» »

A kdo sploh hod v gore/hribe?

A kdo sploh hod v gore/hribe?

«
1
2

gappee ::

Jah, tole se mi zdi zlo žalostn, da k hodm v višavah, nobenga/e bl mladga/e človeka/injo ne srečam al pa zlo mal.:(

Pa če je kdo tak k jst, nj prosm kj pove kje je bil, pa kam misl se ful splača jit.

Men so drgač bol všeč bol divje ture, kt je naprimer Storžič, Jalovec!(v pondelk sm biv), Mangrt!(glih jutr grem, bil sm pa tud že enkrat), Ojstrica, Kočna in še in še in še.........
Uf! Pa skor sm pozabu Mojstrovka pa Prisojnik. CARSKE smeri!>:D

Pa če se kdo sprašuje, kaj vidm v tem; če ne druzga, pa je ADRENALINSKO!
Pomislte: vi v navpični steni na 30 cm široki polici, držite se za zajlo, k po možnosti ni dobr napeta, pogledate tik pod vam dol 700 m globok:u tista hiška, al je mogoče naš avto?:D

flipflop ::

Po stenah ravno ne plazim,grem pa večkrat tak do ene 3 ure v eno smer,več se mi ne da:)

gappee ::

Kam to?

motorc ::

Uff ja, Mojstrovka je fajna. Gor greš po klinih dol pa sam po melišču.

Če maš jajce pejt na radoho pa po robu hod. Po možnosti pozimi in ko malo veter piha ampak res malo.

Aja, pa koliko let ima tvoja definicija "mladga" človeka?


lp

gappee ::

No, ne vem kako bi reku tole. Nekak sm mislu (osnovna šola,) srednja šola, faks. Tko nekak v tem rangu.

Na Raduhi(vrjetn si mislu to) sm biv prejšn mesc. Je res odsekan dol(če se prov spomnm).
Zakaj pa še vetr?

Ja, Mojstrovka je res fajn, sam melišč pa ne maram, ker uničujejo podplate. Dal sm pa kr mal velik zajne, da bi jih tok hitr znucu.

motorc ::

Ja, na isto goro misliva. Veter pa zato, da je mal bolj adrenalinsko (če človek stoji ob robu prepada, veter doda svoj učinek pa čeprav je (večinoma) le psihološki)

No, drgač sem pa js v 2. letniku pa rad hodm v hribe vendar v družbi prijateljev. Sam skoraj nikoli.


lp

Yohan del Sud ::

Hmma, ja en dvatisočak (ali vsaj tam blizu) na leto je načeloma pri meni standard (z izjemo lanskega in zaenkrat še tudi letos)...

Hmm, da pogledam svojo planinsko knjižico (in se považim)...


Po višini približno:
Triglav 3x, Mangrt, Grintavec, Brana, Tošc, Stožič (2x), Košuta, Kalški greben, Vrtača, Begunjščica, Kamniti lovec (IT). In to je od oka to...

Ampak po drugi strani nisem več mlad (ok, nisem več najstnik, pa tudi študent ne, če si to mislil...) :|

Pa tudi kondicija zadnje cajte jebe in ni časa ne volje za vzdrževanje le-te...

frenk ::

jest pa mal zanemarjam hribolazenje...sva s fotrom rekla da bova šla mal na triglav pa to že en cajt traja:\...jest upam da bova šla kmal...sicer so pa tud vratca nad češko kočo vredu...men je hribšek vredu če ma na vrhu sam borovce, travo al pa skalovje...po gozdu loh tud tle u kran hodm:D

gappee ::

Ej motorko, js sm isto v drugmu(zdj grem v 3.). Sj js tud ne hodm sam, ampak ker nimam druzga, hodm z enim mal starejšim gospodom, pol pa familijo pelem. Frendov pa ne poznam, k bi kj hodil.

Dons so me vremenarji ful presenetl;(( . So govoril kok bo dons lep vreme. Ma ja! Smo šli na Mangrt in je bla zadeva takšna, da so se pol ure pred vrhom začel podit črni oblaki po nebu!
In pol je še vlival, sam treskal pa hvalabogu ni.


Ja, frenk men je tud bol skalovje. Tista gmajna je kr neki. Sam če je pa kkšna vročina, je pa fajn če se lohk km skrijš.


