» »

V Severni Koreji precej razširjeno kopiranje zahodnih vsebin

V Severni Koreji precej razširjeno kopiranje zahodnih vsebin

TorrentFreak - O Severni Koreji pišemo kot o najbolj izolirani državi na svetu. Predlani smo pisali (1, 2) o korakih, ki jih država dela proti internetu. Seveda je ta na voljo le najvišjim članom partije in strogo cenzuriran tudi tujim obiskovalcem, navadni raji pa preostanejo le povezave do nacionalnega omrežja univerz, šol, inštitut in ministrstev, ki ni povezan z internetom. Do interneta seveda dostopajo tudi vojaški odseki, ki ga izkoriščajo za internetno vojskovanje. Dotok informacij v državo pa je še vedno strogo nadzorovan, tako da v teoriji navadni prebivalci nimajo možnosti spremljati tujih radijskih postaj, govoriti po telefonu s tujino, brati tujih časnikov, gledati tujih televizijskih programov itn. A kot kaže zadnje poročilo, ki so ga tudi po pričevanjih prebežnikov ustvarili v InterMedii, država počasi izgublja trdo roko nad informacijami, saj se zaradi moderne tehnologije vedno hitreje širijo.

Čeprav se severnokorejska vlada predstavlja kot vodnica najboljše države na svetu in je temu podrejen ogromen propagandni aparat, je to prepričanje zelo omajala huda lakota v letih 1994-1998, ko je pomrlo med 4-15 odstotkov prebivalstva (natančnih ocen ni, ker se uradno lakota sploh ni zgodila). Danes vedo prebivalci o zunanjem svetu že ogromno. Na črnem trgu se dobijo MP3-predvajalniki, DVD-ji, USB-ključki in ostali mediji, ki vsebujejo informacije in vsebine iz tujine. Relativno razširjeno je kopiranje vsebin, kakor se je to v naših krajih počelo pred dostopnostjo interneta. V Severni Koreji so namreč računalniki že dovoljeni. Mladi imajo MP3-predvajalnike, na katerih je večidel južnokorejska glasba, USB-ključi vsebujejo tuje filme in tuje časnike. Čeprav so tuje postaje prepovedane, številni Severni Korejci gledajo južnokorejske limonade in druge programe, če jih lovijo njihove zemeljske antene. Širi se tudi uporaba mobilnih telefonov, elita pa ima celo iPade. In ob tem Severni Korejci spoznavajo, da ni res, kar jim režim dopoveduje - da je Jug neprimerno revnejši.

A navedbe je treba jemati z zrnom soli, saj temeljijo na pričevanjih prebežnikov iz relativno dobro stoječih mest blizu kitajske meje ali Pjongjanga. Blizu meja je več možnosti za ujetje tujih vsebin, v Pjongjangu pa tako ali tako prebiva elita, ki ima že danes raji precej nedoumljivih privilegijev. V manj razvitem centru države je situacija bržkone precej bolj srednjeveška.

62 komentarjev

«
1
2

mtosev ::

Tale N Korea bo v naslednjih letih doživela revolucijo kot se je že zgodilo drugod po svetu. skoraj vsi komunistični režimi so padli in tudi režim v N Koreji bo padel. vprašanje je samo čas
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

zee ::

mtosev je izjavil:

Tale N Korea bo v naslednjih letih doživela revolucijo kot se je že zgodilo drugod po svetu. skoraj vsi komunistični režimi so padli in tudi režim v N Koreji bo padel. vprašanje je samo čas


Dvomim. Ko se bo to zgodilo, bo potrebno poskrbeti za vec milijonov psihicnih bolnikov, kar je posledica sistematicnega pranja mozganov s strani rezima.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

P4ajo ::

mtosev to si pa tako lepo napisal... bom še malo razširil.

Skoraj vsi sistemi so se enkrat porušili in tudi nam ljuba demokracija z pridihom kapitalizma bo doživala svoj konec. Vprašanje je samo čas.

