» »

Trg pametnih telefonov vedno bolj v rokah Samsunga in Appla

Trg pametnih telefonov vedno bolj v rokah Samsunga in Appla

Prodajne številke v 1 četrtletju Q1, po znamkah.

vir: engadget

Dobičkonostnost v zadnjih nekaj letih, po znamkah.

vir: engadget
engadget - Sodeč po podatkih analitske hiše ABI je trg pametnih telefonov že praktično duopolen. Samsung in Apple imata skupaj 55% tržni delež pri prodaji, ob tem pa kar 90% vsega dobička v branži. Južnokorejci so v prvih treh mesecih letošnjega leta odposlali 43 milijonov telefonov, Apple pa 35 milijonov. Po številu prodanih telefonov so sicer vodilni od lanske jeseni, vendar Apple še vedno kraljuje glede marž in posledično dobička.

Od ostalih proizvajalcev z dobičkom poslujeta le še HTC in ZTE (Kitajska), dočim sta Nokia (11.9 mio) in RIM (11.1 mio) že nekaj časa pod vodo. Nokia bi nasploh morala doseči kar 5000% letno rast prodaje Windows Phone modelov, če bi hotela zgolj obdržati sedanji tržni delež Symbianov, ki sicer pospešeno pada. Finci se že najavili odpuščanja in začeli iskati dodaten vir zaslužka v svojem patentnem portfelju, je pa zanimivo, da še vedno aktivno investirajo v razvoj knjižnice Qt (svojčas del MeeGa), kljub temu da naj bi jo s prehodom na Windows Phone črtali. Neuradno je sicer mogoče slišati, da je Nokia njihovo investicijo sprejela zgolj zaradi potrebe po finančni injekciji, zato naj bi se slej ko prej vrnili k lastnemu OS-u in liniji telefonov, če bodo seveda uspešno prebrodili sedanjo krizo.

RIM medtem vse upe polaga v poznojesenski/zimski prihod BB 10 telefonov, mišljenih predvsem za poslovne uporabnike. Dotlej bodo skoraj zagotovo na voljo iPhone 5 oz. prvi telefoni z Androidom 5.0 Jelly Bean, zato jim razlogov za skrb nikakor ne manjka.

Prostor za rast sicer še je. Pametni telefon ima šele nekaj čez 50% Evropejcev oz. Američanov.

104 komentarji

«
1
2 3

Coinbird ::

Hvala Mandi!
(In partially high-pitched voice) Feel good (9x)

_Dormage_ ::

Zakaj pa HTC-ja ni na grafu prodajnih številk v 1. četrtletju (tortica) ?

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

[edit] ja res ni :) Mi je pa všeč graf zaslužka...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

PARTyZAN ::

Neuradno je sicer mogoče slišati, da je Nokia njihovo investicijo sprejela zgolj zaradi potrebe po finančni injekciji, zato naj bi se slej ko prej vrnili k lastnemu OS-u in liniji telefonov, če bodo seveda uspešno prebrodili sedanjo krizo.


Nokia je ukinila praktično ves R&D:
Nokia will cut smart devices research and development, accelerating a hand-off to Microsoft.

http://betanews.com/2012/06/14/nokia-st...
Linux program ukinjen:
http://arstechnica.com/information-tech...

Samo še sestavljajo telefone, pa še to ne več v evropi. Zame so mrtvi.

BALAST ::

RIM na 4. mestu? Kdo sploh še kupuje Blackberry-je?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Mipe ::

BALAST je izjavil:

RIM na 4. mestu? Kdo sploh še kupuje Blackberry-je?

Naša vlada.

floyd1 ::

Zheegec je izjavil:

[edit] ja res ni :) Mi je pa všeč graf zaslužka...

Delničar jabolčnih mogoče?

lmorgh ::

jelly bean naj bi bil android 4.1, ne pa 5.

PaX_MaN ::

Hudo, Apple ma skor tričert dobička tle!
To mora pomenit, da je Applova roba najboljša roba, ker folk krša ne kupuje!
Ava Applu!