Drgač mam pa jst tud eno knjižco. Tole za slovensko transverzalo. Jutr bom mev mal čez 40 štemplov(da se mal považm:D ) od prbližn 100. To je zdele v treh letih. Lani je bil pa ful slab vreme, pa jih mam tok mal.;(

Gh0st ::

Ja jest sm do 8. razreda ful hodu u hribe. Največ u Julijce pa Kamniške (tuki sm prehodu čist use). Men je blo res lepo k sm s fotrom pa frendi k smo hodil. Nevem no, vedno sm meu en tak čarobn feeling k sm biu gor. Zdej me pa vsakodnevni rush in šola ful zjebejo in kr pozabm. Zdej že 4 leta nism biu. Pa učasih kr mal pogrešam no...

No sicer mam pa 131 štemplov in sm kr ponosn...:)) :))

Najlepši mi je un del okrog Bohinja, une planine pa to --> d-best! Pa recimo Lepo špičje nad Triglavskimi, tak offpath, ful zakon! Aja pa seveda gore nad Trento...:)

No men je tm ful lepo...:)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

LuiIII ::

Danes grem za weekend v hribe. Okolica Kriških podov.

Lui

siegmund ::

Danes grem za en teden v hribe. Pokljuka r0x0rz.

l_jst ::

Hodu sem ke do serdine OŠ. Pol se mi pa več ni dal, ker je treba uso vodo prnest s sabo. če pa na vročini ne pijem dost se mi pa začne rahlo vrtet u glčavi in pol ni nobenga užitka nikjer. Če pa pijem dost je pa ruzak pretežek. Pol so bli pa še problemi s koleni in sm začeu bajk vozt. Tko da zdej kolesarm in en več hodm. K je tut način prenašanja pijače na bajku laži k okver nos težo pijače pa dolgrede pa po ravnem porabš skor nč pijače če mal varčuješ pr hoji pa ful več.

JUHU kaj lepšga kt hodt po robovih prepadov k ti tko lepo slabo rata da tut neveš kje si hodu. Če je pa zravn še kdo pamtn kako je možno, da se zajla lahko odtrga pa sploh ni za govort....
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

noteadmin ::

Fantje, na debelo peč se spravite! Malo nad 2K, marca je najlepša. Triglav imaš pred nosom, razgled 100%!

gappee ::

Aja, no sj vidm, da nas par vsaj je k hodmo/ste kj hodil. Jst sm bil dons na Uršlji gori pa Plešivcu, Smrekovcu pa na Slemenu(Andrejev dom). To je vse tm na Štajrskm al na Koroškm. To so mi drgač mal bedne ture k se hod po gmajni, sam te štemple je treba tud enkrat dobit, pa še k ni biv čist sigurn vreme za v Julijce.
Drgač, mel bi pa še precej več štemplov, če bi zberu še tiste, k niso v knižci8-) .

Kamniške mam tud jst skoz dane(no ja, skor). Razen Mrzle gore, Bab pa Zelenga vrha.

Drug tedn mam pa v planu za en dan Razor pa Kriške pode, za en dan pa Triglav. Upam da bo vreme:\ . V nedelo grem pa na Prisojnik(drugič).

Za Lepo Špičje pa sploh še nism slišu. A pa so klini al je čist alpinistična pot(pol to zame odpade-upam da samo ZAENKRAT)?

Mene so tud kolena prve dve let bolele k hudič. Letos me pa redko. Drgač pa tud bajkam velik, sam zadne cajte je tak vreme, da grem skor samo v gore.

Za Debelo Peč sm že slišu, sam nobedn ni še nč kj reku, kako je.

A je kdo bil na Mrzli gori pa na M./V. Babi? Po mejem je ful hudo k je velik klinov.

Gh0st ::

>> A je kdo bil na Mrzli gori pa na M./V. Babi?

Zlo grozna izkušnja...S fotrom sva šla enkrat jeseni in je bla pot ful slabo vzdrževana. Poti nekje sploh ni blo, klini so mankal, slabo markirano. Nikol nisva prišla na vrh, ampak ta gora je ful lepa, ker ni tok obiskana, ampak nevarna... Vem sam d me je blo ful strah. Sva hotla ponovit, ampak ni nikol prišlo do tega. Nevem zakaj. Bi šu še enkrat nanjo...:\
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

krho ::

Sem bil dons na Grintavcu.

