» »

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Temo vidijo: vsi
««
12 / 38
»»

jype ::

Če grem po ravnem ni nikoli toliko, bržkone je glavni razlog moja teža.

Profesionalci zdržijo precej dlje (6-8 ur) pri taki obremenitvi (kar sem lahko tudi jaz, ko sem bil star 20 let), zdaj moram pa po takem krogu počivat, če hočem naslednji dan še vedno biti zdrav.

energetik ::

Če se prav spomnim, mi je merilnik utripa pokazal okoli 1600kcal za vzpon na Kamniško sedlo in nazaj. 1300 višincev, trajanje nekje 5h vse skupaj. Res je, da imam samo 60kg, ampak 5000kcal se mi zdi pa kljub temu ogromno za dobre 3h kolesarjenja. Po mojem ti res za nekih 20-30% preveč kaže.
Toliko energije jaz ne porabim v 2 dneh, s 7km tekom vred...

driver_x ::

Za toliko pokurjenih kalorij bi moral kar precej na polno delati celo pot. Tudi če si bil samo blizu temu, si še vedno dober. Bom naslednjič sam primerjal Stravo s Polarjevim kalorimetrom.

jype ::

Nabrane višine je v mojem primeru 2200m, hitrost v klance je 10-20km/h, po ravnem nad 35, težak sem pa trenutno 95 kg.

Dvomim, da gre za kakšno hudo napako, ker že za pridobivanje potencialne energije pri vzponih kurim dobrih 250W (kar je trivialno zračunat).

Limit-sky ::

Ne dvomit v jypove sposobnosti. On je pripravljen zavreči svoje poglede na svet in tehnologijo zaradi kolesa. Če bi jaz imel o nekem izdelku mnenje, da ga izdeluje fašistična organizacija (sicer manj fašistična kot Apple, pa vendar) se bi ga izogibal ne glede na zmožnosti in usposobljenost. Ne glede na to, kakšne dobre stvari ima zadeva.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

BlaY0 ::

Na povprečnih etapah Toura z recimo dvema vzponoma 3. kategorije je povprečna moč v pelotonu 200 W. Ubežniki ponavadi povprečno proizvajajo 300 W in pokurijo okrog 5000 kJ ampak to v 5 do 6 urah.

Jaz mislim da je Jure zrel vsaj za kakšen Conti, če ne celo za Pro Conti team... sploh ne vem kaj se tukaj ven meče ;((

jype ::

BlaY0> Na povprečnih etapah Toura z recimo dvema vzponoma 3. kategorije je povprečna moč v pelotonu 200 W. Ubežniki ponavadi povprečno proizvajajo 300 W in pokurijo okrog 5000 kJ ampak to v 5 do 6 urah.

Mhm, kolk je pa med njimi stokilskih bajsijev? Pa kolk dni počivajo med etapami?

BlaY0 ::

Ti počivaš potem en dan zato ker se pač ne regeneriraš tako hitro kot oni. Hodiš zvečer na masaže? Razpeljuješ redno po "etapah" še pol ure? Ješ do max. eno uro po "etapi"? Če greš samo ležat, jasno da to traja potem cel dan ali dva.

Po moje bi bil ti čisto OK za šprinte. S svojo višino in težo (okrog 80 kg) in glede na potrgane zobnike/račne bi za šalo tresel razne Cavendishe in Sagane :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Vajenc ::

Magnus B?ckstedt je v merah primerljiv s tabo. Menda, da porabi 10.000kcal v eni gorski etapi Toura. Se pravi, da tvoja strava ne laže prav veliko. Lahko si pa tudi zračunate glede na znane podatke.

Edit: pa legenda Miguel Indurain je bil tudi bolj bajsi med kolesarji ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jype ::

Za šprinte bi šlo, ampak bi moral shujšat še ene 20 kil, da bi bil tak kot je večina šprinterjev, pa dobr bi blo če bi se še mal znižal.

BlaY0 ::

Evo Tourmalet SRM stats dve leti nazaj, ko je bežal tvoj "soimenjak".

