» »

Goljufive provizije, ki jih plača iskalec stanovanja

Goljufive provizije, ki jih plača iskalec stanovanja

Temo vidijo: vsi
««
16 / 22
»»

Lonsarg ::

Gre se za to, da s pogajanjem že ta trenutek komot dobiš agencijo za 3%(1.5+1.5). Če prideš ko si z kupcem že zmenjen tudi 2%, če je posel dost vreden in si pogajalec tudi manj. Izvorni greh so prodajalci, ki se ne pogajajo za višino. Večina se jih ne "ker je itak praksa 2+2, tiste 2 bom pa že plačal".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Lonsarg je izjavil:

Gre se za to, da s pogajanjem že ta trenutek komot dobiš agencijo za 3%(1.5+1.5). Če prideš ko si z kupcem že zmenjen tudi 2%, če je posel dost vreden in si pogajalec tudi manj. Izvorni greh so prodajalci, ki se ne pogajajo za višino. Večina se jih ne "ker je itak praksa 2+2, tiste 2 bom pa že plačal".


Ne more se prodajalec menit za kupčevo provizijo, ker kupec nima pogodbe z agencijo. Ravno to je ta nateg o katerem govorimo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Invictus ::

Ni nateg, saj ga o tem obvestijo vnaprej. To piše zraven vsakega oglasa.

Če pa folk ni pismen, pa to ni problem agencije...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

LeQuack je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Gre se za to, da s pogajanjem že ta trenutek komot dobiš agencijo za 3%(1.5+1.5). Če prideš ko si z kupcem že zmenjen tudi 2%, če je posel dost vreden in si pogajalec tudi manj. Izvorni greh so prodajalci, ki se ne pogajajo za višino. Večina se jih ne "ker je itak praksa 2+2, tiste 2 bom pa že plačal".


Ne more se prodajalec menit za kupčevo provizijo, ker kupec nima pogodbe z agencijo. Ravno to je ta nateg o katerem govorimo.


V bistvu je v vsej zgodbi edini nategun prodajalec, ker se je odločil pod takimi pogoji prodat nepremičnino.

Okapi ::

Pavšalne provizije so "nateg", ker ne odražajo dejanskih stroškov. S prodajo dražje nepremičnine agent nima nujno višjih stroškov. Pošteno bi bilo, da bi imeli cenik - objava navadnega oglasa x, objava boljšega oglasa 2x, ogled y, priprava pogodbe q ...

Lonsarg ::

In za konkurenco, ki bo pripeljala do takih cenikov rabimo prodajalce, ki bodo malce bolj razmislili predno privoliju agentu. In edino tako da oni plačajo celo, bi se jih malce prisililo razmišljat.

Skratka ja, agentji niso tle krivi pač pa kar lepo prodajalci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Invictus ::

A zdaj so pa že prodajalci krivi, ker vi ne morete poceni kupiti stanovanja in nočete plačati provizije... Svašta rodi ovaj Slo-Tech... Večina bi tako ali tako najraje dobila družbeno stanovanje...

Evo, moje taktike, ko bom kako stanovanje prodajal... Notri bo napisano da kupec ne plača provizije, stanovanje bo pa 10% dražje... Ziher se najde kaka ovca.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

in zakaj bi sploh prodajal preko agencije?
ce imas cas se ubadat z ogledi, jo prodaj sam. ce ne, placaj provizijo (svojih 2%).
kupec pa naj placa svoja 2% v primeru, da mu agent sam najde primerno stanovanje glede na kupceve zahteve.

ce si kupec najde oglas sam in mu agent zgolj omogoci ogled, ne razumem zakaj bi si zasluzil se peovizijo s strani kupca.

midva z zeno sva kupila brez posredovanja agencije in ni bilo nobenih nevsecnosti.

Invictus ::

Agencijo nočejo iskati stanovanj za kupca pri drugih agencijah. Ker obe agenciji v tem primeru spušita 2% provizije...

To je veliko večji problem, saj vsaka agencija kupcu ponuja samo stanovanja, ki jih ima sama na spisku... Kar je pa včasih precej revščina...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

facepalm je izjavil:

in zakaj bi sploh prodajal preko agencije?

midva z zeno sva kupila brez posredovanja agencije in ni bilo nobenih nevsecnosti.


