» »

Trg pametnih telefonov vedno bolj v rokah Samsunga in Appla

1
2
3

Ciklamen ::

Truga, 1800 eur vs 500 eur? Hmmm :)
- End of the Post ->

Truga ::

Kaj ima kle veze cena?

Truga je izjavil:

Jaz tablice sploh nimam, niti je ne mislim imet, dokler ne morem gor priklopit tipkovnice. In seveda dokler ni not proper hardwara.

Kot vidis, me ne moti cena, pac pa zmogljivost teh tablic. Glavni problem pa so ljudje tipa para! ki kvasijo da "tablica ne more bit nadomestek za PC". Ja seveda ne more bit, ce je pa not zanic hardware... Naj nardijo resno tablico, pa vrzem stran vse stroje ki jih mam in jih zamenjam zanjo...

eieieie1 ::

Meni pa trenutno kot prenosna zadeva zadošča smart phone, za kakršno koli delo pa imam 24' ekran in res dober hardware, ki močno presega vse prenosne naprave in si ne predstavljam kar koli delat na nekem 10-15' ekranu z precej okrnjenim hardwerom.

Če pa bom že rabil kar koli prenosnega za dopuste... pa je zato navadna tablica brez neke fizične tipkovnice čist dost. Nevem zakaj bi rabil tipkovnico zraven met (čeprav je microsoftov surface zanimiv produkt, res ne vidim potrebe po fizični tipkovnici). Za brskanje po netu, gledanje filmov, igranje kakih iger, pisanje kakih mailov in sms-ov pa res ne rabim fizične tipkovnice.

Truga, tablica nikoli ne bo imela primerljivo zmogljivost hardwera z enim desktop pcjem. Tak da ja, nikoli nebo nadomestek za PC. No ja mogoče za ljudi, ki recimo služijo s prevajanjem in rabijo samo microsoft word gor, ampak taki so že s trenutnim hardwerom tablic zadovoljni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Truga ::

Nevem, jaz imam 13" laptop s 1920x1080 ekranom (verjetno isto kot tvoj 24"?), i5 z 8gb rama in 128gb ssd. Kaj tocno bi lahko bilo boljse na PCju? In zakaj nemorejo tega zapakirat v tablico iste velikosti, z attachable keyboardom ala transformer?

Ciklamen ::

In zakaj bi v tablici rabil 385 giga rama, 50 tera spomina, i38 procesor, če zadeva funkcionira in se ne zatika že s slabšim hardware-om?
- End of the Post ->

Truga ::

Ker lahko pol stran vrzes vse ostale naprave?

Aja, saj res. Raje mamo 10 razlicnih reci (telefon, tablica, laptop, pa se pc ali 2, en za u sluzbi en za doma, z big screenom), namesto da bi vse zapakirali v en telefon, ki ga po potrebi razsirjamo.

Zakaj ze?

driver_x ::

Saj čevlje imaš verjetno tudi samo ene za vse letne čase ...

eieieie1 ::

Truga je izjavil:

Nevem, jaz imam 13" laptop s 1920x1080 ekranom (verjetno isto kot tvoj 24"?), i5 z 8gb rama in 128gb ssd. Kaj tocno bi lahko bilo boljse na PCju? In zakaj nemorejo tega zapakirat v tablico iste velikosti, z attachable keyboardom ala transformer?


1920x1200 IPS zaslon, pa ne gre se za resolucijo ampak velikost zaslona. Moj desktop i5 3570k procesor je veliko zmoglivejši kot prenosna verzija ivy bridge procesorja. Ja v ramih in ssdju ni razlike. Veliko boljše je pa tudi grafična, je pa pač odvisno če jo rabiš ali ne. Ja pa zraven še mam 1 TB storage disk in pa možnost nadgradnje vseh teh komponent. Tak da ja, nikoli neboš imel enake zmogljivosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

smash ::

Truga je izjavil:

Ker lahko pol stran vrzes vse ostale naprave?

Aja, saj res. Raje mamo 10 razlicnih reci (telefon, tablica, laptop, pa se pc ali 2, en za u sluzbi en za doma, z big screenom), namesto da bi vse zapakirali v en telefon, ki ga po potrebi razsirjamo.