Zato sm napisal 80 kil. S treningom in rdeno športno prehrano bi hitro prišel "tja".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

Z 20 kilami manj bi pa že zelo zelo težko pridelal 380W na Golo, recimo. Najboljši na Stravi ima na Golo 285W, pa me v slabe pol ure šiša za 5 minut.

BlaY0 ::

Saj jih ne bi bilo treba 380W, ker bi bil lažji. Ja pa ma 70 kil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

S Ščurkov na turjak ma ta tip 415W, jaz pa 390W. On ma povprečje 22km/h, jaz pa 13km/h. On je gor v 8 minutah, jaz pa v 14. Pulz mava oba tam-tam.

Če bi mel 70 kil bi mogu jest samo dietno nutelo!

BlaY0 ::

Če se tja gor pele 22 km/h definitivno nima čez 80.

Aha, on vrti, ti pa prtiskaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0> Aha, on vrti, ti pa prtiskaš?

Js morm kr lepo stat večino časa v tak klanc da mam tako hitrost. Pojma nimam kako vozi, nisem ga še videl.

BlaY0 ::

Čak kako zdej??? Na Golo ima manj kot ti, na Turjak pa več?

Okapi ::

S Ščurkov na turjak ma ta tip 415W, jaz pa 390W.
In? Obema preveč kaže, ne?

O.

jype ::

BlaY0> Čak kako zdej??? Na Golo ima manj kot ti, na Turjak pa več?

Tako je. Na Turjak je bolj gonu kot jaz in prehiteval skoraj za dvakrat, se pa vidi, da je moral na vrhu mal ustavt konje, jaz jih pa nisem.

Okapi> In? Obema preveč kaže, ne?

Dvomim - pri obeh vzponih je moj izračunan power output približno 150% spremembe potencialne energije (masa * g * delta višine), kar je zelo povprečno razmerje, žal pa ne vem, koliko tehta tale prvouvrščeni kolega, da bi izračunal še njegovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

driver_x ::

jype je izjavil:

Če bi mel 70 kil bi mogu jest samo dietno nutelo!



Kako ti pa uspe vzdrževati tako težo pri tvoji količini kolesarjenja? Pred leti, ko sem kolesaril dosti resneje (in se tudi udeleževal rekreativnih tekmovanj), nisem mogel zadosti jesti, da bi lahko vzdrževal težo.

jype ::

Saj je ne vzdržujem, teža počasi pada, se je pa med Rapha Rising Challenge povišala za skoraj 5 kil, pa sem prepričan, da ni šlo nič od tega v tolščo. Takrat sem jedel predvsem ribe in banane in svoj budget za hrano presegel za štirikrat. Znaten del telesne teže je še vedno tolšča, ki se porablja počasi - med kolesarjenjem se porablja predvsem cuker (iz cedevite, izostarja in podobnih packarij), ki ga zaužijem sproti.

Pred letom in pol sem bil težak 110kg in zmogel približno polovico toliko kot zdaj (pred 10 leti pa nisem še natančno meril zmogljivosti, sem pa prišel z Iga na Golo v 20 minutah oziroma iz Podpeči na Rakitno v 35 minutah, kar malo presega trenutno zmogljivost, če upoštevam telesno težo).

mr1two ::

Sam je pa tko vroče zadnje dni v popoldanskem času, da se je res problem odpravt. Včeraj sem se šele ob 19.30 spravu na kolo je pa šlo presenetljivo lahko v hrib. Zgleda da je temperatura čisto vredu, če ni sonca. Drug problem je pa razsvetljava, ker so dnevi že krajši. Pa 3 zajce sm vidu :D
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

JureZvokelj ::

kakšen android app priporočate za merjenje kolesarjenja?

mr1two ::

