» »

zaseg računalnika s strani kriminalistov

zaseg računalnika s strani kriminalistov

matej28 ::

Pozdravljeni,

pred pol leta sem na policijo poslal žaljivo e-mail sporočilo, ki naj bi celo imelo znake grožnje in pred kakšnim tednom so me pred hišo čakali kriminalisti:)

Sporočilo je bilo poslano preko proxy-ja s skritim ip naslovom s spletnega e-maila, ki sem ga registriral pod lažno ime. Policija mi je zasegla pc in skopirala podatke s trde diska, ter jih bo pregledala s programom AccessData FTK imager 3.1.0.1514 ( pri tem sem bil tudi osebno prisoten ). Sedaj me zanima sledeče: Če sem mail poslal iz spletnega brskalnika opera s tujega mail strežnika bo to v tem programu dovolj vidno, da bo to lahko štelo na sodišču kot dokaz? Se kdo bolje razume na te stvari? Kolikor mi je znano bo najbrž vidna spletna stran, ki sem jo obiskal ( link spletnega e-maila ) in najbrž tudi uporabniško ime in geslo, ki sem ga določil, ko sem se prijavil na mail strežnik, ter tudi čas in datum kdaj je bilo to poslano?

Se kdo kaj bolje razume na te zadeve?

MisterR ::

Ja, zdaj ko si se izpostavil, točno opisal svoj primer te že imajo. In ta post na forumu lahko šteje kot dokaz.

Furbo ::

Nekje si itak ful zafrknil, da so te takoj našli, pomojem se jim ne bo treba kaj prida truditi.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

gendale ::

na disku zna ostat velik stvari

to kar si napisal bi znalo bit vidno, odvisno od tega kako si imel nastavljen brskalnik in če imaš srečo, da so se kateri od teh podatkov že prepisali
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Janac ::

a si mogoce formatiral komp preden so ga odnesli?

poweroff ::

Daj drugič napiši še svoje ime in priimek na forum, da se policija ne bo trudila z odredbami upravitelju foruma za razkritje tvoje identitete (priznal si namreč kaznivo dejanje). 8-)

Kot prvo - pač ne boš več pisal traparij po forumih. Bo dobra šola za vnaprej, jebiga.

Zanima me pa kateri proxy si uporabil?

Drugače pa ja, načeloma bi se moralo videto kje si registriral mail in s kakšnimi podatki ter od kje (iz katerega IP-ja) si pošiljal mail. Verjetno bodo našli tudi lokalne loge in cache brskalnika o dostopih do webmaila.

Čas in datum kdaj je bilo poslano se pa itak vidi iz maila.

Janac je izjavil:

a si mogoce formatiral komp preden so ga odnesli?

Ja, saj res. A nisi vprašal kriminaliste, če lahko prej formatiraš, preden ti računalnik odnesejo??? :))
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

gendale ::

Janac je izjavil:

a si mogoce formatiral komp preden so ga odnesli?

ne bi pomagalo tudi če bi
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

vorantz ::

40 minute pa še ni zbrisal...kolko cajta mislite da rabijo krimiči da pogruntajo da je ta post tle? :D
brez da bi jim kdo poslal link seveda...take svinje ni treba da smo :P

freesty ::

Drugič pejt v kako javno ustanovo to pošiljat:)

Mehmed ::

Ce mu proxy ni pomagal pa ce mora vprasat kaj in kako ima v svoji zgodovini na compu, bojo tudi brez tega zmogli.

stock ::

Ah kaj bi brisal temo, a ne vidite da sploh ne piše več xD hehehe

@nny ::

:)))))
Če je ta poba star 28 let, ga čaka še dolgo odraščanje!

TOP ::

Janac je izjavil:

a si mogoce formatiral komp preden so ga odnesli?

In kaj ti pomaga formatiranje popolnoma nič še z raznimi programi se da rešit podatke,tako da tole ni trajno edino fizično uničit disk.

Janac ::

da se tudi zamenajti disk

Mehmed ::

Verjetno so policaji dobili njegovo geslo do slo techa iz compa pa zdej postajo priznanje v njegovem imenu, da si olajsajo delo.

Ziga Dolhar ::

... al pa računalnik, a ne? (IOW: Janac, si ne predstavljaš ravno najbolje, kako izgleda preiskava z zasegom predmetov, ne?)

Tema je očitno dosegla svoj zenit.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri spletnem nategu

Oddelek: Omrežja in internet
435543 (3008) AndrejS
»

iskanje identitete prek e-maila

Oddelek: Pomoč in nasveti
444700 (3077) dottor
»

Vdor v gmail (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7420773 (19530) Joze_K
»

Huda dilema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5410296 (8002) Gray_Warden

Več podobnih tem