Zakaj ze?


ne gre..

sm hotel kupit s3, pa sem ga sprobal in videt da je prevelik za telefon, zato bom imel posebno manjšo napravo za telefon

za doma v kavč imam ipada, ki je boljši od telefona, ko je kaj pogledat, pa se ti ne da sedet na trdem stolu za compom

ko moraš dejansko kaj naredit, napisat daljši tekst, kaj narisat, ali pa učinkovito, hitro brskat po spletu, ne gre tudi z tablco..enostavno rabš še nekaj z tipkovnico, miško in še večjim monitorjem

tko, da ne vidim, da bi ena naprava zamenjala vse

Truga ::

Vse kar ti nastevas se da delat s telefonom ki ima display port in usb port za keyboard+mouse. Also, http://www.engadget.com/2012/06/12/asus... za tablico.

In imas naenkrat vse naprave v "eni". A je to res tok tezko razumet, al folk dejansko hoce met 10 razlicnih naprav za 10 podobnih opravil?

nekikr ::

Jaz čakam že 10 let na eno tako napravo, ampak je očitno še vsaj 10 let ne bo :(

smash ::

Truga je izjavil:

Vse kar ti nastevas se da delat s telefonom ki ima display port in usb port za keyboard+mouse. Also, http://www.engadget.com/2012/06/12/asus... za tablico.

In imas naenkrat vse naprave v "eni". A je to res tok tezko razumet, al folk dejansko hoce met 10 razlicnih naprav za 10 podobnih opravil?


ne razumem...ti hočeš da telefoniram z napravo velikosti tablce ali da surfam v kavču z napravo velikosti telefona? kaj od tega? ker ne bom delal niti enega niti drugega

bluefish ::

Si sploh pogledal, kaj PadFone je?

eieieie1 ::

Heh, ljudje bi radi majhen telefon, ki bi ga potem lahko priključili na 30' ekran, tipkovnico, miško, zvočnike in nato delali video obdelavo, programirali, igrali igre... Lolz, bote še dolgo cajta čakali na tako zadevo, ki bo potem dejansko uporabna v takem smislu. Ampak tudi potem boš mel izbiro, da boš čakal na video obdelavo s telefonom 1 uro da ti obdela zadevo ali pa kupiš en desktop pc, ki ti bo zadevo naredil v nekaj minutah.

MrStein ::

Sfaljena je že sama ideja "imeti". ;)

Sem prej napisal: če imaš na mizi monitor, tipkovnico & co, potem je telefon "peti kotač", torej odveč. Tako kot konj pred avtom. Edino kot authentication token bi lahko fungiral.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bojsi ::

Truga je izjavil:

Vse kar ti nastevas se da delat s telefonom ki ima display port in usb port za keyboard+mouse. Also, http://www.engadget.com/2012/06/12/asus... za tablico.

In imas naenkrat vse naprave v "eni". A je to res tok tezko razumet, al folk dejansko hoce met 10 razlicnih naprav za 10 podobnih opravil?


S tem ne boš nič manj krame s seboj nosil, kvečjemu še več, tako da ne vidim kakšne posebne uporabnosti...

Truga ::

Kako vec? S sabo rabis samo telefon (in/ali tablico, tako kot zdaj pac), na lokacijah imas pa samo terminale.

nekikr ::

Ampak tudi potem boš mel izbiro, da boš čakal na video obdelavo s telefonom 1 uro da ti obdela zadevo ali pa kupiš en desktop pc, ki ti bo zadevo naredil v nekaj minutah.


Kaj vse so govorili ljudem, ki so rekli, da bi imeli prenosne računalnike ane? 10min resnega dela z enim polnjenjem, to never ever ne bo mainstream. 10 let pozneje je stvar čisto obrnjena. Ne vidim razloga, zakaj čez 5 let telefon ne bi bil vsaj na ravni današnjih top end PCjev.

bojsi ::

Truga je izjavil:

Kako vec? S sabo rabis samo telefon (in/ali tablico, tako kot zdaj pac), na lokacijah imas pa samo terminale.


+ vsaj še bluetooth slušalke :)

V bistvu si si kar sam odgovoril glede prednosti ("tako kot zdaj pač"). :)

In ne pozabi na ostale nadležnosti, ki pridejo zraven (vstavljanje/iztikanje telefona; sprejemanje klicov, ko je telefon dockan...). Več minusov, kot plusov IMHO.