Tody ::

Tist graf je pomoje čisto mimo :) Sploh če ni HTC se deleži porazdelijo :)

RejZoR ::

PaX_MaN je izjavil:

Hudo, Apple ma skor tričert dobička tle!
To mora pomenit, da je Applova roba najboljša roba, ker folk krša ne kupuje!
Ava Applu!


Ne, to samo pomeni, da Apple prodaja svoj stuff z astronomsko maržo, folk pa se dere shut up and take my money še preden stopijo v trgovino. Kitajčki v Foxconnu pa se še vedno mečejo iz stavb...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Looooooka ::

PaX_MaN je izjavil:

Hudo, Apple ma skor tričert dobička tle!
To mora pomenit, da je Applova roba najboljša roba, ker folk krša ne kupuje!
Ava Applu!

Pomeni, da se lahko lepo pripravijo na razne protimonopolne inspekcije :)
Npr...zakaj se kje doloceni telefoni ne prodajajo in ali je naklucje, da ravno tam operaterji sedijo na zalogah starejsih iphonov, ki jih pac ne morejo prodati(ker raja hoce najnovejsi top shit telefon).

Icematxyz ::

Pri dobičkih bi bilo verjetno dobro upoštevati specifiko, poenostavljeno rečeno:

Apple: Obvladuje večino verige.
Samsung: Svoj del + dobički partnerjev.

Drugače pa brez da bi kaj bistveno kopirali ima trenutno Samsung na tržišču upam si trditi najbolj zaželen pametni telefon, kar je tudi zgovorno.

Nokia je ukinila investicije v razvoj in v doglednem času ne verjamem, da bi lahko izdelali lastno in tržno zanimivo platformo, namreč saj so jo že imeli, ampak so jo zavrgli in s napačno, ampak si celo upam trditi premišljeno potezo na potezo dalj časa slabili (ne mislim na Symbian).

Torej kaj bo s podjetjem Nokia v prihodnosti je verjetno bolj vprašanje za neko bolj oddaljeno prihodnost trenutno se gre bolj za to kakšna so ozadja, ki se trenutno odvijajo v podjetju Nokia.

Se pravi kaj je sploh interes podjetja Nokia? Najverjetneje prodaja podjetja, izdelava strojne opreme, kjer si zavezan enemu partnerju, ki na tržišču trenutno ne dosega najboljših rezultatov bi bi bila verjetno dokaj neracionalno početje za to ocenjujem to za manj verjeten interes! Bomo videli.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

no HTC? sem mislim, da je HTC veliki igralec. očitno ni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Invictus ::

BALAST je izjavil:

RIM na 4. mestu? Kdo sploh še kupuje Blackberry-je?

Angleži. Tam ima polovica folka BB.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Icematxyz ::

Nah...


A zdaj pa ne bomo o kopiranju? Ko gre za (vizualno) popolnoma drugačen izdelek, brez kopiranih škatlic/krpic/ogrinjal in si ga vsi (najbolj) želijo? Hah ...

smash ::

BALAST je izjavil:

RIM na 4. mestu? Kdo sploh še kupuje Blackberry-je?


šefi, poslovneži

ne moreš it na poslovni sestanek pa na mizo položit iPhone ali pa galaxyja no...saj to so igrače :)

nekikr ::

Potem pa nisi bil na prav veliko poslovnih sestankih, pa še to zgolj v Sloveniji ;)

Lonsarg ::

Marže pri high end telefonih so čisto drugih velikostnih razredov kot marže drugje. Tak da tale graf je najbrž dokaj podoben grafu deleža prodanih pametnih telefonov v najvišjem cenovnem razredu, ne tako ekstremen, ampak podoben.

Sam tudi trgu pametnih telefonov se bo enkrat zgodilo enako kot trgu laptopov. Torej vsi so počasi bolj ali manj enaki in potem se začne cenovni boj. Kako kmalu se bo to zgodilo bo težko reči, namreč tudi laptopi so že bili v tej fazi, potem pa so čisi postali dovolj majhni, da se je dalo laptop tudi tanjše naresti.

eieieie1 ::

Icematxyz je izjavil:

Nah...


A zdaj pa ne bomo o kopiranju? Ko gre za (vizualno) popolnoma drugačen izdelek, brez kopiranih škatlic/krpic/ogrinjal in si ga vsi (najbolj) želijo? Hah ...


