» »

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Temo vidijo: vsi
««
11 / 38
»»

driver_x ::

Eni nismo tako vešči računstva ...

Flea ::

Najlepša hvala vsem za odgovore...

Za merjenje srčnega utripa med vadbo bi bilo nekaj takega v redu?
http://int.store.endomondo.com/collecti...

Ali še morda kaj bolj poceni, ki je vredno svojega denarja... ali pa morda v obliki ure?

Uporabljal pa bi pri kolesarjenju in občasno ob teku...

LeQuack ::

Sej tak trak ponavadi že dobiš zraven pri števcih, ki podpirajo merjenje utripa, brezveze posebej nabavljat, ker ni uporabno brez merilca (razen na fitnes napravah, ki zaznajo oddajnik).

Za merjenje moči (kolikor Wattov kuriš) pa ni nobenega poceni in natančnega načina (ponavadi te poceni merilci uporabljajo razne formule za približke), saj pravi merilci (recimo SRM), ki se vgradijo v gonilko ali pa pesto stanejo kar lepe denarje.
Quack !

Okapi ::

Malo bolje poglej, drugič.;) To je BT, za telefone.

O.

LeQuack ::

Maš prav, nisem dobro pogledal.
Quack !

jype ::

Zakaj je kolesarjenje super: http://davesbikeblog.squarespace.com/bl...

jype ::

Sem našu vzrok za požrto mavic račno - campagnolo ultradrive sta v resnici dva standarda in mavic račna je nov, stare (8 in manj redne) record kasete pa še star sistem:

Record verižnik 8-redne kasete na mavic račni (približno 1mm globok zatič):


BBB verižnik 9redne kasete na isti račni (skoraj 3mm globoki zatiči):


Veriga je v obeh primerih enaka, zato lepo laufa, dokler ne odružiš račne.

Ker je na peciklu še star 8redni menjalnik sem dal vmes spacerje od recorda in stran vrgel tavelko šajbo in zadeva zelo super špila.

Škoda, da nism to že takoj sam sestavu, bi pršparu eno račno :|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

kalko ::

Sožitje avtomobilista in kolesarja :D

jype ::

Še en graf o tem, kako po EU pazijo na otroke na biciklih:

https://twitter.com/amsterdamized/statu...

balocom ::

Škoda ker je tablica tega butla prekrita. Če se je res z upravnikom zmenil da lahko butara tam parkira nebi bilo tam stojala za bicikl priklenit.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

jype ::

Sej v komentarjih piše:

"llooll model misle ka ma tak dober avto ka je lejko pred žutof kučof parkerane :)"

pa

"cveke pod potače pa nede nikdar več tan parkiro..."

:)

Daedalus ::

Tist tip more biti težak čisto posebne sorte...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dolenc ::

"Dotični gospod ima dovoljenje, da parkira na tistem mestu. Upravljalec in lastnik stavbe nista primerno označila parkirnega prostora in odstranila stojal za kolesa. Mi je pa gospod priznal, da tukaj tako parkira že 4 mesece!" vir. beciku forum

jype ::

Kul, jaz mam pa dovoljenje za stat z biciklom sredi avtoceste, samo DARS ni še ustrezno označil.

Blinder ::

pa sej tam gre mimo samo en kolesar na uro, tako da avto ne moti praktično nobenga tam.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

Vem, sej zato ne vem zakaj mi polcija skos teži.

Daedalus ::

"Dotični gospod ima dovoljenje, da parkira na tistem mestu. Upravljalec in lastnik stavbe nista primerno označila parkirnega prostora in odstranila stojal za kolesa. Mi je pa gospod priznal, da tukaj tako parkira že 4 mesece!" vir. beciku forum


Dotični gospod ima dovoljenje za zaustavljanje/parkiranje na kolesarski stezi/pločniku?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

driver_x ::

Daedalus je izjavil:

Dotični gospod ima dovoljenje za zaustavljanje/parkiranje na kolesarski stezi/pločniku?


Seveda, od upravnika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

LeQuack ::

Upravnik je očitno nad mestno občino po hierarhični lestvici.
Sicer pa piše: "This video is private."

Buu!
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Še en graf o tem, kako po EU pazijo na otroke na biciklih:

https://twitter.com/amsterdamized/statu...

Zadnji čas, da se otroke spravi v bolj varne avte in se jih ne izpostavlja nevarnostim.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: balocom ()

jype ::

Limit-sky> Zadnji čas, da se otroke spravi v bolj varne avte in se jih ne izpostavlja nevarnostim.

V avtomobilu so otroci na prepotovan kilometer bolj ogroženi kot na biciklih, BTW.

DOOM_er ::

smešno je kako se zganja vsa ta panika okoli varnih avtomobilov ter biciklov in otrok, nekam velik nas je preživelo otroštvo, pa smo se stalno z bicikli gonil naokol.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Limit-sky> Zadnji čas, da se otroke spravi v bolj varne avte in se jih ne izpostavlja nevarnostim.

