» »

Koliko stopinj imate trenutno?...

Koliko stopinj imate trenutno?...

STU-III ::

Prijetnih 30,1°C v sobi... Ne morem razložiti, kako se pozna, ko ugasnem receiver, ojačevalnik in računalnik...
Line secured.

Robi :P ::

30 zunaj...

LeQuack ::

Raje tako vreme celo leto kot pa sneg, megla in mraz.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

STU-III ::

LeQuack je izjavil:

Raje tako vreme celo leto kot pa sneg, megla in mraz.


po eni strani se strinjam, po drugi pa ne, raje bi nekaj vmes.. al pa kakih 25 stopinj in to je to...
Line secured.

gendale ::

LeQuack je izjavil:

Raje tako vreme celo leto kot pa sneg, megla in mraz.

jst bi takoj raj vzel celo leto zimo kot to zdj 2 tedna
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Rias Gremory ::

Sva že 2.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

BorutK-73 ::

gendale je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Raje tako vreme celo leto kot pa sneg, megla in mraz.

jst bi takoj raj vzel celo leto zimo kot to zdj 2 tedna


Še mene lahko šteješ. Mi ni težko pozimi kuriti in skrbeti za peč ker tole je pa too much!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

A ker za klimo je težje skrbeti kot za peč?

O.

gendale ::

ne, ker gretje je standart in ga maš povsod, klima pa še ne
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

energetik ::

Sriple Tix je izjavil:

Včeraj, ko sem ob pol treh pripeljal na domače dvorišče.

8-O
Ventilator na ful in temperatura na Low? A si v bundi sedel v avtu? :D

gendale je izjavil:

ne, ker gretje je standart in ga maš povsod, klima pa še ne
Je res. Prav tako gretje prihaja že od nas samih, od vsake naprave. Hladi pa samo klima.
Po mojem bodo klime kmalu standard, če se bo tako nadaljevalo. Še vedno pa ne razumem folka, da ne nabavi klime, čeprav ima savno v stanovanju. Osnovno rešitev, ki že ogromno pomaga, se dobi z montažo za pol tisočaka. Hkrati pa ima večina po 2 avta vredna vsaj 5000EUR. Pa v stanovanju preživimo precej več časa kot v avtu. Ne vidim ravno logike.

Najbolj nelogično mi je pa, da v bolnišnicah in podobnih ustanovah ni povsod klime. Madonca, obračajo se milijoni, centralne klime za celo stavbo pa stanejo ranga nekaj 10.000EUR, pa se tega ne da zrihtat. Adijo pamet.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Severna stran in nizka nadstropja v relativno dobro izoliranem nizkem bloku delajo čudeže... dobrih 27 včeraj pri zaprtih oknih... Jasno je treba zvečer prezračiti, kar je takoj nabilo na dobrih 29 (že mrak), ampak takrat se je že naredil prijeten prepih.

V bistvu sem večkrat razmišljal, da bi z nekaj starodavnih gradbenih znanj (začne se pri orientaciji zgradbe) lahko delali mnogo prijetnejše stavbe brez dodatne porabe energije. Recimo večina blokov in hiš nima kam odvajati toplega zraka itd, dalo bi se imeti zone za odvajanje in zračne tunele/jaške, karkoli plus še naprednejše arhitektonske rešitve - taka stavba tudi ne bi bila kaj dosti dražja za gradnjo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Ma ni panike... je pa res da tudi na šihtu klime nikoli ne šopam na manj kot 26 kadar je zunaj res vroče (35+), ker moram pogosto ven in so potem šoki. Končno večina ljudi smatra 25-27 C za prijetno "pomladansko" temperaturo zunaj... no jo imam pa pač še notri.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Pri meni je 24 stopinj pozimi in po novem tudi poleti.;)

Sicer pa ugotavljam, da je pri 22 že kar malo prehladno (se pravi, moral bi se obleči), pri 26 pa začenja biti prevroče.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BorutK-73 ::

Okapi je izjavil:

Pri meni je 24 stopinj pozimi in po novem tudi poleti.;)

Sicer pa ugotavljam, da je pri 22 že kar malo prehladno (se pravi, moral bi se obleči), pri 26 pa začenja biti prevroče.

O.


Se strinjam - 24-25°C je res tisti sweet spot za poleti. 26 je že malo prevroče, pri 23 te pa že zebe.

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

30,5 notri 36 v senci
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Sriple Tix ::

energetik je izjavil:

Sriple Tix je izjavil:

Včeraj, ko sem ob pol treh pripeljal na domače dvorišče.

8-O
Ventilator na ful in temperatura na Low? A si v bundi sedel v avtu? :D


Nene, varujem prezračevalne kanale pred neželenimi plesnimi, zato klimo ugasnem nekaj kilometrov pred domom in dokler ne ustavim avtomobila, piha "navadna" ventilacija, da jih osušim ;).

Ales ::

Uradno zunaj 36C, na balkonu v senci 40C, v stanovanju 26C s pomočjo ne premočno nastavljene klime. Na srečo je stanovanje sever/vzhod...