Pa ne si mislit, da je sprememba, ki se zgodi pozneje v času vedno sprememba na boljše, ki se jo je vredno veseliti. Primerov je ogromno, ampak samo za okus lahko razmisliš o razvitosti antične Grčije in Rima napram nekaj kasnejšim stoletjem.

Sicer pa dvomim, da je v Severni Koreji možna revolucija, dosti bolj verjeten se mi zdi počasen in mehak proces odpiranja navzven, podobno kot to trenutno počne Kuba.
Sem (premalo) pameten, resno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

ingo ::

V S. Koreji se dolgo ne bo revolucije! Za to bo poskrbela Kitajska, seveda iz cisto svojih iteresov!

FireSnake ::

Bil sem v Pjongjangu, pa tudi malo izven (navadni smrtniki ne morejo iz mesta, ker je na obronkih vojska).

Lahko povem, da je treba jemat članek z dvema ščepcema soli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

terencehill ::

Ja saj, Kim* Il* pa lepo po zahodnih dobrinah, konjak, 100" LCD, PS3, Rambo in westerni, cigare, itd... Raja pa crkuje.

SkipEU ::

FireSnake je izjavil:

Bil sem v Pjongjangu, pa tudi malo izven (navadni smrtniki ne morejo iz mesta, ker je na obronkih vojska).

Lahko povem, da je treba jemat članek z dvema ščepcema soli.


In ravno ti si se lahko svobodno gibal, čeprav se nihče ne sme? Oz. zakaj misliš, da ti niso pokazali točno tistega, kar so ti želeli?

Spura ::

Komaj cakam da ta bedarija od rezima implodira.

mtosev ::

P4ajo je izjavil:

mtosev to si pa tako lepo napisal... bom še malo razširil.

Skoraj vsi sistemi so se enkrat porušili in tudi nam ljuba demokracija z pridihom kapitalizma bo doživala svoj konec. Vprašanje je samo čas.

Pa ne si mislit, da je sprememba, ki se zgodi pozneje v času vedno sprememba na boljše, ki se jo je vredno veseliti. Primerov je ogromno, ampak samo za okus lahko razmisliš o razvitosti antične Grčije in Rima napram nekaj kasnejšim stoletjem.

Sicer pa dvomim, da je v Severni Koreji možna revolucija, dosti bolj verjeten se mi zdi počasen in mehak proces odpiranja navzven, podobno kot to trenutno počne Kuba.

če pade demokracija bo zanimivo kateri sistem bi lahko zamenjal demokracijo. naslednji sistemi so slabši od demokracije: fašizem, nacizem, komunizem, fevdalna ureditev. demokracija ni popolni sistem, ampak je še vedno boljši in bolj pošten od trenutnih alternativnih ureditev. dogajanje na svetu v naslednjih letih bo še zelo zanimivo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gtu ()

quncqunc ::

P4ajo je izjavil:

mtosev to si pa tako lepo napisal... bom še malo razširil.

Skoraj vsi sistemi so se enkrat porušili in tudi nam ljuba demokracija z pridihom kapitalizma bo doživala svoj konec. Vprašanje je samo čas.

Pa ne si mislit, da je sprememba, ki se zgodi pozneje v času vedno sprememba na boljše, ki se jo je vredno veseliti. Primerov je ogromno, ampak samo za okus lahko razmisliš o razvitosti antične Grčije in Rima napram nekaj kasnejšim stoletjem.