Truga ::

Zakaj bi sprejemal klice ko je telefon dockan, ce si ocitno busy ker delas...

Ciklamen ::

Potem pa odgovarjaj šefu zakaj se nisi javil :) (ker ti bo on ful verjel da si "delal")
- End of the Post ->

Truga ::

Ne vem o cem govoris. Sef me klice tle na sluzbenga stacjonarca. Mobitela tko nimam vec, odkar mi je star crknu. Brezveze prtljaga, mam vse kar rabim na vaiotu.

Icematxyz ::

Wow, še vedno ne razumeš. Če je recimo sgs3 kupilo 20 miljonov ljudi in če 30 miljonov ljudi čaka na iPhone 5 potem SGS3 NI najbolj zaželjen.


Ne vem kako naj to drugače napišem za to bom še zadnjič jasno in na kratko napisal enkrat:

Kaj bo, ko bo, bo takrat, sam sem vseskozi govoril o trenutnem stanju. Tudi sam pričakujem, da bo novi iPhone spet letvico pomaknil višje, kako pa bi bilo, če bi Samsung tako hitro uspel držati konstantno prednost, bilo bi popolnoma nezanimivo.

Trenutno se še ne ve, če je res najbolj zaželjen, vedlo bo se ko bo se iphone 5 prodajal in kako dobro bo šla prodaja proti sgs3.


Ne trenutno se ve to ti hočem povedati.

Pa še zdaj nisem siguren če boš dojel lol.


+1

In nevem kaj maš probleme s tem kopiranjem iphona lol. Maš travme zaradi tega ker so sgs1, sgs2 popolnoma skopirali od appla od naprave, do škatle, do polnilca itd in te je to tako zelo bolelo, ko smo ti to omenili?


Ne hotel sem povedati, da so tiste razprave takrat bile bolj ali manj brezpredmetne.

SGS3 meni ne zgleda čist nič skopirano, tudi škatla itd ni, torej nevem zakaj bluziš in iščeš nekoga, ki bi ti začel govorit da je sgs3 skopiran, če pa ni.


Točno tako, ni skopiran. Je original!

Kar se pa tiče aplikacij pa sem že videl pri sgs2, ki je imel dvojedrni proc pa je pol iger moj enojederni hitreje naložil sam zaradi tega, ker večina večjih firm še vseeno dost več zasluži z iOS-om in se za iOS veliko bolj potrudijo (to je bilo 1 leto nazaj in dvomim da se je ogromno spremenilo). In takrat je že dolgo bil android market dost večji po številu uporabnikov.


Uporabniku je pomembno, da ima na Android na voljo vse aplikacije, ki bi jih pričakoval. Drugo je manj pomembno.

Wow 8 jederni procesor bo epic. Torej bo ti zadeva 8 krat hitreje delala ane? :D


Da, tako, kot na iPhone 8 krat boljše vidiš vsebino na zaslonu? ;)

Torej pod črto sem iz odgovorov razbral, da saj načeloma se razumeva. To je torej dobro!

eieieie1 ::

Ne še vedno ne razumeš. Trenutno najbolj zaželjen ne pomeni enako kot da se trenutno najbolj prodaja! Če si ga 5 miljonov folka želi, 20 miljonov pa ne in čaka na drug telefon, potem očitno ni najbolj zaželjen ane?

Ne tiste razprave niso bile niti malo brezpredmetne. Smešno je bilo da si "apple haterji" niso upali priznati da je cela zadeva ful podobna. Pa pač patetično je bilo to, da so šli take zadeve od appla kopirat kot je en škatla, polnilec... lol

Uporabniku je pomembno, da ima na Android na voljo vse aplikacije, ki bi jih pričakoval. Drugo je manj pomembno.


No zakaj pa pol izpostavljaš kolko jederni procesor ima, pa kakega razvijajo. Take zadeve so brezpredmetne, če ne poštimajo OSa in aplikacij, ki bi to sploh izkoristile.

nekikr je izjavil:

Ampak tudi potem boš mel izbiro, da boš čakal na video obdelavo s telefonom 1 uro da ti obdela zadevo ali pa kupiš en desktop pc, ki ti bo zadevo naredil v nekaj minutah.


