» »

Pogodba za delo pod minimalno plačo

Pogodba za delo pod minimalno plačo

Gandalfar ::

  • spremenil: Mavrik ()

Alessio983 ::

Da ne odpiram nove teme :


Danes sem dobil pogodbo za 1 mesec, poizkusno delo z bruto plačo 526,34 €. Prvo je sploh nisem hotel podpisati, saj je absurtno, samo saj tolko mi ja ne morjo dati, saj mi morajo nakazati razliko do minimalne plače ali kako ?? Nisem uspel priti do referentov na firmi ....

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

"Pogodba za 1 mesec, poskusno delo"? Kakšna pogodba pa je to?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Alessio983 ::

Pogodba o zaposlitvi ,oz pogodba za določen čas 1 mesec s polnim delovnim časom 40 ur na teden, II tarifni razred, 3. plačilni razred. Nekot se ne spoznam na to pa sem prebrskal internet.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

387,24 EUR neto? A je to šala?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Ja do minimalne plače morajo potem nabrati dodatke. Splača se jim, ker plačajo manj prispevkov na osnovo, pa z dodatki (prevoz, prehrana) lahko potem pridejo točno na minimalca, manjša možnost, da pridejo čez...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane22 ::

Ampak tisti dodatki niso dodatki temveč povraćilo stroškov- zaq prehrano in prevoz.

Alessio983 ::

A bom potrpel 1 mesec, da vidim kolk bo naneslo skupaj, ali pa v ponedeljek ko imam prvi delovni dan jih pošljem v PM, norce se pa ne bodo delali. Pa bi bil tiho, če bi bil hlapec ..., samo nisem, sem se šolal kot dip. ing. gradbenitva, trenutno sem pač brez dela, in sem hotel malo omiliti stroške, samo za tak denar je pa sramota.

fosil ::

Lahko imaš pogodbo za manj, saj tudi nekatere kolektivne pogodbe imajo definirano manjšo plačo od minimalne.
Ampak v tem primeru imaš potem na plačilnem listu postavko razlika do minimalne plače, ki pokrije razliko.
Skratka ti manj kot minimalca ne moreš dobit.
Prevoz in prehrana se ne štejeta v osnovno plačo, ti moraš dobit minimalca + prevoz in prehrano.
To da je osnovna plača manjša od minimalne je finta za izogibanje raznim drugim dodatkom, recimo na delovno dobo in podobno.
Ker ti dodatki se pa štejejo v osnovno plačo.
Zajamčena plača pa se ne uporablja več.
Zajamčeni osebni dohodek je do uveljavitve minimalne plače, torej do vključno marca 1995, predstavljal najnižjo možno izplačano mesečno plačo. Od aprila 1995, ko jo je v tej vlogi zamenjala minimalna plača, je zajamčeni osebni dohodek le še osnova za določitev višine zneskov nekaterih denarnih nadomestil. Od aprila 1995 zajamčeni osebni dohodek ni več v nobeni povezavi s plačilom za delo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

MadMicka ::

Vseeno, kaj piše v pogodbi o zaposlitvi, na koncu meseca moraš dobiti minimalno bruto 763,03 EUR!
Morebitne nadure ter malica in vožnja morajo biti plačane posebej. Pripada ti tudi 1/12 regresa za letni dopust, tj bruto najmanj 63,59 EUR.
p.s.: valvoline, možno je, da delavci prejemajo nadomestilo plače nižje od minimalne plače zato, ker so v bolniškem staležu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

shadeX ::

Poznam primer, ko je en makedonec dobil zaposlitev na naši firmi, na mojem oddelku. Bruto plača mu je pisalo 447€. Vsi smo se mu smejali. Na koncu je dobil večjo plačo od vseh nas.

Mr.B ::

Prispevke pa, ah sej bodo drugi plačali.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Isotropic ::

kaj pa delas, shadex?
asessio kaksna vrsta dela pa?