Sicer pa dvomim, da je v Severni Koreji možna revolucija, dosti bolj verjeten se mi zdi počasen in mehak proces odpiranja navzven, podobno kot to trenutno počne Kuba.


revolucija niti evolucija v nek drug sistem se ne bo zgodila še zelo dolgo, natančneje do točke, ko zahodne vlade ne bodo več potrebovale s. koreje, za prikaz "edine alternative demokratičenemu kapitalizmu"

morbo ::

Kak OS uporabljajo v SK? Verjetno je tako kot pred leti na Kubi, ko so odprli trg računalnikov za vsakogar: viva la revolucion!!, na računalih pa prednaloženi Win XP. :)) Namesto da bi neomadeževani raji ponudili FOSS rešitve, kupijo umazan kapitalistični izdelek iz ZDA. Revolucionarje je povozil čas... :|

P4ajo ::

mtosev je izjavil:

če pade demokracija bo zanimivo kateri sistem bi lahko zamenjal demokracijo. naslednji sistemi so slabši od demokracije: fašizem, nacizem, komunizem, fevdalna ureditev. demokracija ni popolni sistem, ampak je še vedno boljši in bolj pošten od trenutnih alternativnih ureditev. dogajanje na svetu v naslednjih letih bo še zelo zanimivo
To kateri sistem je boljši je tvoje osebno mnenje, sicer se v našem zahodnem svetu res uveljavlja splošno mnenje, da je to (kapitalistična) demokracija, ampak tega ne smemo/moremo vzeti za aksiom, ker z enako pravico ravno obratno trdijo v Severni Koreji, ipd..
Glavni problem Severne Koreje ni neposredno v njihovem gospodarskem ali političnem sistemu, ampak v tem da jih vsi ostali (razen Kitajske malo za okras) ignorirajo, kar se gospodarstva tiče.
Zdej si pa predstavljaj, kako bi zgledala Slovenija, če bi bila povsem odvisna zgolj sama od sebe. Naša samooskrba s hrano je na toliko nizki ravni da bi več kot 15% prebivalstva šlo gnojiti prst.

Sicer pa ponavljam, da ni vprašanje "če" ampak "ko".

Na koncu pa je itak vse enako, oziroma še rajši, isto.
Sem (premalo) pameten, resno.

SkipEU ::

@P4ajo
ravno Severna Koreja ignorira ostale in ne obratno. A sme Samsung v Sev. Koreji prodajati svoje televizorje?

SebaR ::

morbo je izjavil:

Kak OS uporabljajo v SK? Verjetno je tako kot pred leti na Kubi, ko so odprli trg računalnikov za vsakogar: viva la revolucion!!, na računalih pa prednaloženi Win XP. :)) Namesto da bi neomadeževani raji ponudili FOSS rešitve, kupijo umazan kapitalistični izdelek iz ZDA. Revolucionarje je povozil čas... :|


Ne vidim povezave med operacijskim sistemom in politiko...tudi ti si imel XPje...pred leti...tle zveniš še nižje kot mtosev :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

morbo ::

To da ortolevičarski "revolucionarni" sistem za svoj proletariat (kljub možnosti free alternative) izbere OS enega največjih kapitalistov na svetu, je seveda ironično. Človek bi pričakoval več doslednosti od težkokategornih anti-imperjalistov kot je Kuba.

(Kot uporabnika FOSS programja, me tudi boli srce gledat kako je brezmadežna populacija bila namerno vpeljana v MS izdelke, medtem ko drugi v okolici in svetu poskušajo ven iz propietary vendor-lockin primeža)

Domoljub2 ::

Še dobro, da je Tito že zdavnej pod Zemljo, če ne tud js ne bi imel ne računalnika, ne izobrazbe ne nč!

FireSnake ::

SkipEU je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Bil sem v Pjongjangu, pa tudi malo izven (navadni smrtniki ne morejo iz mesta, ker je na obronkih vojska).

Lahko povem, da je treba jemat članek z dvema ščepcema soli.


In ravno ti si se lahko svobodno gibal, čeprav se nihče ne sme? Oz. zakaj misliš, da ti niso pokazali točno tistega, kar so ti želeli?


Pokazali so nam točno tisto, kar so želeli (bolje rečeno: kar so oni mislili, da mi želimo videti).
A če znaš opazovat vidiš veliko več. Tam sem bil 8 dni in bi lahko napisal knjigo. Je pa res, da je bilo vmes enih par naključij in se je marsikaj razkrilo, ampak ne v tolikšni meri, da bi to bilo odločilno - to je bila le pika na i.