Zakaj bi zdaj govorili o vsem tem kopiranju, ki se je dogajalo pri ostalih modelih, če se pri tem to ne dogaja?

Res si ga vsi najbolj želijo?

Icematxyz ::

Res si ga vsi najbolj želijo?


Da. Trenutno je na vrhu.

eieieie1 ::

Icematxyz je izjavil:

Res si ga vsi najbolj želijo?


Da. Trenutno je na vrhu.


Link?

Icematxyz ::

In the kind of anticipation that has become the norm for new Apple gadget releases, hopeful customers began queuing outside an electronics retail store in Berlin on Monday night eager to be the first to lay their hands on the S3.


"In the two years that we've been offering pre-orders, it's the most pre-ordered Android device we've had in our line-up," said a spokesman for Vodafone UK, declining to disclose exact numbers. "It's on track to meet, if not exceed, the level of pre-orders we expected by the time it actually launches."


"The Galaxy S3 is a real challenger to the upcoming iPhone," said Francisco Jeronimo, an IDC analyst based in London. "This is likely be one of the most sold smartphones this year, though the real test will come when the next iPhone is launched."


Samsung Galaxy S3 gets head start on rival iPhone

driver_x ::

Lonsarg je izjavil:

sam tudi trgu pametnih telefonov se bo enkrat zgodilo enako kot trgu laptopov. Torej vsi so počasi bolj ali manj enaki in potem se začne cenovni boj. Kako kmalu se bo to zgodilo bo težko reči, namreč tudi laptopi so že bili v tej fazi, potem pa so čisi postali dovolj majhni, da se je dalo laptop tudi tanjše naresti.


Pri tem vendarle ne smemo pozabiti na dejstvo, da vsi laptopi (no, vsaj signifikantna večina) poganjajo Windowse, in se zato večinoma res ločijo le po hardverskih specifikacijah.

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:

Res si ga vsi najbolj želijo?


Da. Trenutno je na vrhu.

Postavljam te na laž: Jaz si ga ne želim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Postavljam te na laž: Jaz si ga ne želim.


Laž bi torej bila, če bi si vsi (najbolj) želeli to, kar si želiš ti. Se pravi torej ne trenutno najboljšega pametnega telefona na tržišču, ampak torej kaj drugega. Na vrhu je trenutno Samsung s svojim pametnim telefonom, ki ni kopija, ampak je original in ki ga poganja Android OS (kateri uporablja Linux jedro).

eieieie1 ::

Icematxyz je izjavil:

In the kind of anticipation that has become the norm for new Apple gadget releases, hopeful customers began queuing outside an electronics retail store in Berlin on Monday night eager to be the first to lay their hands on the S3.


"In the two years that we've been offering pre-orders, it's the most pre-ordered Android device we've had in our line-up," said a spokesman for Vodafone UK, declining to disclose exact numbers. "It's on track to meet, if not exceed, the level of pre-orders we expected by the time it actually launches."


"The Galaxy S3 is a real challenger to the upcoming iPhone," said Francisco Jeronimo, an IDC analyst based in London. "This is likely be one of the most sold smartphones this year, though the real test will come when the next iPhone is launched."


Samsung Galaxy S3 gets head start on rival iPhone


Članek govori, da so se ljudje nabirali pred odprtjem trgovine, ter da je bilo višje število prednaročil kot so pričakovali. Kar pa niti približno ni enako izjavi, da si ga vsi želijo :)

Ogromno ljudi pa še čaka na naslednjo generacijo iPhona... Jaz sicer ne, ker mi je še vedno iPhone 4 všeč, pa še zaenkrat ne čutim potrebe po menjavi in dvomim, da bi me lahko naslednja generacija iPhona prepričala, saj me razne minimalne nadgradnje procesorja, grafične, ramov ne prepričajo.

Icematxyz ::

Ogromno ljudi pa še čaka na naslednjo generacijo iPhona...


Link?

Članek govori, da so se ljudje nabirali pred odprtjem trgovine, ter da je bilo višje število prednaročil kot so pričakovali. Kar pa niti približno ni enako izjavi, da si ga vsi želijo :)


Članek govori o tem, da je Samsung trenutno na vrhu, tako količina, kot smetana na vrhu.

