» »

Kateri instant internet na Hrvaškem?

Kateri instant internet na Hrvaškem?

«
1
2

Yossarian ::

Gremo na dopust v lijepo našu, zraven bomo vzeli prenosnika in bi mi nabavili instant internet. Katerega se splača? Bi se dealo recimo gledat kako tekmo na SLO2 oz. koliko Gb bi to pokurilo?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ziga Dolhar ::

Lani sem uporabil Vipme, imajo pa mislim da vsi ponudniki podobno konkurenčno ponudbo. (Sam sem na koncu izbiral po kriteriju, signal katerega operaterja je pri mojem šotoru najboljši.)

Bodi pa na nekaj zelo pozoren: so precej prikladno nategunski pri menjavah paketov. Ko sem kupil USB ključek in ga prvič vtaknil v računalnik, me je avtomatsko vrglo na paket "10kn za 24 ur". Ko sem za paket izklopil hkrati zahteval vklop storitve "1 GB za 70kn" ... so TAKOJ izklopili prejšnji paket, vendar za vklop drugega paketa potrebovali več kot 10 ur. V vmesnem času sem bil na standardni oderuški tarifi (ranga 1 kuna na megabajt), ki mi je v dobri minuti zaradi (pof*) Windows Update-a požrla celotno dobroimetje.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

Koliko rabim v povprečju za surfanje?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ziga Dolhar ::

Dve leti nazaj sem 1 teden preživel s pod 100 MB, lani skoraj 2 tedna z 1 GB (od tega sem porabil ca. 600 MB).

Močno priporočam uporabo Opere z vključenim "turbom" (nato se povezuje v internetse preko svojega proxya, ki kompresira promet). Vendar, ti zna ogled kakih posnetkov (tekme) nanesti kar več prenosa. Če greš za en teden, se ti 24-urni dostop za 10 kn bolj splača.

Btw - zgoraj sem pomotoma pisal cene v evrih. Seveda gre za cene v kunah!
https://dolhar.si/

Yossarian ::

So se mi zdele cene nekam velike. Bom že doli preučil zadevo, bolj me je zanimalo, če je kakšna ponudba še posebej takšna, ki se je ne sme spregledati oz. ali je kakšen ponudnik izrazito cenejši.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

dukedl ::

lp dukedl

Yossarian ::

Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ziga Dolhar ::

O tem sem ti zgoraj pisal ;).
https://dolhar.si/

krneki ::

t-mobile 1GB = 75kn
vip 1GB = 70kn
tele2 1GB = 100kn (4GB = 200kn)

tele2 se zgleda splača samo, če imaš dober njihov signal in pa če misliš zagont 4GB.

kmetek ::

dopust = odklop brez neta ;)

ShowDown ::

kmetek je izjavil:

dopust = odklop brez neta ;)

Če delaš nekaj, kar ni nikakor povezano z internetom.

Jaz ponavadi kar v osnovi iščem apartma oz. hotel z internetom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

Daedalus ::

Kot je napisano na Had blogu - bonbon. Je pa res, da moreš poznati nekoga v lipi naši, da ti prevzame naročene sim kartice.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mastah ::

če rabiš internet greš v kak kafič ki ima wifi zastonj. tekme pa raj glej na htv2 ker teli slovenski komentatorji so za en drek, prau brezveze jih je poslušat

Yossarian ::

Kmetek, saj malo imaš prav, ampak kako pošto ali pa novice v SLO jeziku tudi ne škodi pogledat.

mastah, jaz sem skoraj z vsemi našimi zadovoljen, zato hrvatov ne gledam. Doli jih (evropsko prvenstvo) pač bom, ker nimam SLO signala. Bolj se mi gre za to, ko bo Maribor spet začel kvalifikacije za ligo prvakov in bi rad tekmo gledal na TV-ju, če bom slučajno na morju.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

scenic16 ::

Bi se dealo recimo gledat kako tekmo na SLO2

" Zaradi zahteve lastnika avtorskih pravic ogled oddaje ni mogoč zunaj Slovenije in zato je ogled omogočen samo na računalnikih z IP-številkami iz Slovenije. Uporabniki z računalniki, ki so locirani zunaj Slovenije, si oddaj ne morejo ogledati"

http://www.rtvslo.si/spored/modload.php...

Yossarian ::

Scenic, to drži, ampak, saj veš, ni nujno, da bom gledal prenos na SLO 2; včasih lahko gledaš na kaki drugi spletni strani, pa magari z arabskim reporterjem. Koliko MB bi šlo za kakšni dve uri tekme?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Močno priporočam uporabo Opere z vključenim "turbom" (nato se povezuje v internetse preko svojega proxya, ki kompresira promet).


