» »

HP compaq 6820s

HP compaq 6820s

MARKO1977 ::

Pozdravljeni,
iščem gonilnike za omenjen model za windows 7 ultimate 32 bit in 64 bit.

Duhec ::

Povej kaj več, kaj ti ne dela !?
Si poizkusil vsaj z zadnjimi, ki so za Visto Business 32bit?

lopov ::

Prav HP drajverji za ta model ne obstajajo. Lahko skombiniraš nekaj od viste ali pa najdeš model s podobnimi specifikacijami in drajverji za W7 pa poskusiš.

Laptop je star (modelsko leto 2007) in HP notorično znan, da podpre 2 generaciji sistema -- XP/vista ali vista/win7. Tvoj pade v prvo kombinacijo.

Sam laptop je super dokler ne prideš do grafike -- Ati Mobility Radeon X1350 je z Win7 nepodprt in imaš zanj samo "legacy" drajverje. Dela, ne bo pa optimizirano.

MARKO1977 ::

hM....
celega sem sformatiral in na novo naložol windows 7
Prej sem imel xp. Ampak tudi inštalacijskega CD nimam.
Tako da moram od nekje gonilnike dobit.

Če vas prav razumem poberem od Viste
ter posebej za grafično ?

#000000 ::

KAKO ni driverjev seveda so KLIK

lopov ::

#000000 je izjavil:

KAKO ni driverjev seveda so KLIK

Za XP in Visto. OP je naložil Win 7 ...

lopov ::

MARKO1977 je izjavil:

hM....
celega sem sformatiral in na novo naložol windows 7
Prej sem imel xp. Ampak tudi inštalacijskega CD nimam.
Tako da moram od nekje gonilnike dobit.

Če vas prav razumem poberem od Viste
ter posebej za grafično ?


Delno -- lahko poskusiš in boš videl, kaj bo delalo, kaj ne. Lahko poiščeš podoben (a novejši) model s podobnimi komponentami kot jih ima tvoj in poskusiš z njegovimi drajverji. Nakakor pa ne boš prišel do polne funkcionalnosti kot bi jih imel z drajverji za tvoj originalen sistem (XP ali vista -- ta dva sta podprta na tem laptopu). Posebej izpostavljam LaunchPad, kateri bo imel omejeno funkcionalnost, sledi power management, pa tako naprej ...

Malo boš moral eksperimentirat, predvsem z drajverji za cardreader.

Ati Mobility Radeon X1350 -- AMD za to kartico nudi legacy drajverje za Win7, ti maš še mobility ... Če misliš igrat igre kar pozabi, ker bo zelo neoptimizirano. Lahko uporabiš Mobility modder samo to spet ne deluje z zadnjimi drajverji ... Verjetnost uspeha je 50/50 -- dela al pa ne dela :)

Pa veliko sreče in zabave :)

stylus123 ::

Lep pozdrav vsem uporabnikom slotech-a!
Vem, da ni to zadeva te teme vendar vseeno.
Imam omenjeni računalnik( HP Compaq 6820s) in imam sledeče vprašanje.
Kaj bi lahko bilo narobe z računalnikom ker se ne prižge?
Ko prižgem računalnik se lučka za vklop prižge zraven pa tudi začne utripat lučka kjer se vtakne napajalni kabel. Skratka računalnik se po 3sekundah ugasne. Ne prikaže niti slike in ne sliši se da se prižgal vsaj ventilator. Sumim, da je šla matična plošča, ker vsi pišejo, da jim je šla matična plošča. V primeru, da je šla matična plošča me zanima kje bi se jo dalo kupit ker je računalnik res do sedaj zelo dobro deloval in sem bil zelo zadovoljen z njem.

Za odgovor se vam zahvaljujem in vam želim lep dan!

ddeben ::

Marko1977: Imam sicer model 6830s ampak mi deluje vse na Windows 7, kombiniral sem pa z Vista driverji.

Stylus123: Načeloma bi lahko šla matična, bolj specifično grafična na matični - posebej imajo ta problem prenosniki serije 673x, čeprav se včasih pokaže da je lahko tudi bios baterija zdahnila. Treba je odpreti prenosnik in pogledati kje tiči zajec :)

stylus123 ::

ddeben:Najlepša hvala za hiter odgovor. bi lahko malo podrobneje napisal glede bios baterije? Kje približno se nahaja? pa kaka slikca bi prou pršla :) (s/n: CNU7461b85) Upam da je to serial number hehe :) Ko sem pa odpru računalnik pa ko sem pregledal matično ploščo ni bilo nič sumljivo da bi bilo kaj skurjeno al karkoli.

ddeben ::

Ponavadi se ne opazi ali je kaj skurjeno, sploh če čip skuri. Malo poglej na matični, baterija se nahaja nekje gor.

Janac ::

Pravkar nalozil na stricev prenosnik windows 8 Pro 32bit, deluje brez problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drajverji 2: "unknown devices" za mrežne in tv kartico in tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
5844 (787) WinXP
»

Drajverji... nemogoča namestitev "unknown devices

Oddelek: Pomoč in nasveti
51514 (1399) amigo_no1
»

Problem nameščanje WIN 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
9977 (770) mblazi22
»

problem z inštalacijo windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
183764 (2306) jest10
»

windows 7 audio driveri

Oddelek: Operacijski sistemi
394949 (3591) skyspy

Več podobnih tem