Kaj vse so govorili ljudem, ki so rekli, da bi imeli prenosne računalnike ane? 10min resnega dela z enim polnjenjem, to never ever ne bo mainstream. 10 let pozneje je stvar čisto obrnjena. Ne vidim razloga, zakaj čez 5 let telefon ne bi bil vsaj na ravni današnjih top end PCjev.


Ja, recimo da bodo na ravni današnjih desktop pcjev ampak bodo takrat desktop pcji spet dost naprej, pa tudi zadeve, ki boš jih delal z pcji bodo dost bolj zahtevne in bo spet enaka zgodba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Icematxyz ::

Trenutno najbolj zaželjen ne pomeni enako kot da se trenutno najbolj prodaja! Če si ga 5 miljonov folka želi, 20 miljonov pa ne in čaka na drug telefon, potem očitno ni najbolj zaželjen ane?


Preberi si link, ki sem ga podal.

No zakaj pa pol izpostavljaš kolko jederni procesor ima, pa kakega razvijajo. Take zadeve so brezpredmetne, če ne poštimajo OSa in aplikacij, ki bi to sploh izkoristile.


Sam si začel s procesorji jaz sem vseskozi imel v mislih celoten paket.

eieieie1 ::

Icematxyz je izjavil:

Trenutno najbolj zaželjen ne pomeni enako kot da se trenutno najbolj prodaja! Če si ga 5 miljonov folka želi, 20 miljonov pa ne in čaka na drug telefon, potem očitno ni najbolj zaželjen ane?


Preberi si link, ki sem ga podal.

No zakaj pa pol izpostavljaš kolko jederni procesor ima, pa kakega razvijajo. Take zadeve so brezpredmetne, če ne poštimajo OSa in aplikacij, ki bi to sploh izkoristile.


Sam si začel s procesorji jaz sem vseskozi imel v mislih celoten paket.


Tvoj argument da lahko trdiš da je najbolj zaželjen torej izhaja iz članka neke novinarske strani - lol. Poleg tega pa niti tam ne trdijo da je najbolj zaželjen...

Icematxyz ::

Tvoj argument da lahko trdiš da je najbolj zaželjen torej izhaja iz članka neke novinarske strani - lol.


Ne ta link le podkrepi mojo tezo, ki pa sem jo drugače sestavil na podlagi drugih vhodnih podatkov (1 + 1).

Poleg tega pa niti tam ne trdijo da je najbolj zaželjen...


Droidi stojijo pred trgovinami in prednaročila podirajo vse rekorde ni indikator tega in pa tudi nasploh pri podjetju Apple ne upoštevamo takšnih statistik. Kakorkoli ve se kakšno je trenutno stanje. Sedaj je na potezi Apple.

eieieie1 ::

Icematxyz je izjavil:

Tvoj argument da lahko trdiš da je najbolj zaželjen torej izhaja iz članka neke novinarske strani - lol.


Ne ta link le podkrepi mojo tezo, ki pa sem jo drugače sestavil na podlagi drugih vhodnih podatkov (1 + 1).

Poleg tega pa niti tam ne trdijo da je najbolj zaželjen...


Droidi stojijo pred trgovinami in prednaročila podirajo vse rekorde ni indikator tega in pa tudi nasploh pri podjetju Apple ne upoštevamo takšnih statistik. Kakorkoli ve se kakšno je trenutno stanje. Sedaj je na potezi Apple.


Pač tvoja 1 + 1 teza je napačna, misliš da je simple kot 1+1, medtem ko ni.

Pred izdajami iphona se ljudje nabirajo že nekaj let in se število vsako leto veča... V linku pa ti lepo piše da prednaročila podirajo rekorde dosedanjih ANDROID telefonov.

Probaj zadeve, ki jih prebereš razumet objektivno - tako kot so napisane, ne pa tako kot si ti želiš da bi bile napisane :)

Icematxyz ::

Kakorkoli mimo tega, kakšno je trenutno stanje ne moreš in to govorim ves čas. "Čakajoči" gol ali dol. ;)

eieieie1 ::

Ja pol pa ne uporabljaj take besede, če je ne razumeš. Trenutno najbolj zaželjen ne pomeni isto, kot da se jih trenutno največ proda. MY GOD, kolkokrat ti naj to napišem.

