» »

Adsense na slo-techu?

Adsense na slo-techu?

Goldee ::

V adsense TOS ja zapisano, da se bannerje ne sme postaviti na strani, ki so v nepodprtih jezikih (in med slednjimi je tudi slovenščina).
Zakaj ima torej ST lahko adsense reklame?

Saj me samo zanima, da ne bo kakšne pomote. Je kakšna sprememba v TOS? Ker na Bolhi sem tudi opazil google adse...?

/edit
Lol, sem preveril - tudi slovenščina je po novem podprta. GJ Google!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-
  • spremenil: Goldee ()

Primoz ::

Pač poskus. Kakšen teden, dva. Bomo videli. Zaenkrat neskončno preveč dela z blokiranjem nategunskih oglasov. Ampak bomo videli. Give it a week (or two).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Magic1 ::

Sem imel cel dan ena nagnusno hujševalno reklamo ob strani...
Magic

Roadkill ::

Huh.... dobro da ste me spomnili. Sem izklopil ad-block za s-t. :)
Sploh nisem vedel, da so oglasi, sem mislil da je tale slo-tech kaka dobrodelna organizacija. :)
Ü

Magic1 ::

Kolk se pa kej dobi za take oglase?
Magic

ahac ::

pssssst.. na https ni oglasov.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

RejZoR ::

Reklame? Kakšne reklame?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

urosh ::

@Magic1: potem že to potrebuješ al kaj jaz vem :D

algo ::

Goldee je izjavil:

V adsense TOS ja zapisano, da se bannerje ne sme postaviti na strani, ki so v nepodprtih jezikih (in med slednjimi je tudi slovenščina).
Zakaj ima torej ST lahko adsense reklame?

Saj me samo zanima, da ne bo kakšne pomote. Je kakšna sprememba v TOS? Ker na Bolhi sem tudi opazil google adse...?

/edit
Lol, sem preveril - tudi slovenščina je po novem podprta. GJ Google!



Včeraj so dodali slovenščino - http://support.google.com/adsense/bin/a...

http://adwords-si.blogspot.com/2012/06/...

mtosev ::

zanimivo oglasi. a se bodo pojavili tudi kakšni oglasi za vedeževanje?:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Rias Gremory ::

@ahac
tnx.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Goldee ::

Magic1 je izjavil:

Kolk se pa kej dobi za take oglase?


Dobi se toliko kolikor se klika :) Ampak glede na to, da redni uporabniki (registrirani) bolj kot ne ignorirajo oglase je potrebno ciljati na one-time obiskovalce.
Koliko se pa zasluži z adsensom? Da se lepo zaslužit, ampak moraš imeti sprofilirano stran, kjer veš kaj uporabniki hočejo. Povprečen klik ti prinese okoli 0,2EUR.
Also, forumi imajo že po naravi zelo nizek CTR (se pravi koliko klikov je na N ogledov). Po mojem je 0,1-0,2% CTR že precej visok za forume.

Drugače pa fino, da google sedaj podpira tudi slovenske strani. Adsense reklame so resnično lepo profilirane in (skoraj) vedno v kontekstu s stranjo.

Pa se nebi ST bolj splačalo predvajati kakšne "per-impression" reklame, glede na to, da ima ta stran kar precej dnevnih ogledov?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

shadeX ::

Se samo meni zdi, ali res ni več adsense oglasov na slo-tech?

fightfight4 ::

Seveda jih nimajo, za tista 2 EUR, ki bi jih prejel od adsense se pa res ne splača foruma smetit. Žal je tako, uporabniki so več ali manj slepi za oglase. Sj zato pa 24kur tko spama uporabnike z oglasi. Če mu oglas direkt ne vržeš pred oči, ga pač uporabnik ne opazi... Seveda pa neuki uporabniki mislijo, da se s temi oglasi za 0 dela služi na tisoče EUR... v sanjam mogoče res...

Goldee ::

Adsense je lahko zelo lep vir dohodka. Sam uporabljam Adsense že nekaj let in nimam pripomb. Je svetlobna leta pred ostalimi (Chikita itd).

Vse kar potrebuješ je targetirane in "nepovratne" obiskovalce. Povratni obiskovalci so po večini banner-blind, drži.
Forumi imajo zato ekstremno nizek CTR in rabiš res veliko maso obiskovalcev, da služiš dostojen denar.