Tako je.

Zato, ker ljudi strašijo, kako je to zapleten postopek. Ne vedo pa, da če je nepremičnina vpisana v ZK in tam se vidi lepo, če je zadeva čista in prosta bremen. Vsak lastnik mora imeti tudi natančno dokumentacijo o nepremičnini.

Nakup oz. prodaja stanovanja/bajte ni nobena znanost.

Na koncu so nategi tudi pri nakupih avomobilov.

Če znajo ljudje prodat avto za 70.000€ ne vem zakaj ne znajo stanovanja za 90.000 ali hiše za 300.000 €.

facepalm ::

meni se zdi, da so dandanes nepremicninske agencije obsolete.
oglas objavi vsak Janez na netu. ZK in pogodbo preveri notar in (v primeru kredita) banka.
je lazje kupiti rabljeno hiso, kot rabljen avto:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

bambam20 ::

facepalm je izjavil:

meni se zdi, da so dandanes nepremicninske agencije obsolete.
oglas objavi vsak Janez na netu. ZK in pogodbo preveri notar in (v primeru kredita) banka.
je lazje kupiti rabljeno hiso, kot rabljen avto:)



Tako je. Ljudje nasedajo zgodbicam , o kupcih, ki so se natengili zaradi lastne nerazgledanosti.

Invictus ::

Če kupuješ nepremičnino, se vedno splača iti na banko po kredit.

Banka bo precej dobro preverila ali vsi papirji držijo vodo, ker je to v njihovem interesu. Sicer so pa papirji vedno manjši problem, saj so podatki o nepremičninah javni, za hiše takoj vidiš ali so črne gradnje, stanovanjski bloki imajo pa zdaj že večinoma urejeno etažno lastnino in vpis v zemljiško knjigo.

A prodajaš zadevo sam ali preko agencije, je odvisno predvsem od tega, ali se imaš čas zafrkavati s krdelom butastih kupcev, ki v 99% sploh nimajo denarja za nakup, niti ne vedo ali lahko dobijo kredit na banki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Ja, najame se agencijo če se hoče bit fraj.

Ampak da kot prodajalec rečeš ok prvemu agentu za 4%, kar je prec 10kEUR+, po drugi strani pa brskaš po katalogih kdaj je kruh pol EUR ceneješi v drugi trgovini je, neumno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bambam20 ::

Raje 3% v žepu kot lenuhom , ki kao prodajajo nepremičnine.

solatko ::

Lani sem kupil stanovanje v MB. V Nepremičnine.net je bil oglas za 56k€, provizijo v celoti plača prodajalec. Ob devetih zvečer sem klical agencijo, da mi omogoči ogled naslednji dan, če je le možno(imel sem za druge dni nekaj drugih lokacij - slabših). Okoli 10-te ure me pokliče agentka, da bo prodajalka stanovanja doma do 10 ure in je ogled možen.
Zjutraj sva šla z ženo na lokacijo, prišel je agent in smo si ogledali stanovanje. Ker nama je bilo všeč in ni imelo večjih pomanjkljivosti, sva se z lastnico v nekaj minutah dogovorila, da v enem tednu dobi 53k€, če je pripravljena prodati za to ceno. Gospa se je strinjala in to je bil moj strošek, agencija je pripravila pogodbo, uredila vso papirnato zadevščino in v 3-eh tednih sva postala novopečena mariborčana-
Ob vselitvi smo s prejšnjo lastnico skočili do vseh pobiralcev mesečnih stroškov, spremenili lastnika, čez dva dni pa so mi še Telemachov paket prenesli na novi naslov.

Skratka, stroški prodajalca me ne zanimajo, moj strošek je bil dogovorjen, izpogajan in to je to. Kako pa so stvari potekale med agencijo in gospo pa ni moj problem, vem samo to, da so s kupnino, kupili cenejše stanovanje v Rušah.
Delo krepa človeka

KAVINSKY ::

bambam20 je izjavil:

Raje 3% v žepu kot lenuhom , ki kao prodajajo nepremičnine.