Bil ravno včeraj na kavici pri sosedu, ki je na obrnjen zahod in ne vem kako je sploh še živ tam.

miraldi ::

37,5C.

Mrzlo pivo + bazen za hišo močno pomaga ;)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Okapi ::

V Ljubljani je danes znova padel rekord - uradno tokrat kar 39,5 stopinj! Jutri naskakujemo 40;-)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Double_J ::

http://www.rtvslo.si/okolje/v-prestolni...

Ljubljana prejšnjega pol stoletja ni dosegla 38,0 °C. V zadnjih 5 dneh pa je bilo kar 4x (!!) čez 38,0 °C, in sicer:
3.8.2013: 38,3 °C
4.8.2013: 38,4 °C
6.8.2013: 38,6 °C
7.8.2013: 39,1 °C

In jutri?


Hehe... kje je Thomas, da bi dal spet kake zanimive razlage.;)
Dve šivanki...

BorutK-73 ::

Bo treba vpisat v zakon, da ima vsaka hiša in stanovanje klimatsko napravo, ker tole je že puščavsko vreme!

Janac ::

BorutK-73 je izjavil:

Bo treba vpisat v zakon, da ima vsaka hiša in stanovanje klimatsko napravo, ker tole je že puščavsko vreme!


Softič. V death Valleyu je 57°c, pa se noben ne pritožuje. Še radi tja hodijo.

kixs ::

Sam tam ni toliko vlage v zraku.

BorutK-73 ::

Janac je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Bo treba vpisat v zakon, da ima vsaka hiša in stanovanje klimatsko napravo, ker tole je že puščavsko vreme!


Softič. V death Valleyu je 57°c, pa se noben ne pritožuje. Še radi tja hodijo.


Pa pejt tja če ti vročina paše!

Spajky ::

Pri nas tle doli na Obali (Markovec, KP) zdej niti ponoči ne pade pod 27° niti ob 5h zjutraj. Je treba na hitro zluftat ob 6h, ker pol se začne vlaga dvigovat in je še huje 8-O ... brez klime mi živeti ni te dni ... niti zidovi se ne uspejo ponoči shladit ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Aston_11 ::

Zunaj je 17 trenutno. Noter pa 20.

Double_J ::

http://www.rtvslo.si/okolje/foto-evropa...

Kako si pa v tem tednu ljudje merijo temperaturo, če imajo naprimer vročino?
Dve šivanki...

Vajenc ::

Double_J je izjavil:

http://www.rtvslo.si/okolje/foto-evropa...

Kako si pa v tem tednu ljudje merijo temperaturo, če imajo naprimer vročino?

Verjetno si merijo temperaturo na znosnih 27°C ;)

Senca, švic in pijača hladita zdravega človeka tako da ima konstantno nekje okoli 37°C, tudi ko je okoli njega 40+.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

energetik ::

Double_J je izjavil:

http://www.rtvslo.si/okolje/foto-evropa...

Kako si pa v tem tednu ljudje merijo temperaturo, če imajo naprimer vročino?
Tako kot vedno, s termometrom.

Double_J ::

Senca, švic in pijača hladita zdravega človeka tako da ima konstantno nekje okoli 37°C, tudi ko je okoli njega 40+.


Hja... v savni se temperatura kože dvigne na 40stopinj.

Pa tudi če si ti hladnejši od okolice, bi pomojem termometor kazal kar temperaturo okolice.
Dve šivanki...

Vajenc ::

Double_J je izjavil:


Pa tudi če si ti hladnejši od okolice, bi pomojem termometor kazal kar temperaturo okolice.

Ja ne, če imaš večino njegove tekočine pod "hladno" pazduho ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Double_J ::

Tole je malo drugače, kot če je temperatura okolice nižja. Termometer beleži samo maksimume... in ko boš malo premaknil ramo, da bo izpostavljen okolici, se bo že dvignil maksimum. Da ne govorim, kaj bo ko boš potegnil termometer ven in preden boš uspel odčitati vrednost...
Dve šivanki...

energetik ::

Termometer ima neko toplotno vztrajnost. Pač ga streseš in hitro pod pazduho.
Če pa slučajno ne veš, obstajajo tudi IR termometri za v uho. :)

Sicer pa - kdo si pa meri temperaturo nekje na prostem, in to točno v tistih 2-3h ko je max temp?

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Double_J je izjavil:

Tole je malo drugače, kot če je temperatura okolice nižja. Termometer beleži samo maksimume... in ko boš malo premaknil ramo, da bo izpostavljen okolici, se bo že dvignil maksimum. Da ne govorim, kaj bo ko boš potegnil termometer ven in preden boš uspel odčitati vrednost...

Na takih klasičnih tekočinskih traja nekaj časa, da se tekočina raztegne, pred uporabo pa ga moraš po navodili zbit na manj kot je zdrava telesna temperatura. Pri tistih hipnih pa je tudi merjena temperatura določene površine in ne zraka.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Double_J ::

Termometer ima neko toplotno vztrajnost. Pač ga streseš in hitro pod pazduho.