Še to: ravno taksija si res ne moreš vzet, drugače je pa dosti svobodnega gibanja.
Lahko se tudi "izgubiš" za pol ure, pa ni nič hudega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Domoljub2 je izjavil:

Še dobro, da je Tito že zdavnej pod Zemljo, če ne tud js ne bi imel ne računalnika, ne izobrazbe ne nč!


Predpostavljam da osebek, ki to bleje, ni živel v času, ko je bil Tito še živ, ane?

Zato se s tabo niti ne bi spuščal v debato, ker, če si sposoben napisat stavek, ki sem ga citiral, potem nisi sposoben dojeti še marsikaj drugega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Domoljub2 ::

Aha, no še en, ki ima sprane možgane in ni sposoben dojeti ničesar.

usoban ::

Komunizem:

In the schema of historical materialism, communism is the idea of a free society with no division or alienation, where mankind is free from oppression and scarcity. A communist society would have no governments, countries, or class divisions. In Marxist theory, the dictatorship of the proletariat is the intermediate system between capitalism and communism, when the government is in the process of changing the means of ownership from privatism to collective ownership.


Pac do komunizma nikoli nismo niti prisli, vasi argumenti zoper njega so torej irelavantni [:D]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usoban ()

Domoljub2 ::

Saj je res. Nismo imeli vlade. Lahko da je bila, vendar njen glas ni nič štel. Podobno kot angleška kraljica, ki je samo za okras, da so ljudje zadovoljni.

vidz81 ::

Ljudje, ki so tukaj naklonjeni Severno Korejskemu režimu, si najbrž predstavljajo, da bi bili v takem sistemu na vodilnih položajih, kot si kakšna punčka predstavlja, da bi bila v srednjem veku princeska...

...ampak žal 99% prebivalcev takih sistemov nima take "sreče".

jlpktnst ::

Kaj je boljši način za ameriško kolonializacijo kot pa da jim servirajo svoje filme in muziko?

Marat ::

Domoljub2 je izjavil:

Saj je res. Nismo imeli vlade. Lahko da je bila, vendar njen glas ni nič štel. Podobno kot angleška kraljica, ki je samo za okras, da so ljudje zadovoljni.

pejd trolat kam drugam

branc ::

Domoljub2 je izjavil:

Aha, no še en, ki ima sprane možgane in ni sposoben dojeti ničesar.



Mladenič, če ima kdo sprane možgane, si to ti.

Vanadium ::

Domoljub2 je izjavil:

Še dobro, da je Tito že zdavnej pod Zemljo, če ne tud js ne bi imel ne računalnika, ne izobrazbe ne nč!


Zanimivo da poznam veliko ljudi iz tistega časa, ki so si pridobili izobrazbo, ter da so imeli za tisti čas dobre računalnike. Tudi moj oče (miličnik) je takrat nabavil sinclair ZX spectrum po domače pri nas doma rečeno radirka (zaradi tipk), tko da ne seri če ne veš. Me pa ta tvoja izjava spominja na izjavo nekega člana podmladka NSI, da ni imel skret papira v tistih časih. Preden bi dal takemu človeku roko bi dvakrat premislil :))

ABX ::

terencehill je izjavil:

Ja saj, Kim* Il* pa lepo po zahodnih dobrinah, konjak, 100" LCD, PS3, Rambo in westerni, cigare, itd... Raja pa crkuje.


