceni da se jih čimprej znebijo ker drugo leto recimo ali pa čez dve pride nadgradnja HD-ja.
Po resnici sem sam gledal 3D led televizor. Ali se splača ga kupovat ali naj raje vzamem navadnega? Ima kdo kake izkušnje? In še me zanima ali pri pretvarjanju iz 2D v 3D je zelo opazit razliko ali ne ker pač 3D snemani filmi imajo posebne efekte?
Hvala za odgovore.

MK99 ::

Sam sem v zadnjih 2 mesecih kupil 3 televizorje, vse Samsung.
Si lahko na mimovrste prebereš moja mnenja, v kolikor te zanima:
http://www.mimovrste.com/artikel/135022...
http://www.mimovrste.com/artikel/135022...
http://www.mimovrste.com/artikel/135020...

Na kratko pa.. zaenkrat zelo zadovoljen, lahko se nastavlja vse kar se spomniš, nisem happy samo nad daljinci.. ozko, dolgo.. pac, nisem se še navadil.

Pri dveh imam tudi 3D. Cisti marketing nateg imho. 2D-3D konvert je cisto neuporaben, 3D se pozna pri res pravem 3D posnetku. Tega imamo pa na televiziji danes.. manj kot 1%.
Sam niti nisem zelel 3D, samo je bilo pac zraven, kaj naj :)

fpbs ::

MK99 je izjavil:


Pri dveh imam tudi 3D. Cisti marketing nateg imho. 2D-3D konvert je cisto neuporaben, 3D se pozna pri res pravem 3D posnetku. Tega imamo pa na televiziji danes.. manj kot 1%.
Sam niti nisem zelel 3D, samo je bilo pac zraven, kaj naj :)

Pri LGeju je pretvorba 2D v 3D zelo uporabna. Nekaj podobnega, kot če bi to v prispodobi primerjal naprimer z zvokom, ki pri nobenem televizorju ni nevem kako kvaliteten. Šele ko priklopiš zraven hišni kino, dobiš tisti pravi zvok. In to ti v sliki LG omogoča s pretvorbo 2D v 3D. Res pa je, da to ni tisti pravi 3D, ko slika tudi izstopa v prostor prav do gledalca, in se včasih na brzino umakneš, da ti nebi kaj priletelo v glavo.
Poleg tega je pri Samsungu, oziroma aktivni tehnologiji, še kup drugih težav, kot naprimer: pretemna slika, težka očala, da ne omenjam glavobola...., ki pri pasivni tehnologiji odpadejo.
Poleg tega imaš pri LGeju aplikacijo "3D WORLD", kjer imaš ogromno kvalitetnih 3D kratkih filmov, in je nemogoče, da bi si vse ogledal. Tako, da če manj kot 1% drži za Samsunga, to za LGeja nikakor ne drži.

Zheegec ::

3D je bolj ali manj glavobol v škatli :) Sam sem ravno nabavil enega 32" Samsung LED LCD in pa 42" Panasonic plazmo (ki je bila cenejša!!) in plazma je neverjetno boljša tudi od 1x dražjih LED LCD. Za 42" sem dal 400€, noro.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MK99 ::

fpbs je izjavil:


Pri LGeju je pretvorba 2D v 3D zelo uporabna. Nekaj podobnega, kot če bi to v prispodobi primerjal naprimer z zvokom, ki pri nobenem televizorju ni nevem kako kvaliteten. Šele ko priklopiš zraven hišni kino, dobiš tisti pravi zvok. In to ti v sliki LG omogoča s pretvorbo 2D v 3D. Res pa je, da to ni tisti pravi 3D, ko slika tudi izstopa v prostor prav do gledalca, in se včasih na brzino umakneš, da ti nebi kaj priletelo v glavo.
Poleg tega je pri Samsungu, oziroma aktivni tehnologiji, še kup drugih težav, kot naprimer: pretemna slika, težka očala, da ne omenjam glavobola...., ki pri pasivni tehnologiji odpadejo.
Poleg tega imaš pri LGeju aplikacijo "3D WORLD", kjer imaš ogromno kvalitetnih 3D kratkih filmov, in je nemogoče, da bi si vse ogledal. Tako, da če manj kot 1% drži za Samsunga, to za LGeja nikakor ne drži.


Daj, daj, sem videl prakticno vse televizorje v 2D in 3D nacinu, ce nimaš pravega 3D vira, nimaš nic..
Zdrava pamet ti pove, da nek video vir, ki je sneman v 2D ne moreš spremeniti v 3D, pa ce se še tako trudiš. Procesor malo zamakne polovico slik in to naj bi potem bil 3D?? Traparija! Slika je "drugacna" od 2D, NIKAKOR pa to ni 3D! DALEČ od tega! Ko gledaš pravi 3D posnetek, pa zadeva pride do efekta. Samo takih oddaj/filmov je pa danes na TV manj kot 1%.. tudi za LG, razen ce imaš ti svoj tv kabel samo z 3D posnetki? ;)
Tudi Samsung ima 3D App, kjer imaš trailerje in clipe in razne posnetke v 3D.. enako kot LG in ostali proizvajalci, pac nekaj morajo pokazati, ce ze prodajajo 3D.. ce si pa ti kupil 3D, da boš gledal trailerja in clipe.. ;((

3D je cisto useless zadeva, ki ne bo nikoli prišla do izraza. Prej kak hologramski sistem, brez potrebe po ocalih in podobnem. Samo do tja je pa še dalec ;)
Zato so pa 3D televizorji cisto enako cenovno cenjeni kot klasicni 2D, ker boš 99% casa gledal 2D in še marketing oddelki proizvajalcev ne morejo najti pametnega izgovora za nakup 3Dja ;)

Sicer pa, kakor komur.. :)

AlienRex ::

Zheegec je izjavil:

3D je bolj ali manj glavobol v škatli :) Sam sem ravno nabavil enega 32" Samsung LED LCD in pa 42" Panasonic plazmo (ki je bila cenejša!!) in plazma je neverjetno boljša tudi od 1x dražjih LED LCD. Za 42" sem dal 400€, noro.