Icematxyz ::

eieieie1 je izjavil:

Ja pol pa ne uporabljaj take besede, če je ne razumeš. Trenutno najbolj zaželjen ne pomeni isto, kot da se jih trenutno največ proda. MY GOD, kolkokrat ti naj to napišem.


Na povezavi tudi piše, da največ proda Samsung. Največ med vsemi torej in torej na vrhu ima trenutno najboljši paket. Menim, da kar razumem.

MrStein ::

Glejte, ne morete papežu dopovedati, da bog ne obstaja.
A lahko zdaj zaključimo to in pustimo prostor za kaj novega?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

eieieie1 ::

Icematxyz je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Ja pol pa ne uporabljaj take besede, če je ne razumeš. Trenutno najbolj zaželjen ne pomeni isto, kot da se jih trenutno največ proda. MY GOD, kolkokrat ti naj to napišem.


Na povezavi tudi piše, da največ proda Samsung. Največ med vsemi torej in torej na vrhu ima trenutno najboljši paket. Menim, da kar razumem.


Največ smartphonov proda, ne pa točno določenega modela - sgs3. lol, ne niti približno ne razumeš in spet iz nekih približno prebranih zadev ustvarjaš neke svoje trditve, ki niti približno ne držijo.

m0LN4r ::

Ta graf bi naj pomenil, da se proda več iphonov, kot vseh ostalih telefonov skupaj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Icematxyz ::

Največ smartphonov proda, ne pa točno določenega modela - sgs3. lol, ne niti približno ne razumeš in spet iz nekih približno prebranih zadev ustvarjaš neke svoje trditve, ki niti približno ne držijo.


Piše tudi na povezavi, kakšno je trenutno (izredno) stanje okrog Samsung GALAXY S III. Droidi, ki čakajo pred trgovino, prednaročila rekordna in tako naprej in da se čaka na to, kakšen bo dogovor podjetja Apple in ne kaj trenutno ponuja Apple. Dobro razumem jaz to.

m0LN4r je izjavil:

Ta graf bi naj pomenil, da se proda več iphonov, kot vseh ostalih telefonov skupaj?


Ne, ker največ trenutno proda Samsung, graf kaže torej zaslužek, kjer se ne upošteva specifika, da Apple obvladuje celotno verigo in se to torej ne primerja s Samsung + Partnerji + načeloma vse ostalo, kar je Andorid in prinaša dobičke, ampak le z neko manjšo postavko.

Zgodovina sprememb…

eieieie1 ::

Vsi ti podatki so relativni, saj ne povejo veliko o prodajnih številkah. Le da so številke prednaročil rekordne, glede na prejšnje android telefone. Kar pa ne pove nič o tem kolko se jih dejansko proda in še manj o tem da je najbolj zaželjen, kar si ti trdil in nima nobene zveze s tem kar piše v članku.

Icematxyz ::

Bom povedal drugače in potem zaključil, če imaš trenutno na voljo (pre)več denarja in greš v trgovino in želiš najboljši paket vzameš Samsung GALAXY S III.

eieieie1 ::

Icematxyz je izjavil:

Bom povedal drugače in potem zaključil, če imaš trenutno na voljo (pre)več denarja in greš v trgovino in želiš najboljši paket vzameš Samsung GALAXY S III.


No to je pa že drugo. In lahko bi se strinjal s tabo, če me nebi iOS tako privlačil :)

- potem bi pa še moram razmisliti, če bi imel tako velik telefon (mogoče bi ga mel, nevem)
- pa pregledati bi mogel reviwe o tem če so popravili napake, ki jih je imel sgs2 - roza slike, težave s snemanjem (ostrenje...)
- in ponovno stestirati delovanje androida... (kar bom vsekakor naredil, preden bom kupoval novi mobitel, ampak ga verjetno še kako leto ali dve nebom, ker ne vidim nekih privlačnih novosti z novimi generacijami telefonov v primerjavi z mojim iphone4)
- pa še vizualno mi mora bit všeč - če mi naslednje generacije iphonov nebodo vizualno privlačne bom vsekakor hitro dobil zanimanje za druge proizvajalce :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Icematxyz ::

potem bi pa še moram razmisliti, če bi imel tako velik telefon (mogoče bi ga mel, nevem)


Dvomim, da bo iPhone 5 bistveno manjši, kot Samsung GALAXY S III, bomo videli.

pa pregledati bi mogel reviwe o tem če so popravili napake, ki jih je imel sgs2 - roza slike, težave s snemanjem (ostrenje...)