V avtomobilu so otroci na prepotovan kilometer bolj ogroženi kot na biciklih, BTW.

No, pol je pa tak vse OK. Čimveč otrok na kolesa.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

bluefish ::

Bi bilo dobro, sploh ob vse večjem številu frocev s prekomerno telesno težo.

balocom ::

Ob vse večjem številu nesposobnih voznikov bi bilo dobro tudi naredi mrežo kolesarskih stez, najbolje vzporedno z žel. progami, ker imajo manj vzpona kot pa ceste:)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Limit-sky ::

Ne, ne. Treba je prepovedat osebna vozila in vsakemu otroku zakonsko zagotoviti kolo.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Flea ::

balocom je izjavil:

Ob vse večjem številu nesposobnih voznikov bi bilo dobro tudi naredi mrežo kolesarskih stez, najbolje vzporedno z žel. progami, ker imajo manj vzpona kot pa ceste:)

Ampak kolesarske steze na katerih se bo dejansko dalo vozit. V bližini mojega domačega kraja so zdaj naredili kolesarsko stezo povsem ločeno od ceste in se je nevarneje voziti po kolesarski stezi, kot po cesti. Kolesarska steza je nepregledna, preozka in ovinko so veliko preostri... sem se peljal 400m po njej in zavil raje nazaj na cesto...

DOOM_er ::

Sej tako je povsod po Sloveniji skoraj, sam se s specialko če ni res normalna kolesarska steza raje vozim po cesti in se mi jebe za avtomobiliste.
Robots will steal your job. But that's OK

Rias Gremory ::

Fixed:
Ne, ne. Treba je prepovedat osebna vozila v mestih in vsakemu otroku zakonsko zagotoviti kolo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jype ::

Ah, saj to pa že imamo, ravno včeraj sem vijugal po praznem kongresnem trgu z bicikeljem.

BlaY0 ::

Ah, teb je lahko, ti maš čez meter devetdeset. Če ne moreš zica spustit (ker ga je nekdo zategnil kot bik) in imaš metr štirideset, si v buli.

BlaY0 ::

oo7 je izjavil:

Danes sem malo pripumpal svoj kolo.In sem malo pogledal gume in na vrhu so vredu ob strani so pa napokani.Se pravi so poke po dolžini tudi 4 cm pa več jih je na zadni gumi in sprednji.To imam tabolarje in me zanima če jo bo kmalu hudič vzel?Al je bolše,da grem kr 2 nova tobolarja kupit?Ker po vrhu tam kjer je stik s cesto so pa vredu:P

Mah, moje so že par let napokane pa sem od takrat z njimi naredil še ene 8k km. To je itak samo površinsko (tisto kar je navulkaniziranega čez) spodaj sta vsaj še dve plasti, ki se križata in držita gumo skupaj. Ko se ti prva plast začne trgati, zamenjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

http://www.reddit.com/r/bicycling/comme...

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-lo...

Avtobus ga je ubil, ker je upošteval predpise.



(Pic unrelated, slo-tech je smotan.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlaY0 ::

BlaY0 je izjavil:

...Ko se ti prva plast začne trgati, zamenjaš.

Verjetno bo guma ratala bulasta veliko prej preden se ti bi "strgala". Nč bat.

LeQuack ::

Evo en zelo poučen clip, kolikšna je dejanska vidljivost iz tovornjaka (Lorry Blind Spots):

Quack !

Blinder ::

No jaz bi imel nekaj vprašanj.

1. Zakaj ko pedaliram v klanec mi paše imet nižje obrate kot po ravnici. Konkretno 70-80 rpm
2. Zakaj če v klanec vozim z 100 rpm imam težave z balansiranjem :)) nog, v bistvu ne pedaliram več gladko udobno tekoče
3. Zakaj po ravnini pri 25 km/h && 100 rpm vozim udobno tekoče
4. Zakaj po ravnini pri 25 km/h && 130 rpm ne pedaliram več gladko udobno tekoče ampak cukam :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

1. in 2. zaradi drugačne drže.

3. je normalno, 4. pa ker noge zaradi vztrajnostnega momenta rukajo kolo.

Danes je bilo svinjsko vroče, ampak ker drugi termini niso bili prosti sem šel ob poldveh od doma in prišel okoli petih domov. V resnici nič strašnega, spil sem štiri litre in skuril 5000 kalorij.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

1. in 2. zaradi drugačne drže.

3. je normalno, 4. pa ker noge zaradi vztrajnostnega momenta rukajo kolo.

Danes je bilo svinjsko vroče, ampak ker drugi termini niso bili prosti sem šel ob poldveh od doma in prišel okoli petih domov. V resnici nič strašnega, spil sem štiri litre in skuril 5000 kalorij.