Uf me je kar mal sonce opekel. (Sem imel presvoh kremo za soncanje).:D
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

l_jst ::

Jst sm se pa dons po pokluki vozu. Upam, da ni preveč mim če je blo by bike. Sm šou do Blejske koče, naprej je blo pa preveč skalnat:(
Drgač pa a kdo pozna tm okol Pokljuke kake lepe bajking poti težavnosti tko kt blejska koča, ker ne bi glih kolesa nosu.

BTW Vidu dost mladga folka hod u hribe. Sam tm okol dredne šole pa začetk faksa je bl lukna OŠ pa pol konc faksa jih je pa ful.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

gappee ::

Jst sm bil pa dons-kukr sm že povedu-na Prisojniku. Šli smo pa po južni;( , ker nas je blo 19, take skupine pa dva vodiča (mensezdi) ne smeta pelat na kline. In pol je blo vroče|O k pr norcih. Še mal me je ožgal, k se nism mazu:P . Pa tale ta-južna je tud tok dolga, k se tok počas dvigujš.

Na Pokljuko pa tud od sošolcov slišm, da hodjo tko mal, za 2-3 dni, jst pa še nism biv nikol.
Očitno bi jo le mogu enkrat jit pogledat tud od bliz8-) .

segi ::

Ne bom se hvalil, toda delam transverzalo že drugič.
Res pa da mi manjka še vedno nekaj ekstremov:
donačka gora, gora oljka, boč...
Pozabim izkaznico. ;(
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

gappee ::

Ha ha! Nisi edini, k se ti to dogaja!:)) :))

segi ::

sindrom planincev...

Imam pa ZLATI znak mladega planinca! :D :D :D :D


Kaj z fotografijo se tudi ukvarjaš?
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: segi ()

gappee ::

A jst?
Zakaj?

segi ::

ponavadi planinci slikajo gore in njene lepote...
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

gappee ::

Hmm, no ja:\ . Takih ne vidm glih velik. Sj so kkšni, večina pa slika ljudi(skupinske fotke mislm). Velik pa snemajo. Jst ne slikam nč.
Veš kaj je, če bi mev kkšn res dobr fotoaparat, bi 100% res še sliku vse te stvari. Ampak bi mogu posebej kupt še fotoaparat, kar pa mislm da ni pocen. Pol je pa še to, da slika lahko sam prbližn pokaže, kaj si vidu(vsaj pr men je tko). Ok, sj so kkšne slike res lepe, sam na njih ne vidm tega, kr vidm v naravi.
Ti pa slikaš? Kolk maš pa kj fotk?

segi ::

Se strinjam!
Sam ne slikam, ker mi je brezveze...tistih slik nikoli ne pogledam pol...:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

har2re ::

za l-jest
Evo, če si bil na Blejski z biciklom maš tukaj eno mal o lažjo, pa vseeno fino. Rudno polje -Uskovnica – Planina Konjščica – Rudno polje. Lepo naokrog. Ali pa Rudno polje –Uskovnica- navzdol v Srednjo vas, pa potem čez Koprivnik nazaj na Pokljuko.(tukaj bicikel ne bo zelo trpel) Sicer je pa samo na Pokljuki toliko cest, poti in variant, da jih v enem tednu ne moreš obdelat. Zakon. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: har2re ()

l_jst ::

Jp una na Konjščico je resw lepa, čeprou sem mogu gorgrede čez ene skale nost bajk8-)

LP
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

jRk0 ::

jaz ravno ne hodim v hribe in gore, sem pa bil na bocu pa donacki gori ze veckrat:)

na donacko ene 3x pes sou pa na boc 2x se mi zdi (to je cela pot pes) drugace sem pa z avtom tudi tam bil:)

donacko vidim iz hise:), mam ful blizu v bistvu:)

aja, pa glede na to, da sem letos komaj zacel prav bordat (2001 dec. sem si roko zlomo pa ploscico dobo in sezono pognal:(), prehodimo tudi z bordi veliko:D

sploh pr nas v halozah je letos blo ful snega pa smo hodli pa jumpali pa to. pa na voglu, ce je kerim poznano:

se peljes po Zadnjem Voglu, pa prides na eni ravnici do ene kocice. tam smo sli levo noter in uro pa pol hoje pa smo prisli na en fuuul lepi plac za freeride.:) samo je blo 1m snega al pa se vec in smo se vcasih vdrli noter:)
You fuck up once, you loose two teeth.

flipflop ::