Sam uporabljam endomondo. Prijatelj pa sportstracker.
Z endomondom sem precej zadovoljen. Edini problem je, da mi resetira telefon, če ne pritisnem start po cca 30 sekundah, ko so sateliti pridobljeni(htc tattoo+ cyanogen mod). Če štartam in pavziram je lahko tudi pol ure vse ok.
Parkrat se mi je tudi zgodilo(2 do 3 krat), da se mi na sredi vadbe ne beležijo več podatki z gpsja- in takrat nism lih zadovoln. Natančnost meritve je pa po mojem odvisna od drugih faktorjev in ne toliko same aplikacije(na par vadbah gleda kot da sem čez borovce poletel-1 km ravno čez vse grme&prepade ipd).
Sportstrackerja ne uporabljam enostavno zato, ker imam letošnjo sezono na endomondu.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Ko dokončam, bom objavil nov GPS logger, ki z accelerometri, barometrom in magnetometrom v telefonu kompenzira nenatančnost GPS-a (in prepreči nesmiselno visoke pospeške), v delu je pa tudi še "snap to road" funkcionalnost, ki točke lepo poravna po cesti (kar seveda gorskim kolesarjem pride manj prav, ker tiste poti pogosto niso vrisane nikamor).

Super Sonic ::



Moja tura od včeraj, sonce res ne pomaga pri teh daljših turah.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Rias Gremory ::

Skoraj 170km. 8-O
A si ti na fuzijo?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Super Sonic ::

Tam čez un prelaz do Soriške planine je blo mal krize, ampak se potem na Bledu vržeš v jezero in greš lažje domov. Vsekakor nobena posebna tura, da bi rabil fuzijo, vsaj glede na to kaj ostali delajo s kolesi (tudi tu gor).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BlaY0 ::

A v Ljubljano si mogu it pa mal nove "šprintarce" pokazat al kaj :P

jype je izjavil:

...kar seveda gorskim kolesarjem pride manj prav, ker tiste poti pogosto niso vrisane nikamor.

Če pa že so, so pa narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mipe ::

Trenutno se matram z višinskimi profili kolesarskih poti, vendar mi Google Earth vztrajno prikazuje samo eno pot, medtem ko mi jih Google Maps prikaže vsaj tri... Na Google Earth zlahka dobim višinski profil, samo desni klik na pot. To pogrešam na bolj dovršenem Google Maps...

Kakšen predlog?

Super Sonic ::

A v Ljubljano si mogu it pa mal nove "šprintarce" pokazat al kaj

Sploh ne, samo pot je vodila tam mimo zjutraj zaradi opravkov, popoldan pa za radi drugih stvari. Nimam nič za pokazat, ravno nasprotno. :)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

qwdl ::

Mipe je izjavil:

Trenutno se matram z višinskimi profili kolesarskih poti, vendar mi Google Earth vztrajno prikazuje samo eno pot, medtem ko mi jih Google Maps prikaže vsaj tri... Na Google Earth zlahka dobim višinski profil, samo desni klik na pot. To pogrešam na bolj dovršenem Google Maps...

Kakšen predlog?


Poskusi s tem:

http://www.bikeroutetoaster.com/Course....

Mipe ::

@gwdl, to je že veliko bolje! Hvala!

mr1two ::

Moja današnja tura. Pripravljam se za izlet do Ljubljane po stari cesti :). Ni pa ravno super ugodno ko prideš do postojne in vetr vate direkt nabija.. Ampak no, je pa to pomenlo dodaten pospešek za nazaj.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

S kakšnim biciklom si? Če imaš gorsko kolo pojdi raje po senci do Cerknice in potem čez Rakitno, boš imel več od tega.

mr1two ::

Gorca imam ja, sam so gor precej cestne gume. Sicer pa mislim izlet izpeljati enkrat relativno zjutraj za gor in pol enkrat popoldan za dol. Bom pa pogledal kje bi blo najbolj ugodno :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Ja, saj iz Cerknice do Ljubljane preko Rakitne je asfalt vso pot, do Cerknice čez Javornike so pa tudi ceste, samo niso asfaltirane (ali pa tudi, je že 10 let kar sem bil tam).

ttommy ::

mr1two- a imaš ti pas za merjenje srčnega utripa povezan s telefonom? Ker meni je Endomondo za 42.88 km nameril porabo 1503kcal. Povprečna hitrost pa 25.3 km/h.
Gamer