Najemal stanovanje, seveda večina je bila preko agencij.

Za tiste 300 ali 400€, kot bi dobili od posredništva še nazaj niso klicali, da bi sporočili kdaj je ogled skupaj z lastnikom. Pa saj stanje dela agencij je že iz oglasov na neprimičnine.net razviden.

LeQuack ::

KAVINSKY je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Raje 3% v žepu kot lenuhom , ki kao prodajajo nepremičnine.



Najemal stanovanje, seveda večina je bila preko agencij.

Za tiste 300 ali 400€, kot bi dobili od posredništva še nazaj niso klicali, da bi sporočili kdaj je ogled skupaj z lastnikom. Pa saj stanje dela agencij je že iz oglasov na neprimičnine.net razviden.


Haha 60.000 za 12 kvadratov garsonjero. To pa je optimizem.
Quack !

Wrop ::

To pa je premium stanovanje s še bolj premium ceno. Slike stanovanja itak ni, ker ga ni fotoaparata, ki bi omogočal 32x32 piklov velike slike, kar bi bilo že več kot preveč za celotno stanovanje. Noro, res.

Invictus ::

Ta kretenizem nepremičninskih agencij lahko samo prodajalci/kupci zatremo tako, da le te ignoriramo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

Invictus je izjavil:

Ta kretenizem nepremičninskih agencij lahko samo prodajalci/kupci zatremo tako, da le te ignoriramo...


Nekateri najraje prodajo preko agencij. Je enostavneje...

LeQuack ::

Mare2 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ta kretenizem nepremičninskih agencij lahko samo prodajalci/kupci zatremo tako, da le te ignoriramo...


Nekateri najraje prodajo preko agencij. Je enostavneje...


Tud avto je lažje preko preprodajalcev nabavt ampak veš da boš nategnjen.
Quack !

solatko ::

LeQuack - Stanovanje, ki ga prodajaš po nižji ceni, kot bi ga lahko, bo kupila agencija in ga prodala naprej z dobičkom, pri avtu je enako. Če bi vsi prodajalci postavili realno ceno, bi stanovanja v enem tednu prodali direktno kupcu, ker so pričakovane cene prodajalcev nerealne, se določene nepremičnine prodajajo nekaj let, enako, kot rabljeni avtomobili.

Ko sem še v času DEM prodajal garsonjero za Bežigradom, je bilo prvih trideset klicev s strani agencij, predno je sploh oglas videl potencialni resni kupec.
Prodal sem jo preko agencije, ki je kupca pripeljala in pozneje tudi vse uredila, glede primopredaje.
Začuda so provizijo zaračunali kupcu, saj jih je v bistvu najel/a on/a.

Stanovanje, ki sem ga kupil v MB je bilo prodano v dveh dneh, ker je bila cena postavljena realno, prej sem si po Sloveniji ogledal cca 15 stanovanj, pa se ali niso sploh prodajala ali pa je bila cena precej nad realno (večina se jih "prodaja" še danes - več kot leto), v bistvu jih agencije samo pokažejo potencialnim kupcem, za dejanski nakup pa se potem ne moreš zment s prodajalci.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

LeQuack ::

Najbolj smešno mi je, ko zraven vsakega oglasa piše nekaj v smislu:
"Pogoj prodajalca je, da kupec plača svoj del provizije pri nakupu..."

V bistvu pa je to pogoj agencije, ampak napišejo tako da se lepše sliši.
Quack !

FTad ::

to je se ok. V AT npr mora provizijo vedno kupec/najemnik placati, npr dve bruto najemnini, pa je to takoj vsaj 1000€, zato da imas privilegij najeti tisto stanovanje. To je sele absurd.

Smurf ::

FTad je izjavil:

to je se ok. V AT npr mora provizijo vedno kupec/najemnik placati, npr dve bruto najemnini, pa je to takoj vsaj 1000€, zato da imas privilegij najeti tisto stanovanje. To je sele absurd.