Ja... ampak potem ko ga vzameš izpod pazduhe in poizkusiš odčitati vrednost. Če je okolica 40stopinj, potem ko boš hotel odčitati... bo kazalo že več kot 37stopinj sigurno.:D
Dve šivanki...

Vajenc ::

Double_J je izjavil:

Termometer ima neko toplotno vztrajnost. Pač ga streseš in hitro pod pazduho.


Ja... ampak potem ko ga vzameš izpod pazduhe in poizkusiš odčitati vrednost. Če je okolica 40stopinj, potem ko boš hotel odčitati... bo kazalo že več kot 37stopinj sigurno.:D

Ti pa res počas čitaš ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Double_J ::

Ti pa res počas čitaš ;p


Zakaj?
Dve šivanki...

m0LN4r ::

:D
Ja če boš 5 minut gledal termometer se bo zihr temperatura, v 2 sekundah pa ne :D

Sicer pa mene zanima koliko je trenutno zunaj temp v MB ? TUKI piše, da je 40, zanime me če je mogoče že več, ker majo tu skor 1 urno zamudo.

Glede na to da je zunaj 3 stopinje več kot moja telesna, bi bilo smiselno da bi se oblekel v dolge rokave in hlače, da bi se izoliral in me zunanji zrak nebi grel? K grem ob štirih na šiht.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Glede na to da je zunaj 3 stopinje več kot moja telesna, bi bilo smiselno da bi se oblekel v dolge rokave in hlače, da bi se izoliral in me zunanji zrak nebi grel? K grem ob štirih na šiht.
Ne. Ker pri tej temperaturi je še edini način, da se telo hladi, evaporacija švica. Če se oblečeš v dolge, zmanjšaš oz. preprečiš izhlapevanje. Verjetno ti kakšna vročinska kap ne bi ušla. :D

Okapi ::

Wrong.

kixs ::

V puscavah je vseeno malo drugace. Vlaga v zraku pod 10% in sonce zge res neverjetno. Zato moras biti nujno zakrit. So pa ta oblacila zelo ohlapna, kot bi se odel v rjuho. V senci niso tako zelo zakriti.

lp

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Wrong.


To je verjetno zaradi sevanja. V senci klima dela bolje brez majce in veliko švica.

Zakaj taki puščavniki nimajo vsi belih rut in halj?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Hayabusa ::

Okapi je izjavil:

Wrong.


Prestavi Arabce v našo savno ali džunglo, zaščicali bodo "na muč".

Okapi ::

Švic te bolj ekonomično hladi, če počasi izpareva, ne takoj v hipu.
Consider wearing more, not less coverage on extremely hot dry days This is because the rate of evaporation exceeds the body's ability to produce water. It is counter intuitive, but examine how the Desert Bedouin dress. They cover most of their body. The fabric they wear allows for the water to remain on the skin for longer periods of time.


O.

energetik ::

Okapi je izjavil:

Švic te bolj ekonomično hladi, če počasi izpareva, ne takoj v hipu.
Consider wearing more, not less coverage on extremely hot dry days This is because the rate of evaporation exceeds the body's ability to produce water. It is counter intuitive, but examine how the Desert Bedouin dress. They cover most of their body. The fabric they wear allows for the water to remain on the skin for longer periods of time.


O.
V puščavah je ponavadi izredno suh zrak, kot pri nas pozimi (rosišče pod 5°C), veter, hkrati pa sončno sevanje močnejše. Zato njihove halje tam delujejo. Pri nas, kjer vlaga veliko večja, sonce malo švohnej in se potikamo precej v senci, so te halje fail. Bolje širok senčnik na glavo, ohlapna majica in hlače.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Pri 40 stopinjah se stvari tudi pri nas precej spremenijo, glede na običajno vročino okoli 30 stopinj.

O.

kixs ::

Se, ampak je se vedno precej vec vlage kot v puscavah in s tem obcutek vrocine dosti vecji.

lp

BALAST ::

Že kaj novic ali smo imeli kje v sloveniji 40°C v senci?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

energetik ::

Zaj... je pa v kakšnem Dubaju, kjer imaš vse: močno sonce, veliko vlažnost pa še čez 40°. ;((

BALAST je izjavil:

Že kaj novic ali smo imeli kje v sloveniji 40°C v senci?
Glej podatke ARSO avtomatskih postaj. Ja, v nekaj krajih je 40.
Jasno da v senci, kako pa misliš da se meri temperatura zraka?

Zgodovina sprememb…

6151 ::

38 v senci
>46 na soncu
Prijetnih 24 stopinj znotraj
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SOVRAŽIM poletje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16522723 (15611) branimirII
»

na kolko mate nastavljeno klimo?

Oddelek: Loža
418640 (6931) m0LN4r
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15743751 (35799) energetik
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322437 (21029) Glugy

Več podobnih tem