Včeraj sm bil na Kamniškem sedlu. 3 ure gor,pa uro in še mal za nazaj dol. Je pa kr kewl,edin ma vrhu je pihalo,pa kar nekaj časa se hodi med samim nizkim rastjem,pa sonce ful žge.

segi ::

sonce med nizkim rastjem žge kot noro...to sem občutil pred cajtom na Begunjščici...
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

gappee ::

A to mislta med tamalimi bori?
Ja, sam odvisn je od zraka. Sj v steni isto lahko žge. Hudič je, če iz doline piha soparen zrak. Takrat jst tok zaspan ratam, da me vse mine, si kr mislm: O bumbar, kva si pa rinu sm gor;( !
Ampak, to si sam rečempa pol pozabm to(na srečo:D ).
Jst sm pa to pred kratkim občutu, k sm šel s Storžiča!
In potem je ledeni čaj v Domu pod Storžičem padu v puščavo

Hm, pohod z boardom. Zanimivo! Bom še jst probu:D . Sam ne bom si kupu boarda, ampak ga bom kr doma naredu. Bo cenejš:D :D !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gappee ()

gappee ::

Dons sm bil na Razoru. Šev sm iz Krnice čez Kriško steno (kr zanimiva plezalna:D ), pa pol na Pogačnikov dom na Kriških podih,pa po od tam na Razor. Tura je bla kr huda. Sm kr mal zmatran:\ .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gappee ()

segi ::

sem slišal, da je prisojnik zaprt...kako je s tem??
baje so drugje speljali pot...
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Cokolesnik ::

Ker se pogovarjate o planinskih poteh sem se nekaj spomnil. Marsikatera je zelo slabo markirana, celo tista proti Triglavu (iz Pokljuke). Človek se ob tem sprašuje zakaj tako in nedavno sem imel priložnost govoriti z oskrbnikom ene od planinskih koč, ki je rekel takole: marsikatero merkacijo bi sam namal na drevo ali skalo, če bi planinsko društvo, ki skrbi za moje področje, to sploh dovolilo. Pa tega ne dovoli, ker so v društvu mnenja, da je markiranje plačano delo in da ga bo opravil nekdo, ki bo za to plačan, ne pa oskrbnik (ki meni pravi, da bi to za zadovoljstvo obiskovalcev naredil brezplačno, kar je pohvalno).

Meni pa se tudi zdi, da je markiranje bilo včasih ljudem v ponos in so ga z veseljem opravljali prostovoljno (udarniško), danes pa je tudi to vse bolj pogojeno s tem, koliko bodo plačali za rdečo bele krogce.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

gappee ::

Glede prisojnika sm jst slišu, da so mislili pustit severno steno, da postane čist alpinistična. Dolg je bla res ta steza zlo slabo vzdržvana(vrjetn veš), ampak sm slišu enga, k je reku, da(ampak ni biv prepričan) baje so neki malga zdj obnovil. Drgač pa, da se pa 100% pridt okol, po južni strani, pa potem po vzhodnem(vsaj mislm da je vzhodn) grebenu na vrh, k sm biv v nedeljo gor.
Ampak tole glede markiranja, se mi pa res glupo zdi, če je tko;( .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gappee ()

overman ::

Vceraj sem glih prisel iz trente. V ndeljo smo se odpravili, v ponedeljek zjutraj smo sli iz trente na triglav (iz 800m na 2864) Pot je kar lepa (trenta -dolic-triglav). Do dolica smo bili do 11.30 potem smo pocival do 13.00 in ob 15.30 smo bili na triglavu. Nazaj sm se vracali malo bolj pocasi-ob pol devetih smo bili v dolini. Nebom se nic hvalu ker sem bil prvic na triglavu, morem pa rect da je to super stvar za rekreacijo. Ja vceraj pa smo potem se sli na rafting po soci in potem lepo domov v radence (blizina MS).
Mislim da so gore res cudovite ce znas uzivat!:D

l_jst ::

overman: Sam neki tko BTW. A se te kolena še držijo, ker spust in vzpon na tolk visoko goro v enem dnevu se mi zdi tko mal preveč.