Dictators free themselves, but enslave people.
Charlie Chaplin
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

P4ajo je izjavil:

mtosev je izjavil:

če pade demokracija bo zanimivo kateri sistem bi lahko zamenjal demokracijo. naslednji sistemi so slabši od demokracije: fašizem, nacizem, komunizem, fevdalna ureditev. demokracija ni popolni sistem, ampak je še vedno boljši in bolj pošten od trenutnih alternativnih ureditev. dogajanje na svetu v naslednjih letih bo še zelo zanimivo
To kateri sistem je boljši je tvoje osebno mnenje, sicer se v našem zahodnem svetu res uveljavlja splošno mnenje, da je to (kapitalistična) demokracija, ampak tega ne smemo/moremo vzeti za aksiom, ker z enako pravico ravno obratno trdijo v Severni Koreji, ipd..
Glavni problem Severne Koreje ni neposredno v njihovem gospodarskem ali političnem sistemu, ampak v tem da jih vsi ostali (razen Kitajske malo za okras) ignorirajo, kar se gospodarstva tiče.
Zdej si pa predstavljaj, kako bi zgledala Slovenija, če bi bila povsem odvisna zgolj sama od sebe. Naša samooskrba s hrano je na toliko nizki ravni da bi več kot 15% prebivalstva šlo gnojiti prst.

Sicer pa ponavljam, da ni vprašanje "če" ampak "ko".

Na koncu pa je itak vse enako, oziroma še rajši, isto.
očitno je boljši, ker drugače ljudje ne bi bežali iz raznih komunističnih držav v druge ne komunistične države. N Korea ni relevantna, ker večina ljudi katera živi v Koreji ni nikoli srečala ali videla nekorejca. N Korea je poseben primer in dokaz kako je še vedno možno tudi v 21 stoletju imeti 30 mil ljudi pod "kontrolo"
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Osprey ::

FireSnake je izjavil:

Bil sem v Pjongjangu, pa tudi malo izven (navadni smrtniki ne morejo iz mesta, ker je na obronkih vojska).


Bi bilo zanimivo prebrat kaj več o tem.

P4ajo ::

vidz81 je izjavil:

Ljudje, ki so tukaj naklonjeni Severno Korejskemu režimu, si najbrž predstavljajo, da bi bili v takem sistemu na vodilnih položajih, kot si kakšna punčka predstavlja, da bi bila v srednjem veku princeska...

...ampak žal 99% prebivalcev takih sistemov nima take "sreče".

Vsi ljudje tukaj nimamo pojma kako je biti prebivalec Severne Koreje, kaj šele karkoli drugega.
Če si pa upaš trditi, da imaš v "zahodnem svetu" dostop do objektivnih informacij, brez anti-korejske propagande, pa ti želim še naprej zadovoljno sanjanje.

Celo tako daleč si upam iti, da sem prepričan, da 90% korejeskega prebivalstva, če bi ga prisilili živet v našem svetu, ne bi bilo srečnih, oziroma bi se jim upiralo.
Seveda velja tudi obratno, če bi mi šli živeti v Korejo.
Mogoče imajo oprane možgane, mogoče jih imamo celo mi, ampak v praksi ni razlike.
(Krasni novi svet referenca za lepši dan :P)

Za vse, ki tako kritizirate Kubo:
Nova (operating system) @ Wikipedia
http://goo.gl/fIkoo
in mislim da je zgolj vprašanje časa, kdaj se bo podoben projekt začel tudi v Severni Koreji, če se bodo računalniki bolj razširili.
Sem (premalo) pameten, resno.

Truga ::

mtosev je izjavil:

očitno je boljši

Kako pa ves, da je boljsi, ce pravega komunizma sploh se ni bilo?

Dr_M ::

Tudi moj oče (miličnik) je takrat nabavil sinclair ZX spectrum po domače pri nas doma rečeno radirka (zaradi tipk), tko da ne seri če ne veš.


Tut moj fotr ga je imel. Vsak, ki se je znajdel oz dobro skril v avtu, ga je lahko imel. :))
Ce nisi svercal, nisi imel. To je razlika med takratnim in danasnjim casom.

imagodei ::

No, dajte no... Če nisi švercal, si pač moral plačat carinsko dajatev. Potem si pa spet imel.