Ali pa kakšne težave s signalom, če ga močneje primeš...

No to je pa že drugo. In lahko bi se strinjal s tabo, če me nebi iOS tako privlačil :)


Pa to ti pravim že ves čas!

eieieie1 ::

Saj nebo bistveno manjši, če bo res imel 4' ekran in tudi o novem iphonu bi mogel razmisliti pa sprobat, če bi si res želel večji telefon... Pa ne rabiš močno prijet da zjebeš signal, le nad točno določeno točko držiš en čas prst, pa slab signal moraš v osnovi met da ga zjebeš :) Jaz še s tem nisem imel težave, zato pa ne čutim potrebe po menjavi telefona, bi se pa obremenjeval, če bi imel skoz roza sliko, pa probleme s snemanjem, saj te zadeve kar precej uporabljam in se teh problemov nebi mogel znebiti.

bojsi ::

m0LN4r je izjavil:

Ta graf bi naj pomenil, da se proda več iphonov, kot vseh ostalih telefonov skupaj?


Pomeni, da Apple pobere večino dnarja na sceni mobilnih telefonov.

Icematxyz ::

...če bi imel skoz roza sliko, pa probleme s snemanjem, saj te zadeve kar precej uporabljam in se teh problemov nebi mogel znebiti.


Saj je Instagram na voljo tudi za Android. Spustiš torej fotografijo skozi filter in je to to. ;)

smash ::

Icematxyz je izjavil:

potem bi pa še moram razmisliti, če bi imel tako velik telefon (mogoče bi ga mel, nevem)


Dvomim, da bo iPhone 5 bistveno manjši, kot Samsung GALAXY S III, bomo videli.

pa pregledati bi mogel reviwe o tem če so popravili napake, ki jih je imel sgs2 - roza slike, težave s snemanjem (ostrenje...)


Ali pa kakšne težave s signalom, če ga močneje primeš...

No to je pa že drugo. In lahko bi se strinjal s tabo, če me nebi iOS tako privlačil :)


Pa to ti pravim že ves čas!


upam da bo manjši, ker sem šel sprobat S3 in nisem kupil izključno zaradi velikosti....čakam na manjši, upam da 4 inčni iphone, ker 3.5 je pa malo premalo

poleg tega sem sprobal slikanje na S3 in me je tudi to odvrnilo, ker je enostavno slabši od i4s

sem pa seveda bil kar precej napaljen na S3, sam kaj ko v praksi ni to kar govorijo

eieieie1 ::

Icematxyz je izjavil:

...če bi imel skoz roza sliko, pa probleme s snemanjem, saj te zadeve kar precej uporabljam in se teh problemov nebi mogel znebiti.


Saj je Instagram na voljo tudi za Android. Spustiš torej fotografijo skozi filter in je to to. ;)


Problem je v leči ne pa v aplikaciji za fotografiranje. Instagrama pa ne uporabljam pa tudi dodatnega predelavanja vsake slike in video posnetkov mi tudi malo ne diši.


Sploh si nemorem predstavljat, kaj je lahko tako zelo inovativnega in uporabnega v naslednjih generacijah smart phonov napram lanskim, predlanskim, ki bi me lahko navdušili... Kvaliteta slik/posnetkov se dost ne bo spremenilo, prav tako gps, kompas, in razni drugi senzorji... Kvaliteta ekrana je itak super, baterija je tudi super, niti malo ne rabim močnejše baterije, saj mi je tudi po letu in pol, ko ga polnim skor vsak dan še vedno dovolj dolgo zdrži. Procesor/grafična/rami se precej počasi nadgrajujejo in nadgradnje rabiš edino za kake zahtevne igre, ki jih itak ne igram. No ja mal več kot 16GB prostora bi mogoče lahko imel, da mi nikoli nebi bilo potrebno brisat video posnetkov, ampak tudi to ni neke panike...