Pa za use k ste bli na Triglavu. A ej na kaki koči pod Triglavom al pa kje tm okol tekoča pitna voda al je treba use kupvt pa kake so kej cene tm?
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

overman ::

Kolena se me se drzijo:8) -mislim da smo imeli sreco z vremenom ker ni bilo vroce. Pitno vodo pa pijaco mores oz. rajsi nesi s sabo, ker zgoraj ni tekoce vode-vsaj na dolicu ne. Lahko pa jo kupis (1,5 litra=600 sit8-O )
Glede kolen: sem bil prvic na triglavu in tudi nisem nevem kak alpinist, ampak ce si vsaj malo pri kondiciji in ce vreme ni peklensko vroce, potem mislim da to ni tak problem....:8)

Blum ::

Voda je na kakih 2000 m . Res, da pocasi tece je pa bistra in pitna. Naprej pa vec ni izvirov. Je pa sam se tako kot je overman rekel! :\

gappee ::

Jow!

Poslušte to!No, ja, preberte!:)

Včeri sem šel na Triglav. Dobr, nč tazga:D . Šel sem nekak ob 5.40 iz Planine Blato do Vodnikove koče, nato mimo Planike na vrh na Triglav. Ker pa sm bil gor že kkšne četrt ure pred enajsto, sm se odloču, da grem nazaj kr po drugi poti, ker bi bil po isti poti prekmal nazaj pr avtu(nekak do 2.00 sm računu). No, zato sm šel naprej do Doliča pa čez Hribarice na Prehodavce. Pol sm pa vidu, da mam še kr neki časa, pa sm reku, zakaj pa ne bi šel prek Lepega Špičja do Koče pri Triglavskih jezerih. No in to je res blo. Ampak! Mel sm pa hudičevo srečo v nesreči! Od vrha Špičja sm vedno, res vedno, gledu pod noge. Potem pa ene pol ure od vrha dol mal naokol pogledam, pol sm pa neki čudn stopu (mal premehko je blo),pa pogledam pod noge...oo, groza!:O ..sm se pa ustrašu8-O , pa skoču naprej...kaj ne, če sm pa stopu na eno kačo:| ! Pa ni bla kr ena! Bla je bl kratka, pa glede na dolžino kr debela, taka rjavkasta s cikcakastim vzorcem, tko da ne vem, če ni bil modras:\ (gobca nism mogu vidt, k se je potem prehitr skrila). In vrjetn sm ji stopu na glavo, k me ni usekala. No, naprej sm pol le srečno prispel do tiste koče:) . Potem sm šel mimo Planine Ovčarija do Planine Jezero in nato končno ob 8.00 prispel k avtu tm bliz Planine Blato.
Aja, pa ne mislt, da sm šel sam. Dva sva šla.

Kdor te poti pozna, ve da je to ena res huda, divja tura, sploh pa za en dan. Še sam nism verjel, da je to zame sploh mogoče v enem dnevu prehodt, čeprov pridm povsod vsaj za tretjino prej, kot je napisan čas na tablah, velikokrat ga sploh prepolovim. Prepolovila pa včer nisva nobenga cajta, ker sva mela mal težje ruzake. Ampak, ne zdj mislt, da tečeva:) .
Samo hoje sva mela nekak 13 ur, mogoče par minut gor/dol, ostalo pa so bli počitki, pa čajčki...
Blo je pa res lepo, ok, vroče je blo, samo v najhujši vročini sva bla v skalah, kjer ni tko soparn zrak, kot po travi pa med borovci. Lepo Špičje je res vredno predpone Lepo, vode v jezerih je okoli Prehodavcev seveda čist mal, ljudi na Tiglavu pa vsak ve, da velik.
In še to, kljub temu, da sem res zlo ogromn pil in jedu, sm domov pršu 2.5 kg lažji.

No, kaj pravte?:D

@ljash ::

dost si shujšou :))

Phil ::

Jaz sem bil tudi včeraj s kolegi/kolegicami na Triglavu. Štartali smo z Rudnega polja->Vodnikov dom->Kredarica->Triglav->Planika->Rudno polje. Skratka imeli smo se prima, edino nad katerim bi se pritožil je neznosen smrad ki se na Kredarici širi iz stranišč :| .
Drugače pa sem letos bil še na Viševniku in Debeli peči.
LP

gappee ::

A je na Rudnem Polju cesta in parkplac asfaltiran?

