» »

Večdnevni izlet po hribih - predlogi

Večdnevni izlet po hribih - predlogi

PrimozBo ::

Torej sedaj 3 dni sem imel izlet po hribih in sicer sem iz Lepene odpravil do koče na krnskih jezerih kjer sem dvakrat prespal, vmes pa sem obiskal okoliške hribe (Krn, Bogatin, dom na Komni).

Sedaj pa me zanima še kakšna podobna destinacija z primerljivo zahtevnostjo. V trenutni formi je bil že to povsem dovolj velik podvig :)
Pa zaradi punce morajo biti poti takšne, da ni preveč ozkih strmih poti in zajl.

innerspace ::

Razmisli o okolici Bohinjskega jezera.

Recimo: Ukanc->Koča na Komni->Koča pri Tr.Jezerih->Koča na Pl. pri Jezeru->Kosiljev dom na Voglarju->Stara Fuzina. In z busom nazaj do spodnje postaje gondole na Vogel.

Nisem se prehodil te poti, imam pa v planu letos na dvodnevno turo po teh koncih.

Obvezno poglej na hribi.net!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

PrimozBo ::

Hvala za predlog.
Sicer na hribi.net nisem našel poti za ukanc -> dom na komni a bom še malo pogledal.

PrimozBo ::

Našel sem še eno idejo in sicer kampiranje v kakem kampu v Bovcu in potem izlet naprej.

Elemen_T ::

Velo polje je mega izhodišče, prečekiri, priporočam ne bo ti/vama žal :)

oo7 ::

Sedmera jezera to ti je najbolša tura8-).

l0g1t3ch ::

Je lepo, samo ponavadi preveč nagužvano.

kalko ::

Če nočeš gužve na poti, je na sedmera jezera fajn iti iz Trente čez Prehodavce (imaš dve opciji, ali iz doline Zadnjice, ali mimo planine Lepoč). Je bistveno manj oblegana pot kot iz Bohinja.

Tralala999 ::

Če imaš tri dni, so sedmera jezera zakon in še dodaš Triglav. Greš lahko npr: Vrata, Kredarica, Triglav, Dolič, naprej čez sedmera jezera in čez Komarčo do Bohinja. Meni eni ljubših poti. Vrata eden hitrejših dostopov na Triglav (samo pojdi zgodaj, ker če ne te sonce lovi:) Kalko ima kar prav, bolje se je spuščati po dolini jezer, ker iz Bohija gor....odloči se sam. Uživaj Lp

MadMicka ::

Nabaviš knjižico slovenska planinska transverzala pri Planinski zvezi Slovenije, pa hodiš po knafeljčevah markacijah. Ali pa nabaviš zemljevid za Alpe, pa si izbereš všečne poti. Drugač pa, če ne marate zajl, se lahko gre tudi od Krnskih jezer do Bohinja in nazaj, malce levo, malce desno. Lepih poti, koč, razgledov, je na pretek :)

innerspace ::

Meh, Komarča zna bit nevarna za neizkuseno planinko.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

noraguta ::

innerspace je izjavil:

Meh, Komarča zna bit nevarna za neizkuseno planinko.

Ma če čez ne pride je vse ostalo itak vprašljivo, kam jo sploh peljat. Nevarna zna bit predvsem zarad neviht. Ker vbohnu res nikol nevš kaj bo čez pol ure ,sicer mi je prva varijanta všeč bi jo pa skrajšal za komno pa rata enodnevni izlet.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ziga Dolhar ::

Meni se je enodnevni izlet Savica - čez Komarčo prek črnega jezera - dvojno jezero - koča (ali planina?) pod bogatinom - Komna - Savica izkazal izjemno super. (Koncem novembra 2009, v kratkih rokavih ...)
https://dolhar.si/

noraguta ::

Tud čist fajn.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

cen1 ::

http://www.hribi.net/izlet/zadnjica_pog...

Od tam naprej imaš par vrhov ki so dosegljivi v nekaj urah npr Razor, Križ, Stenar. Na Razor je sicer precej kako bi rekel.. neprijetna pot ker je večinoma melišče, na Stenarju osebno še nisem bil ampak je pot izgleda lahka.

Namesto iz zadnjice lahko začneš tudi iz Aljaževega doma v Vratih, je pa pot precej bolj strma in utrudljiva.

PrimozBo ::

Hvala za vse predloge.
Na koncu sva končala v Bovcu od koder sva en dan šla na Rombon in ogled raznih ostankov prve svetovne vojne. Sedaj dva dni pa kolesariva po turah, ki so opisane v taki lepi knjižici, ki sva jo dobila na turističnih informacijah.

Skratka priporočam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pokazati turistu v Sloveniji?

Oddelek: Loža
448429 (3525) Samuel
»

Triglavska jezera

Oddelek: Loža
51368 (1009) Sriple Tix
»

pot na Triglav

Oddelek: Loža
148146 (7787) BlaY0
»

A kdo sploh hod v gore/hribe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
777776 (4777) jcb
»

Kam na enodnevni izlet?

Oddelek: Loža
3962761 (17791) JayKay

Več podobnih tem