Torej OK, da ne bo kdo nemirno spal in močil postelje, ne leti na tebe, prav vsi si ga torej ne želijo, večina pa. Torej tudi tisti, ki si ga ne morejo privoščiti pač izberejo kakšno bolj okrnjeno različico iz ponudbe Samsunga, ki je verjetno bolj podobna iPhone, ampak za to cenejša.

Toliko o tem torej. ;)

nekikr ::

Zanimivo, da takrat ko je bil iPhone na tem mestu to ni bilo tako samoumevno :)

Icematxyz ::

Zanimivo, da takrat ko je bil iPhone na tem mestu to ni bilo tako samoumevno :)


Morda bo (začasno) spet v Q3. Bomo videli.

Ampak s strategijo enega izdelka, ki niti ni najbolj poceni ne verjamem, da bodo prehiteli Samsung, prej verjetno dobivamo stanje, kot vlada na namizju in torej kot torej pravi ta novica, torej "duopol", Microsoft kvečjemu še ni vpregel vseh konjev in treba bo počakati na izzid te dirke, če lahko v doglednem času ogrozi ta na novo oblikovan "duopol" ali pa pač ne!

roba87 ::

Ja, HTC je premali. Imeli so 9.5 milijarde dohodka v letu 2011. V letu 2010 je recimo imel Huawei 24 milijard $ dobička, ki še je prihodek...

eieieie1 ::

Icematxyz je izjavil:

Ogromno ljudi pa še čaka na naslednjo generacijo iPhona...


Link?

Članek govori, da so se ljudje nabirali pred odprtjem trgovine, ter da je bilo višje število prednaročil kot so pričakovali. Kar pa niti približno ni enako izjavi, da si ga vsi želijo :)


Članek govori o tem, da je Samsung trenutno na vrhu, tako količina, kot smetana na vrhu.

Torej OK, da ne bo kdo nemirno spal in močil postelje, ne leti na tebe, prav vsi si ga torej ne želijo, večina pa. Torej tudi tisti, ki si ga ne morejo privoščiti pač izberejo kakšno bolj okrnjeno različico iz ponudbe Samsunga, ki je verjetno bolj podobna iPhone, ampak za to cenejša.

Toliko o tem torej. ;)


Linka ni, je pa splošno znano dejstvo za vsaj malo razumne ljudi. Tako kot je dejstvo da bo naslednja generacija samsung galaxy s serije tudi prodajni hit, podobno kot je s2,s3... Vedno je možno da se jih proda nekoliko manj kot prejšnja generacija, ampak nekega velikega odstopanja z ene na drugo generacijo ne bo (v negativno smer).

Še vedno ne drži tvoj stavek da si ga večina želi... Lahko še vseeno več ljudi čaka na naseldnjo generacijo iPhona ali pa kakega HTC-ja...itd. Torej ti si ga ne želijo. To pa da se trenutno proda več SGS3 kot pa kakih drugih pametnih telefonov je pa druga zadeva.

Anyways, my point is: You are talking out of your ass!

Zadnji stavek pa itak zmaga. Dobro da maš 4 jederni procesor na s3 da boš pridobil nekaj sekund v kakem programu za editiranje video posnetkov, saj je to itak primarna funkcija telefona ane? Da ne govorim spet o tem kako slabo so napisane razne aplikacije za android (saj jih je ogromno narejenih primarno za iOS in nato "prenešenih" na android), da bo še na mojem "okrnjenem" iphone 4 hitreje naložilo razne aplikacije kot pa na najnovejšem OMG 4 jederni s3.

Icematxyz ::

Linka ni, je pa splošno znano dejstvo za vsaj malo razumne ljudi.


Natančno takšen odgovor sem nameraval sam podati višje, ampak sem si premislil, ker sem namreč predvideval, da bi potem bilo "preveč težav", namreč še po povezavi so se pojavile določene težave in očitki, kljub temu, da na povezavi vse lepo piše.

Tako kot je dejstvo da bo naslednja generacija samsung galaxy s serije tudi prodajni hit


In da je torej trenutno na vrhu ponudbe.

Še vedno ne drži tvoj stavek da si ga večina želi...