V času Juge je Iskra Delta razvijala lasten računalnik, Triglav po imenu. V tistih časih niti ni bil tako slab in je skorajda konkuriral nekaterim danes uveljavljenim znamkam. Kljik

Fino je kar nekaj na pamet otrešati, pa v temah, ki nimajo nobene zveze s tem, širiti propagando za Generala Glanzkopfa. Vidim, da so politični aktivisti že na pohodu.
- Hoc est qui sumus -

Dr_M ::

No, dajte no... Če nisi švercal, si pač moral plačat carinsko dajatev. Potem si pa spet imel.


Tudi res, ampak tista dajatev je ponavadi dosegla vrednost racunalnika. Se pravi si placal celoletno placo, namesto samo polletne :)

imagodei ::

Ja, res je. Ampak point ni v tem; računalniki so pač bili dragi, sploh za delavca v Jugi. Si pač švercal. Point, ki ga prodaja Domoljub2 tle je, da je bila Juga zaprta kot Severna Koreja, pa da če bi Tito še živel, da ne bi imel niti računalnika, niti izobrazbe.

Kar je seveda navadna demagogija, da ne rečem celo politična propaganda. Ampak dosti o tem v tej temi.
- Hoc est qui sumus -

Dr_M ::

Res malo pretirava, ampak ce nisi bil v sistemu, ti je bilo vse skupaj mocno otezeno.

Markoff ::

zee je izjavil:

Dvomim. Ko se bo to zgodilo, bo potrebno poskrbeti za vec milijonov psihicnih bolnikov, kar je posledica sistematicnega pranja mozganov s strani rezima.

Pa ne vem. Za ex-Jugoslovane nihče ni poskrbel...

Digitalcek, kje si? Tile S. Korejci ti kradejo avtorske vsebine, hitro tožit partijo!

mtosev je izjavil:

če pade demokracija bo zanimivo kateri sistem bi lahko zamenjal demokracijo. naslednji sistemi so slabši od demokracije: fašizem, nacizem, komunizem, fevdalna ureditev. demokracija ni popolni sistem, ampak je še vedno boljši in bolj pošten od trenutnih alternativnih ureditev. dogajanje na svetu v naslednjih letih bo še zelo zanimivo

Sužnjelastništvo si pozabil. Ta je še posebej zabaven za sovražnike demokracije. Če se seveda ne znajdejo na napačni strani družbenega odnosa...

Domoljub2 je izjavil:

Še dobro, da je Tito že zdavnej pod Zemljo, če ne tud js ne bi imel ne računalnika, ne izobrazbe ne nč!

Narobe. Imel bi ga čez 10 let, po 3x ceni kot v tujini. Dostop do interneta bi bila posebna znanstvena fantastika. No, v LJ bi še šlo, recimo z dial-up, v Bajini Bašti ali Titovem Velesu pa malce težje.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

imagodei ::

> "Narobe. Imel bi ga čez 10 let, po 3x ceni kot v tujini. Dostop do interneta bi bila posebna znanstvena fantastika. No, v LJ bi še šlo, recimo z dial-up, v Bajini Bašti ali Titovem Velesu pa malce težje. "

Ja, ja.. Exactly. Tko kot nismo imeli telefona in - kar se tiče izobrazbe, je bila najvišja možna srednja pastirska šola.
- Hoc est qui sumus -

Gregor P ::

imagodei je izjavil:

kar se tiče izobrazbe, je bila najvišja možna srednja pastirska šola.
... in ti so potem nadzirali izobrazbo drugih;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

poglejse84 ::

ingo je izjavil:

V S. Koreji se dolgo ne bo revolucije! Za to bo poskrbela Kitajska, seveda iz cisto svojih iteresov!


Kitajska bore malo ima tam za tak sistem kot ga ima S. Koreja. Tukaj imajo vse niti elite (Rockfeller), ki izvajajo eksperiment. Pa ta voditelj pa se je itak izšolal v Švici in sedaj ga posipavajo z dragimi avtomobili, cigarami itd. Isto kot prejšnji voditelj.

