» »

Kitajski izvoz redkih zemelj peša

1 2 3
4
»

Ramon dekers ::

noraguta je izjavil:

Kitajci imajo še vedno omejen uvoz. Tako da njihov dvig standarda, je standard made in china. Če lisca prodaja dol kopalke jih tudi proizvede na kitajskem. Stem kitajci dobijo know how. Res da denar odteče na zahod samo to je bolj kratkoročen dobiček.
Glede gdp in minimalne plače pa ... Praktično ves zahodni je napihnjen napram kitajskemu.



+1. Vseeno so pa dobri inžinirji, geologi, kemiki, biologi, plačani več kot bi bili recimo v Sloveniji. Sama delovna sila je pač tam poceni skupaj z ugodnim političnim okoljem.

Poldi112 ::

Link? Razen če ti je en primer tujega inžinirja dovolj, da vlečeš take zaključke. Ker praktično ne verjamem, da bi bila taka razlika med kitajčki ki sestavljajo iphone in kitajčki, ki znajo malo več.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kitaj ::

Poldi112 je izjavil:

Link? Razen če ti je en primer tujega inžinirja dovolj, da vlečeš take zaključke. Ker praktično ne verjamem, da bi bila taka razlika med kitajčki ki sestavljajo iphone in kitajčki, ki znajo malo več.

Zakaj misliš, da so kitajci tako drugacni od celotnega preostalega sveta?
Razlika med šiviljo in IT-jevcem v pisarni je 10x.

Ramon dekers ::

Zakaj misliš, da so kitajci tako drugacni od celotnega preostalega sveta?
Razlika med šiviljo in IT-jevcem v pisarni je 10x.


Meni se ne da več razlagati in dokazovati, nevem a je tako težko razumeti da nekdo ki načrtuje mostove pač več zna in več ve tako na Kitajskem kot v ZDA in zato tudi 10 ali 50x bolje plačan od nekoga ki pač nič ne zna. Je pa Slovenija drugačna od ostalega sveta saj jasno izraža da mora izobražen kader v tujino.

7982884e ::

tega noben ne oporeka, ampak vsak gradbeni inženir še ne načrtuje mostov in vsaj elektroinženir še ne načrtuje svojih komercialnih vezij. če si pa dober, je pa logično da ti bodo tudi v razvijajočih se državah mastno plačali, ker rabijo know-how

Poldi112 ::

>Meni se ne da več razlagati in dokazovati,

Torej priznaš, da operiraš z izmišljenimi podatki? Da verjameš, da imajo kitajski inžinirji na kitajskem v povprečju 3k eur plače? Sicer pa, kdaj si pa ti že karkoli dokazal? Še razlagati ne znaš. Z vsakim odgovorom plavaš na drugo področje. S tabo se menim izključno zato, ker me zabava ta tvoja nesposobnost karkoli utemeljiti/dokazati in tvoje konstantno izmikanje.

>Razlika med šiviljo in IT-jevcem v pisarni je 10x.

Vprašanje. Razlika je, lahko da tudi 10x, definitivno pa ne 20x.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Ramon dekers ::

Torej priznaš, da operiraš z izmišljenimi podatki? Da verjameš, da imajo kitajski inžinirji na kitajskem v povprečju 3k eur plače? Sicer pa, kdaj si pa ti že karkoli dokazal? Še razlagati ne znaš. Z vsakim odgovorom plavaš na drugo področje. S tabo se menim izključno zato, ker me zabava ta tvoja nesposobnost karkoli utemeljiti/dokazati in tvoje konstantno izmikanje.


Nekdo na tem forumu je odšel v Singapur kot kemik, vprašaj ga kakšne so plače, takšnih glavc tam doli. Z slovenskimi mediokrati se mi pa ne da več pregovarjat.

Poldi112 ::

Evo, spet ga serješ. Govorimo o kitajskih plačah, ti pa Singapur notri vlečeš. Resno model, kakšno vezo ima plača kitajskega inžinirja z poročilom tvojega kolega iz Singapurja?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Magic1 ::

Hoče dopovedat, da če si Zuckerberg imaš lahko zelo veliko plačo, sam ne v Sloveniji. To je pa tud vse, kar pove. Za njega je zgleda 0.00001% prebivalstva boljši pokazatelj stanja kot 99.99999%.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

zmaugy ::

Ramon dekers je izjavil:

Torej priznaš, da operiraš z izmišljenimi podatki? Da verjameš, da imajo kitajski inžinirji na kitajskem v povprečju 3k eur plače? Sicer pa, kdaj si pa ti že karkoli dokazal? Še razlagati ne znaš. Z vsakim odgovorom plavaš na drugo področje. S tabo se menim izključno zato, ker me zabava ta tvoja nesposobnost karkoli utemeljiti/dokazati in tvoje konstantno izmikanje.


Nekdo na tem forumu je odšel v Singapur kot kemik, vprašaj ga kakšne so plače, takšnih glavc tam doli. Z slovenskimi mediokrati se mi pa ne da več pregovarjat.


Kaj bi naj to bilo?

WarpedGone ::

mediocracy
government or rule by a mediocre person or group.


mediocre
1.
of only ordinary or moderate quality; neither good nor bad; barely adequate: The car gets only mediocre mileage, but it's fun to drive. Synonyms: undistinguished, commonplace, pedestrian, everyday; run-of-the-mill. Antonyms: extraordinary, superior, uncommon, incomparable.
2.
not satisfactory; poor; inferior: Mediocre construction makes that building dangerous. Synonyms: meager, low-quality, second-rate; so-so. Antonyms: excellent, superior.
Zbogom in hvala za vse ribe
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Redkih zemelj ne bo zmanjkalo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
129935 (8279) PrihajaNodi
»

Redke zemlje in računalniki

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2014597 (11349) gruntfürmich
»

Japonci našli veliko nahajališče redkih zemelj

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
196084 (3543) BaToCarx
»

Kitajske kvote za izvoz redkih zemelj nezakonite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8120796 (18029) TESKAn

Več podobnih tem