Res se mi niti malo ne sanja, kakšno zadevo bi še lahko dodali telefonu, ki bi me res navdušila. Ampak ker sem pač neke vrste entuziast na tem področju bom itak čez kako leto ali 2 moral menjat telefon, čeprav nebom rabil xD

JerryP ::

Entuizasti menjajo telefon na vsake pol leta, se pravi ko pride nov high end model ven ;-) Ti z ip4 si pa kvečjemu povprečen uporabnik pametnih telefonov, ki je zadovoljen s trenutnim modelom. Kam bi pa prišli če bi se tehnični razvoj kar ustavil dve leti nazaj in bi samo refinirali obliko funkcionalnost bi pa ostala ista?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

Gregor P ::

smash je izjavil:

poleg tega sem sprobal slikanje na S3 in me je tudi to odvrnilo, ker je enostavno slabši od i4s
... če potrebuješ telefon za slikanje, potem je seveda tudi iPhone zanič; morda če bi si nabavil kakšno Nokio 808 PureView:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

eieieie1 ::

JerryP je izjavil:

Entuizasti menjajo telefon na vsake pol leta, se pravi ko pride nov high end model ven ;-) Ti z ip4 si pa kvečjemu povprečen uporabnik pametnih telefonov, ki je zadovoljen s trenutnim modelom. Kam bi pa prišli če bi se tehnični razvoj kar ustavil dve leti nazaj in bi samo refinirali obliko funkcionalnost bi pa ostala ista?


Ma ja, mogoče pa res nisem največji entuzijast :D

Kaj pa je drugače v današnjih telefonih in v mojem 2 leti starem iphonu 4? Mal boljši procesor/grafična, mal boljši fotkič in to je to... Nič kaj super privlačnega...

jan_g ::

V enem letu ali dveh pa res ne moreš pričakovati revolucij. Lahko pa si primerjaš, kaj si dobil leta 2000 za $500 in kaj dobiš danes.

JerryP ::

eieieie1 je izjavil:



Ma ja, mogoče pa res nisem največji entuzijast :D

Kaj pa je drugače v današnjih telefonih in v mojem 2 leti starem iphonu 4? Mal boljši procesor/grafična, mal boljši fotkič in to je to... Nič kaj super privlačnega...

Že to da so letošnji zmogljivejši modeli opremljeni z ekrani z resolucijami 1280x720 in več je konkreten napredek, da je procesorska moč več kot podvojena tudi ni mačji kašelj. Pa ni to primerno samo za igre, na telefonu si tako lahko ogledaš hd film, pregleduješ in urejaš dokumente, bolj tekoče preklapljaš med aplikacijami. Se pravi delo s telefonom je zdaj že bolj podobno delu z računalnikom in še bolj gre v to smer. Do tega da ima zdaj že vsak boljši model možnost priklopa na zunanji ekran, kjer potem lahko predvajaš vso multimedijo, lahko priklopiš tudi zunanje diske/usb ključke itd.. To in še več ponujajo modeli iz preteklega pol leta kot so One X, GS3 itd..

smash ::

Gregor P je izjavil:

smash je izjavil:

poleg tega sem sprobal slikanje na S3 in me je tudi to odvrnilo, ker je enostavno slabši od i4s
... če potrebuješ telefon za slikanje, potem je seveda tudi iPhone zanič; morda če bi si nabavil kakšno Nokio 808 PureView:8)


to vem da ima nokia top fotkiče...samo kaj ko mi druge stvari ne sedejo...izbiral sem med s3 in iphone..in trenutno sem s3 izločil iz igre
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia z zmerno izgubo, Lumia raste (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6520276 (17278) boolsheat
»

Po 14 letih Nokia sestopila s prestola

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
4615922 (13132) blackbfm
»

Nokia tone tudi na Kitajskem

Oddelek: Novice / Rezultati
379532 (8141) Ramon dekers
»

Rekordne prodaje pametnih telefonov v letu 2009

Oddelek: Novice / Rezultati
93594 (3157) darkolord
»

Prodaja pametnih telefonov dosegla najnižjo rast doslej (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
558655 (6736) sith

Več podobnih tem