Od 13.30 do 17 .....praktično v najbolj vročem delu dneva greš kolesarit,pametno ni kaj....

Ko že drugim tako rad pametuješ kaj je zdravo in kaj ne, res ne bi bilo slabo da bi se malo še sam držal svojih nasvetov ....

mr1two ::

Ostalga pa ne prebereš a? Da ni blo drugega fraj termina?

Dans sm tudi sam mal bl noro fural, 1. fura 20 km- 10 tja in 10 nazaj od 11.30 do 13.00(vmes sm spil kofe ipd- obisk pač), potem pa še ob 15.30 do 17.30 "gorskih 40km". Bil sem utrujen, nikamor ni šlo, pa še vedno je bil soliden čas. Kolnem edino folk v avtomobilih, ki praši kot nor. 3x sem stal po 2 minuti, da se prašina poleže- zjebe ritem čist preveč. Plus enga norca sm za dol 3x dohitel in čakal, ker je bil tko svinsko počasn(če bi to vedu prej, bi ga prehitu že takoj na vrhu in bi blo rešeno).

Naslednja fura bo ob bolj prijetnih urah in temperaturah :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Senitel ::

 Skrajni jug današnjega tripa :)

Skrajni jug današnjega tripa :)

Vajenc ::

Ljubljana-Plomin?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Senitel ::

Jup, and back (vsaj del... me je tema ujela :'().

_IKE_ ::

mr1two je izjavil:

Ostalga pa ne prebereš a? Da ni blo drugega fraj termina?



Je slučajno profesionalni kolesar, in je moral it trenirat ?

Če ni cajta pač ne greš, no big deal, greš drugič ko je čas ...

Kot rečeno naj malo posluša tiste svoje nasvete, ki jih tako rad tala okoli ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Vajenc ::

Jup, and back (vsaj del... me je tema ujela :'().

U, fajna, dolga :) Bravo! To je že kar konkreten brevet ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jype ::

_IKE_> Če ni cajta pač ne greš, no big deal, greš drugič ko je čas ...

Pussy.

_IKE_> Ko že drugim tako rad pametuješ kaj je zdravo in kaj ne, res ne bi bilo slabo da bi se malo še sam držal svojih nasvetov ....

Med mojimi nasveti ni nobenega o izogibanju največji vročini, ker na biciklu odvajanje toplote ni na noben način problematično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

_IKE_ ::

jype je izjavil:

_IKE_> Če ni cajta pač ne greš, no big deal, greš drugič ko je čas ...

Pussy.


Če bi bil pussy, bi me v šoli pretepal, pa me niso ....

jype je izjavil:

Med mojimi nasveti ni nobenega o izogibanju največji vročini, ker na biciklu odvajanje toplote ni na noben način problematično.


Torej če uporabim tvoj zgornji stavek : Če amaterji ne gredo kolesarit ob največji vročini, so pussy ....očitno si spet pozabil vzet zdravila ....

energetik ::

jype je izjavil:

V resnici nič strašnega, spil sem štiri litre in skuril 5000 kalorij.
Tipkarska napaka? 5000 kJ mogoče? 5000 kcal je ogromno veliko.

kitewing ::

_IKE_ je izjavil:

jype je izjavil:

_IKE_> Če ni cajta pač ne greš, no big deal, greš drugič ko je čas ...

Pussy.


Če bi bil pussy, bi me v šoli pretepal, pa me niso ....

jype je izjavil:

Med mojimi nasveti ni nobenega o izogibanju največji vročini, ker na biciklu odvajanje toplote ni na noben način problematično.


Torej če uporabim tvoj zgornji stavek : Če amaterji ne gredo kolesarit ob največji vročini, so pussy ....očitno si spet pozabil vzet zdravila ....

Odvajanje toplote po ravnini ni problem, problem nastane v strm daljši hrib, če ni sence, ker pade hitrost pod 10km/h.
Sicer se je pametno izogibati aktivnosti po največji vročini iz večih razlogov.

jype ::

kitewing> ker pade hitrost pod 10km/h.

Never happened to me.

energetik> Tipkarska napaka? 5000 kJ mogoče? 5000 kcal je ogromno veliko.

Bo kar 5000kcal: http://www.strava.com/rides/orle-ig-gol...
Povprečna moč je približno 344W.

kitewing> če ni sence

Zato sem pa šel po poti, kjer senca je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

5000 kJ mogoče? 5000 kcal je ogromno veliko.
Jypetove kalorije (in vati - povprečna moč 344 W v dveh urah in pol je ogromno) na kolesu so vedno ogromno velike. Sta samo dve možnosti - ali mu elektronika pretirava za enih 30-50%, ali pa je po zmogljivostih tam nekje pri slabših profesionalcih.

O.
««
11 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220171 (12998) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549466 (42755) BigWhale

Več podobnih tem