Manu ::

Ne samo da severnokorejci niso informirani o preostalem svetu, tudi mi smo premalo informirani o njih.

Na sliki zgoraj je Kim Jong Il, ki pa je že umrl. Zdaj vlada njegov sin Kim Jong Un.

Novice o tem kaj se dogaja v severni Koreji iz prve roke.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

vorantz ::

zgornji korejci bi lahko zaceli ponujat gostovanje za torrent strani in seedboxe...bi rad vidu ko fbi proba nrdit takedown v koreji :D

Markoff ::

mtosev je izjavil:

očitno je boljši, ker drugače ljudje ne bi bežali iz raznih komunističnih držav v druge ne komunistične države. N Korea ni relevantna, ker večina ljudi katera živi v Koreji ni nikoli srečala ali videla nekorejca. N Korea je poseben primer in dokaz kako je še vedno možno tudi v 21 stoletju imeti 30 mil ljudi pod "kontrolo"

Zabavno bi bilo izvedeti, koliko antiimperialističnih kontrarevolucionarjev je iz Zahoda že prebežalo v S. Korejo, Kubo ipd. države in kako se kaj imajo tam.

Če nič drugega, bi lahko S. Koreja z veseljem izdala "uradne" podatke o prebežnikih, saj bi to ja bil objektiven dokaz, kako zelo bogata, uspešna in srečna družba da so.

imagodei je izjavil:

No, dajte no... Če nisi švercal, si pač moral plačat carinsko dajatev. Potem si pa spet imel.

V času Juge je Iskra Delta razvijala lasten računalnik, Triglav po imenu. V tistih časih niti ni bil tako slab in je skorajda konkuriral nekaterim danes uveljavljenim znamkam. Kljik

Fino je kar nekaj na pamet otrešati, pa v temah, ki nimajo nobene zveze s tem, širiti propagando za Generala Glanzkopfa. Vidim, da so politični aktivisti že na pohodu.

Zanimivo. Jaz pa sem mislil, da je bilo 89% vseh slovenskih volivcev na referendumu za odcepitev od Juge in prevzem demokratičnega, kapitalističnega modela družbe. Ne le glanzkopfovi sovdati. Torej beli, rdeči, črni, rjavi, zeleni, umazani, ćelavi, ... Si povsem isti kot -isti. Prav?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Truga ::

vorantz je izjavil:

zgornji korejci bi lahko zaceli ponujat gostovanje za torrent strani in seedboxe...bi rad vidu ko fbi proba nrdit takedown v koreji :D

S hostingom bi komot zasluzil dost za popolno socialisticno drzavo!

Markoff ::

imagodei je izjavil:

Ja, res je. Ampak point ni v tem; računalniki so pač bili dragi, sploh za delavca v Jugi. Si pač švercal. Point, ki ga prodaja Domoljub2 tle je, da je bila Juga zaprta kot Severna Koreja, pa da če bi Tito še živel, da ne bi imel niti računalnika, niti izobrazbe.

Kar je seveda navadna demagogija, da ne rečem celo politična propaganda. Ampak dosti o tem v tej temi.

Bo držalo, človek hudo pretirava. Smo pa bili tehnološko zadaj. Poleg tega imamo Slovenci grozljivo izkrivljeno sliko na situacijo v Jugi, saj npr. čobani v Črni gori ali pa Makedoniji pač niso imeli enakega blagostanja kot ekvivalentna socialna struktura v SR Sloveniji. Tako da mi lahko govorimo le za situacijo v SR SLO, ne pa za celo SFRJ.

imagodei je izjavil:

> "Narobe. Imel bi ga čez 10 let, po 3x ceni kot v tujini. Dostop do interneta bi bila posebna znanstvena fantastika. No, v LJ bi še šlo, recimo z dial-up, v Bajini Bašti ali Titovem Velesu pa malce težje. "

Ja, ja.. Exactly. Tko kot nismo imeli telefona in - kar se tiče izobrazbe, je bila najvišja možna srednja pastirska šola.

