» »

Koliko stopinj imate trenutno?...

Koliko stopinj imate trenutno?...

««
9 / 9
»
»»

BorutK-73 ::

Novi rekord v moji okolici 39.5°C
http://www2.arnes.si/~mrozma/vreme/petr...

mtosev ::

mb 40c lololol
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Krajevnih rekordov je bilo danes precej (Maribor, Murska Sobota, Novo Mesto) - a bo padel absolutni slovenski (40,6) in ljubljanski (od včeraj), bo pa treba še malo počakati na uradne cifre.

Se, ampak je se vedno precej vec vlage kot v puscavah in s tem obcutek vrocine dosti vecji.


Po podatkih Agencije Republike Slovenije za okolje (ARSO) je v Mariboru ob dveh popoldne padel slovenski temperaturni rekord: vročina je dosegla 40 stopinj Celzija. ...
Mariborčani se lahko tolažijo s tem, da je relativna vlažnost zraka nizka, le 15-odstotna
Tuareška moda bi se danes kar izkazala, tudi pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

negot ::

Dobova, +408-)

kixs ::

Sem bil okoli dveh v Krskem in lahko recem, da niti ni taksna panika glede vrocine. Vsaj po obcutku ne. Zdaj gledam, da je sicer 40stC in rel.vlaznost okoli 17%, Novo mesto celo samo 11%. Ampak me nic ne mika ven it preverit kaksen je obcutek pri teh 40stC.

V sobi pa je trenutno 26stC.

lp

Oddin ::

Trenutno 25°C, za kar skrbi Panasonic. Zunaj je, po Bingu, 36°C (Kranj).
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

kixs ::

Ce je verjet ARSO in njihovim avtomaticnim merilnim postajam, je bilo ob 17h na Letaliscu Cerklje ob Krki celih 41stC. 8-)

lp

menjalnik ::

Trenutno imam v sobi 30,4 stopinj in samo še čakam jutrišnji dan in da se vlije kolikor se lahko:8)

Mesar ::

kixs je izjavil:

Ce je verjet ARSO in njihovim avtomaticnim merilnim postajam, je bilo ob 17h na Letaliscu Cerklje ob Krki celih 41stC. 8-)

lp


Ja če so podatki točni smo presegli prejšnji rekord 40,6°C
Your turn to burn!

Robi :P ::

INSANE! upam da bo res mal dežja zdej da nas mal ohladi :D nazadnje ni blo nič ko so govoril razn vetra...

Double_J ::

40,8 je bilo...
Dve šivanki...

BorutK-73 ::

Double_J je izjavil:

40,8 je bilo...


To je novi rekord za Slovenijo. Mogoče naslednje leto preseže 41, če že ne mogoče 4 vročinski val. Neki se govori da ni izključen za konec avgusta.

ZaLoMaT ::

Ne se hecat fantje, tako vsi napovedujete vremenske razmere kot da bi bili jasnovidci... Statistika is there for us.

alexz ::

naša vremenska postaja je danes dosegla nov rekord

42C ob 16:21

einstein :P ::

Čisto odvisno, kje je termometer. če pogledam na tistega v senci, kaže recimo 36 stopinj, če pa ga daste na sonce, pa lahko brez problema pričakujete 50+

(preden kdo reče, da nakladam, se prepričajte sami)...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Pa res, bravo!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

einstein :P ::

Ne, samo tako, če bi kdo dal na sonce in nameril 50, da mu ravno ni treba ku*ca merit, pa naj si prej tisto prebere, kar sem napisal. Tako, da tudi te meritve, ki jih dajemo, so bolj tako tako, eni na soncu merijo, eni v senci, enim visi termometer naslonjen na vročo podlago...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Kam ga pa ti postaviš?

einstein :P ::

pri meni je zmontiran na okenskem okvirju in ima take nosilce, da stoji v zraku (ni nikamor naslonjen) je pa v senci.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Vajenc ::

einstein :P je izjavil:

ima take nosilce, da stoji v zraku (ni nikamor naslonjen)

Kje se kupi take nosilce?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Yohan del Sud ::

Tisti klasični toplomer zunaj ob oknu na severni steni je danes kazal cca. 39. Oni elektronski na vzhodni strani v ptičji hiški v senci češnje pa 40,1. Na koncu uzvodenga dela naše Kapitalije. Čeprav sem imel letos že nakaj problemov s sončarico, sem se načrtno spravil ven z biciklom za tričetrt ure ravno ob tem času (kaj čez 16h). Mater živim nevarno. :D Ampak bemtiš, je doživetje nekaj preverit iz prve roke. Sicer pa ni bilo nič strašnega, se je prikazalo par oblačkov, bil je mil vetrič in vlage tudi ni bilo kaj prida. Bi se dalo iti dlje.
www.strancar.com

einstein :P ::

Vajenc je izjavil:

einstein :P je izjavil:

ima take nosilce, da stoji v zraku (ni nikamor naslonjen)

Kje se kupi take nosilce?


Ima že sam po sebi take nosilce, takle je: http://www.bolha.com/dom/dom-ostalo/ste...

Pritrdiš ga na zunanji strani okvirja, tako da gleda noter in lahko skozi zaprto okno brez težav pogledaš temperaturo.