Kako pa se ta turbo vklopi?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ziga Dolhar ::

Gumb levo spodaj v Operi:

https://dolhar.si/

kmetek ::

tomato.com.hr

Yossarian ::

Hvala, že naredil. Bomo videli, kako bo.
Najverjetneje se bom odločil za 10 kun na dan.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Bananovec ::

scenic16 je izjavil:

Bi se dealo recimo gledat kako tekmo na SLO2

" Zaradi zahteve lastnika avtorskih pravic ogled oddaje ni mogoč zunaj Slovenije in zato je ogled omogočen samo na računalnikih z IP-številkami iz Slovenije. Uporabniki z računalniki, ki so locirani zunaj Slovenije, si oddaj ne morejo ogledati"

http://www.rtvslo.si/spored/modload.php...

Na Slo-Filesharing forumu je bil nekaj časa nazaj linkan en spodoben proxy. (verjetno zaradi iste omejenosti foruma kot ga ima rtvslo.si)
Lahko probaš poiskati.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

IceIceBaby ::

Kdo ve, če Vipov USB modem (nek Huawei) deluje tudi z drugimi sim karticami?

Ziga Dolhar ::

Ko ga odkleneš.
https://dolhar.si/

18zimoni ::

Yossarian je izjavil:

Hvala, že naredil. Bomo videli, kako bo.
Najverjetneje se bom odločil za 10 kun na dan.


Po mojih izkušnjah je ta opcija najprimernejša za občasne uporabnike.Priporočam ti t-mobile ker se mi zdi da mi boljšo pokritost z omrežjem kot pa drugi.

Yossarian ::

18zimoni je izjavil:

Po mojih izkušnjah je ta opcija najprimernejša za občasne uporabnike.Priporočam ti t-mobile ker se mi zdi da mi boljšo pokritost z omrežjem kot pa drugi.

Ja, saj jaz bom to imel samo takrat, ko bom na morju. Hvala za nasvet glede ponudnika.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

OK, na pošti so imeli Vipme in sem ga kupil: USB ključek pride 200 kun, nato pa, ko se registriraš, ti naložijo dobroimetje 10 kun (za en dan). Zadeva deluje tako, da ko se prvič tisti dan priklopiš, imaš nato 24 ur internet. To pišem lepo pred prikolico, otroka igrata badminton, žena pa pripravlja večerjo. Idila. Aja, povezavo sem izmeril: download je bil 6,22 MB, upload pa 2,5 MB. Ni slabo, ko pa pridem v tistem dnevu na 1024 MB prenosa, pa povezava pade na največ 64 Kb.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Swoosh983 ::

Ima kdo mogoče izkušnje s pokritostjo na otoku Krk? Gledal sem karte pokritosti pri T-Mobile in VIP, vendar za VIP nisem ravno najbolj zadovoljen s signalom, pri T-Mobile pa je nemogoče razbrati iz tiste karte. Ali pa sem jaz preveč butast. :))

krneki0001 ::

Meni na Krku vipme lepo deluje in to po celem krku.

Žiga, kako huawee odkleneš?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Swoosh983 ::

krneki0001 je izjavil:

Meni na Krku vipme lepo deluje in to po celem krku.

Žiga, kako huawee odkleneš?


A si kupil tam USB stick ali samo kartico? Sprašujem zato, ker ne vem kakšno imajo kaj zalogo. Ne bi rad prišel tja pa da ne bodo imeli nič od tega ... Kako pa je z polnjenjem?

krneki0001 ::

za ženin S10e sem kupil USB stick, uporabljam pa tudi samo kartico v svojem S10 3t, kjer pa imam sierra wireless vgradni modem na mini pcie vodilu. V sloveniji pa za S10 3t uporabljam tuševo kartico (sem kupil samo kartico, ki je 5 evrov in potem stane 24 ur 1 evro (mobitel in simobil - kartica 15 evrov in 24 ur 5 evrov)).

Deluje v obeh primerih brez problemov.

Polnim tako, da ko grem mimo kake pumpe ali trafike, kupim kupon za 50 kun in napolnim. Paziti moraš, ker po pol leta zaklenejo profil in moraš spet kupit vsaj 10 kun in jih položiti, da se ti zadeva odklene. udi če je zaklenjen, pa vseeno lahko dostopaš do njihove strani, da lahko račun napolniš.