Phil ::

Odvisno kje se odločiš parkirati. Pred vojašnico je asfalt samo boš potem imel daljšo pot (~0.5h). Lahko greš pa z avtom naprej (takoj za vojašnico desno) samo tam asfalta ni, pa tudi avta tam čez noč ni priporočljivo puščati.
LP

gappee ::

Zakaj ne?

segi ::

Najlepša pot na triglav in dol za tiste malo manj izkušene in tiste bolj slabo kondicijsko usposobljene:

Pokljuka-Vodnik-Planika (1.dan)
Vrh - Dolič (Komu je, lahko gre še na Kanjavec pa pol preko do prehodavcev. Se izognete melišču)- Hribarce- Prehodavci (2.dan)
Sedmera jezera - Komarča - Bohinj (3.dan)

Drugače pa tista tura preko Špičja seka.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

koyotee ::

Žalostno je ko vidš ljudi v adidaskah in kavbojkah v gorah :(
Pr 8 letih sm biu s fotrom na triglavu tko d, ja hodm v hribe. Morš it mau v neokrnjeno naravo, ki sicer kmal ne bo več ker se zmeraj več 'kretenov' najde, ti pa odmetvajo smeti v naravi. Drugač tud dost plezam, recimo na Prisojnik al pa Mangart!
Kdor pa se hoče zlo namučt nj gre z mojstrane(Vrata) do kredarce pa pol nazaj v Vrata(po drugi poti ker sta dve). Tko od začetka bo 1 slabo urco prbližn tak klanc / (+-5°)! Štartau sm ob 4 prsu pa ob 6 nazaj k avtu. Ubijalska tura vendar lepa:)
K se nekateri prtožujejo glede 'Težkih' ruzakov. En tip je nesu 2 platoja tamauga pira v ruzaku navrh triglava(25kg)+ 2 litra vode svoje. Za furo pa dobi 17500 SIT!!!! Js sm rabu 14 ur, un pa 8 in je biu ze dol :(
PS: tamau pir je na vrhu triglava 800sit 8-O
sm biu gor 2 tedna nazaj!
LP8-) 8-)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

gappee ::

segi: Če bi šev sam, bi jo šev za en dan, ker se mi mal butast zdi za 3 dni, je pa lepa, se strinjam, sicer od Pokljuke do Vodnika še nism šel, ostalo pa.

Jutr grem še enkrat na :) 8-) :) . Iz Pokljuke; grejo pa naši iz planinskega društva, pa gresta še oče pa sestra, ampak nista zmožna nest tok težkih ruzakov, pa bom jst enga velkega z njimi nesu, pa grem nazaj v avto prespat, zgodi zjutri pa nazaj gor po ruzak, pa k avtu; spanje v kočah se mi je grozn zamerl.


koyotee: Popolnoma se strinjam s tabo, jst pa tud ful rd plezam. Plezalna je pa dobra še severna od Mojstrovke, zanimiva je tud za na Storžič, pa za na Ojstrico. Pa pravjo tud na V.Babi, tm pa še nism bil. Pa na Jalovcu, k mi je pa tok všeč, da sm si reku, obvezno vsak let gor. Res fajn zahtevna in občudovanja vredna pa je na Bavški Grintovc od Kanskega prevala do vrha. Res mi je bla ful všeč. Ampak do Kanskega prevala je smotan pridt. Iz Bavščice je grda pot(precej zaraščena).

Ja iz Krme sta Tominškova, k je tehnično precej zahtevna, čez Prag pa je enostavna. Po prvi sem že šel. Bli so pa to prvi klini in zajle, tko da si lohk mislš, kolk me je blo strah.

Un je pa tud model! Sam sicer pridm 2 uri prej to pot, ampak s tolk težkim ruzakom bi kar težko do gor pršu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gappee ()

Phil ::

Zakaj ne pustiti avta tam čez noč?
1) Nekaj let nazaj je par avtov čez noč ostalo brez koles in še česa drugega kar se da sneti.
2) Krave. Se zgodi da včasih za sabo pustijo kakšen opraskan avto in deformirano ogledalo :D
BTW skozi Konjščico (upam da sem pravilno napisal) se meni zdi (do Vodnikove koče) za kanček krajša pot kot Rudno polje->Vodnikov dom. Prideš pa do Konjščice tako da se od vojašnice pelješ z avtom še malo naprej in nato desno.
LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj in kako na Triglav? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14837608 (8860) PunkDude
»

Najlepše slovenske gore (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6716897 (9382) Kvatebrigic
»

Ferate pri nas in v tujini

Oddelek: Šport
143164 (2233) Excavator
»

pot na Triglav

Oddelek: Loža
148120 (7761) BlaY0
»

Gorništvo

Oddelek: Loža
234770 (4226) MadMicka

Več podobnih tem