LeQuack ::

Sej lahko je tak veter da pri 25 kmh porabiš isto energije kot pri 45.
Quack !

mr1two ::

Ma nimam merilca, sem pa opazil, da mi zadnje čase zelo nizke cifre vrača za kalorije. Ne vem od kod ne zakaj, ampak mislim da je to odkar sem naredil update endomonda na telefonu.
Je pa tudi precej čudno, da mi vrača za furo, ki sem jo recimo peljal še kakšne 2 mesca nazaj razliko kar 800 kcal- namesto skoraj 2000 mi vrača zdej 1200. Go figure.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

BlaY0 ::

Jah pač boljši izkoristek imaš...

Pa kaj nucate te kalorimetre? A to zato, da si potem ko pridete domov točno odmerite koliko boste pojedli?

mr1two ::

Nimam kalorimetra, mi je pa čudno, da je odstopanje takšno kot je. Evo primer, ko sem prej govoru- gre za praktično isto progo, malo odstopanja je na koncu pri spustu, ampak to nebi smelo biti več kot 20-50 kcal. Primer 1 in primer 2. Nisem pa nikoli nosil pasa za utrip, mogoče bi ga lahko enkrat(tko za grobo oceno).
Parametrov v endomondu nisem spreminjal...
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

energetik ::

BlaY0 je izjavil:

Pa kaj nucate te kalorimetre? A to zato, da si potem ko pridete domov točno odmerite koliko boste pojedli?
Tudi. Predvsem pa zato, da približno vem koliko sem se matral na turi, skupaj s povprečnim utripom.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Kaj pa je to povprečni utrip? In kaj je to matranje?

Matranje je subjektivna kategorija, ki je ne moreš primerjati z nikomer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Okapi ::

Parametrov v endomondu nisem spreminjal...
Mogoče so sami pogruntali, da so pretiravali s kalorijami;) Drugače pa je precej odvisno od tega, kakšen izkoristek telesa privzamejo pri preračunavanju narejenih vatov v porabljene kalorije. Običajno je privzeta učinkovitost 25%, ampak so pa tudi druge številke, recimo 20 ali 16,5% (na računalniku od mojega ergometra recimo), in ti potem porabljene kalorije pridejo lahko kar precej višje.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ttommy ::

Saj to je itak samo nek približek. Mi je pa včeraj za 42.88 km nameril porabo 1503kcal, danes pa za isto progo 1506kcal.
Gamer

thramos ::

Upam da si prilagodil prehrano. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

energetik ::

BlaY0 je izjavil:

Kaj pa je to povprečni utrip? In kaj je to matranje?

Matranje je subjektivna kategorija, ki je ne moreš primerjati z nikomer.
A sem napisal, da s kom primerjam? Sam s sabo primerjam; če vidim, da imam majhen povprečni utrip, hkrati pa sem se na svoji standardni tekaški poti matral, pomeni da sem imel slab dan oz. da se mi ni dalo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

ttommy> Saj to je itak samo nek približek. Mi je pa včeraj za 42.88 km nameril porabo 1503kcal, danes pa za isto progo 1506kcal.

To je kr dobr, meni včasih še višino naračuna za 50m drugačno (pa potem popravim).

BlaY0 ::

energetik je izjavil:

A sem napisal, da s kom primerjam? Sam s sabo primerjam; če vidim, da imam majhen povprečni utrip, hkrati pa sem se na svoji standardni tekaški poti matral, pomeni da sem imel slab dan oz. da se mi ni dalo.

Mater ampak dons je pa očitno res vse treba dognat z nekimi gadgeti??? Zato, da "ugotoviš", da si imel slab dan, rabiš ti kalorimeter? Jaz za taka "dognanja" ne rabim nič drugega razen sebe in kolesa.

Še par let pa se bo folk tako "poneumil", da bo z UV metri tukaj "dokazoval" ali je bilo včeraj ob dveh sončno ali oblačno.
««
12 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14219712 (12539) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22548916 (42205) BigWhale

Več podobnih tem