Sej podobno je v Sloveniji (1 da prodajalec, 1 najemodajalec).

rhino ::

FTad je izjavil:

to je se ok. V AT npr mora provizijo vedno kupec/najemnik placati, npr dve bruto najemnini, pa je to takoj vsaj 1000€, zato da imas privilegij najeti tisto stanovanje. To je sele absurd.

Ja, vendar jih je veliko tudi taksnih, ki so Provisionsfrei, torej brez provizije. Razen, ce si zamenjal to s kavcijo.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

Smurf ::

LeQuack je izjavil:

Najbolj smešno mi je, ko zraven vsakega oglasa piše nekaj v smislu:
"Pogoj prodajalca je, da kupec plača svoj del provizije pri nakupu..."

V bistvu pa je to pogoj agencije, ampak napišejo tako da se lepše sliši.

Meni se pa to zdi cisto realno napisan. Ce ima kdo moc, da se pogaja za provizijo je to prodajalec.

thramos ::

Čisto odvisno od razmer na trgu in cene.

Smurf ::

Niti ne toliko, ravno zaradi tega, ker so povsod prakticno kartelne cene (2%+2%). Nepremicninske agencije se med sabo predvsem borijo v tem, katera bo dobila eksluzivo za posamezno stanovanje (pa je to drzalo tako 2010 kot 2018), kar posledicno, da prodajalca v mocnejso pozicijo.

thramos ::

Seveda je. Itak vedno vse plača kupec in če ima ta v pogajanjih večjo moč, to vpliva tudi na ceno posredovanja. 2013 se je bilo bistveno lažje zmenit za 2 % nižjo ceno kot danes, ko se baje samo tišči denar v roke prodajalca.

FTad ::

rhino je izjavil:

FTad je izjavil:

to je se ok. V AT npr mora provizijo vedno kupec/najemnik placati, npr dve bruto najemnini, pa je to takoj vsaj 1000€, zato da imas privilegij najeti tisto stanovanje. To je sele absurd.

Ja, vendar jih je veliko tudi taksnih, ki so Provisionsfrei, torej brez provizije. Razen, ce si zamenjal to s kavcijo.


Ne, nisem zamesal. kavcije je potem se tam od 1500€ naprej, pri dolocenih se Ablöse, torej odkup pohistva, pa se takoj se ob kakih 2000€, odvisno kako se dogovoris.

Provizije pa so ponavadi pri novogradnjah, kjer bi bil kot prvi najemnik in itak da imajo vse cez agencije, ki potem kasirajo po jurja na stanovanje, ker se v vecini oddajajo najraje dvosobna stanovanja (spalnica + dnevna/kuhinja). Ok, tukaj bi se razumel, da moram vso provizijo placati najemnik.

Na k.... mi pa gre, ko se gre za oddajanje stanovanja od ene fizicne osebe in je pac agencija posrednik. Tam bi moral pa vsaj 50:50 biti pri proviziji, ce ne ze 100% na strani najemodajalca, saj se je lasntik odlocil, da mu agencija poisce najemnika.

St235 ::

če meni kot najemodajalcu paše lahko pričakujem od tebe, da mi boš poleg najemnine plačal še manikuro vsak teden. Tebe kot najemnika pa nihče ne sili, da se moraš strinjat s tem.

LeQuack ::

thramos je izjavil:

Seveda je. Itak vedno vse plača kupec in če ima ta v pogajanjih večjo moč, to vpliva tudi na ceno posredovanja. 2013 se je bilo bistveno lažje zmenit za 2 % nižjo ceno kot danes, ko se baje samo tišči denar v roke prodajalca.


Če je verjet člankom v raznih Financah potem so cene že skoraj na rekordnih nivojih in spet prihaja do precejšnjega razkoraka med prodajno in nakupno ceno, tako da dvomim da ne bi dobil vsaj 2% če ne še več popusta, vsaj pri nakupu.
Quack !

Smurf ::

Ce se stanovanja hitro prodajajo, je agentom kvecjemu se bolj v interesu, da dobijo za eksluzivo za prodajo posameznega stanovanja (in si hkrati privoscijo nizjo provizijo).