Seveda drži, seveda če znaš sešteti 1 + 1 torej.

Lahko še vseeno več ljudi čaka na naseldnjo generacijo iPhona ali pa kakega HTC-ja...itd. Torej ti si ga ne želijo.


Ko bodo "čakajoči" izrazili svojo voljo, takrat bo morda kaj drugače da, ampak sam sem govoril o trenutnem stanju.

To pa da se trenutno proda več SGS3 kot pa kakih drugih pametnih telefonov je pa druga zadeva.


Niti se ne gre za količino, ampak bolj sem ciljal na vrh ponudbe trenutno na tržišču.

Anyways, my point is: You are talking out of your ass!


Potem to počneva oba, ker si načeloma potrdil mojo trditev, potem pa ker si pač pristaš drugega podjetja povlekel malo manj objektivne zaključki iz svoje verjetno da zadnjice?

Dobro da maš 4 jederni procesor na s3 da boš pridobil nekaj sekund v kakem programu za editiranje video posnetkov, saj je to itak primarna funkcija telefona ane?


Sem skoraj da prepričan, da Samsung že pripravlja 8 jedrno različico.

Da ne govorim spet o tem kako slabo so napisane razne aplikacije za android (saj jih je ogromno narejenih primarno za iOS in nato "prenešenih" na android), da bo še na mojem "okrnjenem" iphone 4 hitreje naložilo razne aplikacije kot pa na najnovejšem OMG 4 jederni s3.


Menim, da se ta trend obrača. Android postaja, oziroma je že postal primarna mobilna platforma in torej temu statusu tudi pripada logična odločitev razvijalcev, da za to platformo razvijajo.

Drugače pa če smo že pri Samsung Galaxy S III: Ciljajo na poslovne uporabnike.

Oziroma menim, da s te razprave/moke ne bo več kruha in počakaj na naslednjo novico in povej, kako se ti zdi zadeva ogrinjalo/videz morda tudi škatlica? preveč podobna izdelkom podjetja Apple:

Microsoft Surface



Ars

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

para! ::

Menim, da se ta trend obrača. Android postaja, oziroma je že postal primarna mobilna platforma in torej temu statusu tudi pripada logična odločitev razvijalcev, da za to platformo razvijajo.

To je logično, saj lahko Android OS dobiš tudi na el cheapo telefonih ranga 200 EUR, medtem ko je iOS na voljo zgolj na high end 600 EUR iPhoneih. Popularnost Androida je tako samoumevna, privošči si ga lahko popolnoma vsak.

Razvijalci pa se bojo odločali glede na zaslužke, afaik se na iOSu še vedno bolje služi (sem potegnil iz riti, morda se je tu kaj spremenilo).

lp
Death before dishonor!

smash ::

Icematxyz je izjavil:

Ogromno ljudi pa še čaka na naslednjo generacijo iPhona...


Link?

Članek govori, da so se ljudje nabirali pred odprtjem trgovine, ter da je bilo višje število prednaročil kot so pričakovali. Kar pa niti približno ni enako izjavi, da si ga vsi želijo :)


Članek govori o tem, da je Samsung trenutno na vrhu, tako količina, kot smetana na vrhu.

Torej OK, da ne bo kdo nemirno spal in močil postelje, ne leti na tebe, prav vsi si ga torej ne želijo, večina pa. Torej tudi tisti, ki si ga ne morejo privoščiti pač izberejo kakšno bolj okrnjeno različico iz ponudbe Samsunga, ki je verjetno bolj podobna iPhone, ampak za to cenejša.

Toliko o tem torej. ;)


jest sem eden od teh...trenutno imam androida, šel probat s3, definitivno prevelik..zato čakam na 4 inčen iphone 5, stavim predvsem na že itak najboljši fotkič med telefoni

Blisk ::

Še malo pa bo Apple, tako kot... vsi ostali!

eieieie1 ::

Icematxyz je izjavil:

Linka ni, je pa splošno znano dejstvo za vsaj malo razumne ljudi.


Natančno takšen odgovor sem nameraval sam podati višje, ampak sem si premislil, ker sem namreč predvideval, da bi potem bilo "preveč težav", namreč še po povezavi so se pojavile določene težave in očitki, kljub temu, da na povezavi vse lepo piše.