Blogi so druga zgodba. CTR 10%+ ni nič nenavadnega.

Sklepam, da se na SloTechu Adsense ni obnesel?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

eniLS ::

Tudi sam se veliko ukvarjam z adsensom in drugimi oglaševalskimi mrežami, tako kot si rekel, forumi so bolj ali manj slab vir zaslužka pri PPC, saj so uporabniki eni in isti.

Morda bi prej laufal kaki affiliate za računalniške produkte. :)

Engineer_ ::

adsense?

odkar je nameščen adblock so spletne strani neprimerljivo lepše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

shadeX ::

% Ljudi,ki uporablja adblock je zelo majhen. Plus to da ti zna zjebat še kakšno funkcionalnost na sami spletni strani je potem dodaten fail ( se je že zgodilo )

Sam ne maram random reklam (ali pa pop-up okna), ampak adsense reklame so učinkovite. Prikazujejo samo to kar mene zanima. Ničkolikokrat sem tudi že naročil kakšno stvar ali storitev ki sem jo videl na adsense oglasih. Zame osebno zelo uporabna zadeva.

Engineer_ ::

shadeX je izjavil:

% Ljudi,ki uporablja adblock je zelo majhen. Plus to da ti zna zjebat še kakšno funkcionalnost na sami spletni strani je potem dodaten fail ( se je že zgodilo )


poiščem isto storitev na drugi, manj nadležni spletni strani.
To, da velijo ljudi tega ne uporablja pa je zelo dobro. Namreč vem da če jaz dam adblock gor, bo stran še vedno zaslužila več kot dovolj za svoj obstoj. Tisti ki nismo smotani pa lahko uživamo v čistih straneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Goldee ::

Ne vem kaj ste vsi tako alergični na reklame. Če te ne zanimajo jih pač ne pogledaš / jih ignoriraš. Saj se hitro vidi kaj je reklama in kaj ni.

Adsense reklame niso nikoli bile moteče (zame osebno). Prav nasprotno, v nekaterih primerih prav poživijo stran.

Se pa strinjam, da so reklame v stilu "Congratulations! You are the 1.000.000 visitor to this site" ki zraven še utripajo 10x na sekundo, zelo nadležne. Ampak to niso Adsense reklame.

Mislim, da je nedavno nazaj Google plačal avtorju Adblocka bajne vsote, da so po defaultu v Adblockerju Adsense reklame omogočene.

Ne bit hejterji ;) Če bi vsi uporabniki Interneta blokirali reklame tudi Googla ne bi bilo več. Kaj bi pa potem uporabljali za search? MatKurjo?

/edit: typo
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

shadeX ::

poiščem isto storitev na drugi, manj nadležni spletni strani.


Veliko je storitev in izdelkov za katere pojma nimaš da obstajajo.(Therefore you can't google it if you don't know what are you looking for).

Kolikokrat sem naročil kakšne zanimive zadeve iz conrada, ali pa kitajske po zaslugi adsense reklam.
Maja vsak ima kar mu paše :) just sayin

MasterKiD ::

fightfight4 je izjavil:

Seveda jih nimajo, za tista 2 EUR, ki bi jih prejel od adsense se pa res ne splača foruma smetit. Žal je tako, uporabniki so več ali manj slepi za oglase. Sj zato pa 24kur tko spama uporabnike z oglasi. Če mu oglas direkt ne vržeš pred oči, ga pač uporabnik ne opazi... Seveda pa neuki uporabniki mislijo, da se s temi oglasi za 0 dela služi na tisoče EUR... v sanjam mogoče res...


2€ baje... Itak, da ne... Recimo raje par sto evrov mesečno - kar nekaj - ni malo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monetizacija Youtube acounta v SLO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523398 (12366) otago
»

Plačljivi oglasi na svoji web strani

Oddelek: Omrežja in internet
154308 (2496) slovenec_89
»

Nekater Googlove storitve - daleč pod nivojem za uporabnika

Oddelek: Loža
82949 (2640) cen1
»

Nova spletna stran, pomoč!

Oddelek: Izdelava spletišč
318240 (7787) gnomee
»

Adsense v Slovenskem jeziku

Oddelek: Omrežja in internet
5950 (836) popster

Več podobnih tem