Sedaj ko je otrok majhen (2 meseca in pol), sta žena in otrok na morju pa imata računalo stalno priklopljeno, ker preko skypa klepetamo - je najcenejše - 10 kun za 24 ur in klepetamo tudi po uro ali več - z video prenosom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

@Yossarian - a lahko objaviš podatke o USB modemu... zanima me, če bi zadeva delovala na Linuxu?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ziga Dolhar ::

Daedalus: če je dobil istega kot jest (lani), potem je to ta model.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ja huawei E173 je model vseh za 199 kun. Zadeva preverjeno deluje na linuxu.

Driverji za ubuntu (al pa kak drug linux) http://frontlinesms.ning.com/forum/atta...


V tej temi pa najdeš navodila
http://frontlinesms.ning.com/forum/topi...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Hvala za info:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Yossarian ::

Jaz sem ga kupil na pošti in sicer gre za model Huawei E303. Tulele piše, da dela tudi na linuxu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

taklemamo ::

A bo delala SIMka iz VIPa,kupljena skupaj s stikom sama v Galaxyu Tab 10?

taklemamo ::

...so mi iz VIP-a odgovorili,da bo SIM delala tudi brez USB Sticka na tablici.In šalah.

String ::

Mogoče kdo ve če te predplačniške VIP sim kartice prodajajo po hrvaških petrolih (thx)?

Gwanaroth ::

Če maš Mobitel, se ti najbolj splača vklopit opcijo internet Hrvaška, saj sta hrvaški T-Mobile in naš Mobitel sklenila posel in kot Mobitelov user lahko gostuješ v t-mobile omrežju zdaj čez poletje za 10EUR/mesec za unlimited prenos podatkov. Poklič na Mobitel in vpraš.
Lights often keep secret hypnosis..

String ::

Simobil imam, na hrvaško pa grem še danes. Sprašujem zato ker se ne bom ustavljal razen na hrvaškem petrolu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: String ()

Okapi ::

Kaj pa boš počel tam, če se boš ustavljal samo na črpalkah?;)

O.

String ::

Em, kar bom hotel :)) ... Grem v kamp kjer mam vse kar rabim, problem pa je pa ker bom brez avta nekaj časa. No, če ne ve nobeden bom mogel pač vprašat na licu mesta. Če jutri ne postam pomeni da nimajo.

Okapi ::

Če to ni ravno kamp kje sredi divjine na Dugem otoku ali Kornatih, bo nekje v bližini sigurno kakšna trafika, pošta, trgovina ... kjer bodo prodajali vse hrvaške kartice. Prej se lahko v kampu še pozanimaš, kateri operater ima tam najboljši signal.

O.

String ::

T-mobile. 2 sim kartici 50kn na vsaki prednaloženo10kn.24h internet 10kn. String out 8-).

Malajlo ::

Gwanaroth je izjavil:

Če maš Mobitel, se ti najbolj splača vklopit opcijo internet Hrvaška, saj sta hrvaški T-Mobile in naš Mobitel sklenila posel in kot Mobitelov user lahko gostuješ v t-mobile omrežju zdaj čez poletje za 10EUR/mesec za unlimited prenos podatkov. Poklič na Mobitel in vpraš.

Če bi naše punce to vedle...
Ne VIP USB jajc prklaplat na Win8. MalwareBytes je šele odstranil nesnago mobile_partner_fskme.cab.exe.smtin, ki je povzročala 25% CPU usage explorer.exe procesa.
Dela pa na Win7. Cisco VPN se poveže, prideš pa nikamor.

Priporočam karkoli od T-Mobilea. Na jadranjih vedno vzamemo WiFi hotspot (30 EUR/najem), je vedno v brezrokavniku, v katerem je skupna denarnica, pa nobenih problemov nikamor se povezat, skajpat ali pa VoIPat.

[edit: typo....]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

koyotee ::

SUPER UGODNOST ZA MOBITELOVE NAROČNIKE - PRENOS PODATKOV, INTERNET NA HRVAŠKEM ZA SAMO 10€ / MESEC!

Pozdravljeni,

z veseljem vam sporočamo, da sta Telekom Slovenije in T-Hrvatski Telekom za svoje uporabnike mobilne telefonije v poletnih mesecih pripravila posebno presenečenje.

Za ceno 10 evrov na mesec z DDV do 30. septembra letos ponujata neomejeni dostop do mobilnega interneta v svojih mobilnih omrežjih.