Tako kot je dejstvo da bo naslednja generacija samsung galaxy s serije tudi prodajni hit


In da je torej trenutno na vrhu ponudbe.

Še vedno ne drži tvoj stavek da si ga večina želi...


Seveda drži, seveda če znaš sešteti 1 + 1 torej.

Lahko še vseeno več ljudi čaka na naseldnjo generacijo iPhona ali pa kakega HTC-ja...itd. Torej ti si ga ne želijo.


Ko bodo "čakajoči" izrazili svojo voljo, takrat bo morda kaj drugače da, ampak sam sem govoril o trenutnem stanju.

To pa da se trenutno proda več SGS3 kot pa kakih drugih pametnih telefonov je pa druga zadeva.


Niti se ne gre za količino, ampak bolj sem ciljal na vrh ponudbe trenutno na tržišču.

Anyways, my point is: You are talking out of your ass!


Potem to počneva oba, ker si načeloma potrdil mojo trditev, potem pa ker si pač pristaš drugega podjetja povlekel malo manj objektivne zaključki iz svoje verjetno da zadnjice?

Dobro da maš 4 jederni procesor na s3 da boš pridobil nekaj sekund v kakem programu za editiranje video posnetkov, saj je to itak primarna funkcija telefona ane?


Sem skoraj da prepričan, da Samsung že pripravlja 8 jedrno različico.

Da ne govorim spet o tem kako slabo so napisane razne aplikacije za android (saj jih je ogromno narejenih primarno za iOS in nato "prenešenih" na android), da bo še na mojem "okrnjenem" iphone 4 hitreje naložilo razne aplikacije kot pa na najnovejšem OMG 4 jederni s3.


Menim, da se ta trend obrača. Android postaja, oziroma je že postal primarna mobilna platforma in torej temu statusu tudi pripada logična odločitev razvijalcev, da za to platformo razvijajo.

Drugače pa če smo že pri Samsung Galaxy S III: Ciljajo na poslovne uporabnike.

Oziroma menim, da s te razprave/moke ne bo več kruha in počakaj na naslednjo novico in povej, kako se ti zdi zadeva ogrinjalo/videz morda tudi škatlica? preveč podobna izdelkom podjetja Apple:

Microsoft Surface



Ars


Wow, še vedno ne razumeš. Če je recimo sgs3 kupilo 20 miljonov ljudi in če 30 miljonov ljudi čaka na iPhone 5 potem SGS3 NI najbolj zaželjen. Thats the point. Trenutno se še ne ve, če je res najbolj zaželjen, vedlo bo se ko bo se iphone 5 prodajal in kako dobro bo šla prodaja proti sgs3. Takrat lahko govoriš če je sgs3 bil bol zaželjen kot iphone 5. Smešno da sem rabil 5 postov poslat, da bi ti tako banalno zadevo dopovedal. Pa še zdaj nisem siguren če boš dojel lol. Si očitno nek froc, ki se niti ne potrudi razumet, kar mu hočeš dopovedat in niti slučajno ne opazi, da govori neumnosti.

In nevem kaj maš probleme s tem kopiranjem iphona lol. Maš travme zaradi tega ker so sgs1, sgs2 popolnoma skopirali od appla od naprave, do škatle, do polnilca itd in te je to tako zelo bolelo, ko smo ti to omenili? SGS3 meni ne zgleda čist nič skopirano, tudi škatla itd ni, torej nevem zakaj bluziš in iščeš nekoga, ki bi ti začel govorit da je sgs3 skopiran, če pa ni. SGS1, SGS2 smo z razlogom označili za kopije, ampak očitno tega ne dojameš.