LeQuack ::

Sicer pa mislim d so hoteli sprejeti nek zakon, ki bi to urejal, se pravi da stroške bi lahko plačal samo naročnik, pa so potem tisti kriminalci v državnem svetu izglasovali veto.
Quack !

St235 ::

slabo misliš

LeQuack ::

St235 je izjavil:

slabo misliš


Ja kaj pa je bil potem tisti zakon, ki so ga/niso sprejeli.

Sicer pa sem našel še eno zanimivo razpravo na to temo:
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Invictus ::

Saj to je taktika. Daš mu 20% na znižano ceno. Pa naj se potrudi zate. Ni čisto legalno, ampak jebi ga...

Trenutno se mi zdi večji problem njihov odnos. Dostikrat sploh ne kličejo nazaj, ne ljubi se jim organizirati ogleda, Pozabijo poslati obljubljene materiale.

Če daš vtis kupca, ki ve kaj se gre pri nepremičninah, te dostikrat kar odfukajo, ker bodo raje našli enega naivca, ki nima pojma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Invictus je izjavil:


Trenutno se mi zdi večji problem njihov odnos. Dostikrat sploh ne kličejo nazaj, ne ljubi se jim organizirati ogleda, Pozabijo poslati obljubljene materiale.

Če daš vtis kupca, ki ve kaj se gre pri nepremičninah, te dostikrat kar odfukajo, ker bodo raje našli enega naivca, ki nima pojma...


Ja nepoznavanje stanovanja je problem. Meni se zdi logično da bi dodali tloris ter slikali tudi okolico, pa tega nikoli ni. Ponavadi še točnega naslova ni, samo veš da je npr. v Šiški nekje. Sploh za astronomsko ceno provizije, ki jo zaračunajo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

LeQuack ::

En članek danes na to temo:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...
Quack !

LeQuack ::

Včeraj ko sem klical za neko stanovanje, ki se oddaja in sem hotel zvedeti, kje točno je stavba, ali vsaj približno, ker je bilo napisan samo okoliš ala Šiška. No in mi povejo da oni pa ne morejo izdat te informacije in šele na dan ogleda mi bodo lahko povedali. Mislim WTF, za tako storitev oni hočejo potem od kupca/najemnika še provizijo? Jaz ne vem kakšen tip sociopata moreš biti, da opravljaš to delo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

kixs ::

Provizija 2+2 se sicer lepo slisi. Placa pa jo v celoti kupec. Lahko bi bilo tudi brez provizije, pa bi jo na koncu vseeno placal kupec.

Mr.B ::

FTad je izjavil:

to je se ok. V AT npr mora provizijo vedno kupec/najemnik placati, npr dve bruto najemnini, pa je to takoj vsaj 1000EUR, zato da imas privilegij najeti tisto stanovanje. To je sele absurd.

Pozabil si se dodati, da najpprej podpises s posrednikom namero najema, da bos tocen.
Imas pa seveda izbiro najam stanovanj...
- brez provizije in kavcije : veliko srece ce nisi en izmed prvih klicateljev...
- brez provizije in s kavcijo
- s provizijo in kavcijo...

Realna slika je pa ta, da dve proviziji nista neki strosek lastnika, sploh ker so lastniki ponavadi lastniki vec stanovanj v istem bloku/hisi. In se jim ni potrebno ukvarjati z vsemi lolo obiski...po drugi strani se tudi ve da ko je nekdo sposoben placati v enem kosu dve proviziji in ne tako malo kavcijo, da bo sposoben tudi placevati redno najemnino...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Furbo ::

LeQuack je izjavil:

Včeraj ko sem klical za neko stanovanje, ki se oddaja in sem hotel zvedeti, kje točno je stavba, ali vsaj približno, ker je bilo napisan samo okoliš ala Šiška. No in mi povejo da oni pa ne morejo izdat te informacije in šele na dan ogleda mi bodo lahko povedali. Mislim WTF, za tako storitev oni hočejo potem od kupca/najemnika še provizijo? Jaz ne vem kakšen tip sociopata moreš biti, da opravljaš to delo.