PS: ne prodajam ga jaz, če mislite, da sem zato dal ta oglas ;)

Lahko pa drugače tudi sam izdelaš kak preprosti nosilec ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

31 stopinj sem imel v sobi, kjer je tudi računalnik. Na žalost je tudi sonce na tej strani večji del dneva.

energetik ::

einstein :P je izjavil:

pri meni je zmontiran na okenskem okvirju in ima take nosilce, da stoji v zraku (ni nikamor naslonjen) je pa v senci.
Kar je še vedno fail, ker je v bližini masivne stene, hkrati pa nezaščiten pred IR sevanjem okolice in pred razpršenim sevanjem z neba.
Za merjenje temp. zraka so standardi (več metrov od vsake betonske/asfaltne površine in zgradb, na višini 2m, travnata podlaga, ta prava vremenska hišica). Vse drugo so zgolj približki.
Lahko si pa tudi sami naredite aspiriran radiacijski ščit za vaš termometer, torej neko manjšo hiško s PC ventilatorjem na vrhu. Senzor mora biti zaščiten pred vsem sevanjem, tudi IR sevanjem tal, objektov...

Okapi ::

24-25°C je res tisti sweet spot za poleti. 26 je že malo prevroče, pri 23 te pa že zebe.
Človek se takoj razvadi. Včasih pri 26 stopinjah nisem klime niti najmanj pogrešal, danes pa sem pol dneva trpel "vročino", potem pa rekel qrc pa šparanje elektrike in vklopil klimo.8-)

O.

Robi :P ::

v logarski dolini je blo danes prijetnih osvežilnih 16 :D noro pasalo je!

BorutK-73 ::

Okapi je izjavil:

24-25°C je res tisti sweet spot za poleti. 26 je že malo prevroče, pri 23 te pa že zebe.
Človek se takoj razvadi. Včasih pri 26 stopinjah nisem klime niti najmanj pogrešal, danes pa sem pol dneva trpel "vročino", potem pa rekel qrc pa šparanje elektrike in vklopil klimo.8-)

O.


Tudi jaz sem jo za 1 uro vklopil, samo toliko da je razvlažila sobo, potem je pa fan bil dovolj.

menjalnik ::

Trenutno v sobi prijetnih 25 stopinj, je pa vse na stežaj odprto

einstein :P ::

energetik je izjavil:

einstein :P je izjavil:

pri meni je zmontiran na okenskem okvirju in ima take nosilce, da stoji v zraku (ni nikamor naslonjen) je pa v senci.
Kar je še vedno fail, ker je v bližini masivne stene, hkrati pa nezaščiten pred IR sevanjem okolice in pred razpršenim sevanjem z neba.
Za merjenje temp. zraka so standardi (več metrov od vsake betonske/asfaltne površine in zgradb, na višini 2m, travnata podlaga, ta prava vremenska hišica). Vse drugo so zgolj približki.
Lahko si pa tudi sami naredite aspiriran radiacijski ščit za vaš termometer, torej neko manjšo hiško s PC ventilatorjem na vrhu. Senzor mora biti zaščiten pred vsem sevanjem, tudi IR sevanjem tal, objektov...


2m stran od masivne zemlje, ki seva toploto navzgor? haha, fail... nič bolje, kot 20cm stran od masivne stene.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

energetik ::

Očitno ne razumeš pomena "standard".
Ravno zaradi sevanja Zemlje in objektov mora biti senzor v popolni senci, torej v vremenski hiški ali radiation shieldu. Tako potem meri le in izključno temperaturo zraka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Janac ::

zbuduv 26.1...milina!

Robi :P ::

lije! končno!24C končno :D

einstein :P ::

26,9°C, se vidi, da nisem vklopil DIY klime, drugače bi bilo vsaj 24 ali manj :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Hayabusa ()

dxx ::

einstein :P je izjavil:

26,9°C, se vidi, da nisem vklopil DIY klime, drugače bi bilo vsaj 24 ali manj :D


Haha, enako 8-)
trenutno 27°C, z DIY klimo bi bilo pa 23-24°C.

einstein :P ::

Hladnih 23,7 8-)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Robi :P ::

prijetnih 23,9 :D

BorutK-73 ::

22, me že zebe.:D
Dočakali deževni dan

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

24.5, se že ogreva :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Riff ::

-4°C :)

kixs ::

Dobrih 24stC v sobi na kamin ;) Zunaj nimam pojma.

BorutK-73 ::

zunaj 0°C
motri 18.3°C (nad 20°C mi že teče dol)
Savinjska

bambam20 ::

Notri 24 st. C -- zaprti radiatorji ( dobra izolacija ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

shotalick ::

Notri 21 st. C, zunaj - 4 (Novo mesto)

Zgodovina sprememb…

jonystar ::

Notri 16°C, zunaj -2.5°C(Kranj)

Riff ::

zunaj -2°C in končno rahlo naletava sneg že celo popoldne, v bajti pa 21°C :)
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SOVRAŽIM poletje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16522723 (15611) branimirII
»

na kolko mate nastavljeno klimo?

Oddelek: Loža
418640 (6931) m0LN4r
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15743751 (35799) energetik
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322437 (21029) Glugy

Več podobnih tem