Storitev je na voljo samo naročnikom storitev Mobitel in samo v mobilnem omrežju hrvaškega Telekoma ter obratno. Oba operaterja sta tako nadgradila dolgoletno uspešno sodelovanje v poletnih mesecih, ko veliko državljanov obeh držav dopustuje na Hrvaškem oziroma v Sloveniji.

Storitev bo na voljo z jutrišnjim dnem.

Cena storitve je 10 €/mesec.

Kako vključim ali izključim?

Za vklop pošljite SMS z vsebino HT internet na 1918
Za izklop pošljite SMS z vsebino HT internet NE na 1918
V TC-jih


Lastnosti storitve:

? Naročnina se obračuna za celo obračunsko obdobje, ne glede na datum vklopa ali izklopa storitve.

? Storitev je na voljo naročnikom storitev Mobitel.

? Po vklopu storitve je potrebno, za pravilno delovanje storitve, prekiniti in ponovno vzpostaviti podatkovno zvezo

? Ker storitev velja le na omrežju Hrvaškega Telekoma (HT), je potrebno izbrati njegovo omrežje. Zato predlagamo, da si stranke nastavijo ročno iskanje omrežja.

? Omrežje HT ima lahko na napravi več imen: HR-CRONET ali T-Mobile HR. Oba sta pravilna

? Storitev se vklopi in izklopi preko SMS zahteve ali v TCjih. Poslano SMS sporočilo se zaračuna po veljavnem ceniku.

? Po vklopu je storitev aktivna vse do preklica ( se pravi, da se avtomatično podaljša v naslednje obračunsko obdobje) najdlje do 30.9.2013

? Telekom Slovenije ne odgovarja za kakovost storitve na omrežju HT.

? Če ima stranka vklopljen še drug podatkovni zakup za tujino (npr. EU internet S), se ob prijavi na omrežje hrvaškega Telekoma koristi kvota iz HT internet.

? Storitev ne deluje v primeru uporabe privat-lastnega APN-ja (dostopne točke kot npr. mobitel.si) oz. deluje preko naslednjih dostopnih točk ( ki so prednastavljene pri vseh naših napravah): internet, internetpro,MMS, blackberry.

? Veljavnost ponudbe je od 5.7.2013 do 30.9.2013. Po tem datumu storitve ni več mogoče naročiti niti uporabljati.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krneki0001 ::

Malajlo je izjavil:


Ne VIP USB jajc prklaplat na Win8. MalwareBytes je šele odstranil nesnago mobile_partner_fskme.cab.exe.smtin, ki je povzročala 25% CPU usage explorer.exe procesa.
Dela pa na Win7. Cisco VPN se poveže, prideš pa nikamor.



V win8 samo priklopiš usb od vipa in se ti že pokaže pod omrežjem signal omrežja gsm in lahko gor klikneš pa vpišeš APN, username in geslo in internet dela. Nič ni treba inštalirat iz ključka in lahko blokiraš avtomatski instal managerja. Pa potem se ti vedno priklopi na 7.2Mbs linijo.

APN: data.vip.hr
Username: 38591
Password: 38591

Tako da win 8 so kar se tega tiče odlični.


Eanko velja tudi za vse ostale ponudnike od katerih dobiš usb 3g modem. Win 8 jih znajo popedenat brez dodatnih programov.


Če kdo rabi še ostale nastavitve za okoliške države kar se apn-jev in userjev pa gesel tiče, je tukaj ena dobra stran;
http://odkleni.me/Mobilniinternet/Inter...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Malajlo ::

sem to tudi poskusil. Poveže se že, ampak mi je popolnoma neuporabno. Vsaj za tisto, za kar sem rabil (in bi prihranil za kako paleto pirov, če jih ne bi v ostariji naročal).
Za S-T brat, pa mejle prečekirat bi bil pa prvi golob glih tko dober 8-)
naslednji mesec si naredim tist strošek 10€. Če lahko temu sploh rečem strošek.

Ziga Dolhar ::

Če prav razumem Mobitelove pogoje - če grem recimo na morje 28. v mesecu in se vrnem 3. v naslednjem mesecu, ter 28. vklopim storitev in jo 3. izklopim - bom plačal storitev za 2 meseca?
https://dolhar.si/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127195 (9827) Daniel
»

Hr - operaterji (dopust)

Oddelek: Mobilne tehnologije
326276 (5225) MrStein
»

Prepaid internet na Hrvaškem (in drugje)

Oddelek: Mobilne tehnologije
254254 (2668) sunny12321
»

Internet na Hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
246280 (5536) Samson
»

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
237659 (6911) koyotee

Več podobnih tem