Skrbi jih, da jih boš obšel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LeQuack ::

V najemnih stanovanjih nezaželeni kadilci, domače živali in tudi otroci:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

Baje bo več na to temo v oddaji Preverjeno danes ob 21:40.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

MIHAc27 ::

LeQuack je izjavil:

Včeraj ko sem klical za neko stanovanje, ki se oddaja in sem hotel zvedeti, kje točno je stavba, ali vsaj približno, ker je bilo napisan samo okoliš ala Šiška. No in mi povejo da oni pa ne morejo izdat te informacije in šele na dan ogleda mi bodo lahko povedali. Mislim WTF, za tako storitev oni hočejo potem od kupca/najemnika še provizijo? Jaz ne vem kakšen tip sociopata moreš biti, da opravljaš to delo.


Meni pa verjetno še komu je lokacija izjemno pomembna. Sem vedno vesel oglasa, ki ima vsaj ulico napisano. Že iz tega lahko veliko izluščiš, je pa vseeno dovolj teško točno ugotoviti, za katero stanovanje/hišo gre.

Pa tudi če vem za točen naslov... se bojijo da bom šel do lastnika mimo agencije in se sam dogovoril za ceno? A ni tako, da lastnik tudi če sam najde nekoga vseeno plača agenciji.

Pa tlorisi stanovanj so tudi super če so v oglasu. Ko sem šel gledat stanovanje kjer sem trenutno, sem bil prijetno presenečen, ker je imelo 1 celo sobo več kot sem mislil. Najprej pa sploh nisem mislil iti na ogled, ker se mi je zdelo malce majhno. Na srečo ravno takrat ni bilo ničesar bolj pametnega, rabil sem pa čim prej pa sem šel pogledat.

Lonsarg ::

MIHAc27 je izjavil:


Pa tudi če vem za točen naslov... se bojijo da bom šel do lastnika mimo agencije in se sam dogovoril za ceno? A ni tako, da lastnik tudi če sam najde nekoga vseeno plača agenciji.

To velja če je lastnik fer se odloči za enega agenta in podpiše ekskluzivo. Večina lastnikiv pa muti pa noče nič podpisovat, vseeno pa dovoli agenciji oglaševanje(ali večim, da ratajo oglasniki čisto nepregledni). Potem pa pridemo do nebuloz, ko se podpis zahteva od oglednika...


Ja skope informacije so krive iz moje strani za vsaj 50 ogledov, ki bi jih že apriori skenslal, ne vem a imajo preveč časa lastniki/agencije, da jim je vseeno če zapravljajo čas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

fishstick ::

1. Reku agentu, da placam celo leto vnaprej brez provizije..njemu ne dam nic, ker mi so mi agencije bolna tacka :) Dobil flet.
2. Nategnu agencijo, da sem se kasneje z lastnico dogovoril za najem. Po ogledu sem sel na kavo in potem nazaj in lepo povedal, da jim ne dam niti evra itd.. Eh kako me je agentka gledala k me je vidla cez 14 dni hahaha

In ja enkrat sem res dobil A4 za podpisat z nekimi penali( bolane cifre). Tok sm se spiciv, da je bla reva cist boga...na koncu je sla in mi odprla vrata z prosim ce greste :) da da.
Sem pa mel primer, kjer sem lastniku v prico agenta ponudil letno najmenino in povedal, da njim pac nebi dal nic..pa je neki palamudiv, da ima pogodbo.

En stari lisjak mi je vedno govoril...s cigani po cigansko

Zaenkrat sem se nisem placal provizije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fishstick ()

LeQuack ::

So objavili celoten video prispevek. V najemnih stanovanjih nezaželeni kadilci, domače živali in tudi otroci:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...
Quack !
««
16 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogled nepremičnine in oddaja podatkov

Oddelek: Loža
374365 (3334) Invictus
»

Cene nepremičnin - pogajanje

Oddelek: Loža
236090 (5032) 2f4u
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710271 (7748) Telbanc
»

Najem stanovanja

Oddelek: Loža
183932 (3616) Invictus
»

Plačilo provizije nepremičninskemu agentu

Oddelek: Loža
285276 (1739) mat xxl

Več podobnih tem