-valvoline- ::

shadeX je izjavil:

Poznam primer, ko je en makedonec dobil zaposlitev na naši firmi, na mojem oddelku. Bruto plača mu je pisalo 447€. Vsi smo se mu smejali. Na koncu je dobil večjo plačo od vseh nas.

Za 400 ur na mesec mogoče ja.
:|

Zgodovina sprememb…

Kona77 ::

Obujam temo... pogodba za delo v trgovini, gre za novo zaposlitev in novo pogodbo na kateri je navedeno 594EUR bruto...je to legalno?
Gre se za polni delovni čas in določen čas 3 mesece.
Pravijo da imajo vsi tako in potem šele z dodatki prilzejo do minimalca.
V zakonu je poudarjeno v okvirju: v minimalno plačo ni mogoče vštevati povračil stroškov malice... (http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Kako delodajelcem to legalno uspeva?

Smrekar1 ::

Kona77 je izjavil:

Obujam temo... pogodba za delo v trgovini, gre za novo zaposlitev in novo pogodbo na kateri je navedeno 594EUR bruto...je to legalno?
Gre se za polni delovni čas in določen čas 3 mesece.
Pravijo da imajo vsi tako in potem šele z dodatki prilzejo do minimalca.
V zakonu je poudarjeno v okvirju: v minimalno plačo ni mogoče vštevati povračil stroškov malice... (http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Kako delodajelcem to legalno uspeva?


Saj si napisal kako. Plačo imaš kakršno piše, samo ti potem dajo še dodatek do minimalne plače. Tudi javna uprava ima tako:

http://www.mju.gov.si/si/delovna_podroc...

Neto minimalca tam dosežeš šele okoli 16. plačilnega razreda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ales85 ::

Je pa res, da se pripravlja sprememba, da se bodo dodatki (na primer nočno delo) morali upoštevati po dodanemu dodatku na minimalno plačo. Kar je po mojem mnenju edino pravilno in skrajni čas.

Smrekar1 ::

ales85 je izjavil:

Je pa res, da se pripravlja sprememba, da se bodo dodatki (na primer nočno delo) morali upoštevati po dodanemu dodatku na minimalno plačo. Kar je po mojem mnenju edino pravilno in skrajni čas.


Se strinjam ja.

SonjaP ::

ales85 je izjavil:

Je pa res, da se pripravlja sprememba, da se bodo dodatki (na primer nočno delo) morali upoštevati po dodanemu dodatku na minimalno plačo. Kar je po mojem mnenju edino pravilno in skrajni čas.

To že celo leto velja: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Blinder ::

Kona77 je izjavil:

Obujam temo... pogodba za delo v trgovini, gre za novo zaposlitev in novo pogodbo na kateri je navedeno 594EUR bruto...je to legalno?


To je kr obicaj za dela, do katerih NE prides preko vez. Je pa placa na koncu enaka minimalni, neglede na to koliko nizko placo navedejo v pogodbi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ales85 ::

SonjaP je izjavil:

ales85 je izjavil:

Je pa res, da se pripravlja sprememba, da se bodo dodatki (na primer nočno delo) morali upoštevati po dodanemu dodatku na minimalno plačo. Kar je po mojem mnenju edino pravilno in skrajni čas.

To že celo leto velja: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Toliko bolje, težko je biti ves čas z vsem na tekočem. Važno, da se pogoji izboljšujejo.

MadMen ::

A mi lah en razloži, v čem je poanta, da je v pogodbi nižja plača kot je minimalna? Plačujejo nižje prispevke?

fosil ::

Poanta je v tem, da se delodajalec tako izogne plačilu raznih dodatkov, recimo na delovno dobo, do pred kratkim tudi za nočno delo in podobno.
No formalno jih sicer obračuna, ampak v praksi pa plača samo minimalno plačo.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun bruto plače ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812192 (9137) Ales

minimalna plača vs. stavka javnega sektorja

Oddelek: Problemi človeštva
173013 (2681) Pika na i
»

Kako veliko bruto plačo imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6521792 (16487) krneki0001
»

Izplačilo regresa za prehrano...

Oddelek: Loža
62739 (2377) MadMicka

Več podobnih tem