Moje sožalje za tvoj šolski neuspeh.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

PaX_MaN ::

Markoff je izjavil:

Če nič drugega, bi lahko S. Koreja z veseljem izdala "uradne" podatke o prebežnikih, saj bi to ja bil objektiven dokaz, kako zelo bogata, uspešna in srečna družba da so.


Če bi bil kakšen bi ga vsak dan desetkrat vrteli na televiziji.

Markoff ::

PaX_MaN je izjavil:

Markoff je izjavil:

Če nič drugega, bi lahko S. Koreja z veseljem izdala "uradne" podatke o prebežnikih, saj bi to ja bil objektiven dokaz, kako zelo bogata, uspešna in srečna družba da so.


Če bi bil kakšen bi ga vsak dan desetkrat vrteli na televiziji.

My point EXACTLY.

http://www.rodong.rep.kp/InterEn/index....

Kul. Pol novic samo o ljubljenem vodji. Popularen tip, ni kaj. Me zanima, če je CNN tudi tako poln novic o njihovem ljubljenem vodji Obami. Pa Delo o našem lj. vodji Janši/Turčinu/Murglbabi (odvisno od letnice na koledarju) in tako naprej.

Orwell se obrača v svojem grobu.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

digitalcek ::

Markoff je izjavil:

[
Zanimivo. Jaz pa sem mislil, da je bilo 89% vseh slovenskih volivcev na referendumu za odcepitev od Juge in prevzem demokratičnega, kapitalističnega modela družbe. Ne le glanzkopfovi sovdati. Torej beli, rdeči, črni, rjavi, zeleni, umazani, ćelavi, ... Si povsem isti kot -isti. Prav?


Še bolj zanimivo pa je bilo, da je v nekem glasovanju na POP Tv pred letom dni ali manj, več kot 80% glasovalcev (v absol. številki pa 20.000 +) potrdilo, da nimajo nič proti, da se Slovenija priljuči Avstriji, oziroma postane njena provinca, ali protektorat.

Res zanimivo, kako so nas nategnili 1991-ega...

BigWhale ::

imagodei je izjavil:

> "Narobe. Imel bi ga čez 10 let, po 3x ceni kot v tujini. Dostop do interneta bi bila posebna znanstvena fantastika. No, v LJ bi še šlo, recimo z dial-up, v Bajini Bašti ali Titovem Velesu pa malce težje. "

Ja, ja.. Exactly. Tko kot nismo imeli telefona in - kar se tiče izobrazbe, je bila najvišja možna srednja pastirska šola.


Mi smo ziveli na Ptuju, telefon so imeli v cistilnici, ki je bila v isti hisi in imeli smo ga v nasem stanovanju. Vsi sosedi so k nam hodili telefonirati, pa ne samo iz nase hise ampak se od kje drugje. Racunalnik si imel, ce si ga presvercal, carinskih dajatev pa se ni dalo vedno placati. Vcasih so robo kar zaplenili na meji. Lahko si pa podkupil carinika, ce si imel dovolj srece, in je potem se kar nekako slo.

Podobnost s Korejo/Kitajsko je bila, morda nismo ziveli za zelezno zaveso, na stezaj odprtih vrat pa tudi nismo imeli. Pa te stvari niso veljale samo za racunalnike ampak se za marsikatero drugo stvar, ki se jo je dalo dobiti na zahodu, pri nas pa ne.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretihotapljeni USB-ključi v Severni Koreji vredni celo premoženje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7832786 (26601) Manu
»

Severna Koreja spet ukinila dostop do interneta za tujce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5820460 (17696) vidz81
»

severna korea ''grozi'' z napadom na washington dc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024828 (22308) Osprey
»

Poslovil se je Kim Jong Il (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619883 (16487) Double_J
»

Severna Koreja počasi proti internetu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
208657 (7403) Bistri007

Več podobnih tem