Kar se pa tiče aplikacij pa sem že videl pri sgs2, ki je imel dvojedrni proc pa je pol iger moj enojederni hitreje naložil sam zaradi tega, ker večina večjih firm še vseeno dost več zasluži z iOS-om in se za iOS veliko bolj potrudijo (to je bilo 1 leto nazaj in dvomim da se je ogromno spremenilo). In takrat je že dolgo bil android market dost večji po številu uporabnikov. Wow 8 jederni procesor bo epic. Torej bo ti zadeva 8 krat hitreje delala ane? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Gregor P ::

Mimogrede, kdo je proizvedel tole Microsoftovo tablico?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

para! ::

Kaj pa, če bi se mal umiril s fizičnimi tipkovnicami in zrihtal zadevo tko, da se da na zaslon normalno tipkat? Pri uporabi iPhonea in iPada mi na kraj pameti ne pade, da bi tipkal na fizično tipkovnico. Res pa je, da na tablicah ponavadi ne pišeš knjig.
Death before dishonor!

Gregor P ::

Sam sem še vedno generacija, ki povsem brez fizične tipkovnice ne more zares delati.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

para! ::

Jaz tudi, samo mi je jasno, da tablica in telefon nista namenjena kot nadomestek računalniku, kot vas zmotno želijo prepričat Asus in podobni hey-lets-stick-a-phone-inside-a-tablet inovativci.
Death before dishonor!

Truga ::

para! je izjavil:

Jaz tudi, samo mi je jasno, da tablica in telefon nista namenjena kot nadomestek računalniku, kot vas zmotno želijo prepričat Asus in podobni hey-lets-stick-a-phone-inside-a-tablet inovativci.

Really? Zakaj pa ne?

Lonsarg ::

Nič nas noben ne prepričuje. Jaz sem odkar sem se zavedel, da bi mogoče blo fajn imet tablet že vedel, da hočem, da je ta tablet moj PC hkrati.

Ideja da gre še dlje in je mobitel PC pa more še zacvetet kar se tiče tehnične rešitve, so kakšne nove tehnologije potrebne.

smash ::

Truga je izjavil:

para! je izjavil:

Jaz tudi, samo mi je jasno, da tablica in telefon nista namenjena kot nadomestek računalniku, kot vas zmotno želijo prepričat Asus in podobni hey-lets-stick-a-phone-inside-a-tablet inovativci.

Really? Zakaj pa ne?


lahko greva kadarkoli tekmovat, kdo bo bolj učinkovit..ti na tabletu in jaz na tipkovnici in miški...me ne premagaš v 100 letih

jype ::

Učinkovit pri čem? Gledanju filma?

Truga ::

smash je izjavil:

lahko greva kadarkoli tekmovat, kdo bo bolj učinkovit..ti na tabletu in jaz na tipkovnici in miški...me ne premagaš v 100 letih

Jaz tablice sploh nimam, niti je ne mislim imet, dokler ne morem gor priklopit tipkovnice. In seveda dokler ni not proper hardwara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Ted ::

Truga je izjavil:


Jaz tablice sploh nimam, niti je ne mislim imet, dokler ne morem gor priklopit tipkovnice. In seveda dokler ni not proper hardwara.


Good enough?

http://www.mimovrste.com/artikel/275041...
Mah...

eieieie1 ::

jype je izjavil:

Učinkovit pri čem? Gledanju filma?

Preberi celoten quote... Gledanje filma ni glih resno delo za veliko večino ljudi :D

Truga ::

Slate 2 ima Intel Atom Z670 procesor, 2 GB pomnilnika in 32 GB SSD prostora za shranjevanje.

Uhh, ne.

http://www.notesniki.si/artikel/1705/So...

Trenutno mam neki podobnega temu (edina razlika je da ma moj i5, in da ma not se nvidia grafiko poleg intelove), pa je glih prav. Ko bo taka tablica, ki se bo dal gor montirat tud tipkovnico in misko z 0 efforta (ala transformer), pol bom pa razmislil.

Aja pa baterija mora drzat 8 ur. Tavelika baterija za vaiota mi drzi 9.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia z zmerno izgubo, Lumia raste (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6520274 (17276) boolsheat
»

Po 14 letih Nokia sestopila s prestola

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
4615920 (13130) blackbfm
»

Nokia tone tudi na Kitajskem

Oddelek: Novice / Rezultati
379525 (8134) Ramon dekers
»

Rekordne prodaje pametnih telefonov v letu 2009

Oddelek: Novice / Rezultati
93594 (3157) darkolord
»

Prodaja pametnih telefonov dosegla najnižjo rast doslej (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
558654 (6735) sith

Več podobnih tem