Konkretno o katerih modelih pa je govora?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Djuro ::

Zheegec je izjavil:

3D je bolj ali manj glavobol v škatli :) Sam sem ravno nabavil enega 32" Samsung LED LCD in pa 42" Panasonic plazmo (ki je bila cenejša!!) in plazma je neverjetno boljša tudi od 1x dražjih LED LCD. Za 42" sem dal 400€, noro.


Ravno kupujem panasonicovo 42'' plazmo. Kje si kupoval za tako ceno?

Zheegec ::

AlienRex je izjavil:

Zheegec je izjavil:

3D je bolj ali manj glavobol v škatli :) Sam sem ravno nabavil enega 32" Samsung LED LCD in pa 42" Panasonic plazmo (ki je bila cenejša!!) in plazma je neverjetno boljša tudi od 1x dražjih LED LCD. Za 42" sem dal 400€, noro.

Konkretno o katerih modelih pa je govora?

Samsung EU32D5000PWXXH za isto ceno, kot Panasonic T42UX30e... S tem, da je slika na slednjem neprimerno boljša.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Djuro ::

Še zaupaj nam štacuno ...

fpbs ::

MK99 je izjavil:

fpbs je izjavil:


Pri LGeju je pretvorba 2D v 3D zelo uporabna. Nekaj podobnega, kot če bi to v prispodobi primerjal naprimer z zvokom, ki pri nobenem televizorju ni nevem kako kvaliteten. Šele ko priklopiš zraven hišni kino, dobiš tisti pravi zvok. In to ti v sliki LG omogoča s pretvorbo 2D v 3D. Res pa je, da to ni tisti pravi 3D, ko slika tudi izstopa v prostor prav do gledalca, in se včasih na brzino umakneš, da ti nebi kaj priletelo v glavo.


Daj, daj, sem videl prakticno vse televizorje v 2D in 3D nacinu, ce nimaš pravega 3D vira, nimaš nic..
Zdrava pamet ti pove, da nek video vir, ki je sneman v 2D ne moreš spremeniti v 3D, pa ce se še tako trudiš. Procesor malo zamakne polovico slik in to naj bi potem bil 3D?? Traparija! Slika je "drugacna" od 2D, NIKAKOR pa to ni 3D! DALEČ od tega! Ko gledaš pravi 3D posnetek, pa zadeva pride do efekta. Samo takih oddaj/filmov je pa danes na TV manj kot 1%.. tudi za LG, razen ce imaš ti svoj tv kabel samo z 3D posnetki? ;)
Tudi Samsung ima 3D App, kjer imaš trailerje in clipe in razne posnetke v 3D.. enako kot LG in ostali proizvajalci, pac nekaj morajo pokazati, ce ze prodajajo 3D.. ce si pa ti kupil 3D, da boš gledal trailerja in clipe.. ;((

3D je cisto useless zadeva, ki ne bo nikoli prišla do izraza. Prej kak hologramski sistem, brez potrebe po ocalih in podobnem. Samo do tja je pa še dalec ;)
Zato so pa 3D televizorji cisto enako cenovno cenjeni kot klasicni 2D, ker boš 99% casa gledal 2D in še marketing oddelki proizvajalcev ne morejo najti pametnega izgovora za nakup 3Dja
:)

Prečitaj še enkrat moj post in boš videl, da sem napisal, " da to ni tisti pravi 3D"
Samsungovi televizorji so, kar se tiče njihove 3D tehnologije, že dve leti v zaostanku za LGejevo pasivno tehnologijo. http://www.preporucamo.com/aktivni-3d-i...
Daleč od tega, da je 3D "cisto useless zadeva". Poleg prikaza 3D slike, bodo ti televizorji (nekateri že sedaj) imeli možnost istočasnega prikaza dveh programov, druga možnost, za igračkarje, ko levi igralec vidi drugačno sliko od desnega.

SLO_Matej ::

AlienRex je izjavil:

Zheegec je izjavil:

3D je bolj ali manj glavobol v škatli :) Sam sem ravno nabavil enega 32" Samsung LED LCD in pa 42" Panasonic plazmo (ki je bila cenejša!!) in plazma je neverjetno boljša tudi od 1x dražjih LED LCD. Za 42" sem dal 400€, noro.

Konkretno o katerih modelih pa je govora?

Ja, sej, ne posplošuj! ;)

Zheegec ::

Plazma > LCD :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup televizije

Oddelek: Kaj kupiti
4010520 (8838) Robert
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358369 (7528) nejc1337
»

Kateri TV za do 1000€ kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13226860 (24462) djordjevic
»

Odločitev med 40" in 46" televizorjema (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557347 (6076) phixion
»

Lcd 3d televizija????

Oddelek: Zvok in slika
236356 (5945) kronos_10_

Več podobnih tem